Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy magánház előtt lévő járda és úttest magánterületnek számít? Fontos!! fórum

Szerintetek egy magánház előtt lévő járda és úttest magánterületnek számít? Fontos!! (tudásbázis kérdés)

20. Pen80 (válaszként erre: 19. - 4c30444687)
2011. okt. 27. 15:18

:DD Az durva, mert gyerekülés is van az autóban...

Ilyenkor egyébként mindig az jut eszembe, hogy ezzel erre tanítja a gyerekét is, sose lesz jobb? :(

19. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Pen80)
2011. okt. 27. 15:10
Mert nem akarja a ház asszonyát gyanúba keverni :)
18. Pen80 (válaszként erre: 17. - 4c30444687)
2011. okt. 27. 14:58
Nálunk ez nem zavarja az embereket. Bár nem szörnyű a helyzet, lassan megszokják, hogy megint lakik itt valaki, szóval ők itt nem bunkóságból csinálják, csak megszokták, hogy üres a ház. Bár én nem értem, hogy miért nem annak a háza elé parkol valaki, akihez jött - ez családi házas utca és nem oda áll, ahova jött, hanem elénk. Na mindegy. :)
17. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - Pen80)
2011. okt. 27. 14:47
Nem kell vészhelyzet sem. Semmilyen esetben nem akadályozhatja a másikat a ki-be közlekedésben.
16. Pen80 (válaszként erre: 15. - 4c30444687)
2011. okt. 27. 14:44
Szerintem sincs ilyen szabály - nekünk éppen sajnos. A kapubeálló az egyetlen, oda nem állhat, mert vészhelyzet esetén mondjuk a lakó nem tud kijönni miatta.
15. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - N.Eszter)
2011. okt. 27. 14:41
Szerintem inkább csak illik az ott lakót odaengedni, de erre vonatkozó KRESZ szabály nincs. Értelme sem lenne, hiszen honnan lehetne tudni, hogy a helyi lakónak van-e autója vagy nincs, és ha igen, akkor melyik az övé.
14. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - Nitus1982)
2011. okt. 27. 14:39
Az ilyen társasházi parkolók azért szoktak üresek lenni, mert ócska a szabályozás. Minden lakáshoz kell hogy legyen legalább egy parakoló, ami a helyrajzi számon belül van kialakítva, viszont semmilyen előírás nincs arra vonatkozóan, hogy a kettő összetartozna, és kötelező lenne együtt eladni. Ezért sokszor eladják a lakást, beállóhelyet meg vehetsz, ha akarsz (ami fél-másfél milliót kóstálhat). Így aztán sokan megveszik a lakást, és nem vesznek parkolóhelyet, az utcán tumultus van, az udvar meg üres.
13. N.Eszter (válaszként erre: 1. - Nitus1982)
2011. okt. 27. 14:36

Szerintem nem számít magánterületnek, de ha például télen nem kotrod el a havat és az lefagy, azon ha valaki elcsúszik és eltöri a lábát, akkor téged büntetnek meg.

Parkolás szempontjából elsődleges joga az ott lakónak van, ami természetes is.De ha neki nincs autója, vagy nem szándékozik odaállni, akkor bárki használhatja azt a helyet.

12. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - Nitus1982)
2011. okt. 27. 14:35
Vannak az ilyen én helyem, mert itt szoktam állni bunkók, de szerencsére ritkán lépnek a tettek mezejére, ált. arra utaznak, hogy hangosak és határozottnak tűnnek, és csak beszarik a másik. Írd neki vissza, hogy ha szeretné azt a helyet magának fenntartatni, akkor tesék besétálni a közterület felügyelőkhöz, fizesse meg a díját, aztán azok majd felfestik, hogy az az ő helye, de addig ez ugyanolyan közterület, mint a többi, amihez midenkinek ugyanannyi joga van.
2011. okt. 27. 14:30

Ha takarítani kell akkor magán, egyébként közterület én úgy tudom..

De vigyázz az oda állással, mert ha rosszindulatú a hölgyemény, még kárt is tehet az autódban... :( sajnos vannak ilyen emberek.. :(

2011. okt. 27. 14:27
Igen én is attól félek hogy nehogy kárt tegyenek az autómba..csak tök rossz hogy senkit nem akadályozok a parkolásban mégis szívóznak.
2011. okt. 27. 14:26
Mondjuk ritka esetben tényleg lehet közteület, ha rosszul mérték ki a járda/úttest helyét mielőtt megépítették. Ilyet viszont csak úgy lehet megállapítani, ha a földmérők kimennek, mert a földhivatalban ilyenkor nem a valóságnak megfelelő adatok vannak rögzítve. Ez viszont nagyon ritka.
8. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Nitus1982)
2011. okt. 27. 14:23
100%, hogy nem magán terület az úttest, de próbáld ezt békésen megoldani mielőtt kiszúrja a kereked vagy leönti az autód kromofággal.
2011. okt. 27. 14:18

Sziasztok!

Nincs kint semmi tiltó tábla és az se hogy magánterület :) kb 3 autó tud megállni előttük ..+van garázs stb!csak mert azóta máshol állok és ha nem jogos vissza állok oda..mert nagyon messze van ahol megtudok állni máshol :)!és a hölgy aki oda áll és szerintem ő írt nekem az szembe lévő társasházban lakik teli üres parkolóval..zárt részen csak gondolom lusta a kaput kinyitni-becsukni!

Köszönöm a válaszokat :)!!!

6. Pen80 (válaszként erre: 3. - I.sziga)
2011. okt. 27. 14:16
És én úgy tudom, hogy az úttest akkor is közterület, ha te csináltad/csináltattad. De tényleg meg kell kérdezni az önkorinál.
2011. okt. 27. 14:15
közterület, de csak addig, amíg nem kell tisztán tartani... mi is megszívtuk. mi tartottuk karban az egész területet, de mikor ráálltunk, megbüntettek zöldterület foglalásért...
2011. okt. 27. 14:13
az közterület, max ha ki van írva h magánterület, de gondolom nem volt
3. I.sziga (válaszként erre: 1. - Nitus1982)
2011. okt. 27. 14:12
Azt nem tudom, hogy a járda ott éppen magánterület-e (szerintem nem és a polgármesteri hivatalban meg tudják mondani), de az biztos, hogy a járdán csak akkor parkolhatsz a KRESZ szerint, ha azt tábla engedi (tehát nem akkor, ha nincs kint tiltó tábla), különben simán megbüntethetnek.
2. Pen80 (válaszként erre: 1. - Nitus1982)
2011. okt. 27. 14:12
Nagy eséllyel nem magánterület. Csak a kapubejáróba nem állhatsz. Nekünk épp ez a bajunk, csak itt mi lakunk és idegenek állnak elénk állandóan, holott nekünk is kellene a hely, hogy terhesen+babakocsival normálisan tudjak közlekedni. Mi utánajártunk, itt ez közterület, csak a bejáratba nem állhatna elvileg.
2011. okt. 27. 14:09
Szerintetek egy magán ház előtt lévő járda+úttest magánterületnek számít?Oda parkolok és kiírták egy cetlire ,hogy magánterület ne parkoljak ott!de más autó ott parkol.és nem a tulaj!szerintetek ezt, honnan lehet megtudni hogy valóban az e?Én úgy tudom hogy az úttest nem lehet magánterület!Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook