Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek el fog romlani a mosógépem? fórum

Szerintetek el fog romlani a mosógépem? (beszélgetős fórum)


23. 0f5b7c7429 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. aug. 4. 17:28
A leírtak alapján már teljesen elromlott. Cseréld ki, nehogy zárlatos legyen...
2010. aug. 4. 17:01
Murphy törvénye szerint: Igen, ami elromolhat, az el is fog:)
21. tixtina (válaszként erre: 17. - Lisa65)
2010. júl. 28. 18:41

Nekem 3 év után kezdődtek a gondok.

Eltűnt a kijelző-de aztán visszajött

-F6,ezt kb havonta csinálta,majd 24 óra múlva már működött.


Hozzá kell tennem,hogy másfél évesen már cserélve lett az elektronikája.

Szuperérzékeny a gép.

Ja,használtan vettük-két éves volt akkor..

Most 4 éves .

2010. júl. 28. 17:16
Én mikor elöltöztem otthonról, hoztam a félretett félautómata Hajdúmat. Azóta is max. 2 évente 10E a szerelési költsége. A mosógépszerelő mondta, hogy ameddig ő él, addig ő szereli. Ne vegyek vízlágyítót, mert felesleges, az újakat tényleg 5 évre gyártják. Ő is az ecetet ajánlotta, azóta minden nyáron megcsinálom. Lassan a 20. életévét tölti be, de nem is akarom cserélni, minden mást úgy is újonnan vettem, azoknak lassan kezdeni kell az elromlós korszakot.
19. lisa65 (válaszként erre: 16. - K_nm)
2010. júl. 28. 14:35
A mosó-száritó gép jó volt, mert mikor panelben laktunk a sok ruha száritásra nem volt helyünk, ráadásul picibabám volt. A száritáshoz viszont, hogy szép legyen a ruha és ne gyürje össze, mindig csak a felét lehetett betenni annak, mint amit mostál. Vagy rögtön féladagot mostam és akkor simán megszáritotta.
18. lisa65 (válaszként erre: 12. - Kiki8400)
2010. júl. 28. 14:31
Az ecet nagyon jó, mert nem csak fertőtlenit, hanem a vizkövet is leoldja. Nekem az egyik nagyon jó barátom mosógépszerelő, ő mondta, ne vegyek bele semmi vizlágyitót, ha ezt havonta megcsinálom nem lesz vizköves a mosógépem. Eddig jól bevállt.
17. lisa65 (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2010. júl. 28. 14:29
Hát nekem az új gépem már három éve müködik minden zökkenő nélkül!
16. k_nm
2010. júl. 28. 11:15
hát mi is eldöntöttük szép csöndben, hogy oda se neki, veszünk egy új mosógépet...valaki írta, hogy mosó-szárító gépe volt...az milyen...kinek mi a véleménye róla? Kell vennünk szárítót is, mert viszonylag messze lesz a mosógép és nem lesz egy bécsi keringö télen cígölni a ruhákat ide-oda...
15. tixtina (válaszként erre: 13. - Katus3)
2010. júl. 28. 11:02

Úgy van-nekünk is kb. ezt mondta.

Ezért nem használunk pl.vízlágyítot-mert,mire a vízkövesedés következtében tönkremenne-addig 66-szor bedöglik valami másban.


Csak pénzkidobás.

Kiszámoltam,hogy 5 év alatt mennyit költenék vízlágyítóra-100 ezres tétel-abból már vehetek egy új gépet:DDD

14. tixtina (válaszként erre: 10. - Lisa65)
2010. júl. 28. 10:59

Nekünk is 15 évig bírta anyámék Whirpool gépe-csakhogy azt nem most gyártották:DDDDD


A 90-es évek elején még masszívabb volt-strapabíróbb.

Kíváncsi vagyok,hogy amit most vesz az emberel,ektronika-stb..vajon meddig húzza.???

13. katus3
2010. júl. 28. 09:27
Nekünk a szerelő azt mondta,ezek a mai gépek 5-6 évre vannak tervezve.Mindenből a legolcsóbbat kell venni,nem számít a márka,úgyis tönkre megy. Múlt héten kellett hűtőt vennünk,miután a régire 12500-at költöttünk.:-(
12. kiki8400 (válaszként erre: 10. - Lisa65)
2010. júl. 28. 08:41
Nekem a mosógépszerelő nem ajánlotta az ecetes átmosást, azt mondjuk nem árulta el, hogy miért nem jó... Azt mondta, hogy a mosópor mellé tegyek egy kis trisót, az lágyítja a vizet és tisztítja a gépet. Amióta használom, azóta szerintem szebben mos.
2010. júl. 28. 08:39

Manapság már nem is gyártanak hosszú élettartamra, különben csődbe menne a gyár :-S

Anyu 8!!! éves gépét most kellett lecserélni, a szerelő se tudta, hogy mi van vele, pedig volt egy csomó tünet (folyt alóla a víz, hangosan zörgött, elakadt a program és másfél órán keresztül azt az egy szakaszt nyomatta...) Hát, béke poraira!

10. lisa65
2010. júl. 28. 08:38

Hát nem tudom, nekem Whirlpool mosó-száritó gépem 15 évig birta minden baj nélkül, (költözés miatt eladtam, mert nem fért be) a mostani csak mosógép, de ugyancsak whirlpool és nincs vele semmi bajom. Általában napi 2 adagot mosok.

Igaz havonta egyszer tartok egy teljes tisztitóprogramot, ami azt jelenti, hogy éjszakára ecetes vizzel áztatom, majd kifőzöm a mosógépet. A szűrőt is takaritom minden hónapban és a mosószer adagolót is kiveszem és átmosom.


Én megnézetném a mosógépet, mert azért ez nem normális amit csinál, lehet, hogy a programkapcsolója romlott el és azt kell kicserélni és akkor újra a régi lesz! :)

2010. júl. 28. 02:45

Mosógépszerelő mondta nekem,hogy ezek a mai mosógépek,nem a mindennapi mosásra vannak-nem bírják a strapát.

Nekünk régen volt egy orosz félautómata-vagy 20 évig jó volt.

Manapság örül az ember,ha 5 évig használhatja.:D

2010. júl. 27. 22:22
Nálunk a mosógép átlagéletkora 3 és 5 év közötti. Azt hittem csak nálunk.A legutolsó extra márkás gépünk 3 évet sem töltötte be.Szerelő szerint látszik,hogy baba van nálunk.....pedig nem mosunk pelenkát.Most került hozzánk apám megkímélt gépe ami szintén 3 éves és evvel már beszélgetni is lehet....Szerintem az utolsókat rúgja.
2010. júl. 27. 22:03

Persze, hogy el fog, semmi sem tart örökké.


Komolyan: Hátha tényleg dugulása van, azt még otthon is meg lehet nézni és kipucolni.

Amúgy meg én is a szerelőt javaslom.

6. Brygy (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. júl. 27. 22:00
Nekem is volt így, de csak annyi baja volt, hogy alaposan ki kellett tisztítani az öblítőtatóját.
2010. júl. 27. 21:40
tutira...
4. k_nm
2010. júl. 27. 21:37
igen, be kellene kukkantani, lehet, kincsesláda lett idö közben ;-) Ha elöltöltös a géped, ki tudod húzni az öblítötartályát...annak a vezetéke is szeret eldugulni...nekem is bolond a mosógépem, különben...ha olyanja van, ráz az ajtaja, de nem mindig, van, mikor az egy órás program szerinte két és fél óráig kell, hogy tartson (a jó munkához idö kell, meg nagy hely, kérem szépen ;-)) meg nálam se mindig gondolja, hogy öblítöt, vagy mosószert is kéne esetleg használni...eléggé önálló életet kezdett el élni...erre tud valaki mondani valamit?
2010. júl. 27. 21:34
Biztosan el fog romlani, de jobb megelőzni a bajt: nézesse meg szerelővel, tudniillik elég bonyolult az elektronikája, házilag nem lehet javítani.
2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. júl. 27. 21:32

Ha nem centriz rendesen, érdemes megnézetni.

Ha ügyes a férjed, ő is szét tudja szedni, lehet hogy csak valami elakadt benne.

Nálunk volt már pl. szög, kisolló ami megakasztotta, s nem működött rendesen a szűrő és nem tudta leengedni a vizet.

2010. júl. 27. 21:30

Sziasztok! A 3 éves mosógépem mintha megbolondult volna!

Újabban a programozó gombja elkezd körbe forogni, miközben mos. Aztán egyszercsak megáll, és folytatja a mosást. Előfordult a napokban, hogy az öblítőt nem használta fel, az bent maradt a tartályban. Olyan is volt már, hogy nem centrifugázta ki rendesen a ruhákat. Készüljek, hogy elromlik teljesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook