Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek érdemes manapság jövedelempótlás céljából nyuszit tartani? fórum

Szerintetek érdemes manapság jövedelempótlás céljából nyuszit tartani? (beszélgetős fórum)


8. 173c31dcdf (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2010. jan. 26. 10:58

kisfüles,menj az INDEX.hu/Fórum-ra HOBBI,SZABADIDŐ

rovatban kattints az Állati alcimre.Itt megtalálod a nyulasokat,itt minden kérdésedre választ kapsz még az amarörök is nagyon profik,és sigitökészek .

sok szerencsét.

2010. jan. 25. 17:48
Szerintem nem,igaz hogy gyorsan szaporodik de fel kell hizlalni es a felvasarlo attol fugg mennyit kinal erte?meg kell erdeklodni.
2009. júl. 29. 20:11
Mióta az eszemet tudom, nálunk mindig volt felvásárlás. Tavasszal kezdődött és kéthetente jöttek. Sokan foglalkoztak vele, gyerekkoromban a nagypapám is. Tavaly óta nincs. Olyan keveset fizet a feldolgozó a felvásárlónak, h nem éri meg neki beszállítani. Tavaly a Tescoban(?) 3700Ft volt a nyúlcomb kilója! Mi is csak saját felhasználásra tartunk. Alkalmanként szoktunk eladni 1000Ft/kg nyúzva. Egy süldő(fiatal)4-6 hónapos nyúl 0.7-0.9 kg-ra jön így ki.
2009. júl. 29. 19:29
Nálunk a családban saját fogyasztásra van és megéri.
4. Ndia
2009. máj. 25. 14:12
Szia hát megélhetést szerintem ne remélj belőle. sajnos. De a legegészségesebb hús úgyhogy saját fogyasztásra azért megéri.
2009. máj. 24. 15:12
hát ha van rá időd, de amúgy annak is meg kell venni a tápot meg ilyeneket. Én biztos nem tartanék. Se időm és fölös pénzem sincs rá
2009. máj. 24. 15:11

Szia!

A szüleim tartanak nyuszit, de csak saját fogyasztásra.

Ha felvásárlásra akarod tartani, akkor nem éri meg. 180-200 forintot fizetnek kilójáért, és kb 5-6 hónap alatt érik el a vágási súlyt. :S

Nekünk most kb 70 nyuszink van. :)

2009. máj. 24. 09:35

Sziasztok


Ismét egy nagyon nagy kéréssel fordulok hozzátok.Egy picike faluban lakunk,a házhoz egy nagy kert is tartozik(körülbelül 4oo négyszögöl)a telken gazdasági épületek is vannak,melyek némi felújítás után állattartásra is alkalmasak.Most édesanyám élettársának jutott eszébe a nyuszitartás,mint jövedelem kiegészítés.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy egyáltalán érdemes e belekezdeni?Mennyi pénz kell az elinduláshoz?Biztos,hogy van rá kereslet?Egyáltalán melyik fajtát érdemes tartani?

Nagyon Szépen Kérlek Benneteket,ha tudtok válaszoljatok.Nagyon Szépen Köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook