Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy ruhabolti eladó mennyit kereshet? Mondjuk az Árkádban? fórum

Szerintetek egy ruhabolti eladó mennyit kereshet? Mondjuk az Árkádban? (tudásbázis kérdés)

2016. ápr. 18. 07:15

Aki egyedül van és boltvezető is, az 150-160 ezret, például Adidas-ban.

De jellemzően minimálbér körül + jutalék (pénzárgépes eladókódja után követve például). - ezért ugrik sok boltban két eladó is egyszerre.

2016. ápr. 17. 20:18

H&M tuti, hogy minimálbért ad.

Bizonyos ruhaboltok adnak talán 90 nettót is, de a legtöbb nem.

Kína boltban van aki ad 5000 naponta, de kínai áruházban minimálbér.

2016. ápr. 17. 13:10

Szerintem az Árkádban sem adnak többet a szakmai minimálbérnél. Sajnos. Viszont talán nagyobb a forgalom és ha a tulaj akarja, ez után is ad valamennyit. Talán ennyivel lehet több.

A legtöbb helyen már nincs semmiféle egyéb(étkezési utalvány vagy cafetéria)juttatás, mert a munkáltatónak kell az után is fizetnie és ezt nem szívesen teszik.

2016. ápr. 17. 12:03
Tehát egy ilyen munkának is megvan az előnye és a hátránya.
2016. ápr. 17. 12:01
Ez nem Árkád vagy más pláza függő, hanem munkáltató függő. Én az Árkádban dolgozom és nagyon nem egyforma a fizetés. Valaki megkapja a 100 ezret nettóban, valaki nem. Egyik cég osztogat cafetériát, a másik nem. Egyiknél szinte nem kapsz kedvezményt vásárlásnàl, a másiknál akár 40%-ot is adnak. Az viszont többnyire igaz, hogy műszak nincs, tehát átlag 12 óra a napi munkaidő. Hétvégén többnyire menni kell, de ha rendes a főnök, akkor beleszólhatsz a beosztásodba. Nálam volt olyan, hogy 6 napot lehúztam egyben, de utána 4-5 napot otthon voltam. A lényeg, hogy a havi órád meglegyen. Tehát nem dolgozol kevesebbet vagy többet, csak kevesebb napot, mert te 2 nap alatt 3-at dolgozol. De valamelyik üzlezben váltják egymást. Túlóra pl nálunk csak akkor volt, ha boltrendezés volt. Amúgy nem, mert a cég nem szereti fizetni. Van, ahol év végén a forgalon alapján jutalékot osztanak. Nálunk ez csak most volt először. Tehát minden attól függ, hogy melyik céghez mész.
5. bubbyguppy (válaszként erre: 4. - Nadine81)
2016. ápr. 17. 11:50
Jó lehet a 2 nap meló,2 nap szabad,csak mit csinálok a gyerekkel,ha mondjuk az apja is épp olyan műszakban dolgozik és nem tud érte menni az oviba.....sz@rás ez az egész :D
2016. ápr. 17. 11:20
Igen,ez a baj... :( Én is szívesen dolgoznék még ruhás boltban/butikban,de egyrészt a pénz,hogy nincs meg a netto 90-100000Ft,másrészt meg amik nem bevásárló központban vannak,ott ott kell dekkolni hétfőtől péntekig reggel 9-este 6ig,s van egy szabadnap a vasárnap.E téren jobb a bevásárló központ,mert ott lehet mész napi 11-12 órát 2 napot,de utána van 2 szabadod,az sokkal jobb.Kérdezd meg azért,mennyi bért ajánlanak,sőt van ahol 80-at adnak,de 5000-ért vásárolhatsz magadnak az üzletből,vagy kedvezmény stb.
2016. ápr. 17. 11:13
Köszi :) hát netto 100 alatt kevésnek tűnik...
2016. ápr. 17. 11:07
Az Árkádban biztos jobban,mint egy átlag butikban/ruha boltban,de általában mindenhol a brutto 115000Ft körüli minimálbért adják,az 75000Ft körül van a netto,amit kézhez kapsz.Attól is függ,szakképzett vagy e,akkor vmivel több,sőt nekem az utolsó kereskedelmi helyemen a munkáltató kiegészítette a 75000Ft-ot 80-ra.Havi kb 15 napot dolgoztam napi kb 12 órákat,hétvégén is.Ilyen helyeken általában cafeteria sincs.Ismétlem,az Árkádról nincs pontos infom,én most azt írtam amit itt a városunkban tapasztaltam saját magam is :)
2016. ápr. 17. 10:51
Szerintetek egy ruhabolti eladó mennyit kereshet? Mondjuk az Árkádban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook