Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek ez OCD vagy valami kényszeres dolog lesz? fórum

Szerintetek ez OCD vagy valami kényszeres dolog lesz? (tudásbázis kérdés)


9. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 20:38
Ez nagyon fàrasztó lehet. Dolgozol napközben? Akkor is csinàlsz ilyeneket? Ha minden idődet kitölti, akkor komoly betegség. A pszichológus jó ötlet. Vagy segít, vagy tovàbbküld pszichiàterhez. Jó, hogy felismerted, hogy valami nem stimmel és vàltoztatni akarsz, mert magàtól egyre rosszabb lenne.
2022. febr. 6. 13:31
Igen, ez "valami kényszeres dolog", az OCD pedig besorolható a valami kényszeres dolgok halmazába, de nyilván megkapod majd a diagnózisodat a szakembertől. Amennyiben a kényszeres gondolatok és cselekvések rontják az életminőségedet (és az általad leírtak alapján úgy tűnik, rontják), érdemes ennek okait terápiában feltárni.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2022. febr. 6. 02:02

Igen, de néha nem is tűnik fel.

Pszichológushoz tervezek ez miatt menni amúgy.

6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 5. 21:20
Ez tényleg nagyon sok furcsaság. A fel napod ezekből áll nem? Keress fel szakembert.
5. tien
2022. febr. 5. 20:44

Én mindent megszámolok.

A szimetria fontos nekem is.

(nincs diagnosztizálva ,de vannak jegyek nálam ami aspergerre hajaz)


Dokival beszélj .

4. kisj (válaszként erre: 3. - Kisj)
2022. febr. 5. 18:40
cuccok
3. kisj
2022. febr. 5. 18:40

Nekem is van néhány hasonló dilim, de nem érzem ezeket se terhesnek, se betegesnek és nem is zavarnak.

Amiket írsz. az már sok, és zavarhatják a mindennapi életedet.

Fordulj szakemberhez, mert ezek a kényszerese cussok átveszik az életed felett az irányítást.

2022. febr. 5. 16:50
Még kihagytam hogy ha netezek akkor állandóan kattintok az egérrel egy oldalon. Itt is van ritmus, először a lap tetején majd bal és jobb oldalt 2x, néha kijelölök szövegeket és csak random össze vissza húzogatom őket ezeket szoktam nagyon sokszor csinálni. Meg ha youtubozok akkor megszoktam fogni a thumbnaileket és azokat is random húzogatom valamiért. HA nézek egy videót legyen zeneszöveges, nincs olyan amit ne tudnék úgy nézni hogy mp-nként leállítsam pedig akarom folyamatosan nézni. Sokat szoktam netezni lehet ez emiatt tűnik fel jobban. De korábban mikor ezek nem voltak, nem csináltam ilyesmit. Ja még valami, ha egyik oldalt viszket pl. a lábam akkor a másik oldalt is meg kell vakarnom mert amúgy zavar, pedig ott nem viszket, ugyanígy ha megigazítom egy hajszálamat a másik oldalt is elimitálom. NÉha ha véletlen belerúgok a székbe egyik lábbal rögtön a másik lábbal is ugyan azt teszem. Mintha szimmetrikusnak kell mindennek lennie. Ezért is írtam hogy nagyon sok minden ilyet tudnék mondani de ezek kb minden naposak. Így talán meg lehet mondani mi féle bajom van ennyi tünettel...(nem kitaláció, ha valaki kételkedni tényleg ezeket tapasztalom sajnos)
2022. febr. 5. 16:36
Szóval ezek a "jelenségek" úgy 6-7 éve lehetnek nálam de csak az utóbbi 2-3 évben lettem figyelmes rájuk és mostanra kezdtek zavarni és bosszantani. Vannak fizikálisan végzett úgy mond rituálék mint egy nap este lefekvéskor leoltom a lámpát, majd sorrendben oltom fel az éjjeli lámpákat, utána kinézek az ablakon mindkét irányba úgy hogy lássam a közlekedési lámpákat valamiért..szekrények mögé is benézek és az ajtajait hogy mondjam megtapogatom az ujjaimmal ok nélkül.. Ez a tapogatás volt inkább jelen korábban hogy egy este hirtelen kényszert éreztem hogy megtapogassam, megérintsem a falakat a szobámban először ez utána azt, még a plafont is hiába nem értem el, ilyenkor ha nem akartam akkor olyanokat gondoltam hogy ha nem teszem meg akkor szellemeket fogok látni, valami paranormális fog történni vagy balesetet szenvedek. Ezek a gondolatok mára már elmúltak de a tevékenységet nem. Ha kimegyek wcre este amint leülök, becsukom félig az ajtót, majd megtapogatom ahogy utána a radiátorcsöveket is 4x, majd kinézek a konyhára mert szemben van nehogy lássak ott valakit persze tudom hogy nincs. Este amúgy minden nap hiába nem akarom, ugye említettem hogy benézek a szekrények mögé, majd ahogy leülök netezni, először felnézek a 2 magas szekrényemhez mert nem plafonig érnek hogy ne hogy legyen ott valaki egyszer bal oldalra majd jobbra mert 2 irányban vannak, majd fel nézek a falra is oka nincs nagyon, 2x ellentésesen a földre nézek, ellenőrzöm hogy ne legyen pl pók ott, székemben megérintem a karfákat 2x majd kerszetben. kinézek az ablakon ismét jobbra balra, utcát is megnézem. Kb tök értetlenül de kényszert érzek rá. Gondolataim is vannak amik ismétlődnek, mint szeretnék majd egy új telefont és nagyon nézem hogy milyen színű legyen hogy passzoló színű kis hátizsákkal párosítsam de sokszor gondolok erre. Másik hogy zavar ha pl. fogkefe és fogrkém márkája nem azonos, szintúgy a sampon és balzsamnál korábban nem zavart. És még tudnék írni ilyeneket de betelne ez a jegyzet. Egy időben publikusan is rám jöttek hogy pl elment mellettem egy lány és semmi extra csak az öltözékét néztem és kényszert éreztem hogy addig nézzem míg nem látom vagy már nagyon hátra kell fordulnom, és buszon tapogattam a korlátokat ahogy ültem de próbáltam visszafogni ne nézzenek hülyének. Főleg néha a nézés zavar hogy semmi okból de először kicsit felnézek, majd balra és jobra és ezt 2x ismételve. Ja és több este mikor épp feküdtem, észre vettem több port koszt a padlón közel hozzám, zavarta a szemem és kikeltem majd elsöpörtem kézzel, na megint láttam egyet újra nyújtóztam hogy söpörjem és ezt kb addig amíg tiszta nem volt a padló...Mi lehet velem? Senkinek nem mondtam még, bocsi ha hosszú de így érthető talán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook