Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a fizetős zeneiskolát nem lehet befejezni félévkor? fórum

Szerintetek a fizetős zeneiskolát nem lehet befejezni félévkor? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 11. 18:45

Na, ha én tanítanám furulyázni-imádná. Ped. jelölteket tanítottam éveken át:) Némelyik már szebben fújta, mint én. Volt, amelyik azt mondta, kiült a kertbe a fa alá, messze hangzottak a népdalok. Mondták a szomszédok,hallik, hogy tk-ra jársz, olyan szépen fújod. Mint ha hájjal kenegettek volna. Az nem ártana, ha fuvolázás előtt furulyával tanulná a könnyed kottaolvasást, hogy aztán fuvola nehézségeire koncentrálhasson. A fuvola nehéz hangszer, én 10-12 év alatt nem is ajánlanám.

Szivesen tanítanám a kislányodat, de győzködd egy kicsit, ne adja fel!:))

14. c95c921ae7 (válaszként erre: 11. - Alfoldi13)
2011. jan. 11. 16:16
Hát igen, Noémi nagyon belelendült:)
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 12. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 11. 16:15
Igen, más érdekelné, csak a furulyát favorizálják előbb. Pár évig azon kell. Év elején még szeretett volna fuvolát vagy zongorát, de sztem már lassan ezekhez sem lesz kedve. Én már felvetettem, h a szolfézsra járna tovább, csak a furulyát hagyná el. De hát..nem, nem, nem. Én is úgy gondoltam, h megbeszélem az igazgatóval.
12. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 10. - C95c921ae7)
2011. jan. 11. 15:46

Ez tényleg a könyvelés problémája. Amúgy ha nem is szeretik az ilyen eseteket, nem egyedi. Kár meguttáltatni a gyerekkel a zeneiskolát.

Nyilván jobb békességben elválni, mert később hátha mással próbálkozna a gyerek. Esetleg a szolfézst befejezheti (ha már oda úgyis szívesen megy). Meg tényleg az a tisztább, ha nem csak a tanárral beszélsz, mert aztán ő lehet, hogy másként adja tovább a felettesének, kollégáknak.

Arról esetleg nem beszéltél a gyerekededel, hogy más hangszer érdekelné-e?

11. alfoldi13 (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2011. jan. 11. 15:44
próbáld talán kicsit jobban biztatni mert ezek szerint a zeneiskolában jó lenne maradnia ..nekem igazán tapasztalatból mondom sok sok hangszeren játszanak ma gyerekeim voltak zeneiskolai gondjaim pl Noéminél is mikor zongoraórára nem akart menni és ugy egyeztünk meg ezt a félévet már befejezi és vége és mire eljött az év vége eszébe se utott mert kilábalt a kudarcos idöből maga..és sikerei lettek el se lehetett volna tántorítani onnan ahol nem is régen maga még menni se akart ma meg zenepedagogus látod most épen Izlandon
10. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 11. 15:41
A tandíj be van fizetve egész évre, és természetesen fel sem merült bennem, hogy visszakérem. Épp ezért nem értem ezt a makacskodást. Persze tudom, h a tandíjon felül normatívát kapnak a zeneiskolásokra külön is, és ezt szeretnék megtartani, de ez nem az én gondom. Szerintem.
9. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2011. jan. 11. 15:34

Igen, a beíratkozás évre szól. Ezért írtam, hogy a tandíjat "illlene" szerintem kifizetni.

De nincs olyan, hogy muszáj odamenni. Amúgy is. Ha nem megy a gyerrek mit csinál? Felhív, hogy a jó édes anyádat??? Kicsit furcsának tűnik ez a tanár ennyi elmondás alapján. Ha azzal érvelne, hogy gyerek, példa mutatás, kitartás.... De ilyen hülyeséget mondani! Mert mit csinálnak, ha vki hossza időre lebetegszik? Esetleg nem lesz oszályozható. Ha sokat lóg, kicsaphatják. De kötelezni nem lehet.


Tényleg felesleges erőltetni. Én is megutáltam a zeneiskolát jó részben a tanárom miatt. Szerettem volna furulya helyett fuvolázni, de még nem, majd... Mert csak. (Ugyanaz a tanár tanította.) Mennem kellett zeneórára, nem azon a hangszeren játszottam, amin szerettem volna, és az a hülye tyúk úgy üvöltött mindenkivel, hogy zengett a folyosó. Mikor válthattam fuvolára már úgy uttáltam az egészet, hogy egy fél év múlva abbahagytam, és többé zeneiskola közelébe sem mentem :P

8. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Alfoldi13)
2011. jan. 11. 15:23
Hát ez nagyon így van, mert a zenét szereti, énekelni, szolmizálni. Először csak azt mondogatta a tanárnéni nem szereti őt..aztán már a furulya óra kezdett a mumus lenni.
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 11. 15:21
Hát abbahagyná már ma..de a tanár szerint nem lehet. Merthogy a beiratkozás egy évre szól..Meg is értem, hogy nem jó ha sokan..sokat variálnak, de ha egyszer ennyire megutálta-ráadásul elsősorban a tanár miatt-nem fogom erőltetni.
6. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - C95c921ae7)
2011. jan. 11. 15:09
nagyon tanárfüggő itt az eredményesség ez tény és ,hogy a gyerek szeresse nagyon fontos ezt már tapasztalat mondatja velem természetesen a zenetanulás is nehéz munka egy gyereknek..
2011. jan. 11. 14:56

Az iskola költségvetését évre, nem félévre kalkulálják attól még, hogy több részletben fizet az ember. Abbahagyhatja akár már ma. Szólsz, hogy nem megy többet a gyerek, és kész. A fizetést illetően meg beszélsz a gazdaságissal. Amúgy szerintem nem fizettetik ki a 2. félévet (bár ha mégis kérik, akkor illene).


Az igazgatótól megkérdezhetnéd, hogy nincs-e másik tanárnál üresedés, akkor esetleg válthatna hangszert.

2011. jan. 11. 14:35
természetesen bármikor abba lehet hagyni ez nem kötelező mint az általános iskola..de bizonyítványt csak az elvégzettről kap stb..az is igaz az iskola ugy próbálja szerződtetni a tanárt hogy egy adott évet végig tanítson de ez legyen a suli gondja...
2011. jan. 11. 14:12
Szerintem bármikor abba lehet hagyni. A tandíjat fél évre kifizetted... , és ennyi...
2011. jan. 11. 14:08
Gondolom a tandíjat fél évre állapítják meg, a tanárnak ezzel el kell számolni. Nem tudom, csoportban tanulja a furulyát, vagy egyedül van órán, mert pl. leesik a tanár óraszáma stb. De félévkor miért ne hagyhatná ott? Ez aztán valóban nem kötelező-hacsak nem zenei tagozatos .
2011. jan. 11. 14:00
A lányom zeneiskolás, második osztályos. Óvodás kora óta tanul zenét, a szolfézstanárt nagyon kedveli, de a furulyatanára szerinte utálja, és nem is szeret furulyázni. Most már annyira nyomasztja, h megígértem, h abbahagyhatja félévtől. Erre a furulyatanár közölte , hogy nem lehet. Ezt elég furcsának találom. Tud erről vki vmit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook