Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? fórum

Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
48. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 7. 22:12
Hajjajjj! :D Erről tudnék mesélni!
2010. szept. 7. 22:11
Jah, az alvásos részhez: én akkoriban mindig pelenkázóalátétet tettem alá alváshoz. Bár az igazsághoz tartozik, hogy éjjel mi még pelusozunk, így csak a déli alvásról beszélek. Akkor úgysem alszanak olyan mélyen, ha becsorog, felébred rá, ha nemalváskor már megszokta pelus nélkül.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Pethoevi)
2010. szept. 7. 22:11

Igen, a nyár az igazi a leszoktatáshoz.


Egyébként most nem a fórum indítóról írom, de az a tapasztalatom, hogy sok anyuka kényelemből nem veszi le a gyerekről a pelust, mert macerás figyelni, állandóan pattani, ha gyerek a bilire, vécére szeretne ülni....és van amikor csak játszásiból mondja :D , mert tetszik neki, hogy ráülhet. :)

45. pethoevi (válaszként erre: 41. - Molyka)
2010. szept. 7. 22:10
:-)
44. Molyka (válaszként erre: 42. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:09
:D
43. Molyka (válaszként erre: 41. - Molyka)
2010. szept. 7. 22:09
Nem Neked szántam, hogy ne add rá, hanem a kérdezőnek ;)
42. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Molyka)
2010. szept. 7. 22:08
Nekem nem téma, van itthon 3-6 kilós, a kisebbiké. Szerintem ezt nem nekem akartad írni. ;)
41. Molyka (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:07
Nem kell rá innentől pelenka, ekkora gyerekre már nem gyártanak. ;) vegyél a rosmannban vagy kérj kölcsön egy kicsi pelust, próbáld ráadni és mondd meg, hogy ez már kicsi sajnos... :)
40. pethoevi (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 7. 22:06

igen,nagyon sok igazságot írsz.

az a helyzet,h az anyuka még nem szánta el magát

én már rég (nyáron ) lecseréltem volna a pelust kisgatyára,dehát félti a lakást...

és tudod,nem az én gyerekem...

de ha lesz,szeretném jól csinálni,mert valljuk be,anyagilag sem mindegy,h hány évig pelenkázunk.:-)

39. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - Pethoevi)
2010. szept. 7. 22:05
De nem lehet máshogy. Meg kell szoknia, mint mindent, és ez idő és türelem. És sok pisis cucc. :D
38. Molyka
2010. szept. 7. 22:05
Ha már az életkor meghatározását firtatjuk.. :) 17 hetes a kisfiam, amint betölti a 4 hónapot, már hónapokban számolunk, amint 1 éves lesz, onnantól pedig években. Ez a tervem. :D
37. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Molyka)
2010. szept. 7. 22:04

Főleg, ha a nadrág sírni kezd, mert szomorú, hogy a gyerek bepisilt! :DDD


Egyébként tény, hogy az első pár napban összejön majd pisis cuccból egy adag mosás. :D

2010. szept. 7. 22:04

Én úgy kezdtem, hogy a délelőtt séta előtt egy-két óráig nem volt rajta pelus, ezt persze mondtuk is neki. Kb. félóránként kérdeztem, hogy kell-e pisilni, rendszerint nemmel felelt, és be is csorgott a gatyóba. Így 2-3. nap körül már félóránként ráültettem, és megdicsértem, ha sikerült. Aztán egyre jobban tolódott ki az idő, sokáig óránként ült rá. A bili után áttértünk a wc-szűkítőre, mert az piros volt, és imádja a pirosat, és elmondtam neki, hogy a nagyok, pl. az egyik kis barátnője is, már wc-be pisil. Azóta itthon nincs bili.

Később, ha csak fél órákra mentünk el, akkor előtte pisilés, aztán elindultunk, majd amikor már itthon is kibírt 1-2 órát, akkor a séták idejére is lehetett pelus nélkül. A nagyobb lélegzetvételű az alvások ideje volt, de erre kb. 2 hónap szoktatás után került először sor. Először csak a délutáni alvásnál, majd egy hónapja már az estinél is. Május elején kezdtük, gyakorlatilag szeptember elejére elértük, hogy szól, ha pisilnie kell, és nagyon-nagyon ritkák a balesetek.

35. pethoevi (válaszként erre: 31. - Gne2)
2010. szept. 7. 22:03

huh,ez nagyon kemény menet,de tökjó,h bevált!:-)

igen,a pelussal az is a baj,h nem is látja sokszor a gyerek,h mi van benne...bár én néha megmutatom,de sokszor gyorsan elcsomagolom,mert beájulok...:-)

34. Molyka (válaszként erre: 31. - Gne2)
2010. szept. 7. 22:03
Egyszerre írtunk, én is így csinálnám, de nem 3 évesen. :)
33. Molyka
2010. szept. 7. 22:02

Én a helyedben levenném róla, megmondanám, hogy már nagyfiú vagy, ha bepisilsz, így jársz. Ennyi.

Lehet bepisil, de hamar rájönne, hogy nem jó a pisis gatyában lennie.

32. pethoevi (válaszként erre: 25. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:02

bizony,ezt is olvastam,h nagyon kis ideig tudják csak tartani,ezért kell sűrűn kérdezni.

Először meg kell vele értetni,h mit kell éreznie.Megnyomod kicsit az alhasát,h érezze az ingert,és elmondod neki,h onnan jön a pisi.

31. gne2
2010. szept. 7. 22:02
Én egyszerűen levettem róla a pelust, bugyit adtam rá. Furcsa volt neki, az első néhány nap alatt legalább 20* öltöztettem át, először csak nézte, hogy mi az, nem értette. Mindig mondtam neki, hogy ez pisi-kaki, és a wc-ben van a helye. Ő húzhatta le, ha én mentem, ő is jött. Egy hét alatt szobatiszta lett nappalra, aztán újabb 1-2 hét alatt éjjelre is. :)
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Pethoevi)
2010. szept. 7. 22:02

Nálam nagyon bevált, hogy a kedvenc játékukat ültettem a bilire (ja nem autót :D ) és a játék mögé fecskendeztem, vagy öntöttem vizet, persze úgy hogy a gyerek ne vegye észre. És nagyon megdicsértem, megtapsoltam a babát, macit milyen ügyes, hogy a bilibe pisilt. Majd kivittük a vécébe kiöntöttük és lehúztuk. Nagyon tetszett nekik nem voltak kétévesek és szobatiszták lettek. Lehet, hogy szerencsés voltam ?

Persze szerintem attól is függ mennyi időt tud, vagy akar a szülő a gyerekre fordítani, mert ha egyszer elkezded a bilire szoktatást nem lehet abbahagyni. Lehet kapni hordozható bilit is, amit akár az utcán is előlehet kapni.

29. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - 1eb84e4bad)
2010. szept. 7. 22:01

Ez is aranyos ötlet, bár én nem vagyok híve az édességezésnek.

Egy idő után a lánykád rá fog jönni, hogy gyorsabban meglesz a tíz, ha mondjuk félóránként mondja, még akkor is, ha a végeredmény csak pár csepp lesz, mert nem is kell neki igazából.

Tudod, csak gyerek, nem hülye! ;) És az édesség az mégiscsak édesség... :D

28. csilla80 (válaszként erre: 2. - Ff36256613)
2010. szept. 7. 22:01

Jogos! En ugy tudom,hogy 2 eves koraig 24 honapos lehet,de utana mar nem,sot babazni sem kell,mert ok mar kisfiuk vagy kislanyok...


A kerdesre valaszolva... egy majd` haromeves gyerek hamar raszokik a szobatisztasagra csak folyton kerdezgetni kell... korulottem mindenki leszokot ket eves kora korul,sot meg korabban... most jol beijedtem,hogy ez eddig is eltarthat.

27. lilimia (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:00
Ez nagyon édes :)
26. pethoevi (válaszként erre: 24. - 1eb84e4bad)
2010. szept. 7. 22:00

na,ez jó lehet!:-)

(bár bevallom,én nem adnék neki nyalókát:-),de ez nem kérdés,a lényeg a motiváció!Jó ötlet!)

majd írd meg,h bevált-e!:-)

25. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Pethoevi)
2010. szept. 7. 21:59

Amúgy tényleg bezavarja a gyereketa hol van, hol nincs...

Csak sajna én kényszerpályán voltam, mert a betonrengeteg közepén (főváros ugye), márciusban hová pisiltessek egy gyereket?

Nem mellesleg az elején nem is tudta olyan sokáig tartogatni, mert elég későn szólt - ezt is meg kell tanulnia, mármint, hogy időben szóljon.

2010. szept. 7. 21:57

mi pont ma csináltunk eg nagy papírt, és rajzoltam rá táblázatot. tetejére cím, hogy Luca a WC-be pisil, majd a táblázat, és minden oszlop alján nyalóka rajzolva.

Minden egyes wc-be pici után ragasztunk egy matricát, és 10 után kap egy nyalókát. Remélem, beválik.

2010. szept. 7. 21:54

Pont ma olvastam,h egy nap százszor meg kell kérdezni,h kell-e neki pisilni,kakilni.:-)

És azt is,h ha egyszer levesszük a pelust,akkor ne adjuk rá vissza,mert összezavarodik,és nem fogja érteni,h ha van rajta miért vagy éppen fordítva.

Amúgy ez nagyon nehéz kérdés.Nekem nincs gyerekem,bébiszitter vagyok,és ott is ez a legnagyobb probléma,és engem nagyon érdekel,h ha majd lesz sajátom,akkor hogyan oldjam meg.

22. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Ff36256613)
2010. szept. 7. 21:53
3 évesig még elmegy, de utána már nekem is fura. :D
21. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Baba1977)
2010. szept. 7. 21:52

Késő bánat...


Az én lányommal azt is meg tudtam csinálni, hogy itthon pelus nélkül volt, de ha mentünk valahová, ami fél óránál több, akkor pelust adtam rá.

Reggel, mikor felöltöztettem, elmondtam, hogy szólnia kell, mert nincs rajta pelus, a bugyi meg szomorú lesz, ha belepisil. Meg persze nap közben többször kell figyelmeztetni, meg megkérdezni, hogy kell-e neki.

Az én drága lánykám volt, hogy a villamos közepén kérdezte meg: Anya, pisilhetek, van rajtam pelus? (Még jó, hogy körülöttünk senki sem értette. Lett volna röhögés...)

2010. szept. 7. 21:51
Az unokatesómék úgy oldoták meg,hogy az apuka megmutata a gyereknek hogyan kell használni a wc-ét és akkor amikor látta hogy semmi félelmetes ő is elkezdte használni.
19. ff36256613 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 21:50
Ha te mondod, de nekem akkor is szokatlan:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook