Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? fórum

Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
78. szabina1984 (válaszként erre: 76. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 07:40
És tényleg nem kritizálni akartam én sem senkit, mivel minden ember más. Csak már többször láttam ismerősöknél, ahol inkább könnyebb volt visszaadni a pelust a gyerekre, mint futkosni vele, és 3,5 évesen is még összepisilte nálunk a kislány a gyerekszobát..én 2 hetes babával otthon császár után, és elvárta volna a barátnőm, ha még én is takarítom össze, ő meg a seggét meresztettte. aztán a hugom pucolta utánna..
2010. szept. 8. 07:34

Sziasztok,


A kérdésre a válaszom nekem az, hogy egy három éves gyereknél már nem úgy megy a dolog, hogy levegyem vagy ne vegyem, mikor tanulja meg. Sztem ezt a pelusos dolgot már 2 éves kor körül el kellene kezdeni a gyerekkel, ismertetni a bilivel, vagy még hamarabb. Oviba meg az olyan gyerek nem való, aki még nem szobatiszta...akkor inkább bölcsi.

Most senkit nem akartam szapulni, csak néha könyebb inkább visszaadni a pelust.

76. 39ff6fe670 (válaszként erre: 73. - Sajert)
2010. szept. 8. 07:31

na az én fiam dettó azt élvezte nyáron, hogy csurog a pisi, hiába magyarázzuk neki, ültetjük a bilire.. a wc-be két napig hajlandó volt pisilni aztán már nem volt érdekes.. :S


az emberek többsége a saját gyerekéből indul ki és azt hiszi a szülő a béna vagy a gyerek hülye.. holott ez nem igy van. A nyagyszájúaknak adnék egy hónapra olyan gyereket aki nem érett még meg a szobatisztaágra hiába múlt el két és fél éves.. szoktassák le!!


A szakemberek mind azt mondják, nem baj ez, mindenki más, majd felzárkózik.. de egyes anyukák meg önkéntes orvosoknak állnak, és mondják a nagy okosságaikat.

2010. szept. 8. 06:55
Ja, én is várnék tippeket... Köszike:)
74. ff36256613 (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2010. szept. 8. 06:55

Hát ezt cáfolom:)

A mi bölcsinkben nagyon rendes gondozónők vannak. Igenis segítenek nekem a gyereket szobatisztaságra nevelni!

Az én fiam októberben lesz 3 éves, és CSAK attól a naptól mehet óvodába.

A nyáron 1 hónap szünet volt a bölcsiben, amikor is itthon megpróbáltuk hogy egész nap nem volt rajta már pelus, csak alváshoz...

AZ első 2 hétben elértem, hogy szóljon, ha jön a kaki, vagy a pisi. De valami történhetett (máig sem tudom, mi) de a kisfiam elkezdett újra bepisilni, és bekakilni:(

Úgy mentünk vissza a szünet után szégyenszemre a bölcsibe, hogy újra "figyelni" kellett a szükségleteit...

Miután elég sok gyerek van, én nem is várhatom el, hogy azt nézzék, mikor kell az én fiamnak wc-re mennie.

De, amennyire tudnak segítenek, és csak néha van baleset!!

Szólni, még most sem szól, de időközönként kiviszem, én a wc-re, vagy bilire ültetem, és várom, mikor szól majd magától:(

Az én helyzetem se túl rózsás, mert október 20-án már mehet/ne óvodába-mennie is kell, mert mind melózunk-de félek, mert mondták, hogy nem igazán tolerálják a nem szobatisztaságot!!

73. sajert (válaszként erre: 68. - 006373a427)
2010. szept. 8. 06:27

Szia!


Egy sorstárs Anyuka :-)).

Engem is mindenki zrikál, hogy a fiam - aki két hónappal fiatalabb a kisfiadnál - még sehol se tart szobatisztaság terén. Anyu nem, pedig ő elég kritikus, mivel tudja hogy mennyi mindent kipróbáltam, tettem azért, hogy a nyáron szobatiszta legyen.

Amikor jó idő volt, csak bugyi volt rajta. Élvezte hogy belepisilt, csurgott végig a lábán, aztán meg nem akarta, hogy levegyem... Dettó kaki is bugyiba, aztán visítás, hogy ne vegyem le. Már a szőnyeg is eltűnt a lakásból. Semmivel se szólt előtte. A reggeli, délelőtti pisi már ment bilibe (jókor ültettem rá, nem ő szólt!), mikor egyszercsak "meggondondolta" magát, és volt hogy délelőtt nem is pisilt (még reggel sem), mert ő nem hajlandó bilibe pisilni. A wc-re közli: Ebbe nekem nem sikerül pisi, kaki :-)).

Jár velünk wc-re, ki se lehetne zárni :-).

Így én most a könnyebb, de drágább utat választottam: hagyom hogy teljesen megérjen rá. A bölcsibe, ahova két napja járunk beszoktatásra is mondták, hogy tökéletesen alkalmatlan még a szobatisztaságra. Abszolúte nem jelzi a szükségleteit. A bölcsisek is mondták, hogy majd jelzik felém, ha ők - mint szakemberek - úgy látják, hogy eljött az idő.


Én se úgy vágtam neki az Anyaságnak, hogy még majd' három évesen pelusozni fogom a fiamat. Én másfél-két évesen le szerettem volna róla szoktatni. Én hiába szeretném, akarnám, ha a fiam nem tudja, nem akarja.


Inkább örüljön az, akinek két éves korára szobatiszta a gyereke, nem szapulni azokat az Anyákat, akiknek nem. És megjegyezném halkan, hogy attól az ő gyereke se okosabb, jobb, mert lehet hogy a nem szobatiszta gyerek meg másnak teljesít jobban :-). Nekem is vagy olyan ismerősöm, akinek másfél éves korában szobatiszta lett a kislánya, a másik kislánya, meg a kisfia meg már rég elmúlt három, mire megszabadultak a pelustól. Egy családban nevelkedtek, egy Anyával, Apával.


Bocsi, hogy hosszú lettem, de tele van a tö... a Szuperanyákkal.

2010. szept. 8. 06:03
az én fiam tavaly nyáron úgy szokott le a pelenkáról hogy pucéran szaladgált az udvaron. tudom panelban ez nem lehetőség, de ha egy kis bugyit ad rá az ember és érzi hogy kellemetlen a pisis bugyi, előbb-utóbb szól.27hónaposan kezdte így a pucérkodást és eleinte nem szólt, a bilit utálta a wc-t szintén, pedig van szűkítő. a megoldás a kedvenc szín volt, kapott egy rózsaszín bilit, és azóta is azt használja. ja, és igen gyakran kísértem ki úgy a wc-re hogy a párhetes öccse a kezemben volt
2010. szept. 8. 03:22
Pedig igazán megtettem mindent,sőt példának ott volt a bátyus is aki a wc-t használta,mert nekünk még a wc-szükitő is ilyesztő számukra:-)
70. toth0816 (válaszként erre: 67. - Sylvia81)
2010. szept. 8. 03:20

így voltam vele én is, a nagyobb fiam már 2 évesen teljesen szobatiszta volt a kisebb most 33 hónapos és már 2hónapja éjszaka sem kell pelenka,de irtozott a gondolattol hogy leveszem a pelenkát és nem kap másikat,ameddig igényelte addig kapott,még nappal is,és amikor elkezdte nem kérni 1hét alatt odáig jutottunk hogy éjszaka sem kellett a pelus.

Gyerek fejében kell megérnie,nem a szülő dönt!


De azota is kisérettel járok a mosdoba:-)

69. f2ee98befc (válaszként erre: 68. - 006373a427)
2010. szept. 7. 23:38

Igazad van, és sokan nem a feltett kérdésre válaszoltunk. (Szerintetek ha 33 hónapos kisfiamról leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot?)


A kérdésre a válaszom.: Ezt neked senki nem fogja tudni megmondani. Lehet, hogy már holnaptól szobatiszta lesz, lehet, hogy egy hónap múlva sem lesz az. Nagyon sok fog azon múlni, hogy mennyire leszel türelmes hozzá. Az első kudarcok után se add rá vissza a pelenkát. Legyél határozott. Biztos, hogy az első néhány nap nehéz lesz, de megéri. Rá fog a kisfiad is jönni, hogy pelenka nélkül sokkal kényelmesebb. Neked is kényelmesebb lesz, és nem utolsó szempont a pénztárcádnak sem, hogy csak egy gyereket kell majd pelenkával ellátni. :o)

68. 006373a427 (válaszként erre: 67. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:52

Köszönöm Sylvia egyedül neked tűnt fel ez az apróság!

Többiek!

Sajnos sok anyuka és most tisztelet a kivételnek lenézik és kioktatják azokat az anyukákat akiknek még ennyi idősen nem szobatiszta a gyereke,nyugodtan lehet engem hibáztatni igen egy szőrnyű nem törödöm anyuka vagyok aki nem foglalkozik a gyerekével,eszetekbe se jut (sokaknak) segiteni csak kioktatni pedig ha picit is gondolkodnátok rájönnétek hogy igen is vannak olyan kisgyerekek akik később lesznek szobatiszták de ezért nem butábbak vagy visszamaradottak csak még nem értek meg rá!

Az ovodára visszatérve pedig mini csoportba fog járni és ott hála istennek olyan ovonénik vannak akiknek nem ilyen a véleményük hanem ennél sokkal pozitivabb:-)hozzá teszem én nem akartam beszoktatni még nem szobatiszta,az ovonénije ma mondta a szülőin hogy nyugodtan vihetem mert igenis foglalkoznak vele!

2010. szept. 7. 22:38

Igazából nem az volt ám a kérdés, hogy mikor kell leszoktatni, és nem is az a kezdeti téma, hogy miért csak most...

A fórumnyitó ötleteket akart. Gondolom, ő is próbálkozott már sokmindennel.

Jah, és nem mellesleg az én lányom pl. sokkot kapott, ha csak meglátta a bilit. Szerencsére a WCnél nem, de valszeg csak azért, mert én mindig megengedtem neki, hogy bejöjjön velem, ha én mentem.

66. Nicolette 1 (válaszként erre: 65. - F2ee98befc)
2010. szept. 7. 22:35
Nalunk se.
2010. szept. 7. 22:34
a pelenkáról való leszokásról a nyár lett volna a legalkalmasabb, véleményem szerint, és saját tapasztalataim alapján. ja, és nem az idei, hanem a tavalyi nyár. nálunk szóba sem állnak az óvodában olyan szülővel akinek a gyereke 3 évesen nem szoba tiszta.
64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:30
Miért lenne diszkrimináció? :D akkor az is az, ha valakinek 8 általánosa van és ő orvosként akar elhelyezkedni, de nem veszik fel. Sarkított a példa, de addig bölcsiben a helye.amíg nem érett a szobatisztaságra.
2010. szept. 7. 22:30

Hello!


A lanyom most volt 2 eves augusztusba, nappal mar teljesen pelusmentes, ejszakara feladjuk meg ra, de ha megyunk vhova akkor visszuk a szukitot a wcre. Igy oldjuk meg a kinnti pisilest. A fiam 2,5 evesen mar szobatiszta volt.

62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:27
Azért már 3 éves gyereknek nem illik nem szobatisutának lenni oviban. Ott már tanítás folyik és nem szobatisztaságra nevelés. Amelyik gyerek még nem érett erre annak a bölcsiben a helye....szerintem.
61. Sylvia81 (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 7. 22:26

Viszont ha a gyerek nem érett rá agyilag, akkor sem büntethető a szülő, aki menne dolgozni, azzal, hogy nem veszik be a gyerekét. Diszkrimináció.


De igazából sehogy sem jó...

60. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - Wanda8)
2010. szept. 7. 22:24
Gondolom... De arra nem kell számítani, hogy napi 1nél többször megteszik. És a leszoktatással sem fognak foglalkozni, ugyanúgy, ahogy a bölcsiben sem teszik. Az otthoni dolog. (Na, ezt magyarázd meg a gyereknek: otthon pelus nélkül, mert tudsz rá figyelni, de az oviban pelusban, mert az óvónők tesznek rá - tisztelet a kivételnek...)
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:24
Lehet kapni, olyan WC ülőkét aminek kis felllépője és kapaszkodója van, ja és persze szűkítve is van.
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Wanda8)
2010. szept. 7. 22:23

Szerintem nem is szabadna most sem bevenni oviba gyereket aki még nem szobatiszta.

Mekkora trauma éri őket amikor a többiek csúfolni fogják, hogy bepisilt,bekakilt......mert fogják az biztos.

57. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - Molyka)
2010. szept. 7. 22:22

Na igen, de a WCre nem tud felülni egyedül, és a szopó 2hónapost csak nem vihetem be a mellemen a budira. :D

Másrészt, mivel a kicsi csak 2 hónapos, most a nagy is kicsit játszik (már nem ő a központ ugye, megoszlik a figyelem), így képes fél órát óbégatni a szobájában, hogy menjek be. És azalatt simán bepisil.

56. wanda8 (válaszként erre: 54. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:22
Aha.Ezt nem tudtam!és akkor az óvónők cserélik a pelusát?
55. wanda8 (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 7. 22:21

Teljesen egyet értek veled!Az én fiam még csinált olyat hogy kakilni kell neki mondta Ő.Ráültettem a bilire,semmi.Aztán ezt kb 20szor egymás után de semmi se lett a bilibe!

Szóval sok kitartás kell hozzá!!

54. Sylvia81 (válaszként erre: 52. - Wanda8)
2010. szept. 7. 22:20
Idéntől nem utasíthatják el a gyereket az oviból, azért, mert nem szobatiszta. :)
2010. szept. 7. 22:19

Visszatérve a leszoktatás kezdetéhez:

Ha levetted a pelust, és mentek valahová, akkor közvetlenül indulás előtt mindenképp menjen el pisilni, meg mikor hazaértek, akkor is, függetlenül attól, hogy útközben kellett-e neki.

Ezzel megtanulja, hogy otthon azért nyugisabb pisilni, meg nem a ház előtt fog eszébe jutni. :D

52. wanda8
2010. szept. 7. 22:18

Nálunk úgy nem mehet oviba a kisgyerek,hogy nem szobatiszta.Szerencséd van hogy beveszik úgy is!!!!!

Az én kisebbik fiam most múlott két éves és szobatiszta,a nyáron egyszerűen levettem róla a pelenkát és megbeszéltük hogy milyen jó hogy a nagy melegben nem kell a büdi pelus.ÉS leszokott!!

Ne add fel,fognak balesetek töténi,bugyiba pisi sőt kaki!Nálunk is volt az elején,de ez természetes!Sok sikert!

51. Molyka (válaszként erre: 50. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:17
Most mondja Anyum, hogy a kisgyerekek álmukban keveset pisilnek, így lefekvés előtt bili, majd ébredés után rögtön és meg van oldva :D
50. Sylvia81 (válaszként erre: 49. - Molyka)
2010. szept. 7. 22:16

Na igen.

Igazából én ezt most azért pihentetem, mert ugye itt a kisebbik, ha szoptatok, nem tudok ugrani éjjel. És az én lányom nem tud felülni egyedül a WCre, hiába próbálom tanítani neki... :(

Nappal már vissza tudja tartani, de éjjel szerintem csak akkor ébredne, ha már nagyon kell. Ráadásul ő képes este, lefekvés előtt meginni 2 deci vizet - az meg nem kis mennyiség.

Ezzel együtt már beszéltük anyóssal, hogy simán lehet, hogy csak ébredéskor pisil be.

49. Molyka (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2010. szept. 7. 22:13
Én az éjszakai szobatisztaságtól félek előre, illetve az arra való szoktatáshoz. Nappal lehet a gyerek értelmére hatni, de éjjel vajon hogy működik a dolog?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook