Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek az normális, hogy mensi ciklus felénél (kb 16. nap) elkezdett fájni a mellem és még mindig fáj ésmost 8-án kell megjönnie? fórum

Szerintetek az normális, hogy mensi ciklus felénél (kb 16. nap) elkezdett fájni a mellem és még mindig fáj ésmost 8-án kell megjönnie? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 5. 16:21

Sziasztok!


Volt már valakinek olyan, hogy évekig nem fájtak peteéréskor a mellei, aztán egyszercsak igen?

Kicsit meg vagyok ijedve, mert nekem kb 8 éve jelentkezett utoljára a mellfájás, mint a peteérés tünetet. Akkor aztán egyik hónapról a másikra elmúlott és most meg nagyon fáj, de csak akkor, ha hozzányúlok. Elvileg nem vagyok terhes, mert védekezünk, de már kezdem azt hinni, hogy mégis azért fáj. Szerda-csütörtök fele volt a peteérésem elvileg és csütörtökön kezdett el fájni. Egyik nap kevésbé fáj, másnap jobban.


Szóval volt másnak is ilyen, hogy egy eddig nem jelentkező tünet hirtelen előjött?

2011. jan. 18. 11:27
Köszönöm a válaszokat:)Én is nagyon érzékeny vagyok,hiszen írtam is hogy a peteérésnél kezdett el görcsölni a hasam,a 15. napon..de igen gyenge volt,mint a menstruációs görcs csak sokkal gyengébb.Utána kezdett el fájni a mellem a 19. napon.Az is ugyan úgy mint menstruáció előtt.Persze kicsit félek,hogy baba,pedig mindent megteszünk,hogy ne csússzon be.Amúgy meg lehet benne felfázáz is,mert amikor elmúlt a mensim akkor utána volt hogy nagyon sokat kellett pisilnem,ami nagyon sárga volt (gyulladásra utal) és fájt is amikor szeretkeztünk kb 2 napig.A felfázás érzést is ismerem már,gyanítom hogy ez is benne lehet a pakliban.De remélem a terhességet kizárhatom,mindenki szerint csak bemeséltem és teljesen elhitettem magammal.Még anyukám szerint is:D nagyon izgulok hogy jöjjön meg:)
2011. jan. 18. 10:58

Peteérés a ciklus felénél van,akor jelentkezhet mellfájdalom,alhasi görcs-szúró érzés.A normál pete 0,5 cm átmérőjű,éréskor 2 cm-re dagad,majd "kipukkad" és a helyére vándorol.A hasban némi folyadék marad utána,mely felszívódik.

Ezek esetleg lehetnek erősebb,vagy gyengébb észlelhetőségűek.Ezután alkattól függően jelentkezhet a PREMENSTRUÁCIÓS SZINDRÓMA a menses első napjáig eltarthat.

Nekem néha fájdalmas a peteérésem:-(Nem gyógyítható,csak baromi termékeny alkat vagyok:-)))Fájdalom csillapító illetve "Premens" homeopátiás bogyó alkalmazásával kikerülhető ez az állapot,ajánlom másnak is!!

24. blankaflóra (válaszként erre: 23. - Hellcat)
2011. jan. 18. 10:17
SZia.Nem lehet hogy fel fáztál?Akkor szokot előtte görcsölni.Nem hiszem hogy lenne okod agódni.Nekem volt,hogy még hányingerem is vot.
2011. jan. 18. 07:31

Nah most ugyan ez fordult elő mint anno.

Mensim megvolt 2010.december 26-án,és 1-én meg 2-án már csak barnás volt.Utána 10-e tájékán elkezdett görcsölni a hasam de csak egy nagyon kicsit,ami amúgy elő szokott fordulni pé-nél,de rendesen beparáztam,hogy teherbe estem,annyira,hogy utána már csak erre bírtam gondolni.Féltem,hogy biztos a mellem is elkezdt fájni,hát el is kezdett.Kb csütörtök óta fáj úgy,mint mensi előtt,meg görcsölgetek is,de ennyi.Tegnap csináltam egy tesztet,ami negatív lett ( a legérzékenyebbet vettem meg),ráadásul minden egyes alkalommal vigyázunk és figyelünk mindenre.Annyira elhitettem magammal,hogy terhes vagyok,hogy már szinte halicunáltam,hogy "dudorodik" a hasam.Durva mikre képes az emberi elme."3-án kell megjönnie,de nagyon ideges vagyok.Pedig nem előszöt fordul ez elő,hogy ennyivel előbb fáj a mellem,de most nagyon megijedtem.Lehetséges az is hogy előbb jön meg?Sokan mondták,hogy rengeteg dolog befolyásolhatja,és velem elég sok dolog történt.Sajnos vége lett a munkámnak,ami teljes étrend változással és étkezési szokásokkal jár,valamint új párkapcsolatom lett és elég sokat kell utaznom amikor megyek hozzá (3,5 órát) és rettegek az egyedüli buszozástól.Szóval rengeteg új hatás ért,nem tudom,hogy ez valóban befolyásolhatja e.De szerintem kicsi az esélye a terhességnek,mivel mikor elkezdett görcsölni a hasam,akkor még valójában nem is érezhettem volna semmit,vagy pedig már akkor legalább 2 hetes terhesnek kellett volna lennem h érezem (ami fizikai lehetetlenség:D) illetve azt a teszt már sztem kimutatta volna.Amúgy elhatároztam hogy íratok gyógyszert mert ez így nem mehet tovább.Páromat is teljesen kikészítem az örökös parázásommal,pedig ő is nagyon odafigyel mindenre.

22. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 20. - Hellcat)
2010. júl. 8. 17:49
Nekem is!
2010. júl. 7. 21:47
*rendjén
2010. júl. 7. 21:47
nah meg is jött...4 nappal előbb...éreztem én,hogy valami nincs rednjén:D de jobb mintha nem is jött volna meg:P
2010. júl. 3. 10:12
akkor normális ezek szerint:)mondjuk most már nagyon görcsölök is:)köszönöm a válaszokat:)
2010. júl. 3. 06:44
Nekem általában 2 héttel a mensi előtt elkezd feszülni a mellem, ez nálam teljesen megszokott dolog.
2010. júl. 3. 00:08

Szerintem ez hormon alapon valtozik,hol ellob hol kessob jelentkezik a fajdalom a melekben,nekem is mar toszor elofordult,aztan en is mar egybol babara gondoltam.

Sott ojan is volt 2 honapja hogy 2 es fel honapig egyfolytaban fajt,apus mar elo vettem,hogy mit csinalt(tunk)? :-DDD

De minden ok.

2010. júl. 2. 23:39
Igen! Nekem is ott körül fog megjönni, mint Neked, és Nekem is nagyon fájnak!
15. 14dcbacd58 (válaszként erre: 13. - Hellcat)
2010. júl. 2. 23:31
Várd meg szerintem a mensidet, aztán csinálj egy tesztet.
2010. júl. 2. 23:28
*félidőnél
2010. júl. 2. 23:27

alatta nekem is

meg előtte is olyan 3 nappal

de nem ennyivel...

azért ilyedtem meg...mert ugye félidőél voltamamaikor elkezdte:S

12. 14dcbacd58 (válaszként erre: 11. - Hellcat)
2010. júl. 2. 23:26
Akkor rendben. Nekem néha még alatta is fáj..:)
2010. júl. 2. 23:25
hát anyira nem parázok de gondoltam megkérdezem lehet e ilyen mensi előtt ennyivel:)
10. 14dcbacd58 (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2010. júl. 2. 23:21
Szia. Szerintem normális. Nekem is néha van ilyen, nem kell vele foglalkozni, de ha megnyugtat, csinálj tesztet. :)
9. pethoevi (válaszként erre: 7. - Hellcat)
2010. júl. 2. 23:15

szerintem nem kell félned.

bár elég izé a természettől,h a baba és a mensi előjelei megegyeznek,de ez van...Végülis egy hét és kiderül.De ha nagyon aggódsz,csinálj egy LH tesztet!Az megjósolhatja(bár drága)

8. psycheee (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2010. júl. 2. 23:13
Persze hogy normális, nekem néha a belső combom fáj. :)
2010. júl. 2. 23:03
hát kicsit...nem volt szakadás meg semmi ilyen csak egyszer kétszer előfordult h betette az elején:S:Sde kb fél percig vagy talán addig se
6. pethoevi (válaszként erre: 4. - Hellcat)
2010. júl. 2. 22:58
vagy tán attól tartasz,h babás vagy?
5. pethoevi (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2010. júl. 2. 22:58
sőt,ha 8án kell megjönnie,kb 10éig még fogod érezni.
2010. júl. 2. 22:58
akkor jó...kicsit megijdetem mert ennyivel előtte sose szokott fájni:s
2010. júl. 2. 22:57
szerintem teljesen normális.PMS.
2010. júl. 2. 22:54
Már görcsölgetek is
2010. júl. 2. 22:54
Szerintetek az normális, hogy mensi ciklus felénél (kb 16. nap) elkezdett fájni a mellem és még mindig fáj ésmost 8-án kell megjönnie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook