Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek baba tea vagy kamilla tea jó a babának? fórum

Szerintetek baba tea vagy kamilla tea jó a babának? (tudásbázis kérdés)


16. ében11 (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2009. szept. 12. 20:42
ja és én 3 hetesen nem adtam neki semmit...először 5-6 hósan adtam neki vizet pici teát...addig csak anyatej volt.
15. ében11 (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2009. szept. 12. 20:41

azt nálunk csak akkor amikor székrekedése lett és fájt a hasa-hogy próbáljuk ki lehet meghajtja.vagy hányás hasmenés után sós cukros víz.egyébként én nem teáztattam forralt vizet kapott.

később délelőtt 1 dl gyümölcslé vízzel hígítva délután egy adag édeskömény tea(babamosoly)közte meg víz, éjszakára is.most is a kedvenc a sima víz nála!

2009. szept. 12. 17:54
A kamilla szerintem nem jó ötlet, mert allergizálhat, erre a védőnői listában benne van :-( Mindenesetre én inkább nem adok majd neki. Több babateának is összetevője.
13. Mókicaaaa (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2009. szept. 12. 17:30
ez a legnagyobb őrültség...cukros víz...minek a cukor? Én sima babavizet adtam, ha szopizik akkor nem fog sokat inni...ha fáj a pocija akkor édeskömény teát..de abból is az a legjobb, ha te csinálod neki..pár szem édesköményt dobsz a forralt vízbe...
2009. szept. 12. 16:49
3 hetes babával mit jó itatni? Az orvos cukros vizet javasolt
11. misz
2009. szept. 11. 20:24
Nálunk a Mecsek teától fájt mindkét gyerekem hasa. Én a kamillára esküszöm.
2009. szept. 10. 09:16

én babamosoly édesköményt főztem neki...akkor már elmúlt 6 hós.1 éves kora után meg csipkebogyós változatát,vagy hársfavirágot, bodzavirágot, sima csipkebogyót.

a kamillát csak akkor ha náthás volt.ezt azért nem sűrűn mert a család issza és ők mondták hogy meghajt a kamilla és rá is van írva hogy kúra szerűen-folyamatosan nem szabad inni.

de majd a baba eldönti neki melyik jobb-ízlik-e vagy bántja-e a pociját.

de leginkább forralt lehűtött vizet vagy babavizet kapott-főleg éjszaka-hogy ne a cukrosat igya folyamatosan.

2009. szept. 9. 19:27
Mindkettő jó, felváltva adhatod a babádnak.
2009. szept. 9. 19:08
Én a védőnőm és gyerekorvosom javaslatára adok neki kamillateát, mert az jó a kakilást megkönnyíti.Az édeskömény csak több pukit csinál.
2009. szept. 9. 19:04
Édeskömény vagy babatea.
2009. szept. 9. 18:37
Szerintem abban az esetben, ha kizárólag szopik a babád, akkor nincsen szükség teára, bár nem írtad mennyi idős. Mindenesetre 6 hónapos koráig anyatejen kívül nincsen másra szüksége.
2009. szept. 9. 18:27
Semmiképpen nem szabad csak egymagába kamilla teát inni, mert kiszárít, nemtesz jót a bélbojhoknak! Lehet akár egyszerre mind a kettőt egyben, kamilla baba teával. "Lealábbis én így tudom."
2009. szept. 9. 18:01

Szia:)

Szerintem amelyiket elfogadja.Kamillát Én is főztem neki,de nem akarta elfogadni,ezért vettem Hipp-es baba teát hasfájós korszakunkban édesköményt,most 2 és fél éves és a gyemekteát issza belőle.

Csak Én jóval hígabban készítem és készítettem,mint ahogy írja a elkészítési javaslat...

2009. szept. 9. 18:00
én babateát adtam neki,abban van édeskömény és nagyon jókat pukizik tőle:)
2009. szept. 9. 17:56
én édesköményt főztem neki-az jó volt.a kamillától esetleg fájhat a pocija mert hashajtó is, van olyan baba aki érzékenyebb rá.az édeskömény semleges pocaknyugtató étvágynövelő-mi is kipróbáltuk.és finom is.
2009. szept. 9. 17:51
Szerintetek baba tea vagy kamilla tea jó a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook