Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek görbe marad a baba lába ha nagyon korán megtanult állni?Vélemények, tapasztalatok? fórum

Szerintetek görbe marad a baba lába ha nagyon korán megtanult állni?Vélemények, tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 1. 15:11

Ez egy tévhit, hogy görbe lesz a lába a baának. A nagyobbik lányom 10 és fél hónapos korában már önmagától ment, és nem volt görbe a alába, és most sem az.

Akkor lesz görbe a lába a babának, ha erőlteti a szülő hogy áljon, vagy menjen a gyerek. Na én ezt soha nem csináltam és most sem fogom a fél éves lányommal csinálni. Ha ő önmagától feláll, akkor már elég erős a csontja ahhoz hogy elbírja a súllyát.

15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - 754c7e07c3)
2008. jún. 24. 12:55
És mitől egyenesedett ki nekik? Gyógytornászhoz járattad őket?
2008. jún. 24. 12:38
Akartok görbe lábú két évest látni, Ha igen, felrakoma gyerekeim képét a naplómba. Iszonyú görbék voltak, köszönhetően, hogy 9 hónaposan induzltak el. 3 éves korukra tökéletes egyenes lábuk lett.
2008. jún. 24. 08:47

Sziasztok!

A szomszédunkban van egy kislány, aki már elég korán felállt és elindult (pontosan nem tudom, hogy mikor, de az biztos, hogy 10 hónaposan már ment, most egy éves), neki is nagyon görbék a lábai. A védőnő azt mondta az anyukájának, hogy még nem volt elég erős a csontozata, ezért lett görbe a lába. Úgy tudom, hogy náluk viszont nem egyedül kezdett állni, járni a gyerek, igyekeztek minél hamarabb "rászoktatni" (?!), mivel az anyuka várja a második babát és nem emelhet.


Sz.óval, ha magától áll, jár egy gyerkőc, abból szerintem sem lehet baj, de ha rendszeresen séáltatják az nem jó..

12. _kleo_
2008. jún. 20. 14:45
Nekem 8.5 hósan állt fel, 1 évesen indult el a nagyobbik, és elég erősen X lába van. A kicsi 6 hósan állt fel, 13 hósan indult el, és egyenes a lába. Szerintem semmi köze hozzá.
2008. jún. 20. 11:54
Szerintem nem! HA nagyon görbe akkor még lehet hogy nem fejlődtek ki rendesen a porcok! A keresztfiamnakezt állapították meg , de ahogy nőtt egyenesedett 4-5 évesen már taljasen normális volt :)
2008. jún. 19. 13:47
Én nem tanultam meg korán járni,nem erőltették a szüleim,de ez szerintem nem is észerű,mégis ólábam lett.Ez nagyon-nagyrészben genetika,hajlam.Nem kell ahhoz ólábúnak lennie egyik szülőnek sem,hogy a gyerek az legyen.Nekem is van genetikai rendellenességem,pedig ebből a szempontból én vagyok az első,akinél ez a gond van.
2008. jún. 19. 13:16
Ha mégis ó lábú lesz, ne a korai felállást okold:DDDDD
2008. jún. 19. 13:02
Az én picikém 7 hónaposan felállt, és 9,5 hónapos elindult, azóta szinte csak fut. A lábacskái a doktor néni szerint kicsit karikásak, ezért felemelte a D-vitamin napi adagját az eddig 1-ről 2-re. Annyit mondott még, hogy mivel nagyon korán elindult, és a csontjai még nem voltak eléggé fejlettek ezért van ez a görbeség. De kinővi, ne aggódjak. Ja és kérdezte azt is, hogy a családban van-e valaki, akinek ilyenek a lábai. Persze a páromnak. Tehát nem kell aggódni, szépen helyre fognak jönni a lábacskái.
2008. jún. 19. 09:56
Annyira örülök, hogy ilyeneket írtok hogy 6-7 hónaposan vannak babák akik felállnak. Az én lánykám 5 és fél hós és bár fel nem áll, de próbaként pár másodpercre megpróbáltuk hogy mit tud alapon és simán megáll úgyhogy egy-egy ujjamat fogja semmi mást. Teljesen levoltunk döbbenve hogy ennyire korán ilyet csinált. Persze nem erőltetjük még egyszer mondom, csak megpróbáltuk.
6. 2305690fd3 (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2008. jún. 19. 09:53
a védönö éppen tegnapelőtt mondta hogy a korához képes sok "nagyfius" dolgot müvel.
5. 2305690fd3 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2008. jún. 19. 09:51
Én is vagyok.A fiam 5 honaposan állt fel elöször,persze totál magátol,csak mesélte nálunk valaki hogy az ő lányának görbe marad a lába mert hamar állt.
2008. jún. 19. 09:51

Nem hinném.

Az én lányom 6 hónaposan már járkált a kiságyban.

Úgy gondolom,ha magától csinál dolgokat/nem erőltetjük/,akkor nem lehet baj.

Nem írtad,mi az a "nagyon korán",hány hónapos?

2008. jún. 19. 09:50
Hát nem tudom a kislányom 7 hónaposan már állt és azóta folyamatosan 10 hónaposan el is indult,de nem lett görbe alába. Sztem akkor áll fel egy baba ha elég erősek hozzá a csontjai.
2008. jún. 19. 09:49

Nekem a fiam 6 hónaposan állt fel egyedül, és 9 hónaposan indult el és teljesen egyenes lába van.

Alkat kérdése szerintem, és nem időfüggvény. Amennyiben magától történik, nem erőltetik semmi gond nem lehet. ( Annak ellenére a védőnő a frászt hozta rám, hogy miért áll a gyerek, próbálja valaki megmagyarázni üljön le egy 6 hónapos baba :)

2008. jún. 19. 09:44
Szerintetek görbe marad a baba lába ha nagyon korán megtanult állni?Vélemények, tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook