Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek alkoholista a férjem? Ha igen, akkor mit csinálhatnék? Mi a jó megoldás? fórum

Szerintetek alkoholista a férjem? Ha igen, akkor mit csinálhatnék? Mi a jó megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. febr. 19. 16:14

hehehehe, én meg pont most kezdtem el sütni...

mennyire vicces az élet :-)


nem vagyok egy nagy konyhász, de remélem, lassan belejövök :-)


Köszönöm a jókívánságodat!...


(A megfogadásáról annyit, hogy nekem most már talán elég, ha magamra vigyázok... Azt mindenképpen, és figyelmesen...

Semmi kedvem még egyszer bebukni a páromra való vigyázásba :-D )

63. e1ba0e35af (válaszként erre: 62. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 16:07

Azt hiszem,hogy én is azt vártam,hogy a gyerekek felnőjenek...,egyébként,van mikor most is visszasírom szingli életemet,pl.mikor sütni kell:DDDD


Nincs okos döntés....,aki bekerül ebbe a kelepcébe,és nem akarja rögtön eldobni,útólag lehet okoskodni.

Minden jót neked!:)Tényleg! Vigyázzatok egymásra:)

2012. febr. 19. 14:39

nem gondoltam semmilyen összefüggésre, csak gratulálok, hogy most jól megy :-)


én szerettem szingli is lenni, nem rossz az sem...

remélem, gyerekekkel nem kell kipróbálnom, de ha mégis, annak biztos lesz valami tanulsága :-)

61. e1ba0e35af (válaszként erre: 60. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 13:36
Köszi,de nem emiatt váltam el,ez a kapcsolat válás után 6 évvel kezdődött,addig bizony szingli voltam két sráccal:)
2012. febr. 19. 13:23
waoh :-) gratu!
59. e1ba0e35af (válaszként erre: 57. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 11:29
Már túl vagyok rajta,bár a múltat nem lehet elfelejteni,két éve újra férjhez mentem,mondhatom nagyon klassz fiú a férjem,talán kárpótol mindenért:)
2012. febr. 19. 11:24

De ilyen iszonyú helyzetben nem segítséget kérni számomra csak annyit mutat, hogy az egészséges önvédelmi reflexed totálisan ki volt kapcsolva...


Az alki nem mehet el helyetted NEKED segítséget kérni... Főleg azért nem, mert súlyos beteg.


És ha kifizetjük a számláit, eltartjuk őket, kimentjük, kimagyarázzuk őket a kínos szitukból, vádoljuk őket a szívtelenségükért, a nemtörődömségükért (amit a betegség csinálta fátyol mögött úgysem hallanak meg)

azzal sajnos rengeteget ártunk nekik: a legőszintébb, legjobb szándékkal.


Tudom, mert én is csináltam... Nagyon megdöbbentem, amikor kiderült, hogy a tudatlanságommal mennyit ártottam... De megnyugtattak, mert mondták, hogy ezeket a dolgokat nem lehet megtanulni az átlag életben: egészen speciális segítség kell hozzá...

57. 518baa96c3 (válaszként erre: 56. - E1ba0e35af)
2012. febr. 19. 11:17

Sok csalódás ért...

Nem irigyellek.


Ezzel magányosan küzdeni embert próbáló feladat...

56. e1ba0e35af (válaszként erre: 54. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 10:57

Az utolsó mondatodat,idővel tudni fogod?bár ne legyen úgy!Tényleg nem kívánom4 Ki lehet számítani,lehet percről,percre tudni,hogy mi a következő lépés.Februárban már tudtam,hogy júniusban nem mehetünk nyaralni,de augusztusban már mehetünk.Nos sokáig nem hitt a környezetem...,csak mikor már az apámat is úgy temettük el,hogy nem is tudott róla,vagy említhetném a ballagásokat,szalagavatókat,diplomaosztót,

nyaralásokat...Persze utólag mindig bocsit kért.Talán az volt a szerencsém,hogy nem volt egyáltalán agresszív,illetve nem vett tudomást semmiről,egyszerűen a sárga földig elvarázsolta magát egy teljes hónapra...

55. 518baa96c3 (válaszként erre: 52. - E1ba0e35af)
2012. febr. 19. 10:21

nem is kell :-) Sőt! egy párkapcsolatban borzasztó is, szerintem... Biztos nem rontottatok el semmit :-)


főnökként döntést hozni, ma már látom, hogy milyen nehéz, mert nincs olyan döntés, ami mindenkinek jó lenne, és a párom senkit nem akar megbántani... ilyenkor úgy érzi, másokra kényszerít valamit.


De ez egy másik szitu :-)) csoportvezetés és párkapcsolat nem egyformán működik...

2012. febr. 19. 10:16

mi nem találhatjuk ki, hogy nála mikor jön a felismerés.

ő egy másik ember.


azért, mert nekünk valami nyilvánvaló, attól még neki nem.

Ez a betegség sokkal súlyosabb, mint ahogy azt mi feltételezhetnénk.


De mindezt nem azért mondom, hogy a döntésedet kritizáljam. A te életedbe senki nem érezheti nálad jobban, hogy neked mi a jó.


Mint ahogy mi sem tudhatjuk, mit gondol egy alkoholista...

53. e1ba0e35af (válaszként erre: 50. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 09:57

Nekem már felnőttek a srácok,önállóak.Mikor elváltam a kicsi az egyetemet kezdte.Nem tudod,hogy mikor teszel jót,mikor jók a döntéseid....A kicsi sajnos pont olyan,mint az apja,nagyon jól megértik egymást,ha alkoholról van szó...:( Élő példa volt előtte!

A tudatosodási folyamattal sohasem volt gond,hisz a beültetések előtt,3-4 hónapot is kellett várni,hogy a GGT-je lecsökkenjen 40 alá,a 300 ról.(

52. e1ba0e35af (válaszként erre: 49. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 09:50
Na igen,nálunk is ez volt a probléma eredendő forrása,hogy soha senki nem parancsolt...
2012. febr. 19. 09:47

"Ha valaki még nincs igazán kész rá, akkor senki nem tud rajta segíteni."

közvetlenül... még az anonimok sem...

közvetetten mi tudunk...

de ha nem tudunk, a sem baj...

magunknak elsősorban mi kell legyünk a fontosak, és ezzel neki is segítünk.

2012. febr. 19. 09:43

nem könnyű ügy ez.

Ha valaki még nincs igazán kész rá, akkor senki nem tud rajta segíteni.


De ez a tudatosodási folyamat nagyon lassú lehet.


Van egy A.A-s barátom, aki 8-szor esett vissza, míg felfogta, hogy milyen rohadék ez a betegség. Azóta józanodik, és a kezdeti agresszív kismalacból egy jóhumorú, aranyos ipse lett.


Ezzel nem akarom azt mondani, hogy rosszul döntöttél, hogy otthagytad!

Tuti, hogy a neked legjobb döntést hoztad!...


Csak mivel a gyerekek is ott vannak, és ez összeköthet vele, talán néha találkoznod is kell vele, talán könnyebb elviselni, ha tudod, hogy működik ez a cucc :-)

2012. febr. 19. 09:37

a visszaesés nehéz dolog, nálunk is volt.


(Nem csak ő, én is visszaestem már párszor, csak az övé látványosabb)


De ha nem lett volna Al-Anon, lehet benne ragadunk mind a ketten... Iszonyatos stressz volt, és aztán sokat tanulhattam, ma már tudom, hogy visszaesés erősíthet, ha nem kapunk tőle szívbajt (első körben kaptam :-) azt hittem, meghalok)

És tényleg erősebben jött ki belőle.


Mostanában kicsit nekünk is nehezebb - kapott egy vezető beosztást, és ez teljesen új neki, akii soha senkinek nem "parancsolt".

És nekem is új, mert alig bírom ki, hogy ne adjak neki tanácsot, és ne kritizáljam... :-)

2012. febr. 19. 09:33
Köszönöm, hogy elmondtad...
47. e1ba0e35af (válaszként erre: 46. - 518baa96c3)
2012. febr. 19. 09:24

Hasonló cipőben jártam,nekünk nem sikerült.Több elvonókúra,beültetés,Névtelen alkoholisták....Max. 8 hónapig volt tiszta állapot.Közben a srácok felnőttek,és elváltunk.Azt hittem,hogy majd megijed,és összeszedi magát.Nem hirtelen felindulásból történt,25 év után váltam,ebből az utolsó tíz év volt a pokol.


Vigyázz magatokra,mert ez tényleg nagy eredmény!:)

2012. febr. 18. 20:07

egyébként meg tök jól esik, hogy megkérdezed... :-)


Miért kérdezed?

2012. febr. 18. 20:07
az hagyján, de az én gondolkodásom se lenne felismerhető a négy évvel ezelőttihez képest
2012. febr. 18. 20:04
négy éve
43. e1ba0e35af (válaszként erre: 42. - 518baa96c3)
2012. febr. 18. 19:15
Mióta "tiszta" a párod?
42. 518baa96c3 (válaszként erre: 40. - Bcb6de9272)
2012. febr. 18. 16:58

A köztudatban úgy él, hogy csak az alkoholista tehet valamit.

Sajnos ez a hiedelem elég erősen tartja magát...


Érdemes a hozzátartozóknak felkeresni az Al-Anont, azt az önsegítőcsoportot, mely egy olyan életstílust kínál, aminek rendszeres gyakorlásával egyre jobban leszünk, és az alkoholistánknak is segítünk abban, hogy felismerje betegségét, és lépni tudjon.


Nekünk bejött :-)


Nem rövid dolog: hisz az alkoholfüggés sem két perc alatt alakul ki, nem egyik napról a másikra következik be a gyógyulás, de ha a hozzátartozó SAJÁT MAGA számára segítséget keres, azzal segít a legtöbbet az alkoholistának is...


Kipróbáltam, működik :-)



www.al-anon.hu

41. Pan Dóra (válaszként erre: 31. - Lindy22)
2011. szept. 8. 09:25

Sajnos ismerős, hogy egy apa a sárba tapossa a fia önbizalmát és önbecsülését, és megéltem ennek a következményeit is :((( Ha egy ember sokszor hallja, hogy milyen semmirekellő, "szar alak", előbb-utóbb el is hiszi, és megpróbál megfelelni a külső elvárásoknak, annak ellenére, hogy belül tudja, hogy jóravaló, szorgalmas ember.

Legyen bármi az ára, de válaszd szét őt az apjától!

2011. szept. 7. 14:26

Egy alkohol beteggel nem tudsz sokat tenni, ha ő maga nem látja be, hogy beteg, mert ez egy betegség illetve gyengeség.

Én egy kapcsolatomba 2.6 évet szenvedtem..és nem tudtam segíteni...

39. Lindy22 (válaszként erre: 38. - Anyuci91)
2011. szept. 7. 14:09
Köszönöm szépen. Remélem sikerül megoldani a helyzetet. Már sok-sok beszélgetésen, és ígérgetésen túl vagyunk. Remélem hamarosan tényleg lesz megoldás. Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat. Remélem tényleg lesz megoldás.
2011. szept. 7. 09:11
Lehetséges, ha egy helyen dolgozik a férjed az apukájával akkor esetleg befolyásolja és azért ilyen, amilyen. Kívánom egyszer legyen alkalom arra, hogy mikor józan elbeszélgess vele mi a gondja és tárja fel őszintén hiszen neked sem mindegy, mint feleségnek mikor van otthon és igazán ahogy mondod segíthetne egy kicsit. Talán a haveri kör is belejátszhat, akikkel több időt tölt munka után. Azt gondolja az alkohol megoldás erre pedig nem. Kívánom sikerüljön okos dolgot kitalálni és megszüntetni ezt a lehetetlen állapotot. Szurkolok sikerüljön valamit tenni. Üdv.Ágnes
37. 53dfddad18 (válaszként erre: 3. - Lindy22)
2011. szept. 7. 08:47
Ha a fontossági sorrendben előbbre való a piálás mint a család, akkor az.
36. 4c30444687 (válaszként erre: 33. - Lindy22)
2011. szept. 6. 22:22
Ez így elég rosszul hangzik :( Esetleg nagyszülőkhöz egy pár napra nem tudjátok a babát lepasszolni, elutazni, és kicsit kettesben lenni?
35. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 25. - D43485a76e)
2011. szept. 6. 22:15
Igen, a környezet, az fontos. Hogy mindig legyen kivel, kire inni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook