Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek értelmes dolog lenne az alkoholfogyasztást szabályozni? fórum

Szerintetek értelmes dolog lenne az alkoholfogyasztást szabályozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. ab61752c45 (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2018. okt. 19. 09:17
mindenki arra költi a pénzét,amire akarja.ha wellnessre nem futja,netán a könyvre nincs igénye,mert olvasni alig tud,elmegy a legközelebbi kocsmába.ott nem piszkálja az asszony,gyerekek,jól érzi magát.ha elveszed az alkoholt,adj valami más jót.már ha valaki nem tud magának keresni.márpedig kevés pénzből,csak a látástól vakulásig való munka marad.akkor mondja az ember teszek rá,nekem csak ez jut?
12. ab61752c45 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2018. okt. 19. 09:11
még a középkorban is,mikor az asszony kikiáltott,ki az,csak a barátaimat látom vendégül.talán a Tiszta nőben. de a munkáslányok sem voltak kivételek,talán a kilátástalan jövő miatt,ami itt ugyancsak van.
11. ab61752c45 (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. okt. 19. 09:06
sok helyen sikerült.mondjuk tán Sztálingrád,Berlin ostrománál.
10. ab61752c45 (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. okt. 19. 09:04
az alkoholnál jobb feszültségoldót még nem találtak fel.azt egy pszichiáter mondta a rádióban.akkor igyekezni kéne.
9. Ildi (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. okt. 19. 08:49
egyetértek
8. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2018. okt. 19. 08:17

Szerintem inkább a kulturált alkoholfogyasztást kellene megtanítani, elsajátítani.


Ma mi van? Elítélendő inni akár egy pohár italt is este, ezért sokan időnként -valami alkalmat keresve - nagy mennyiségű piát vedelnek, lerészegednek. Ezért nem tudnak egy bulit, egy szülinapot pia nélkül elképzelni sokan szerintem.

Persze ez az alkoholistákra nem vonatkozik, de ők is valahonnan innen indultak.


Nálunk nincs kialakult kultúrája a mérsékelt és minőségi alkoholfogyasztásnak.


A tiltás, főleg a magánember életébe ilyen stinten való beavatkozás rendkívül aggályos szerintem, mert hol a határ? Holnapután megszabhatják, mennyit költhetek bármi másra?


Azután meg már azt is, hova mehetek, mit mondhatok, gondolhatok?

2018. okt. 18. 23:09

Ha tehetném, én nem szabályoznám, hanem betiltanám az alkohol fogyasztást.

Fel nem tudom fogni, mi szükség van rá (amellett hogy ismerem a hatásait, feszültségoldó, álmosító, étvágygerjesztő, de agressziót is kiváltó).

Tönkre vágja a májat, tudatmódosító, személyiség romboló, egyéni és családi életeket tesz tönkre.

6. apeeng (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2018. okt. 18. 20:16

az alkohol(származékok) az állam az egyik legfőbb bevételi forrása.


Ahogy az USA belebukott az alkoholtilalomba, ahogy az oroszok sem tudták csökkenteni sem a mértéktelen fogyasztást, és még sok ország, akkor itt? ugyan...a Norvég, a Svéd, a Finn állam is erőlködik, aranyáron lehet csak hozzájutni kijelölt időpontokban, és helyeken, mégis ott van a legtöbb pocsolyarészeg..már a gyerekek is alkeszek...


itt nálunk mégjobban virágzana az illegális főzés.


erre nagy összegben fogadnék.

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Ab61752c45)
2018. okt. 18. 19:51
Régen is voltak fináncok. Most újra szoros ellenőrzés alatt lennének.
4. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2018. okt. 18. 19:45
akinek kéne,eladná kevesebb pénzért.nálunk a zöldségesnél is kapni saját pálinkát a raktárban.az emberi lelemény végtelen,a nagyanyám testvére talán élesztőből csinált valami piát, Írországban krumpliból,de mindenhol csinálnak valamiből.kukorica,rizs stb.
3. Amaunet (válaszként erre: 2. - Böce)
2018. okt. 18. 19:32

Mindenki hallott az amerikai alkoholcsempészetről, ahogyan az északi államok alkohol turizmusáról is.

De ezzel vajon visszafogható lenne hazánkban az alkoholizmus?

2. Böce (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2018. okt. 18. 19:30
Beindulna az alkoholcsempészet. Amerika nem ismerős ez ügyben?
2018. okt. 18. 19:29

Gondolok itt arra, mint régen, a háború után kajajegyet kaptak az emberek, itt is meghatároznák, hogy évente mennyit költhet valaki alkoholra.

Vajon visszafogná-e ez az oly híressé vált magyar alkoholfogyasztást?

Egyetértenétek vele?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook