Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? fórum

Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
108. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 103. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 8. 10:54
Nem mondod? Nem is tudtam.
107. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 102. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 10:53
Annyira egyet értek. Utálom, hogy állandóan összehasonlítják a gyerekeket. A kisfiam két és fél éves kora után kezdett el beszélni, és mostanra mindent mond, sőt szebben beszél, mint az a gyerek, aki már egy éve is beszélt. A testvérem kislánya pont egy évvel fiatalabb és sok mindenben előrébb jár a fiamnál. De most mit csináljak. A fiam nagyon akaratos és sokszor "azért sem" módon viselkedik.
106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 10:48

ha a gyereket feszélyezi a bili meg a wc akkor hiába tudja, hogy oda kéne. . mi felnőttek se tudunk akárhol.


Teljesen igazad van.

2010. szept. 8. 10:47
enissa drága, ha annyira jó volt, akkor mossál tárcsás mosógéppel, az internetet felejtsd el, mert nem volt, válts vezetékes telefonra mert mobil se volt, járj biciklivel, gyalog meg busszal, mert éveket kellett várni az autóra. ja és csak maximum két tvcsatornát nézz, mert régen se volt több!
104. 39ff6fe670 (válaszként erre: 98. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 8. 10:45
mosható pelenkát használunk
103. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Kisszsuzska83)
2010. szept. 8. 10:44
MÁr nincs is olyan, páréve egyesítva lett, és csak Németország :) Max. nem mindegy melyik tartományban élsz.
102. 39ff6fe670 (válaszként erre: 92. - Kisszsuzska83)
2010. szept. 8. 10:43

:)


igy vélekedek mert különböznek a lurkók. A fiamat két és fél évig nem érdekelte a beszéd sem.. és nem azért mert valami baja van.Mos kezdte érdekelni, most már mond is sokmindent.

a beszéd is közrejátszik a pelusozásban..talán.. de egy csomó 3 év körüli gyerekről is tudok, aki már rég beszél, tudja, hogy oviba megy és el kéne hagyni a pelust.. de nem akarja, nem áll még készen.

3 éves korig amúgy biológiailag se, mert nem tudják még szabályozni.

ha a gyereket feszélyezi a bili meg a wc akkor hiába tudja, hogy oda kéne.. mi felnőttek se tudunk akárhol.


A lányom egy éves és már egy csomó szót tudatosan használ, megért. Pedig ugyanúgy neveljük.

a két gyerekem közt a legnagyobb különbség, hogy a lányom imád tanulni, utánozni.. a fiam meg a saját feje után megy. és nekem mindkettőt úgy kell kezelnem, ahogy igénylik.. tanitom őket minden nap arra ami már aktuális.. de erőltetni nagy baromság lenne.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Kisszsuzska83)
2010. szept. 8. 10:42
Pl. Ahol most élsz több ismerősöm használja, és Angliában is. Magyarországon is a Br...ban lehet kapni.
100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2010. szept. 8. 10:41
Szerintem nem is kérte Tőled senki, és mivel a Te gyereked, és a Te életed úgy és azt teszel amit jónak látsz.
99. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 98. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 8. 10:40
Melyik nyugati országra gondolsz? Mert én nyugatnémetországban élek és nem hallottam olyat, hogy valaki textilpelust használna.
2010. szept. 8. 10:38
Nyugati országokban a textilpelus nem is olyan ördögtől való dolog ám. Főleg ahol környezet tudatosabban élnek.
2010. szept. 8. 10:36

Én nem bántani akartam senkit néhány tippet adtam már azelején is, hogyan lehet játékosan és itt a végén pedig drasztikusabb leszoktatáshoz.


engem aztán nem érdekel milyen okossággak jönnek elő az iskola vagy szobatisztaság terén az okosok, hogy újabb és újabb verziókat tudjanak publikálni. Felőlem mehet iskolába is pelussal...csak ne az én gyerekemmel tegyék egy osztályba.

2010. szept. 8. 10:34
jajde utálom a régen minden más volt dumát! azért mert 30évvel ezelőtt csak textilpelenka volt, még a kissebbet nem fogom abba csomagolni. ja és töltött káposztát se adok neki :)
95. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 10:32
Nem minden szülő volt olyan , hogy 5 hónaposan pörköltöt etetett a gyerekével. Igaz akadt, ahogy most is.
94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 10:31

A textilpelenkákhoz van bugyi ami nem ázik át, ne mondj már butaságot a hatvanas, hetvenes, nyolvanas évek gyerekei mind felfáztak, vagy nedves ruhában szaladgáltak? Nem,nem lett semmi bajuk. :) szerencsére.

Más a pacsálás és más amikor csípi a fenekét az erjedő vizelet. ezzel nem azt szerettem volna mondani hagyják az anyukák had marja fel a bőrüket, elég, hogy érezzék kellemetlen.

93. Sylvia81 (válaszként erre: 90. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 10:30
Atyám! Minden szavad igaz...
92. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 90. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 10:27
Örülök, hogy így vélekedsz.
91. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 8. 10:26

Érdekes feltevés, éppen nagymám is ezt magyarázta pár nappal ezelőtt, hogy ha textilpelenka lenne rajta, stb...

Csak, hogy már nem 30 meg 40 évvel ezelőtt élünk. A mai gyerkek ezen a téren és más téren is másképp nőnek fel.

Szerintem van olyan értelmes a mai gyerek is, hogy magától szobatiszta lesz, és nem kell vele kakis pelenkát mosatni.

90. 39ff6fe670 (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 8. 10:25

egyébként igazad van, az eldobható miatt tolódott ki. és ebben annak is nagy osztályrésze van, hogy:

baromi megterhelő volt mosni pelenkát, átöltöztetni gyereket folyton és pont azért eröltették sokszor idejekorán a szobatisztaságot.

Ahogy pont ezért evett a gyerek már 5 hónaposan pörköltet.. mert egyszerűbb volt.


Ez a dolog, hogy gyerek minél hamarabb legyen önálló, igencsak régi maradvány és a szakembererek nem ezt az álláspontot képviselik.



Minden gyereknek megvan a aga ritmusa, és a szobatisztaság nem csak a szülőn múlik.

2010. szept. 8. 10:16

csak azt nem vágom, hogy menjünk bárhova textilpelenkában, mikor átázik a ruhája tőle. Arról szóljon a délután, hogy átöltöztetem 5ször, vagy hagyjam pisisen a kocsiban, a játszótéren? És bármennyire hihetetlen, az én gyerekem imád pacsálni, nem érdekli, hogy vizes, sőt!

órákra meg had ne hagyjam már rajta a vizes cuccot, mikor van 3 hónap az évben mikor nem fázna meg.. de olyankor meg amúgy sincs rajta semmi.

2010. szept. 8. 10:08

Szerintem, hogy ennyire kitolódott a nem szobatiszta gyerekek kora, az eldobható pelánkák használata miatt van.

Amennyiben kétéves koról textil pelust használnának az anyukák, sokkal előbb lennének szabatiszták a gyerkőcök. Nem mindegy, hogy érzi a gyerek a pisit, kakit a pelusban vagy sem. gondoljunk bele a pisit szinte nem is veszi észre,míg a taxtilnél bizony lucsokban marad a feneke, és csíp is.

Mivel három vagy közel háromévesekről van szó, meglehet próbálni, hogy mossa ki a pelenkáját, megláthatjátok a döbbenetet legtöbb kisgyermek arcán, hogy ők bizsony nem nyúlnak ahhoz a csúnya büdös dologhoz. Akor kell elmagyarázni, hogy anyának is bizony büdös, ő sem mossa boldogan az ő büdös végtermékét. Érett gyermek ettől "jobb belátásra tér" ha meg nem akkor senkit nem akarok megbántani, de még akkor a gyermeke nem ovi érett. Nem lettem volna én sem boldog, ha egy vgy több pelusos grekkel lett volna a minis gyerekem a csoportban, hiszen,hogy magyaráztam volna meg akkor neki, a többinek miért lehet és neki miért szégyen pelusba,bugyibe pisilni, kakilni. szerencsére nálunk ilyen nem volt a környékünkön sincs ilyen lehetőség, hogy nem szobatiszta manókat oviba lehessen vinni. Lehet a kerületünkben csupa begyöpösödött agyú gyermekorvos és pedagógus van.

2010. szept. 8. 10:02

Szerintem nem lehet teljesen kiszámítani a dolgot. A fiam például nem visítva menekült a bili láttán, erőszakkal sem lehetett ráültetni, mert kifeszítette magát, aztán egyszercsak ráült, és pár nap alatt szobatiszta lett, még éjszakára is. tavasszal, 2,5 évesen.

A lányom kisebb, nyáron alig volt rajta pelus, ha itthon volt, mindig egyszerre pisilt a nagyobbal, de néha bepisilt, most meg megint pelusos, úgyhogy hiába volt nyáron pelus nélkül:) Most várom a pillanatot, amikor majd akar olyan lenni, mint a nagyok.

Meg néztük a dobd el a pelust elmo c mesét, lehet megragadt belőle valami:D

86. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 85. - Jozsi.38)
2010. szept. 8. 09:17
elképzelhető. Bár én félek, hogy megfázik, ezért rögtön leveszem róla. Igaz egy kicsit befűtöttem. Egy hete volt mandulaműtétje, ezért is félek egy kicsit, hogy nehogy beteg legyen. De ezt a pelenkaleszokást már végig viszem. Télen még nehezebb lenne. A jövő nyarat meg nem szeretném megvárni.
2010. szept. 8. 09:13
kitudja. most hogy hűvösebb van fázni fog a bepisilés miatt, és akkor lehet hogy zavarja majd a pisis ruha és hamarább szól
84. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 81. - Ff36256613)
2010. szept. 8. 09:12
Köszi! Remélem sikerülni fog. Ma reggel a bilibe kakilt és nagyon boldog volt. Mindenkinek el kellett újságolni a jó hírt és nagyon büszke volt magára. Igaz a pisi már kétszer a gatyába szaladt. Az a baj, hogy a nadrágját még nem tudja lehúzni és mire lehúzom már beszaladt. Sebaj, majd rájön, hogy kell visszatartani, amíg nem ül rá a bilire. Szerintem is nagyon türelmesnek kell vele lenni. Biztos vagyok benne, hogy egy hónap és már teljesen szobatiszta lesz.
2010. szept. 8. 09:09

Jóó reggelt!

Nah,szép kis vitára ébredtünk.:-)

Szerintem is kár vitatkozni,ítélkezni,ennek nem itt van a helye,tanácsokra lenne szükség inkább...


Ami biztos,h kell:a türelem és nem szabad feladni.Ha egyszer levettük a pelust,akkor tartsunk ki mellette.

Az viszont valószínű,h ha a gyerek élvezi,h csurog a pisi a lábán,akkor még nem érett meg rá.Hiszen ez azon alapszik,h zavarnia kellene,ki kell alakulnia az igénynek arra,h ne legyen a bőrén a büdös pisi és kaki.

De nem mondhatjuk egy ilyen picinek,h szólj,ha pisilni kell,mert nem ismeri az érzést.Meg kell neki mutatni,h mit kell éreznie.Ezért írtam ezt az alhas enyhén megnyomását.:-)

82. 39ff6fe670 (válaszként erre: 77. - Szabina1984)
2010. szept. 8. 08:54

látod, ahelyett, hogy szerencsésnek gondolnád a helyzetedet, úgy állitod be, mintha a gyerek érettsége a szülőkön múlna. Még a tesók közt is nagy különbségek vannak, pedig ugyanazok a szüleik.


Azt meg szintén merészség volt kijelentened, hogy szobatiszta gyerek való csak oviba, ugyanis a mi ovink igazgatónője mondta, hogy vigyük nyugodtan a gyereket, majd a többi gyerkőc jobban motiválja a szobatisztaságra. más kérdés, hogy mi inkább a bölcsit választottuk.. de az oviba szivesen fogadták volna.


Előitéleteid vannak,mindössze néhány tapasztalat után. Toleránsabbnak kéne lenned mert te is kerülhetsz még bőven olyan helyzetbe, mikor mindent megtettél, de a gyerek mégse tanul, mégis gyanús alakokkal lóg, mégse érti a matekot, mégse mondja el mi bántja...stb

Sőt,pont a csőlátású emberek szoktak később kényes helyzetekbe kerülni a gyerekkel kapcsolatban.

81. ff36256613 (válaszként erre: 79. - Kisszsuzska83)
2010. szept. 8. 08:39

Szorítok neked hogy sikerüljön!

Múlt héten voltak nálam a leendő oviból családlátogatáson, és azt mondták: 3 hét alatt csodát lehet tenni egy gyerekkel ezen a téren. Csak nagyon türelmesnek kell lenni vele, mert tényleg nagyon sok múlik a ygereken is!!

Ha látja, mennyire "rágörcsölsz" a témára, azért is bepisil... Na, az én fiam ilyen:(

Nekünk bő 1 hónapunk van ovi kezdésig, de ugye, ő (a kisfiam) egészen 8-16-ig bölcsibe van. Csak amikor este velem van, akkor tudok ÉN érdemben foglalkozni vele!!

Sok sikert!!

80. 006373a427 (válaszként erre: 78. - Szabina1984)
2010. szept. 8. 08:38

csak ugy megjegyzem én apro pici buta emberke képzeld nekem is eszembe jutott ez a Huncsinak másfél éves kora ota van bilije kétéves kora ota szűkítője és értelmes okos kisfiu bár már látom a következő kijelentésed...

Látod erről beszéltem vannak anyukák akik csak egyenesen előre néznek de körül soha

79. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - 006373a427)
2010. szept. 8. 07:50

Jó reggelt!

An én kisfiam két hét múlva lesz három éves, és ugyanezzel a problémával szenvedünk, vagyis nem akar a bilire ráülni. Kényelmesebb neki a pelenka, csak az a baj, hogy ha rajta van ő sem szól, hogy pisi van vagy kakai. Mi két hét múlva megyünk oviba és elhatároztam, hogy addig leszoktatom a pelusról. Ezt tegnap határoztam el. Ki tettem a nappali közepére egy bilit, levettem róla a pelenkát és mondtam neki, hogy ha pisilni kell, akkor tessék ráülni a bilire, mert nincs több pelenka. Tegnap háromszor sikerült a földre pisilni, négyszer pedig a bilibe. Éjszakára sem adtam rá és egyszer csorgott be az ágyba, viszont reggel automatikusan ráült a bilire. Szóval én nem adom fel, látok benne reményt, hogy sikerül szobatisztává tenni. Egyébként nagyon értelmes gyermek, csak nagyon akaratos.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook