Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a nagymama nem utazhat a három unokával a 90%-os kedvezménnyel?Igazolni kell valamivel, hogy az én gyermekeim? fórum

Szerintetek a nagymama nem utazhat a három unokával a 90%-os kedvezménnyel?Igazolni kell valamivel, hogy az én gyermekeim? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 8. 21:13
Köszönöm a válaszaitokat,szóval kérek három nagycsaládos jegyet és kész,vagy sikerül vagy nem.
2014. júl. 8. 07:50

Eszerint a vonaton igen:


"– A kedvezményt nem veheti igénybe nagyszülő, amelyik sofőr ilyen jegyet kiad, csak a saját szakállára teszi, szabálytalanul – fogalmazott az illetékes.

A vonatra szóló utazási kedvezmény is hasonló. A MÁV Zrt. 90 százalékos utazási kedvezményt ad a legalább 3 saját gyermekkel utazóknak (valamennyi családtag részére). Ez azt jelenti, hogy a 3 gyermek és a vele utazó egy vagy két szülő is 90 százalékos kedvezményben részesül. Természetesen ha valamelyik gyermek nem érte még el a 6 éves kort, akkor neki díjtalan az utazás, de a gyermekek számába beleszámít."

6. Eszterkee (válaszként erre: 5. - Eszterkee)
2014. júl. 8. 07:17
Mármint azt mondom tapasztalatból, hogy elvileg nem utazhat.
5. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Murva)
2014. júl. 8. 07:16

Tapasztalatból mondom, hogy nem. Már a pénztárnál nem adtak 90 százalékos jegyet, csak 60 valahányat. Ez kb 15 éve volt. De ha a nagymama nagyon fiatalos, lehet más a helyzet :)

A szüleimtől sosem kérték, hogy igazolják, hogy a gyerekeik vagyunk.

4. ec7efbffe4 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2014. júl. 8. 06:30

Így igaz!:)


Képzeljük el,hogy nekem is van két gyerekem,esetleg két házasságból,a páromnak is van három,esetleg három házasságból és van két közös gyerekünk,de csak élettársak vagyunk! Na ezt nehéz lenne igazolni!:)

2014. júl. 7. 22:05

Semmit nem kell igazolni a nagycsaládos kedvezményhez. Sőt egy felnőttet is láttam már nagycsaládos jegyet váltani, három vagy több gyerekkel. (Két felnőtt is utazhat így velük egyébként.)

Igazolni semmit nem kell, a lányomék kölcsöngyerekkel utaznak néha, ha a saját legnagyobbjuk nem ér rá.

2014. júl. 7. 21:59

:)


Nem a nagymami a közvetlen család, hanem a gyerekek + a szülők.

2014. júl. 7. 21:58
Szerintetek a nagymama nem utazhat a három unokával a 90%-os kedvezménnyel?Igazolni kell valamivel, hogy az én gyermekeim?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook