Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek 2 vetélés után és 3 egészséges gyerek mellett normális dolog-e baba után vágyni? Lehet -e segíteni a terhesség megtartását? fórum

Szerintetek 2 vetélés után és 3 egészséges gyerek mellett normális dolog-e baba után vágyni? Lehet -e segíteni a terhesség megtartását? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
36. b4fbf8b286 (válaszként erre: 33. - Mágika75)
2007. szept. 10. 09:25

Szia Mágika!!


Köszönjük szépen:))))

35. kobagabi (válaszként erre: 34. - Mamuci)
2007. szept. 9. 22:39
Nekem is két vetélésem volt, holott 3 gyermekem van. A dokim azt mondta, hogy a korral egyre nő a vetélés veszélye, és nálam a sárgatesthormon nem olyan mindig mint kellene. A legutóbbi vetélésem februárban volt, és azóta én sem estem teherbe.
34. mamuci (válaszként erre: 32. - Kobagabi)
2007. szept. 9. 21:19
sziasztok. Nekem is van két fiam és utánna lett egy vetélésem, és azóta, már több mint két éve nem esek teherbe. Az okot sajnos nem tudom, de ha már volt két terhességem akkor gyakorlatilag meddő nem lehetek? Szerintetek mi lehet a baj?
33. Mágika75 (válaszként erre: 25. - B4fbf8b286)
2007. szept. 8. 22:23

Szia Nyikhaj!


Gratula a szép nagy családhoz! És gratula a Babácskához!

Jó egészséget mindannyiótoknak!

Mágika

32. kobagabi (válaszként erre: 31. - B4fbf8b286)
2007. szept. 8. 16:07

Köszi az info-t erről a ciklus.hu-ról. Én alapvetően nem is azért nem esek teherbe mert nem tudom mikor kell Action-ba lépni, hanem szerintem ennek lelki okai vannak. Félek, nagyon félek, ha terhes leszek elveszítem, és lehet ez a félelem gátolja, hogy terhes legyek. Mivel építkezünk is, az is sok stresszel jár. Hát ki tudja, majd ha kicsit nyugodtabb leszek telán akkor fog sikerülni.

A nődokikat én sem szeretem. A lányomat igaz nőnél szültem, de az Kanadában volt, és ott teljesen másképp állnak mindenhez. Szerintem se várj, hanem minnél előbb bizonyosság kell. Én remélem, sőt tudom, minden okés lesz. Nagyon szurkolok neked, és várlak vissza az eredménnyel.

Puszi Gabi

31. b4fbf8b286 (válaszként erre: 29. - Kobagabi)
2007. szept. 7. 22:17

Szia...láttam a képeidet és tényleg szépek a gyermekeid....és legyél csak nyugottan büszke a lányodra mert Ő is szép és csinos is:)

Amugy meg bizz magadba hogy képes vagy rá és hidd el menni fog és hamar megerösödsz:)) Hallottál már a ciklus.hu ról??? Ott nyomon tudod követni a dolgokat mikor kell akcióba lendülni hogy hamar eredmény legyen:))(csak minden adatot be kell irni és a program kikarkulálja a jó időket)

Azt nem döntöttem még el hogy irok e a terhességről a naploba de nincs kizárva...talán.. Mondjuk ma a doki felidegesitett mert elmentünk hozzá hogy adja ki az igazolást hogy tudjam a kiskönyvet megcsináltatni, erre közölte hogy ezt még nem lehet kitapintani és menjek el ultrahangra (19-ére kapotam időpontot) és majd utánna kiadja az igazolást. De a legidegesitöbb az volt az egészbe hogy még csak rám se nézett. Mondjuk ez a doki nő volt de soha többet nem megyek nőhöz az is biztos. Pedig elötte teloztam hogy a doki akihez menni szerettem volna dolgozik e és azt mondták hogy igen. Mire odaértem kiderült hogy nem. Mindegy mert hétfön megyek máshoz mert nem várok 19- ig. Amugy a szülésről se tudom fogok e tudni irni mert a szüléseim mindig gyorsak voltak. max.3 órát töltöttem a szülöszobán:)) Remélem ez most se lesz hosszabb:))

Puszi jó éjt mindenkinek:))

Csilla

2007. szept. 7. 20:36

Bocsi azt elfelejtettem, hogy remélem hallok még felőled, és egy szép szüléstörténettel és nagy nagy boldogsággal ér véget a terhességed.

Na és remélem, hogy írsz terhességedről naplót is. Én szívesen olvasgatnám.

Szia üdvözlettel Gabi

29. kobagabi (válaszként erre: 28. - B4fbf8b286)
2007. szept. 7. 20:30

Szia. Közben elolvastam az egész naplódat, és őszintén mondom sírtam. És sírtam, és sírtam. Én a kis piti gondjaimmal mit keresek itt, mikor te annyi mindenen keresztülmentél. De minden jó, ha a vége jó: nagyon gratulálok neked még egyszer a gyerekekhez, és ahhoz, hogy megtaláltad azt a férfit, aki nemcsak téged, de a gyermekeidet is elfogadta. Ez nagyon becsülendő.

Én hasonló cipőben vagyok, mivel nekem a lányom (1. gyermekem) nem a férjemtől van. De elfogadta első perctől. Nekünk még egy olyan is van mellette, ha megnézted a képeinket láthattad is, hogy a lányom kanadában született és néger az édesapja. Itthon ugye a megkülönböztetése miatt voltak gondjaink (és még lesznek is), de a férjem úgy fogadta el, ahogy van. És hát aki ismeri az nagyon szereti is a lányom. A vetéléseim egyébként nem egymás után voltak. A lányom után nehezen jött a második (2 év). Mikor ő megszületett, és 2 és fél éves volt elkezdtünk próbálkozni a harmadikkal, mivel két közöst szerettünk volna. Terhes is lettem, de 10 hetesen elvetéltem. Szörnyű volt. A Wc-ben a kezemben maradt. Aztán csak nem jött meg, és rögtön utána terhes lettem. Őt minden további nélkül megszültem. Most két éves. És most februárban megint nem jött meg. Örültünk, de nem tartott sokáig. 6 hetesen, mikor még szinte meg sem tudtuk hivatalosan, hogy terhes vagyok, elvetéltem. Hát ennyi. Azóta próbálkozunk, de eddig még semmi. Most várunk erősödjek meg, aztán hajrá. Megyek vissza dolgozni is, hátha az jót tesz, és az idő remélem eldönti ad-e nekünk a sors még gyermeket.

28. b4fbf8b286 (válaszként erre: 26. - Kobagabi)
2007. szept. 7. 16:38

Köszönjük szépen:))) Te meg ne keseredj el mert egyszer ugyis összejön:))

Amugy kérted irjam le véleményem, de a vetéléssel kapcsolatba nem irtam semmit. A 3-dik szülésem elött két vetélésem volt egymás után majd mikor legközelebb terhes lettem azt elvetettem mert nagyon féltem (vagy csak magamba beszéltem) hogy tuti nem lesz egészséges a gyerek, mert elötte 2 is elment..Eltelt egy kis idö és ujbol terhes lettem amit meg is tartottam..na de nem ez a lényeg.. amit le akartam irni neked az az, hogy akkor volt egy ismerösöm akivel sokat beszélgettem a gyerekekről terhességről stb....Egyszer ez a hölgy azt mondta nekem, hogy azért mert a két vetélés egymás után jött nem kell megijedni, mert ha a szervezetem ugy dönt hogy kidobja a magzatot magából az attol is lehet hogy a saját szervezetem vette észre hogy a gyerekkel gond van és jobb ha kidobja minthogy az gyerek életébe legyenek gondok(egészségileg) Már nem tudom pontosan milyen szavakat használt de ez volt a lényege és olyan jól elmondta nekem, hogy teljesen megszüntette a félelmemet attol hogy egészségtelen lenne a gyerek ha vállalnék még....

2007. szept. 7. 15:05
Babára vágyni még 10 gyerek uzán is normális dolod,ezt diktálja a természet.Maximum az anyagiak és a józan ész szabhat határt.Ha a jóisten.meg a természet is akarja a baba mefogan és megszületik.Gratulálok a gyerkőcökhöz és a türelmedhez,jó lenne sok ilyen édesanya az országba!(egy 2 gyerekes anyuka)
26. kobagabi (válaszként erre: 25. - B4fbf8b286)
2007. szept. 7. 14:33

Fú hát ez nagyon szupi. Gratulálok neked. Annyira jó ilyen nagy családról hallanom, és szinte könny szökik a szemembe. Irigyellek. Büszke lehetsz a gyermekeidre és a nagy családra.

Remélem hamarosan én is beszámolhatok a 4. babával való terhességemről.

Ismeretlenül is üdv a családodnak

2007. szept. 7. 12:13

Sziasztok!!!


Most kaptam ezt a levelet és ugy gondoltam akkor leirom....

"Olvastalak az egyik oldalon, és láttam most tervezitek a 6.babát. Tudod nekem 3 gyermekem van, és szeretnék 4. babát, de a környezetem hülyének néz. Örömmel látom, és olvasom, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki még szeretne gyermeket, holott van már neki "elég".

Megnéztem a képeiteket, és mindahány gyermeked gyönyörű. Én is fenn vagyok a Tudásbázisban. Kérdésem: 2 vetélés és 3 gyerek után normális dolog-e babára vágyni? Gyere és mondd, illetve írd le a történeted. Ismeretlenül is gartulálok."

Elöször is nagyon köszönöm szépen:)) Azt, hogy miért és hogyan lett 5 gyerekem azt a naplomba leirtam ugyhogy ezt most nem részletezném.....de IGAZ!! Tervezzük a hatodik gyermeket....és örömmel jelenthetem hogy szeptember 5 én kiderült hogy terhes vagyok:)))))))))))

24. HusiNyuszi (válaszként erre: 23. - Kobagabi)
2007. szept. 4. 09:17

Pihend ki magad, erősödj, legyél vidám, élvezd a meglévő gyerekeket, és amikor eljön az ideje, meglesz a babád is. Minden jót Neked! Sok szeretettel

HusiNyuszi

23. kobagabi (válaszként erre: 22. - HusiNyuszi)
2007. szept. 3. 21:13
Tényleg jó kis mondás! Én hiszem, hogy sikerülni fog!!! Nagyon szeretném. Végülis nekem mindegy fiú, vagy lány, csak legyen. És ott legyen, ahol lennie kell. És persze maradjon is ott. Nem élnék túl még egy vetélést. Főleg az első volt szörnyű, mert az itthon a Wc-ben a kezemben maradt, és úgy vittük be üvegbe a kórházba. Még most is sokszor álmodok róla. Hallom a szívverést is sokszor, amit a 6 hetes UH-n hallottam. Soha nem felejtem el. Ezt még egyszer nem szeretném, ezért mindent megteszek ne így legyen. Ja és köszi az üzidet is, mindenképp jelentkezem, ha ott tartunk. Még várok egy kicsit, hadd erősödjem. Az utolsó vetélésem most februárban volt. Még adok magamnak egy kis időt.
2007. szept. 3. 09:23

Mi is gondoltuk, hogy hátha most kislány lesz, a nagyobb kihagyás után talán több eséllyel, de most már egyáltalán nem bánom, hogy fiú - végül is fiúkban már van gyakorlatom! :-)))


"Mindegy, hogy azt gondolod, sikerülni fog, vagy azt, hogy nem fog sikerülni - mindenképpen igazad lesz." Nem tudom, ki mondta, de jó kis mondás, és én szeretek is igazodni hozzá. Amit igazán akarunk, annak össze kell jönnie, csak tényleg el kell döntenünk, hogy akarjuk.


Lehet, hogy ez a "ráadás-gyerek" iránti vágy a nők válasza a pasik "kapuzárás előtti pánik"-jára? :-)))

21. mamuci
2007. szept. 2. 15:52
Az én fiaim 13, és 7 évesek. Néha nagyon szeretnék egy kislányt is, de már nagyon vágyom egy kis "szabadságra" is. Sajnos elég tanácstalan vagyok, ha jönni akar akkor várjuk, ha nem akkor igy is jó.
20. kobagabi (válaszként erre: 14. - HusiNyuszi)
2007. szept. 2. 13:29

Husinyuszi, nagy erőt adtál ám nekem! El sem hiszem hogy nem én vagyok az egyetlen "gyerekőrült" ebben a világban. Én is valahogy így gondolom, ahogy te csináltad. Még 40 éves korom előtt szülni szeretnék. Ja és mi is éppen az építkezésünk kellős közepén járunk, meg dolgozni is most megyek vissza, hogy egy kicsit fel*zzuk az anyagiakat, aztán ha minden ok., és be is költöztünk, akkor jöhet az újabb baba.


És igen nagyon vágyom rá, éjjel-nappal a fejemben van, csak a vetélések miatt félek. Éppen ezért jó lenne, ha valaki tudna nekem olyanban segíteni hogy milyen hatásos gyógyszik léteznek, amik sárgatest-elégtelenségre jók? Mivel nekem ez volt a baj. És én is kislányra vágyom titkon.

2007. szept. 2. 12:20
igen szerintem teljesen normális
2007. szept. 2. 10:57

Én 36 (és fél)éves vagyok,szintén három gyermekem van.(Egy 15 éves fiú,egy 10 éves lány és egy 4és fél éves fiú.)Több gyermeket semmiképp nem vállalnék már több oknál fogva.A legkisebb gyermekem annyira hiperaktív,hogy kitesz két-három másikat...

A nagyfiamnak volt egy (lány)ikertestvére,méhen belül meghalt,ezért koraszülött lett,mert megcsászároztak,hogy a fiamat megmentsék....borzasztó volt,nem kívánom senkinek.

Aztán volt még két hónapos spontán vetélésem,(kórházban végződött),és volt három és fél hónapos elhalt terhességem is.Utána született meg a lányom.Császármetszés után "sima" szüléssel.

Aztán néhány évre rá született meg a legkisebb fiam.De minden egyes vetélést nagyon nehezen viseltem,nemcsak fizikailag,főleg lelkileg...

Amikor nagyon vágyik az ember babára,akkor biztos,hogy "nem jön össze"...

Sokszor hallottam azt ismerősöktől,hogy vagy egy,vagy három gyermeket "érdemes szülni",mivel egy gyermeket két keresetből viszonylag könnyebben el lehet tartani,kettőre alig,vagy semmi támogatást nem adnak,de három (vagy több)gyermekre már vajmi támogatást igen.

Mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy mikor érzi magát "érettnek" az anyaságra,és be mer-e vállani több gyermeket....s persze az anyagiak sem mellékesek....mert ugye minden egyes gyermek születésével még több valamiről kell lemondanunk a gyermekeink érdekében...

17. vmonic
2007. szept. 2. 08:38
Sziasztok! Nekem is három gyermekem van, 15, 5 és 3 évesek, de nagyon vágyom én is még egy babára. A környezetem persze különc bolondnak tart, már csak ha megemlítem is, a "mai világban"???!!! felkiáltással! Hát igen, meggondolandó. De nincs sokkal több kiadásunk, mint pl. egy két gyermekes családnak, akik mindent ovit/sulit/könyvet fizetnek, azért mert nekik egy gyerekkel kevesebb van! ez nem igazság! Jó olvasni, hogy közel a 40-hez is bevállalják a 3. 4. gyereket, szerintem nálunk is igy lesz, most 34 vagyok, még meló ezerrel, aztán jöhet a bébi!!!!
2007. szept. 2. 07:21
Nekem is a 3 fiú mellé néha bevillan, hogy de jó lenne egy kislány. Néhanagyon akarom, aztán semmiképp. Amíg így van, nem vállalnék. Lehet, hogy később meggondoljuk magunkat tényleg, és belevágunk, de 2 vesztés után, már nem lennék ilyen pozitív. Akkor nemet mondanék biztosan. Te érzed! Vágyni biztos vágysz rá, de mennyire? Mindig? Éjjel-nappal? Ha igen vágj bele.
2007. szept. 2. 06:26
Pontosan a címben leírtak történtek meg velem is: 2 vetélés, és van 3 fiam. Ha nem lennék 40 éves, szívesen vállalnék még gyereket. Ha jönne, nem utasítanám el, és ebben semmi természetelleneset nem találok.
2007. szept. 2. 00:19

39 évesen, egy 10 és fél éves meg két 9 éves (ikrek) fiú után most várjuk a negyedik babánkat (ő is fiú lesz :-), talán már két hét sem, míg megszületik. Szerencsére nem veszítettem el babát, az rémes lehet. Nagyon boldog vagyok, hogy ez a pici itt ficánkol a pocakomban (hű, de nagyot rúgott most is!), és biztatok mindenkit, hogy vállaljon, amennyit tud. Nagy felelősség, munka, kiadás egy gyerek, igaz, de akkora öröm! A három nagyobb fiam annyira egyszerre jött, másfél év alatt a három, hogy most ki fogom élvezni az egyetlen baba örömét (bár kicsit tartok is tőle, hogy ez szegény majdhogynem egyke lesz), és az sem mellékes, hogy 8 évig nem kell azzal foglalkoznom, hogy munkahely meg főnök, a magam ura lehetek itthoni munkával a gyerekek mellett. Pedig nem állunk haj de jól anyagilag, és még építkezünk is, de még 40 éves korom előtt szerettem volna még egy negyedik gyereket.

Hajrá sokgyerekesek!

13. kobagabi (válaszként erre: 11. - Donina)
2007. szept. 1. 21:36
Lehet, hogy te más vagy. Én a vetéléseimből okulva, és a fájdolomból, ami azzal járt, hogy elveszítettem a babáimat, inkább szülnék, és nevelnék még ketteőt, mintsem elveszítsek akár egyet is. Ja és szerintem,ha az ember úgy érzi, akkor belevághat. Engem is egyedül az anyagiak tartanak vissza. Én sem most gondoltam, mert most dolgozni megyek. De kb. 2-3 évnél többet nem várok. Már 32 vagyok lassan.
12. Mágika75 (válaszként erre: 9. - Donina)
2007. szept. 1. 21:31

:-)

Mi a második, harmadik és akárhányadik Babácskánk után is így fogunk vélekedni. (Mert ki tudja, hogy mennyi adatik....)

A szeretetünk határtalan, az anyagiakat pedig megoldjuk...

Mi úgy döntöttünk, hogy a gyermekeinknek szenteljük (nem áldozzuk, szenteljük!) az életünket. Szerintünk ez az élet rendje.

11. Donina
2007. szept. 1. 21:25
Ja azt még elfelejtettem, hogy vágyakozni én is vágyakozom. Ha látok egy bébit (a férjemmel együtt) akkor elfog a vágy. Nagyon jó volt picinek mindegyik. De ennyi!
2007. szept. 1. 21:23

Köszönöm nektek ezt a sok hozzászólást. Már azt hiszem nem vagyok akkor őrült. Hogy a mai világba 4 gyereket szeretnénk. Illetve higgyétek el ha tehetném, akkor azt választanám, bárcsak az elvetélt két baba is itt lehetne. Inkább élnénk szűkösen, csak itt lennének.

Néha nekem is alig van leheletnyi időm a 3 lurkó mellett, ha viszont nem lennének abba belehallnék.

Egyébként az első gyermek nem közös. A két kicsi a közös, és a férjem is odáig lenne egy harmadik közös babáért. Én egyébkébt egy gyermekotthonban dolgozom nevelőként, és szerintem ez is közre játszik a gyermekszeretetemben. Hozzá vagyok szokva a nyüzsihez.

9. Donina (válaszként erre: 8. - Mágika75)
2007. szept. 1. 21:16
Tudod az elsőnél én is így vélekedtem. Nem akarlak elkeseríteni, de majd nyilatkozz később. 3 gyermek mellé egy negyedik. Hát! Meggondolandó. Mind anyagilag, mind idegileg.
2007. szept. 1. 21:02

Szia Gabi!


Már miért ne lenne normális dolog, hogy még mindig szeretnél gyereket!!! Ez az élet rendje!

Minket Anyákat erre teremtett az Ég. Én a szülőszobából kijövet már a következő Babácskáról ábrándoztam. :-)

Nekünk még csak egy KisCsengénk van és szerencsére a vetélés borzalmát nem kellett átélnünk. Mi még 3 kistestvért tervezünk KisCsengénknek.

Egy céges karácsonyi bulin egy jós nekem 2 kislányt és 2 vagy 3 kisfiút jósolt (attól függően, hogy lesznek-e ikerfiaink). Állunk elébe! :-))

Babára fel! :-))


Jó egészséget és sok boldogságot!

KisCsenge, Levi és Mágika

2007. szept. 1. 20:40
Pont most van erről 1 cikk az anyák lapjában...szerintem érdemes elolvasni! Nekem is 3 van, de asszem már én sem akarok 4-et!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook