Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek be kellene szerezzek magamnak étkészletet, konyhai kellékeket, ha még nem állok úgy, hogy férjhez megyek vagy elköltözök? fórum

Szerintetek be kellene szerezzek magamnak étkészletet, konyhai kellékeket, ha még nem állok úgy, hogy férjhez megyek vagy elköltözök? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Csalános (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 15. 21:13
Kitől hallottál ilyesmit? Nagyon nagy baromság. Hiszen ha lesz párod, biztosan veled szeretné megvenni mindazt amit közösen és nem te egyedül kiválasztasz. Ráadásul ha esküvő, akkor nászajándék is lehet sok minden amit most meg akarnál venni. Okosnak nem mondható kolléganődre hagyd rá és engedd el amiket mond.
37. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - Globus)
2020. márc. 14. 21:47
Ha jövőre tutira költözne is hülyeség lenne. Addig tárolni, utána szállítani, egyszerűbb megvenni az új helyre. Még először nem árt egyeztetni a másik féllel, ha valakivel összeköltözik.
36. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 20:34
Marhaság. Pénzt gyűjts. Ha pénzed van, bármikor megveheted, amire szükséged van.
35. szőkelédi (válaszként erre: 34. - Bless the child)
2020. márc. 14. 19:29
Az is van nekem , még a mama hímezte :) párnák is . Azokat viszont megtartom .
34. Bless the child (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 19:21
Persze, hogy kell lennie, sőt neki kell állnod a kalocsai mintás terítő hímzésének is.
33. Candytuft (válaszként erre: 31. - Candytuft)
2020. márc. 14. 19:13
mire a végére értem,elfelejtettem,hogy az hozzászólás elejét neked szántam,az utolsó két mondatot meg a fórumnyitónak. :) bocsi!!
32. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Globus)
2020. márc. 14. 19:10
Volt pár ilyen is. Mondom, csak volt. :)))))
31. Candytuft (válaszként erre: 28. - Globus)
2020. márc. 14. 18:57
Én kb.12-13 éves lehettem,mikortól az ünnepekre születésnapokra,névnapokra,karácsonyra stb. ágynemű garnitúrát, törölközőket,terítőket kaptam.:D Anyukám próbálgatta nekem gyűjtögetni a stafírungot s bár olyan nagy halom nem gyűlt össze,én azért időnként mindig előszedtem és átnéztem.Kellemes emlék. :) Persze a háztartáshoz szükséges kellékeket elköltözésem után apránként vásárolgattam. Esküvőnk nem volt,így nem kaptam nászajándékokat,de ha neked lesz,akkor jó esetben kapsz hasznos holmikat.Felesleges így előre vásárolni.
30. Péter 83 (válaszként erre: 26. - Péter 83)
2020. márc. 14. 18:54
A húgomék a házasságuk második szilveszerén kértek kölcsön pezsgőspoharakat, mert az még nem volt nekik, addig meg nem kellett, tehát még az is ráér.
29. gyöngy:) (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2020. márc. 14. 18:38
:DDD
28. globus (válaszként erre: 23. - Szőkelédi)
2020. márc. 14. 18:31
Én húsvétokra is mindig olyanokat kaptam, hogy kávéskészlet, borospohár, váza, színes mintás üvegkancsó, tágra nyílt szemekkel figyeltem, mikor kerül végre elő a csomagból egy zacskó cukor :DD
27. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Szőkelédi)
2020. márc. 14. 18:27

😂😂😂


Ez jó! Nyissunk új fórumot:

"Stafírunghoz hozzájárulok régi készletből. Mire van szükséged??"

26. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 18:27
Én a szüleimtől ajándékba kaptam ezeket, így ha a leendő párom is hozná a sajátját, akkor duplázva lenne. Húgomék is ajándékba kaptak mindent, úgy tudom, csak nagyobb lakásba költözéskor vettek bútorokat.
25. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 17:56
Felesleges.Ha annyira érdekelne ez a bevásárlás már megtetted volna.
24. szőkelédi (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2020. márc. 14. 17:36
Bocsánat,hogy ide írtam a választ neked elfelejtettem visszalépni😊
23. szőkelédi (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2020. márc. 14. 17:35

Elsőáldozás,bérmálás, ballagások alkalmával egy rahedli stafírung🤪

Örökségből úgyszintén. Elosztogattam ,a másik fele a padláson várja a lomtalanítást.

Kérlek téged ne vásárolj semmit 😆

22. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Globus)
2020. márc. 14. 17:28

Az hát, nem iszik nálunk senki!:D

Vannak kisebbek - nagyobbak is, whiskys készlet meg mindenféle, tényleg gyönyörűek, de csak a helyet foglalják.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 17:22

Hülyeség! Ha valóban elköltözöl, majd akkor tudni fogod, hogy az u.n. hagyományos "hozományra" lesz szükséged, vagy csak pár db-ra mindenből, hogy legyen.

Kb. 50 évvel ezelőtt anyósom bizony tételesen "segítek pakolni!" jelszó mögött tételesen átnézte miket vittem hozomány címén az ágyneműtől kezdve az utolsó kb. 30 db. általam horgolt csipketerítőig, konyharuháig... És persze a tányérok, evő-eszközök, poharak, lábasok, kukta...


Az is meglehet, hogy pároddal úgy kezditek, hogy tudjátok, az első néhány évben albérletben... kár lenne olyasmire költeni, ami majd csak a szekrényben áll, miközben meglehet, hogy pont az hiányzik egy saját lakás árából...

Majd a pároddal megbeszélitek, és mindenből együtt, közösen vásároltok, ... felesleges elkölteni előre a pénzt!

20. globus (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2020. márc. 14. 17:19
Az a sok kristály röviditalos pohárka... :)
19. gyöngy:) (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 17:16

Sok mindennek hasznát veszem azért, sok dolgot adtam belőle másnak.

Vannak olyan pohár készletek, amikhez hozzá sem nyúltam soha, csak mikor törölgettem a portól.

Na meg a sok herendi porcelán. De annak legalább van értéke.

18. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Globus)
2020. márc. 14. 17:08
Az enyémeknek most az sem tetszik, amit 3-4 éve vettek. Állandóan selejteznek.
17. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 17:01
A pénzedet gyűjtsed ne a porcelánt!
16. kisj (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 16:51

Áh!!!

Szóval még nincs kész a stafírungod?!

:D:D

15. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 16:08

A kolléganőd vagy őskövület vagy ütődött.

Minek álljon szükségtelen dolgokban a pénzed és foglaljon értékes helyet feleslegesen? Teljesen elég lesz, ha majd lesz saját háztartásod

14. globus (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 16:07
Vászon, damaszt és az a rohadt kemény típusú törülköző :D Pokróc...
13. globus (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. márc. 14. 16:06

Ha teszem azt, jövőre biztosan költöznél, akkor lehet realitása a felesleges zseton elköltésének.

De erre esély nélkül teljesen felesleges.

12. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Gyöngy:))
2020. márc. 14. 16:02
Elhiszem és sejtem. Gy.anyukája úgy gyűjtött mindent, mintha tudta volna, hogy meg fog halni és egyszer kell majd neki minden. Törölközők, konyharuhák, ágyneműk tucatjával csomagolva, lezárva. Sokat megtartottunk, de sokat el is vittünk konténerbe, mert volt olyan ágynemű amiből az életben nem szedted volna ki a szekrény szagát, meg össze is volt állva, fura mintákkal. De pl konyharuhákat, törölközőket kimostuk, használjuk. Vannak régi fehér lepedők, újak, valamiért textilpelenkák ezeket kimostam elraktam, ha lesz baba, jó lesz valamire. Max fürdés után aláteszem. :)
11. Bichi
2020. márc. 14. 15:55
Ekkora marhaságot. Mi a fenének olyan dolgokat venni, ami egyszer talán majd kell, de most egyáltalán, sőt feleslegesen foglalná a helyet. Arról nem is beszélve, hogy lehet majd olyan helyre költözöl a családtól, ahol már elve mindez megvan...
10. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2020. márc. 14. 15:52
Így van. Én 30 éve nem tudok megszabadulni a stafírungtól annyit kaptam.
2020. márc. 14. 15:43
Csak nem akar beköszönteni az a 21. század itt-ott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook