Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ezt érdemes "megmenteni"? fórum

Szerintetek ezt érdemes "megmenteni"? (beszélgetős fórum)


27. 9ec59d8582 (válaszként erre: 15. - B1e131b6d7)
2012. nov. 20. 10:27
Akkor is érdekli a férfiakat az egyensúly, ha a nő is dolgozik, mellette övé a háztartás meg a gyermekkel való foglalkozás teljesen? Mert általában ez szokott lenni. Ahogy kivettem az anyán kívül nincs ki vigye suliba a gyereket. Ilyenkor arra gondolok, ha sokallja a rá fordított pénzt, akkor vegyen fel egy házvezetőnőt, bébiszittert. Ez nem szokott megtörténni. Úgyhogy a feleségek olcsón dolgoznak ezek szerint. Akkor a feleség most mennyire tisztelje a férjét, akinek azért vannak hisztirohamai, mert nem futja többre "csak" egy feleségre?
26. 34c48a3825 (válaszként erre: 20. - Noarashi)
2012. nov. 20. 10:20

Nem érted te sem a dolgot. Nem baj. Magam 3 gyerekkel dolgozom, mindig is azt tettem, komoly és felelősségteljes munkakörben, nem gyeseztem soha évekig, így pontosan tudom, mikor és mennyit lehet dolgozni.


Ugyanakkor mély megdöbbenéssel tölt el, ha egy házasságban a közös életmód miatt valakit csesztetni egyesek szerint normális az érdemi kommunikáció helyett. Vagy akkor, ha egy házasság megromlásának gátja az lehet, ha a feleség dolgozik. Vagy ha egyes nők szerint a feleség verbális megalázása normális.


Nem csodálkozom a válási statisztikákon.

25. 34c48a3825 (válaszként erre: 21. - B1e131b6d7)
2012. nov. 20. 10:17

1, Nem ÉN ülök otthon.


2, Mint említettem és ez tökéletesen megállni látszik, egy HÁZASSÁGBAN a támogatás, egymás segítése NEM abban merül ki, hogy ki megy el a munkahelyére és ki nem. Ha egyszer talán lesz a valóságban egy sokáig működő, valói házasságod, akkor talán meg fogod érteni ezt,addig csak okoskodás az egész.


3, Ne haragudj, de ez nevetséges. "Saját terheit" nem állja? Egy házasságban vannak "saját" terhek?!


Édes istenem, kapjunk már a fejünkhöz! Ez a férfi, amennyiben a KÖZÖSEN kialakított életmód miatt a feleségét alázza meg, az egy tartás, méltóság és férfiasság nélküli alak.


A legkevésbé sincs igaza pont emiatt és a stílus miatt sem. Ha ezt nem érted, az csak azért lehet,amit korábban írtam. Mondom ezt úgy, hogy magam nemhogy mindig is dolgoztam, de valószínűleg többet is keresek jóval, mint te.

24. 34c48a3825 (válaszként erre: 19. - Atokratokszenhidratok)
2012. nov. 20. 10:12
Nem a férfiak gondolják így, hanem ez az egy, női fórumon írogató.
2012. nov. 19. 13:29
Te írtad, hogy a férjed az orrod alá dörgöli hogy nincs kereseted, csak a gyes...
22. Újrakezdés 2012 (válaszként erre: 21. - B1e131b6d7)
2012. nov. 19. 13:28
na álljon meg a menet.Nem otthon ülő és egész nap síránkozó feleség vagyok aki szappanoperát néz.Nekem is van keresetem mellette egész nyáron gazdálkodok amit eladok.A konyhára mindent otthon kétkezi munkával megtermelek.A probléma csak annyi hogy a hétköznapi rohanásban valahogy szem elől tévesztettük egymást a férjemmel.Mindketten hibásak vagyunk benne,és ezért indítottam a topikot,hogy hasonló helyzetbe került nőtársaim mit gondolnak a dologról.Hátha kapok jó tanácsot.Nem pedig a fejemhez vágni,hogy egy eltartott luvnya vagyok.Amiről szó nincs.Egyszerűen nem tekint a férjem egyenrangúnak.
21. b1e131b6d7 (válaszként erre: 17. - 34c48a3825)
2012. nov. 19. 13:13

Pedig az embere valszeg így látja, és szerintem van is igaza.


Szeretni egy embert és felnézni rá akkor lehet, ha az illető nem teher, nem hátrafelé húzza a másikat, hanem előre, és könyebb vele minden, kölcsönösen támaszt nyújtanak a másiknak.


Az, hogy otthon ülsz és nem keresel, az nem húzza őt előre, se nem könnyíti meg az életét és támaszt sem nyújt, sőt, csökkenti a saját magára, hobbijaira fordított lóvét és növeli a rá nehezedő felelősséget, mert immáron három ember függ az ő keresetétől - kényszerpályán van, míg az asszonyka tanfolyamokra járkál, meg elhoxázgat kényelmesen.


Én nem tűrnék meg magam mellett olyat, akiben annyi tartás nincs, hogy a saját terheit, felelősségeit, illetve a közös terheinket csak az én vállamra tolja, ő meg közben a gyerek (lassan felnőtt) mögé bújva, éli az életét boldogan, tanfolyamokra járkál, hoxázgat, stb...


Nem hiszem el, hogy az elmúlt minimum mondjuk nyolc évben, amíg a gyereke iskoláskorú lett (most tíz éves akkor?), nem volt lehetősége valamit kiötölni, részmunkaidőben valamit csinálni.

20. Noarashi (válaszként erre: 17. - 34c48a3825)
2012. nov. 19. 13:06

Azért abba is érdemes belegondolni, hogy a férjnek is elege lehet hogy el kell tartani a feleségét.

Szóval itt lehet felháborodni, de egy gyerek mellett azért lehet vmi munkát vállalni. És akkor nem savanyodik be otthon az anyuka a semmibe. Így marhára kiszolgáltatott.

19. atokratokszenhidratok (válaszként erre: 17. - 34c48a3825)
2012. nov. 19. 12:58
Azért érdekes egy férfi hozzáállását is hallani. ők úgy tűnik így gondolják, ha tetszik ha nem...
18. 7dfc648351 (válaszként erre: 16. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 19. 12:50

Nem a fizetésed fogja megmenteni a házasságodat, hanem a kölcsönös akarás.

Ha mindketten akartok törődni a másikkal, kommunikálni, ha tisztelitek a másikat és ha dolgoztok mindketten ezen a kapcsolaton.


Le kellene ülni és megbeszélni, hogy ezt akarjátok-e vagy sem.

17. 34c48a3825 (válaszként erre: 15. - B1e131b6d7)
2012. nov. 19. 12:45

Te miről beszélsz?!


Ez egy házasság, ha mond neked egyáltalán valamit a kifejezés, de láthatóan semmit a világon. Nem a férje pénzéből él, hanem házasok 15 éve, együtt nevelik a közös gyereküket és együtt viselik a házasság gondját-örömét.


Szeretem, ha olyan valaki osztja az észt, aki azt sem tudja, mi az, amiről beszél.

2012. nov. 19. 12:41
örülök,hogy van egy férfi hozzászólás is mert másképp gondolkoztok,és jó egy kicsit a másik oldalról is nézni a dolgok állását.Decemberben vizsgázom és remélem az új szakmámmal el tudok helyezkedni.Szóval az akarás meg van,hogy anyagilag én is többet rakjak le az eddiginél,mert azért van nekem is bevételem csak nem annyi mint a férjemnek.
15. b1e131b6d7 (válaszként erre: 1. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 19. 11:54

A kapcsolat kiegyensúlyozott kell hogy legyen, ha ő többet ad bele bizonyos téren, akkor azt más téren vissza kell adnod, különben nem fog működni a dolog.


Ha anyagilag rá támaszkodsz, akkor tűrd, hogy az ő szava számít. Ha ez nem tetszik, akkor valahogy teremtsd meg az anyagiak felét és akkor ő is jobban fog tisztelni, szeretni, értékesebb leszel neki.


Az viszont sajnos nem fog menni, hogy életed végéig otthon lébecolsz a férjed pénzén és közben meg még majd lesi minden kívánságodat is. És hiába szakítasz, mert ha egyedül maradsz, akkor úgyis dolgoznod kell, ha meg másra ráakaszkodsz, hogy majd eltart, az megint nem fog működni.

2012. nov. 19. 11:09

nagyon nehéz a dolog.Nem igazán tudnék hová menni.100 km-es körzetben nincs családtagom.Bízom benne,hogy akarjuk annyira ezt a kapcsolatot,hogy megküzdjünk érte...

Nem egy hét alatt alakult ki ez a helyzet,valószínű nem is ennyi idő kell a rendbehozáshoz.Csak az ember türelmetlen.

13. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 19. 07:56
Beszéljétek meg, ki mit szeretne, aztán ha nem megy akkor lépj! Van hova menned?
2012. nov. 17. 17:09
Békét javaslok és közös megbeszélést hogy igazodjon ki minden
11. 782fb70168 (válaszként erre: 10. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 17. 17:09
Ne felj lepni!!
2012. nov. 17. 16:57
köszi lányok a hozzászólásokat.örülök,hogy megértőek vagytok és nincs ellenszenvetek velem kapcsolatban.nagyon szar ez a dilemma,mert hát ő volt az első nagy szerelmem és kár hogy ennyire elhidegültünk,pedig régen annyira szerettük egymást.
2012. nov. 17. 16:02

Mindenkinek csak egy élete van, amit úgy kell alakítani, hogy abba jól érezze magát az illető.

Ha neked nem jó így a házasságod, akkor lépned kell, bár meg kell próbálnod azt is, hogy nem semmi nélkül kelljen menned. A gyerekkel mi lenne?


Ha viszont úgy érzed, hogy ez a házasság megér még egy misét, akkor tegyél azért, hogy jól működjön. A férjed azért ilyen, mert érzi, látja rajtad, hogy nem kell neked, esetleg megpróbálhatod rendezni a kapcsolatot.


De mindenképp a te döntésednek kell lennie, senki másra nem szabad hallgatni. Van akinél működik az újrakezdés, de van akinél nem. Azt neked kell eldöntened, hogy mit akarsz, de tényleg ne feledd, hogy neked ez az egy életed van és azt nem szabad boldogtalanul leélni...

2012. nov. 17. 15:52
Szia! Megertem amit erzel...;( de nem à Te hibad... Az a baj,hogyha vele maradsz nemfog semmisem valtozni. Sajnos! Mindig kiszolgaltatott leszel, es o FoG mindent megmondani. Rad meg tulajdonkent nez.. Szerintem Mond meg neki hogyha igy folytatja fogod a gyereket,es elhagyod!! En lepnek... Hasonlo szituban voltam csak gyerek nelkul!! Borzaszto!! Es nemazert mert nemszerettem!!
2012. nov. 17. 15:43
Érdemes lehet. De mindkettőtöknek akarnia kell és tenni is érte.
6. Cippora (válaszként erre: 1. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 17. 15:43

Úgy,hogy semmid nincsen gyakorlatilag nem nagyon tudsz hova lépni.Szüleid vannak?Befogadnának?

Hol dolgoznál?Mert egyedülállóként muszáj lenne valamiből eltartanod magatokat.

Az,hogy a fiad elsős és nem tud jönni menni,az rossz kifogás más sem úgy szül gyereket,hogy akkor 12 évig nem fog tudni dolgozni!

Ha falun nincs munka és válni akarsz,akkor bizony költöznöd kell.

5. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 17. 15:37

A nick neved és a hozzászólásod is azt erősíti, hogy menni szeretnél.

Nem tudom, hogy van e családod, barátaid és ha igen akkor milyen velük a viszonyod. Tudnak-e segíteni, támogatni, legalább az átmeneti időszakban.

Közös néven van-e a házatok a férjeddel? Miből gondolod, hogy sohasem látsz majd belőle pénzt?

4. B.Marcell (válaszként erre: 1. - Újrakezdés 2012)
2012. nov. 17. 15:35
A helyzet az,h boldogtalanul sem lehet elni!!!Inkabb szegenyesebben,de boldogan!Bar ennyi ev utan en amondo vagyok,ha szereted a ferjed,es Neked jo lenne egy eleten at,igen is harcolj ki tole egy beszelgetest! Menjetek el setalni,de lenyeg,h csak ketten legyetek,es csak egymasra tudjatok osszpontositani!Sorold fel neki teged mi bant,mondd el neki,h Te nagyon szereted vele akarod leelni az eleted,de unalmas es boldogtalan vagy mellette,es attol,h masnak nem nez csak cselednek(bocsi) Es utana kerd meg szepen,h legyen hozzad oszinte es mondja el,h ot mi bantja,es mi az oka annak,h ennyire elhidegult a kapcsolatotok,mert ha Te eszrevetted,h valami nem kerek,neki is ereznie kell,hiszen felnottek vagytok,es 15 eve egyutt eltek.en nagyon szoritok,tobb dolog miatt is!!!Eros legy,es meg csak veletlen se fakadj sirva mikor ontod ra a fajdalmaid!!!:-)
2012. nov. 17. 15:30
Szerintem ha melyen magadba nezel te is tudod vagy erzed mar a valaszt ezt mindenki sajat maga erzi de mindennek ara van ha ott maradsz is valamit valamiert ha elmesz se lesz egyszeru attol is fugg mennyire fontos a lelki boldogsagod
2012. nov. 17. 15:28

Ezt neked kell eldöntened... Senki más helyetted.

Elvégre nem manikűrözöl otthon egész nap.

2012. nov. 17. 15:23
sziasztok.15 éve vagyok együtt a férjemmel.Pár éve elkezdett megromlani a kapcsolatunk.Azt nem tudom miért.Építkezés,vagy csak egyszerűen nem voltunk érdekesek egymásnak...Szóval eljutottam odáig,hogy hónapok óta fejfájással küzdök meg szédelgek.A férjem teljesen negatív az irányomban.Nem tart nőnek,csak feleségnek aki mos főz takarít.Már fél éve testi kapcsolat sincs.Nem lépett félre.Egyre jobban elhatalmasodik felettem.Szerinte az én problémáim csak kitalációk .Nem dolgozom,mert a fiam még elsős és nem tud még egyedül iskolába menni jönni,itt falun meg nincs munka.Tehát a gyesen kívül nincs keresetem,és ezt mindig az orrom alá dörgöli.Emiatt a döntésjog mindenben az övé még akkor is ha ez nekem látványosan nem tetszik.Eljutottam arra a pontra,hogy már mennék bárhová csak innen el.Van egy szép házunk,de ha itthagyom valószínű sosem kapom meg a részemet.Mit tegyek?Maradjak a biztos jómódban és tűrjek,még ha beledöglök is,vagy menjek és majd lesz valahogy?Tanácsokat várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook