Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek a molett nőknek előnyös a teljesen lapos lábbeli? fórum

Szerintetek a molett nőknek előnyös a teljesen lapos lábbeli? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Channa* (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2019. máj. 26. 08:30

Igen, lábujjközös:D

Engem is zavar egy ideig, de aztán megszokom.


Én szeretem a vastagabb talpú lábbeliket, mert magasabb vagyok benne:DDD

Ez a sarok magasság pont jó.


És tényleg néztem, hogy a múlt évekhez képest sokkal olcsóbbak lettek. Lehet, hogy veszek is, ha találok olyat, ami tetszik és meg lehet venni üzletben. Én sosem rendelek lábbelit, mert a kényelem miatt próbálnom kell...

41. syria (válaszként erre: 36. - Channa*)
2019. máj. 26. 08:25
Ha nem bírod a betétet, annak az lehet az oka, hogy nem jól van elkészítve, vagy nem fokozatosan szoktatod hozzá a lábadat. „a lúdtalp, boka-és haránt süllyedés nem fájdalmas” MOST MÉG! De idővel mindened fájni fog: a térded, a csípőd, a derekad, a hátad. Tehát ha nem is gyógyítható, egy jó betét segíthet a fájdalmak, ízületi kopások, gerincbántalmak megelőzésében.
40. Guruljka (válaszként erre: 33. - Channa*)
2019. máj. 26. 01:33

Mi az a tangapapucs? Az a lábujjközös?

Az nekem nem jó, frászt kapok, ha van valami a lábujjaim között.

A klumpával az a bajom, hogy a talpa is vastag, azaz alig 2 cm-re jön ki a valódi sarokmagasság.


Általában legalább hatezer... de inkább 10-14 ezer.

39. Guruljka (válaszként erre: 34. - Syria)
2019. máj. 26. 01:24

Ma már hallgatnék. Gyerekkoromban nem volt téma, mindenki csak elbagatellizálta.

Csak lenne kis pénzfeleslegem...

2019. máj. 25. 10:43
Attól függ, hogy mennyire formás a lába.
37. globus
2019. máj. 25. 10:40
Cipő talpánál max. 2-3 cm-rel magasabb sarkúban tudok járni. Ha ennél több, kifordul a bokám. Nincs kedvem kitörni... laposban viszont elmegyek a világ végéig.
36. Channa* (válaszként erre: 34. - Syria)
2019. máj. 25. 10:38

Hát nem tudom...

Én nem bírom a betétet, mert ha hordom, akkor fáj a lábam, egyéb esetben nem.

Szerintem a lúdtalp, boka-és haránt süllyedés nem fájdalmas. Ettől nem vagyunk csámpásak, stb.

Sosem volt gondom a menéssel, és nem csak nekem, hanem a gyerekemnek sem.

Az én ortopéd dokim megmondta, hogy ez nem gyógyítható! Ahhoz, hogy valamit javuljon, napi 1 órás speciális torna kellene, de még ez sem biztos, hogy javít a helyzeten.

2019. máj. 25. 08:35
Nem gondoltam ,hogy ez az egyértelmű téma ennyi hozzászólást megér.Nem vagyok filigrán alkat és sohasem vennék fel teljesen lapos cipőt,szandált.Sajnos látom az utcán,nálamnál erősebb testalkatú hölgyeket,bokasüllyedéses talppal,kifordult bokával igyekeznek ,de hamarosan megérzik a hatásuk ezeknek a topánkáknak.Nem kell ahhoz sok ezer forintot kiadni ahhoz,hogy csinos és egészségesebb cipőt találjunk.
34. syria (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. máj. 25. 08:20

Pedig jobban járnál, ha hallgatnál az ortopédusra. Nekem éppen tegnap szállították le a betétes papucsomat.

Ha valamire, akkor lúdtalpbetétre érdemes költeni és hordani is. De nem úgy, ahogy a bátyám: a táskájában. :)

33. Channa* (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. máj. 25. 07:40

Én szeretném a klumpát itthon is és utcán is, de nem azt, amit ma neveznek klumpának, hanem az igazi fatalpút, aminek csinos a felső része is. Régen lehetett jókat kapni, akkor mindig vettem.

Sajnos manapság már csak műanyagot, illetve más béna anyagból lehet venni, valamint jellemzően bumszli a felső részük. És még ez is horror áron. Még múlt évben nézegettem, hogy húszezer körül vannak a faklumpák....


Ja, a régi sima fapapucs is nagyon jó volt itthonra.


Én itthon sima sport papucsokat hordok, nyáron meg tangapapucsot, aminek kicsit magasított a talpa.


Néhány évvel ezelőtt vettem itthonra egy scholl papucsot, aztán el kellett ajándékoznom, mert megfájdult benne a derekam:S

2019. máj. 25. 00:10
Egyébként, én valamikor 30 éve lehettem utoljára rendes cipőboltban, ahol próbálgatni lehet!
31. Guruljka (válaszként erre: 27. - Channa*)
2019. máj. 25. 00:09

Én sem. De kétségtelen, hogy sosem voltam kimondottan betétet felíratni ortopédnél, pedig mindegyik megjegyezte, hogy vár.

Aztán lehet öröklött is, nem tudom.

De itthoni papucsot jó lenne kicsi sarkút találni, mert ami lapos és széttaposom, az biztosan nem használ a lábamnak.

(Divatcipőket sosem hordtam.)

30. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 05c930015c)
2019. máj. 24. 22:52

A teljesen lapos nem áll jóla moletteknek, de még minden soványnak sem. Lábformától, járástól függ.


És főleg, senkinek sem egészséges. Kis sarok kell,

29. d9b6ffe073 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2019. máj. 24. 18:37

Én nem gondolom, hanem látom, tapasztalom. :))

Amúgy nem nagyon értem, mit kifogásolsz a hozzászólásomban, ha én nem írtam tűsarkúról, és te magad is a laposabb sarkat preferálod a teljesen lapos helyett, amiről én a véleményemet bátorkodtam írni.

28. Channa* (válaszként erre: 26. - D9b6ffe073)
2019. máj. 24. 18:20

Szerintem meg rosszul gondolod.

Nincs rondább véleményem szerint annál, mint amikor egy telt nő pipiskedik egy tűsarkú cipőben, na jó a túl vékony lábú nők is rondák ilyenbe:)


Tehát, a lényeg az, hogy próbálja fel mindenki, lehetőleg azzal a ruhával amivel hordani akarja és majd látni fogja, hogy melyik áll jobban neki.


Mint írtam, szerintem nekem is a laposabb sarok áll jobban, mert túl izmosak a lábaim. Nem a túl lapos.

Sok ember szerint meg a magas sarkú, mert akkor tónusosabban látszik a vádli izmom, ami nekem nem tetszik.

27. Channa* (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. máj. 24. 18:15

Kicsit izgultam, hogy mi lesz a lábammal, mert amúgy is elég kényes, de szerencsére elmúlt, pedig aztán nekem van lúdtalpam is, boka és haránt süllyedésem is, még is elmúlt.

Elsőre a háziorvoshoz mentem aki, amikor meghallotta, hogy a kis ujjamnál van rögtön látni akarta, az ortopéd orvos szintén roppant kíváncsi lett a kis ujj hallatán. Gondolom ez ritka deformálódás, és az is lehet, hogy nem gondolta komolyan, hogy visszafordul a folyamat, de én örültem neki, hogy így lett:DDDD


Én pont azért nem veszek fel kényelmetlen, szűk, túl bő, stb. cipőt. Nem akarom, hogy maradandó elváltozás legyen a lábaimon. Remélem megúszom ezentúl is:D

2019. máj. 24. 16:57
Szerintem nem előnyös. Olyan tenyeres-talpas döngő léptűnek latszanak. (Elnézést)
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. máj. 24. 16:05

Ha már gyerekkorodban is volt, akkor lehet ez genetikai hajlam is, lúdtalp, egy nem megfelelő, szűk cipő, ritkábban köszvény, elősegítheti a nem kívánt folyamat elindulását.

Mivel alacsony vagyok, csak tűsarkú cipőket használtam, és semmi baja nem lett a lábamnak. Mostanában szeretem a balerinákat is, de attól inkább megfájdul a lábam, ha nem megfelelő a belsőtalpának a kialakítása.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2019. máj. 24. 15:47

Ez érdekes, nekem az első lábdeformitást egy gyerekkori cipőm okozta. Azt már rég kidobtuk.

A mostani cipőimnek biztosan semmi köze a bütyökhöz a nagylábujjamon, mert azokat már ahhoz felpróbálva vettem meg.

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. máj. 21. 19:00

Jó pár évvel ezelőtt elmentem ortopédiára, mert mindkét kisujjamnál lett egy-egy bütyök szerű.

Természetesen "normális" cipőt vettem fel, azaz nőieset, volt kis sarka, stb.


Elmondtam a dokinak, hogy mi a bajom meg is nézte, erre a következőket mondta:

Nem értem magukat nőket! Manapság olyan nagy divat a bakancs, miért nem azt hord maga is!?

Én meg azt válaszoltam, hogy nem akartam tramplinak tűnni:DDDD és azt gondoltam, hogy a bakancsot hibáztatná...


A diagnózisa meg az volt, hogy valamelyik cipőm okozza, így jöjjek rá, hogy melyik és dobjam ki. Rájöttem, kidobtam, a lábaim rendbe jöttek.:D

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Mylady15)
2019. máj. 21. 15:25

Az ortopéd orvosok szerint is kell az a kicsi sarok.


"Összefoglalva: ha jót akarsz magadnak és a lábadnak, akkor a cipőd sarka ne legyen se túl magas, se túl alacsony. A cipészek és az ortopéd orvosok szerint a láb egészsége szempontjából a legjobb a 3-4 centiméteres, vagyis középmagas sarok – ebből is lehetőleg a picivel szélesebb fajta. Ha mégis olyan cipőt kell hordanod, amelyik valamelyik szélső kategóriába esik ebből a szempontból, akkor azt a lehető legrövidebb ideig tedd. Ilyen alkalmak után tornáztasd meg a lábad, masszírozd meg, és a lehető legjobban lazítsd el például egy lábfürdővel."


Innen másoltam: [link]

2019. máj. 21. 14:07
Szerintem az ember lábformájától is függ...csinos lábra szerintem jól áll! De alapjában véve molettnek kell egy közepes sarok.
2019. máj. 20. 23:52

Jelen állapotomban én is molettnek számítok. Alacsony is vagyok, de éveken át azért viseltem lapos talpú cipőt, mert azt hittem, az a jó a lábnak.

Nemrég óta tudom, hogy ez nem így van, és tényleg jó érzés egy 4-6 cm magas, vastagabb sarkú cipőt viselni!

Igazán helyes fazonok is vannak ilyenek, de persze a teletalpú sem rossz. Egyedül a papucs beszerzése nehéz, pedig itthon vagyok a legtöbbet, és hasznos lenne egy kis sarkú papucs.

19. 05c930015c (válaszként erre: 18. - AppIe)
2019. máj. 20. 22:22

Természetesen egy elegáns öltözékhez nem ilyet választanék.

Ez most osztályozóvizsgára kell.

18. AppIe (válaszként erre: 11. - 05c930015c)
2019. máj. 20. 22:13

Ha nem talalsz mast, ami tetszik, szerintem egesz jo valasztas, mert eleg barmihez felveheto darab, csak a nagyon-nagyon elegans, csilli-villi oltozekhez nem, amiatt a textil ratet miatt. De gondolom, az ugysem silusod, ha most muszaj vadasznod egy megjelenos cipot.

Ha passzol a labadra, es puha az anyaga, egesz kenyelmes lehet, es hetkoznap is hordhatod, nem egy par alkalmas penz kidobas.

2019. máj. 20. 22:06
Tetszik a cipő és biztonságosnak tűnik. Akár vékony, akár molett az illető, ha nem szokta meg a magassarkúban járást, égő lehet egy "taknyolás"
2019. máj. 20. 22:04
Köszönöm szépen. 😊
15. Channa* (válaszként erre: 11. - 05c930015c)
2019. máj. 20. 21:49
Nekem ez tetszik! Jó lesz! Ilyesmire gondoltam. Az én vaskos vádliimnak ez a legjobb magasság, és mivel kivágott, nyújtja a lábat, ha a harisnya színe is fekete lesz.:)
2019. máj. 20. 21:28
Legfeljebb pálcikalábúaknak.
13. 184481d874 (válaszként erre: 11. - 05c930015c)
2019. máj. 20. 20:32
A telitalp kényelmes és praktikus.Biztonságot ad a lábnak és egy kicsit magas is .Jó választás a hétköznapokra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook