Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek felelőtlenség 20 esetleg 18 év alatt gyereket vállalni? fórum

Szerintetek felelőtlenség 20 esetleg 18 év alatt gyereket vállalni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
431. zseby-beby (válaszként erre: 428. - Spinneli)
2008. okt. 18. 15:28

Ez egy hosszú történetből adódik.

Ha goldolod elmesélhetem.De csak privátba.

430. Raistlin Majere (válaszként erre: 427. - FormáSan)
2008. okt. 18. 15:28
És amíg sarkalódnak :-) addig mivel etetik?
429. Raistlin Majere (válaszként erre: 424. - SF)
2008. okt. 18. 15:27

Off. :-)

Kedvenc műfajom a fantasy :-) Innét is van a nick-em. Irigyellek, régebben én is próbálkoztam az írással, de semmi tehetségem hozzá. :-(

428. spinneli (válaszként erre: 426. - Zseby-beby)
2008. okt. 18. 15:25

Engem mindenen kívül érdekelne, hogy miért szeretnétek most ennyire gyermeket?


(a válasz lehet nagyon egyszerű és bonyolult is persze-csak szimplán kiváncsiskodok:)

2008. okt. 18. 15:25

A mai világban szerintem, ha jön az a baba akkor jöjjön! Nem lesz jobb az élet idősebbe korban sem, már mint az anyagiakra vonatkoztatva! De ha van egy gyermek az inkább sarkalja az egész családot, hogy valamivel többre vigyék, már csak a kicsi érdekében is!

Természetesen a legfontosabb, hogy akarja és várja és szeresse majd a megszületendő gyermekét! De azt tudni kell, hogy lemondásokkal jár fiatalon, nincs bulizás és linkeskedések! Felelőség minden hogyan egy gyermek akár idősnek akár fiatalnak, egy életre az!

2008. okt. 18. 15:02
köszönöm a válaszod.Írok neked privátot.
2008. okt. 18. 14:52

Sziasztok,


Megengeditek, hogy ezen a szép munkás napocskás napon én is véleményt alkossak?


Mert én ugy gondolom snekinek sincs igaza itt. Ha tudnánk hogy jól csinalunk mindnet és ugy éljük az életünket sok mindnet megcsinalnénk és sok midnne kimaradna belőle. senki sem tökéletes. Mindneki máshogy nő fel mást lát és máshogy szerenté élni az életét. sztem ellehet az is fogadni, hogy valaki 30 évesen szül, és van aki fiatalon szeretne.


Igaz, 90.000 ft-ból nehéz lesz midnent megadni a gyereknek, de van aki 35 évesne ennyit keres és megoldja, de őt nem bántják, így járt, ennyit kere,s de már jöjjön s gyerke mert kifut az időből.


Nagyon nehéz tanulni gyerek mellett, ez is biztos...de nem cska a 17 évesek tanulnak. hanem már 30-40 évesek is gyerwk mellett..és ugyna ugy elveszik ezzel az időt a gyereküktől. Őke tmiér tnem hibáztatják?


30 év feleltt is szeretünk szórkaonzi, legyne az mozi vagy színház....vagy egy táncos hely? akkor is lepasszolod a gyereke, nem??


Nem midnekinek iylen tökéletes az élete, hogy megvan midnene lakás+autó...stb.


Akkor bemutatkozom, Noémi vagyok, 23 éves vagyok, feleség és kismama. Nagyon boldog. Igen van saját lakásunk, de szűlői segítsggel építettük fel. és van saját autónk egy kis suzuki és imádjuk!!! Márkakereskedésbe dolgozm, de nem cseréljük le, felesleges. Jól kereső munkám vn megharcoltam érte....Van egy csodálatos férjem és fantasztikus családom és egy midnnenél fontosabb kisbabám, Amira.


Azt kérdezitek, mi a próblémám akkor, hisz midnen összejött??? igen minden. és akinek nem?? én nem jön össz "az élet"e 17 évesen, mi a garancia h összejön 40 évesen? és ha elveteti a babáját, mi a garancia h lesz még gyereke?


17 évesen nem akartam még gyereke, ÉN, mert én jelezem, én, így gondoltam. de nem vagyunk egyformák. és igenis van pesszimista és realista tábor...és van aki ide és van aki oda tartozik...


Én azt mondom az életben nincs garancia, és ha 17 évesen erre ő képesnek érzi magát,a kkor képes lesz rá, mert mennyivel leszek én jobb anya, vagy te vagy te vagy te 25-30-35 évesen????? leeht semmivel. leeht neki a gyerek lesz a mindene, és a legjobb barátnője elsz, lehet hozzád soha nem fog bizalommal fordulni a gyereked.


láttam már 17 éves csodás anyát, és láttma 30 évesen rosszat és persze fordítva is.


Én azt mondom álljunk ki a mellett amit érzünk, akik vagyunk, amire neveletek, amit várunk az élettől. És akkor boldogok leszünk 17 vagy 30 évesen? mindegy de boldogok és szerető anyák, feleségek és legjobb barátai a gyerekeinknek:)))

424. SF (válaszként erre: 392. - Raistlin Majere)
2008. okt. 18. 14:07
Köszönöm. A könyvek tényleg jöhetnek. Valószínűleg tavasszal jelenik meg nekem is 1. Vagy 2?
423. 4937ce407d (válaszként erre: 416. - Ndia)
2008. okt. 18. 13:40
:D
2008. okt. 18. 12:18

Sziasztok.

Nem azért mentem el mert megsértődtem...

Szerencsére nem vagyok egy sértődékeny tipós, persze vannak dolgok amik kicsit megbántanak de nem csinálok belőle rögtön tragédiát.

Raistlin Majere a kérdésedre válaszolva nem vagyok roma, és a barátom sem az.

Nem tudom ezt miből gondolod, de ha te így látod nekem mind1 minek nézel. :)

421. Ndia
2008. okt. 18. 11:25
"na "akartam volt mondani...írni
420. Ndia
2008. okt. 18. 11:25
ne én mentem ebédeltetni . Jó étvágyat mindenkinek.
419. krizsanevi (válaszként erre: 417. - Ndia)
2008. okt. 18. 11:22
:) Pedig én sem szültem "öregen".....
418. 4937ce407d (válaszként erre: 415. - Krizsanevi)
2008. okt. 18. 11:21

ó én bízom ebben,már most nagyon szeretnék unokát.Hát mire való a nagymama? és képzeld,még a Dédnagymama is fiatalos:D

Szóval jöhet bármi

417. Ndia (válaszként erre: 415. - Krizsanevi)
2008. okt. 18. 11:20
na végre jött egy normálisan gondolkodó realista
416. Ndia (válaszként erre: 414. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 11:19
bennem van erő bőven köszönöm. de úgy látom te akarsz mindenáron vitatkozni, netán ingerszegény munkahelyed van ?
415. krizsanevi (válaszként erre: 411. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 11:18

Ja, csak lehet hogy a gyereked nem fog egyetemre járni, sőt, lehet, hogy még a középiskolát sem járja ki, mert 17 évesen gyereket vállal - persze csak ha hasonló adottságokkal rendelkezik, mint a szülei.


ja, és Sziasztok!

2008. okt. 18. 11:09

...ááá mostmár tisztán látom:))


TIPIKUSAN KÁKÁN IS CSOMÓT KERESŐ


jah és ez nem egy harmadik tábor:D



Erhard F.Freitag

AZ ERŐ BENNED VAN

(avagy,az vagy,amit gondolsz)


Szívesen kölcsönadom annak akit érdekel

igaz ezzel sem lehet jóllakni valóban

413. Ndia (válaszként erre: 411. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 10:55
Az optimizmus pedig nem adottság, hanem nagyrészt egy tanult tulajdonság, ami mellesleg igen kevés egy főiskolán.:)
412. Ndia (válaszként erre: 411. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 10:52
egy harminc éves már el tudja fogadni, hogy most nincs időm, pénzem magamra, de egy 17 éves az nem. Én pontosan tudom mi a különbség, az egyik gyerekemet 20 évesen szültem , a másodikat lenyugodva, megérkezve 32 évesen. És te csak ne sorolgass itt táborokba embereket, mert ahhoz kevés vagy.
2008. okt. 18. 10:42

...én nem személyeskednék

két tábor van itt,egy igenis OPTIMISTA és a PESSZIMISTÁK,akik úgy látom azért jóval kevesebben vannak a REALITÁSUKKAL együtt is


ha szinte gyerek fejjel vállalok gyereket és azt még jól is csinálom...remélhetőleg a gyerekem is hasonló adottságokkal fog rendelkezni(talpraesettség,optimizmus)akkor a középiskola után az egyetem sem lehet gond


amúgy pedig kit érdekel a márkás ruci,szinház,mozi,fényképalbum,ha ott a szép pici babája?nem a világvége ha ez mind pár évvel eltolódik

de csak a küzdeni nem tudók(vagy nem akarók) gondolhatják ezt,hogy ez egy végleges állapot

410. Ndia
2008. okt. 18. 10:39
És azt se mondja nekem senki, hogy ha gyerek mellet tanul, ugyanúgy tud foglalkozni, játszani, törődni vele, ahogy mondjuk egy olyan anyuka, akinek a bizonyítvány már a fiókban van, amit el akart érni, és tudja, hogy a gyes után van munkahely, ami várja. Én most így vagyok ezzel, és sokkal nyugodtabban heverészem a gyerekszobában, és mesét olvasok tankönyvek helyett, és a gyerek készségeit fejlesztem, mert most annak van itt az ideje.
409. Ndia (válaszként erre: 408. - Raistlin Majere)
2008. okt. 18. 10:36
Nekem sem biztos hogy gyerek mellett kellett volna leérettségiznem, és fősulira járnom munka mellet úgy, hogy közben éjszaka dolgoztam, nem akárhol, kardiológia intenzív osztályon, tehát nem aludni jártam be ! letusoltam, és mentem iskolába. fasza volt. az én fiam és lányom már nem így fog járni. Pont arra kellene törekedni, hogy a gyerekeinknek ne adósságot, és nyomort kelljen örökölnie tőlünk.
408. Raistlin Majere (válaszként erre: 407. - Ndia)
2008. okt. 18. 10:12
Mondjuk tök jó lenne, ha középiskola után rögtön mehetne fősulira, egyetemre, mert tudom támogatni anyagilag. Nem mint engem a szüleim. Akkor nem 30 évesen kell elkezdenie 1 gyerek mellett, diákhitelből a fősulit, mint pl. nekem.
407. Ndia (válaszként erre: 406. - Raistlin Majere)
2008. okt. 18. 10:08
erről van szó
406. Raistlin Majere (válaszként erre: 405. - Ndia)
2008. okt. 18. 10:07

Hát már megint szívemből szóltál :-)

Én csak esélyt szeretnék adni a gyerekemnek arra, hogy az enyémnél jobb gyerekkora legyen és megadni neki, hogy az lehessen felnőttkorában, ami akar, hogy egy kicsit könnyebben induljon az élete mint az enyém vagy a férjemé.

405. Ndia (válaszként erre: 401. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 10:03
És nem vagyok sem elkeseredett, sem besavanyodott, csak két gyermekem van, tisztességes melóhelyem és fizetésem, a férjemnek is, van saját házunk, autónk, és mégis kétszer meggondoltuk ,hogy legyen e második gyerek. Azért, mert nem az államnak akartam szülni, és nem az önkormányzatnak.És nem párizsit akartam adni neki ebédre. Ez realitás drágám, és nem besavanyodás.
404. Raistlin Majere (válaszként erre: 402. - Ndia)
2008. okt. 18. 10:00
Hát igen 3 ember 90 ezerből vígan megél :-)Nem tudom, de nekem a háromszorosából is nehezen megy...
403. Raistlin Majere (válaszként erre: 401. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 09:59
Kire gondoltál, mint rosszindulatú, besavanyodott emberre? Én csak megfontolt, realista embereket látok itt és pár idealistát.
402. Ndia (válaszként erre: 395. - 4937ce407d)
2008. okt. 18. 09:56
A szexi fényképalbummal azt kívántam jelezni, hogy még ha vissza is fogy az ember szülés után, akkor is megváltozik a teste ! És gondoltam ez a 17 éves kislány jó ha tud erről is. És ha 90 ezer forintjuk van havonta, akkor ő nem fog színházba, moziba járni, és nem lesz márkás rucija mostanában az tuti.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook