Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek érdemes mostanság egy kozmetikus tanfolyamot elvégezni? fórum

Szerintetek érdemes mostanság egy kozmetikus tanfolyamot elvégezni? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 5. 14:27

Ezzel en is igy vagyok, szerintem a 2 ev sem eleg ra, nemhogy tanfolyam...

Kulonben ha valaki ezt a szakmat valasztja, az keszuljon fel ra, hogy nem fog haladni semerre sem a privat eletben, mert nem lesz hozza penze...

Evek mulva persze ha marad a kitartas, akkor talan lehet belole valami.

Es meg valami: elobb szulj gyereket, csak utana nyiss uzletet!

2008. jún. 21. 20:16

Sziasztok!

Én immár 10 éve végeztem el az iskolát, de csak 2 évet dolgoztam benne, addig amíg a gyermekeim meg nem születtek. Szívem szerint most is ezt csinálnám, de sajnos nem egy családcentrikus állás, ha vállalkozóként dolgozol főleg.

Ez alatt azt értem, hogy a vendégek többsége munka után, este ér rá, így muszáj adott esetben este 8-9 -ig is dolgoznod. Mivel magadnak dolgozol, nem mondhatsz nemet! Ráadásul vannak holt időszakok (nyár, január, február). Szóval nem ad egy havi fix fizetést, amire minden hónapban bizton számíthatsz. Ezt az ingadozást pedig 2 gyerek mellett nem merem bevállalni.

Ettől függetlenül nem bánom, hogy elvégeztem az iskolát!

Sok mindent mérlegeljetek mielőtt belevágtok, mert nem olcsó mulatság az iskola elvégzése, sőt az elindulás sem!

A tanfolyamot értelmetlennek tartom, szerintem nem ad alapos képzést!!!

2008. jún. 2. 13:48

Sziasztok!

Én most októberben fogom befejezni ezt a szakmát, most pénteken lesz a gyakorlati vizsgám :)

Hát hogy aztán mit fogok magammal kezdeni,azt nem tudom..annyira nem érzem magamat biztosnak, hogy egyedül dogozzak..ez a 2 év semmire nem elég..főleg úgy,hogy én csak 2. évben voltam kint szalonban, addig bent a suliban egymáson gyakoroltunk. Ehhez a szakmához NAGYON sok gyakorlás szükséges.. így az elején félek,hogy mit fogok magammal kezdeni .. :(

15. T.Orsa (válaszként erre: 13. - 3a903e18a5)
2008. ápr. 24. 21:05

Szia!

Az,hogy mennyit fizet maga után,csak egy dolog.Ott van még a bérleti díj,a rezsi,meg az anyagok se olcsók.Én tudom,csináltam.Kezdőként nem lehet belőle megélni,több év kell,mire akkora vendégkör kialakul,hogy legyen rendes bevétel is,nemcsak az,amit vissza kell forgatni.


Ettől függetlenül persze mindenki azt csinál,amit akar.

14. 3a903e18a5 (válaszként erre: 5. - Csillubaba)
2008. ápr. 24. 19:23

A húgom pont most tanul fodrásznak...neki már 5+2éves az iskola,ami azt jelenti 5év szakmai képesítés+ maradhat 2évet érettségizni. Most 3as. 3nap gyakorlat+2nap elmélet szinte csak szakmai tantárgyakból. (1-2osztály,rendes tantárgyak+1nap gyakorlat)

Ebben az évben,csak marcell hullámot és dauer berakást tanultak+férfi borotválás(amit egyébként már nem lehet csinálni) és ffi hajvágás.

2008. ápr. 24. 19:18

Sziasztok!

Szerintem érdemes! Főleg,ha nem alkalmazott,hanem vállalkozó vagy. Mert többek közt te osztod be az időd.

Persze figyelembe kell venni,hogy egy minimálbéres vállalkozó közel 50eft-ot fizet maga után havonta.

De szerintem még így is megéri!(Persze kézügyesség,türelem nem árt hozzá)

12. senico
2008. ápr. 24. 16:38
Köszi az infokat!Gondolkodom még.
11. T.Orsa
2008. ápr. 24. 16:14
oké,megbeszéltük:-))
10. 6a1456582a (válaszként erre: 9. - T.Orsa)
2008. ápr. 24. 16:11
detto:o) majd szólj ha kell egy szimpi váltótárs:o))
2008. ápr. 24. 16:05

ugyanez az én tervem is:-))


de én majd itthon akarok valamit,ne kelljen még bérleti díjat fizetni,hanem kiadnám még a helyet fodrásznak,meg körmösnek:-)

8. 6a1456582a (válaszként erre: 7. - T.Orsa)
2008. ápr. 24. 16:00
ugyanez a véleményem:o) Én sem dolgozom kozmecicusként, pedig imádom a szakmámat...de talán majd egyszer baba után!
2008. ápr. 24. 15:55

Sziasztok!

Szaffi igazad van!

Senico szerintem nem véleletlenül tanítják 2 évig a nappali képzésen,szerintem ezt egy tanfolyam nem adja vissza.Valóban,a gyakorlat a fontosabb,de az elméleti tudás is elengedhetelen.Nagyon sok mindent alaposan kell megtanulni,főleg a kémia és biológia részét.Fontos a jó szakképesítés is,nem minden csak a "végzettség".

Egyébként tényleg nagyon szép hivatás,de mára divatszakma lett belőle,túltelített a piac.Én is azért nem dolgozom kozmetikusként.Minden sarkon van már szinte szépségszalon,nem lehet belőle rendesen megélni,vagy csak nagyon keveseknek,bejáratott szalonba.

2008. ápr. 24. 15:53
Éppen ezért írtam, szerintem egy tanfolyam nem nyújt elég ismeretet, tapasztalatot, gyakorlatot ahhoz, hogy képzett kozmetikus legyél. Vannak a szépségiparban olyan szakmák, amik nem szükségeltetnek annyi tudást (pl. műkörmös, pedikűrös) és egy tanfolyam elég infót ad, de egy kozmetikus az emberi testtel, bőrrel dolgozik, hatóanyagokat használ és fontos az alapos szaktudás.
5. csillubaba (válaszként erre: 4. - Senico)
2008. ápr. 24. 15:53
Hellóka! Elöször is hány hónapos a tanfolyam? Csak egy példát említenék viszonyításképpen. Van fodrásztanfolyam is ami 9 hónapig tart. Iskolában viszont 3 évig ! oktatják a fodrásztanulókat, és fél évig kizárólag csak a hajvágást tanulják semmi mást, ezt az egyik barátnőm mesélte aki fodrász. Sok múlik fodrász esetében a kézügyességen is, mert akinek nincs biztos az is megkapja a bizonyítványt, de sose lesz jó fodrász ilyen lányt is ismerek aki ezt be is ismeri és teljesen más területen dolgozik. Bár úgy tudom a kozmetikusképzés 2 éves, szóval lehet,hogy 1 év alatt el lehet jól sajátítani tanfolyamkereteken belül. Az elhelyezkedés viszont nem lesz egyszerű. Telített a piac.
4. senico (válaszként erre: 2. - 6a1456582a)
2008. ápr. 24. 15:43
2007-től tanfolyamok is vannak a felnőttképzésben.Pont ez lenne a kérdésem, hogy szerinted egy tanfolyam keretein belül meg lehet ezt annyira tanulni, hogy az ember tudjon kezdeni vele valamit?Az én véleménynem az hogy leginkább a rátermettség számít meg a gyakorlat. Te mit gondolsz erről?
2008. ápr. 24. 15:32
De kérdésedre válaszolva szerintem még így is-apiac telítettsége ellenére- is megéri elvégezni a sulit, mert egy nagyon szép szakma!
2008. ápr. 24. 15:29

A valódi kozmetikus képzés 2 éves elméleti + gyakorlati oktatásból áll, azt nem igazán nevezném "tanfolyamnak". Kozmetikus szakmunkás bizonyítványt kapsz a sikeres vizsga után.

Nagyon sok kozmetika és kozmetikus van és abból nagyon sok nem igazán érdemelte meg a bizonyítványát.

2008. ápr. 24. 15:23
Szerintetek érdemes mostanság egy kozmetikus tanfolyamot elvégezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook