Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hagyd veszni, mert amibe kapaszkodni kell, az nem fog örömet okozni. Mit jelent ez? fórum

Hagyd veszni, mert amibe kapaszkodni kell, az nem fog örömet okozni. Mit jelent ez? (beszélgetős fórum)


14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Banános Zselé)
2020. febr. 13. 11:05

Oké, de ha valaki kiír valamit, akkor azt, ha jól értelmezem, általánosságban posztolta.

Nem pedig egy valakinek szóló üzenet.

Ilyenkor, oké, elolvassa az ember, és kész. Ha nem érti, nem érti. (Elég egyszerű mondat, de a kijelzőn nevelkedett nemzedéknek ez is probléma lehet.)


Ha én értem félre, és mégis személyes üzenet volt, és nem érti, akkor célravezetőbb, ha megkérdezi, mert egy csomó vadidegen hiába totózik.

13. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 12. - Banános Zselé)
2020. febr. 13. 11:02
Zselé....nem is írok semmit:) Fantasztikus vagy! :D
12. Banános Zselé (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. febr. 13. 10:37
de ha nincs olyan az életébe ami passzolna ez az idézet, akkor nem érti hogy miért írta ki
11. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 10:34
A közmondás jelentése benne van a mondatban:)
2020. febr. 13. 10:26
Amit erőltetni kell azt nem kell erőltetni! Úgyis elveszíted amibe kapaszkodni kell csak idő kérdése.
9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. febr. 12. 20:00
Hasonló jutott eszembe. Dd ennek is kell külön fórum. Öcsém.
2020. febr. 12. 18:43

Szerintem azért egy átlagos embernek kellene tudnia annyira értelmezni egyetlenegy mondatot, hogy tudja mit jelent.

Ha kínai írással lenne, akkor megérteném, hogy nem tudod értelmezni, de így...


A többi szólás és közmondás megértése is gondot okoz?

Én javaslom az olvasást, ami nem csak szórakoztató, de ráadásul rengeteg dologra meg is tanít...

7. kisj
2020. febr. 12. 14:35
Engedj el azt dolgot, amit csak olyan áron tudnál megvalósítani ami neked rossz lenne. (szerintem)
2020. febr. 12. 11:09
Hagyd a francba mert csalódni fogsz - szerintem.
2020. febr. 12. 11:06

Persze kivéve azt az esetet, ha muszáj a hőlégballon kosarának a szélébe kapaszkodni kívülről, mert kiestél.

Na ebben az esetben csak kapaszkodni, kapaszkodni! :D

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 10:59

Én úgy értelmezem, ahogy van.

Amit csak nagyon nehezen lehet megtartani, azt nem kell erőltetni, hagyni kell a csudába.


Nincs minden mögött világmegváltó felismerés.


Ha az illető általánosságban tette közzé, akkor végképp nincs személyes magyarázat.

2020. febr. 12. 10:50

Ha a személy ismer téged, akkor olyan élethelyzetedre célzott, amiről mindketten tudtok. Mi meg nem tudunk erről semmit se.


Általánosságban annyit jelent, hogy valamiért küszködsz, amit már abba kéne hagyni, mert úgysem lehet a tiéd.

2020. febr. 12. 10:18

Ezt így képtelenség megmondani, a körülmények ismerete nélkül, csak az ismerősöd tudhatja, miről jobb lemondani inkább, mint küzdeni, "kapaszkodni" érte.

Lehet találgatni meg blöffölgetni, ha valaki unatkozik, de azzal te nem fogsz előrébb jutni.

2020. febr. 12. 10:06

"Hagyd veszni, mert amibe kapaszkodni kell, az nem fog örömet okozni."


Egy ismerősöm tette közzé.Arra lennék kíváncsi hogy mi az idézet valódi jelentése.Mit akarhat ezzel mondani valaki vagy akár hogy mit takar ez az idézet hogy valójában mire céloz ezzel a személy aki meg osztotta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook