Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek a Magne B6 hízlal? fórum

Szerintetek a Magne B6 hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 2. 09:24

Valami van!

A MagneB6-ot szedtem kb. két hétig ízületi-izom fájdalmak csökkentésére, és az addig sikeresen ledolgozott kilóim elkezdtek alattomos módon visszakúszni, pedig kaja, mozgás, stb. téren nem változtattam semmit!

2010. júl. 1. 16:05
A B-vitaminnak van étvágynövelő hatása.
2010. júl. 1. 15:59
Nem hizlal de nagyon jó rendbe tarja az idegrendszert a szívmüködést pótolja a vas hiányt a szervezetbe nyugottságérzet fáratságra szedhető nagyon sok mindenre ajánlom
34. Szilvamama (válaszként erre: 4. - A106211d56)
2010. ápr. 20. 13:13
A DEKA vitaminok oldódnak zsírban, az összes több :)i vízben
33. a106211d56 (válaszként erre: 8. - Correct)
2010. márc. 7. 16:33

nem csupán a mennyiség számít-TARTÓS FOGYASZTÁS!!hA JOBB AZ ÉTVÁGYAD,AZ HOSSZÚ TÁVON MIHEZ VEZET?

Több kcaloria-több raktározás is.

32. a106211d56 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2010. márc. 7. 16:30
na igen,utánanéztem még tegnap,csak nem volt időm visszajönni...de köszi!
2010. márc. 6. 11:22

Na, akkor nézzük a való világot:)


A B-vitamin család többi tagjához hasonlóan ez is vízben oldódó vitamin. A B6 vitamint (piridoxin, adermin) a niacinhiány kutatása közben fedezték fel. György Péter 1934-ben felismerte, hogy az élesztőkivonat bőrgyulladás gyógyító hatása egy ismeretlen anyagnak köszönhető, amit B6–vitaminnak nevezett el. Tényleges kémiai szerkezetének meghatározása 1939-ben sikerült, Harris és Folkers kutatásai során, a vegyület ekkor kapta a piridoxin nevet. A B6 valójában három különböző vegyület, melyeket oldalláncuk különböztet meg egymástól. A vegyületek egymásba könnyen át tudnak alakulni. Leginkább fehérjéhez kapcsolva fordul elő táplálékunkban. A három különböző vegyületből a piridoxol a növényi eredetű élelmiszerekre jellemző, míg a piridoxál és piridoxamin állati eredetű élelmiszerekben fordul elő. Aktív alakja a piridoxin-5-foszfát, amely a piridingyűrűben elhelyezkedő 5. szénatomhoz kapcsolódó foszfáttal jön létre. Több mint 100 enzim koenzime, elsősorban az aminosav-anyagcserében fontos, de a szénhidrát és zsíranyagcserében is szükség van rá. Nagyobb mennyiségben az izmokban fordul elő, itt ugyanis a glikogén foszforiláz enzim koenzimjeként a glikogén glükózzá alakítását segíti elő, amely folyamatnak az energiaellátásunkban nagy szerepe van, különösen fizikai terhelés során. Az aminosav anyagcserében pedig főként a transzaminálási folyamatokban vesz részt. A szerotonin és más neurotranszmitterek (dopamin, noradreanalin, GABA, melatonin) termelésben, valamint a nukleinsavak (DNS) előállításában is létfontosságú. A B6 képes lehet növelni a szénhidrát anyagcsere hatékonyságát a glikogén lebontás fokozásán keresztül. Az idegrendszer és bőr működésében is részt vesz, de a csontok kollagén képzésében és a hemoglobin szintézisében is alapvető szerepe van. Fokozza a magnézium beépülését a szívizomzatba. Hányás és hányingercsillapító tulajdonsággal rendelkezik, ezért terhesség, sugárterápia esetén kedvező hatású. A hiánya az immunrendszer működésének gyengülésével jár, elősegíti az érelmeszesedés létrejöttét a homocisztein metabolizmusában bekövetkező zavar miatt, de szőrzet kihullás, bőrgyulladás, ideggyulladás, levertség és vérszegénység is kialakulhat az elégtelen pótlás következtében. A vesekövek kialakulásában szerepe van a hipovitaminózisnak. Az asztmásoknak ügyelniük kell a vitaminbevitelére, különösen ha teofillint használnak tüneteik enyhítésére (a gyógyszer növeli a vitaminigényt). A szupplementáció ebben az esetben a gyógyszer mellékhatások megjelenését mérsékelni tudja. Autizmusban a B6 és magnézium együttes használata javíthat bizonyos mértékig a viselkedés rendellenességein. A „kínai étterem szindróma” megjelenésének (amit a nátrium-glutamát adalékanyag nagymérvű alkalmazása idézhet elő) esélyét jelentősen csökkenti a kiegészítés. A cukorbetegeknél a diabétesz szövődményeként kialakuló neuropathia ellen ad védelmet, ezért indokolt lehet szedése. A vérnyomás csökkentésében kiegészítő kezelésként használható. A teofillin és alkohol használata emeli a szervezet vitamin igényét. Napi átlagos szükséglet 2,2 mg.

Miért használjuk


Hiánya elősegíti az érelmeszesedés létrejöttét a homocisztein metabolizmusában bekövetkező zavar miatt, de szőrzet kihullás, bőrgyulladás, ideggyulladás, levertség és vérszegénység is kialakulhat az elégtelen pótlás következtében.


A sportolók magasabb fehérjebeviteléhez természetszerűen magasabb adermin igény kapcsolódik. Az izmaikat magas proteintartalmú diétával fejleszteni kívánó atléták számára különösen fontos az optimális B6 szint.


A B6-vitamin pozitívan módosíthatja a neurotranszmitterek, különösen a dopamin és adrenalin szintet, ami sportolóknál nagyobb intenzitásban és koncentrálóképességben nyilvánulhat meg. A sportteljesítményekben lényeges szerepe van az agynak, az idegrendszernek, ezért különösen nagy figyelmet kell fordítani a működésüket befolyásolni képes anyagokra.

További előnyös hatások


Csökkenti az oxalúriát, ezáltal a kalcium oxalát vesekövek képződésének esélyét, különösen erre hajlamos személyekben. Erre a célra magnéziummal együtt alkalmazzák.


A melanoma növekedés gátlásában részleges sikerekről emberek esetében is beszámolhatunk.

Hogyan használjuk


A napi ajánlott mennyiség (RDA) 2 mg felnőtteknek. Kiegészítőkkel gyakran 15-50 mg/nap mennyiségben is bevisszük szervezetünkbe. Szükséglete a fehérjebevitelhez igazodóan változik, 1 gramm fehérjéhez 0,015-0,017 mg B6-vitamin kell (Tápanyagtáblázat), mások 0,1mg-ot ajánlanak minden gramm fehérjéhez. Az RDA 10-15-szörös dózisai javulást eredményezhetnek egyes betegségekben. Egyes vélemények szerint például depresszió enyhítése, vízvisszatartás csökkentése céljából akár 200 mg is használható és jól tolerált dózis rövidtávon. PMS (premenstruációs szindróma) kezelésére 1*50-2*50mg/nap mennyiségben használják. Hányás és hányingercsillapító tulajdonsággal rendelkezik, terhesség, sugárterápia esetén kedvező hatású, erre a célra 50-200mg/nap-os adagjait használják. Mivel terhes nőknek ekkora bevitel nem ajánlott, csak orvosi engedély és kontroll mellett szabad ilyen célból alkalmazni. A B-vitaminokat célszerű együtt fogyasztani , attól függetlenül hogy természetes úton, vagy szükség esetén mesterségesen juttatjuk be a szervezetbe.


Időzítés: A nagyobb adagokat érdemes 50mg-os kisebb adagokra osztani a megfelelő hasznosulás érdekében.

Szinergikusan erősíti a hatását


A cink, riboflavin, és magnézium növelik a megfelelő felszívódást és hasznosulást. A B6 közreműködik a niacin triptofánból történő előállításában, valamint az L-karnitin szintézisében is.

Természetes forrásai


A B6 leginkább fehérjéhez kapcsolva fordul elő táplálékunkban. A három különböző vegyületből a piridoxol a növényi eredetű élelmiszerekre jellemző, míg a piridoxál és piridoxamin állati eredetű élelmiszerekben fordul elő. Máj, hús, tojás, belsőségek, lazac, hering, tejtermékek, hüvelyesek, élesztő és élesztőkészítmények fogyasztásával fedezhetjük igényeinket, de a dió, mogyoró, búzacsíra, búzakorpa, brokkoli is jó forrása a vitaminnak. Táplálkozásunk kiegyensúlyozatlansága esetén étrendkiegészítőket használhatunk pótlására. A B-vitaminokat célszerű együtt fogyasztani, ezt ebben az esetben multivitaminokkal tehetjük meg. Felszívódási veszteséggel nem kell számolni.

Esetleges mellékhatásai


A vízben oldódó vitaminoknál általános tévhit, hogy nem létezik túlzott bevitel, mivel a felesleg a vizelettel távozik. Ennek ellenére, a tartósan magas B6 koncentráció folyadék tereinkben nem veszélytelen. Émelygés, hányás, hasi fájdalom, étvágyvesztés, mell érzékenység, fotoszenzitivitás léphet fel. A B6-vitamin magas dózisai toxikusak. Ezt egyes vélemények szerint 50mg/ttkg/nap-os és ezt meghaladó bevitele válthatja ki ezt, de ennél kisebb dózisoknál (200-300-500mg/nap) is leírtak hasonló hatásokat, ezért is óvatosnak kell lenni. Felesleges 100-200mg/nap mennyiségnél többet használni, különösen hosszabb ideig, ezért ezt saját érdekünkben ne tegyük!


Biztonság: Terhes és szoptató nők csak orvosi felügyelet mellett alkalmazzanak 2-20mg-ot meghaladó dózisokat.


Tiltás: Nem szerepel semmilyen tiltó listán.

30. vereskati (válaszként erre: 22. - Correct)
2010. márc. 6. 11:18
Nem:) De abban is benne van minden ami kell:)
29. manul (válaszként erre: 28. - Correct)
2010. márc. 6. 11:17

Szia Correct! Rég találkoztunk!


A férjem is szedi a Magne B6-ot folyamatosan hízik,de elképzelhető,hogy a jó kis vacsiktól,amiket főzök neki!:DDDDD


Szerintem ez egyéni érzékenység függő,én mindíg híztam egy-egy vitaminkúra után.

28. correct (válaszként erre: 27. - Manul)
2010. márc. 6. 11:07

Én is azt szedek folyamatosan.

Fogytam.

Jó, most perpill híztam, de Tegretol miatt:D


A MagneB6-ban sokkal kevesebb a B6 vitamin, mert nem az a lényeg benne, hanem a Magnézium.

27. manul
2010. márc. 6. 11:02
Én MultiTabs Immunot szedtem ősszel két hónapig,az is tele van B vitaminnal,nagyon jó volt a közérzetem egyáltalán nem voltam ideges és minden kaja nagyon jól esett.Most próbálom ledolgozni!:DDDD
26. manul
2010. márc. 6. 10:58

A B vitamintól jó lesz az étvágyad és nagyon hasznos az idegrendszernek.

Önmagában nem hízlal,de étvágyat csinál,aminek következménye mint tudjuk...

25. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - A106211d56)
2010. márc. 6. 10:37
Ez nem igaz.A B6 vitamin vízben oldódó vitamin.
2010. márc. 6. 10:23
:) Nem lehet, hogy a terhességed miatt híztál?
2010. márc. 6. 10:20
Én nagyon híztam tőle amikor terhes voltam. Egy hétig szedtem, valami 4 kilót híztam azalatt, úgyhogy átálltam a B vitamin nélküli Magnézium pezsgőtablettára, azt ittam a terhességem végéig.
22. correct (válaszként erre: 20. - Vereskati)
2010. márc. 6. 10:16
The Secret? :)
2010. márc. 6. 10:15

NEM hízlal.

HASZNÁL a stressz ellen.

Sok sikert.

2010. márc. 6. 10:15
A gondolatoknak teremtô ereje van. Ha úgy gondolod hízlal, akkor egészen biztosan hízlalni fog. De ha úgy gondolod hogy nem, akkor nem. A fogyás is egyébként a "fejben" dôl el, kívánságod szerint. (Amit valóban gondolsz, nem amit mondsz.)
2010. márc. 6. 10:11
egyáltalán nem. Legalábbis szerintem. De lehet, hogy ez attól is függ, mennyire vagy hajlamos a hízásra. Én egy dkg-ot nem híztam tőle.
18. vereskati (válaszként erre: 17. - Re87)
2010. márc. 6. 10:09
Akkor nagyon stresszes vagy?
17. Re87 (válaszként erre: 16. - Vereskati)
2010. márc. 6. 10:00
fogyózok,de nem azért akarom szedni
16. vereskati (válaszként erre: 13. - Re87)
2010. márc. 6. 09:58
Most fogyni szeretnél? Mert ha diétázol akkor érdemes szedni.
15. correct (válaszként erre: 14. - Re87)
2010. márc. 6. 09:57
Én is szedtem, sőt szedegetem mostanában is, csak most nem rendszeresen. Nekem mindig használt, jót tett. És a szívizomnak is jó:)
14. Re87 (válaszként erre: 12. - 9ac093e955)
2010. márc. 6. 09:56
És használ?Jót tesz az idegeidnek?
13. Re87
2010. márc. 6. 09:56
Elméletileg csak addig szabad fogyasztani,amíg fennáll a magnéziumhiány.
2010. márc. 6. 09:55
Én is szedtem, nem híztam.
11. correct (válaszként erre: 7. - A106211d56)
2010. márc. 6. 09:54
A kislányom kipróbálta anno tartósan, és nem hízott.
10. vereskati (válaszként erre: 7. - A106211d56)
2010. márc. 6. 09:54
Tartósan és sokat SEMMIT nem szabad fogyasztani. A Béres csepp egy másik történet.
9. Re87
2010. márc. 6. 09:54
Az van ráírva,hogy segít lebontani a kaját.Gondolom így több felszívódik.Vagy pont hogy nem szívódik fel annyi???:S
2010. márc. 6. 09:53

Ez baromság (bocs).

A B6 vitamin az, ami picit növeli az étvágyat, de nincs itt akkora mennyiségben jelen, hogy aaaaaaaaakkora hatalmas mennyiséget egyél :)

A Magnéziumból van több, a B6 csak éppen van mellette, hogy a Mg jobban felszívódjon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook