Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintem a falunkban nem viszik kellő helyre a szelektíve szétválogatott szemetet, kinél panaszkodhatok? fórum

Szerintem a falunkban nem viszik kellő helyre a szelektíve szétválogatott szemetet, kinél panaszkodhatok? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 28. 13:46

Hmm...

Akkor tutira valami gond van az átvétellel. Mármint a szemétszállítóktól nem veszik át.

Kérdezz rá a polg.mesteriben, ott tudni fogja valamelyik okos.

2010. jan. 28. 13:41
és a falunkban 4 helyen
2010. jan. 28. 13:40
kb. 2 éve
2010. jan. 28. 13:34
Azt még mindig nem tudom, mióta van szelektív gyűjtés nálatok...
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Monácska30)
2010. jan. 28. 13:34

Ha minden jól megy, akkor nem. Az átmeneti időben néha vannak furcsa dolgok.

Én nem úgy fogom fel, hogy kamu az egész, mert jó sok helyen tökéletesen működik már itthon is. Én úgy fogom fel, hogy én megcselekedtem, amit megkövetelt a haza, innét már a szemétszállítók és az önkorm. felelőssége...

2010. jan. 28. 13:27
hetente járnak az utcákon a szemeteskocsik, + külön élelmiszer boltok előtt papírt, műanyagot szines ill. fehérüveget szelektálva, kérdem én akkor mi a francnak? ezelőtt mindent kidobtam a francos kukába! egy kicsit legalább megnyugodtam hogy én is teszek a környezetemért és egy nagy kamu az egész?
2010. jan. 27. 23:33

Az a baj, hogy itthon nincsenek szemétégetők. Konkrétan Bécsben most épül a negyedik, abból van a fűtés, fika pénzért!!!

Ott egyre kevésbé gyűjtik szelektíven, mert úgyis utána kell válogatni, és az égetőben erre is vannak emberek felvéve.

Azért ez durva különbség, főleg, ha még azt is elmesélem, hogy gyakorlatilag a városban van a szemétégető. Jó, nem a lakótelep közepén, de még Bécsen belül...


Bocsi, hogy offoltam kicsit, de valahol a témához tartozik.

Ha bemész az önkormányzathoz, vagy a szemétkezelési vállalathoz, bizonyára mondanak valami okosat - vagy legalábbis reméljük. ;)

7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. jan. 27. 23:28
Vagy korlátozva lenne, hogy mennyi szelektívet vesznek át a feldolgozók? Mert azért valljuk be, nemcsak a fémhulladék ára zuhant le, hanem pl. a szelektív műanyagé is. Hallottam kicsit régebben, hogy az egyik felvásárló közölte, hogy elküld mindenkit, mert nem veszik át tőle sem, és mutatta, hogy már hegyekben áll az udvarán a cucc. És marha sok lóvéja volt benne, már alig bírta fizetni az alkalmazottait - már akit még meg tudott tartani...
2010. jan. 27. 21:19
Sajnos gyakran előfordul a fővárosban is, hogy a szépen külön gyüjtögetett hulladéket egybe öntik, és nem azért mert a lakosok bénák. Lehet az önkormányzatok kapnak érte valami összeget, hogy szelektív gyűjtőket állítanak fel, a többivel meg nem foglalkoznak.
2010. jan. 27. 21:09

No és persze azt is fel kell mérniük, hogy ha már külön gyűjtik, milyen gyakran kell jönnie adott típusú szemétért az autónak?

És az, hogy van szelektív sziget, sajnos még nem jelenti azt, hogy van 100 km-nél közelebb szelektív szeméttelep. Mert ha hirtelen megduplázódna a szemétdíj, lehet, hogy az nem esne jól kifizetni...

2010. jan. 27. 21:04

Mióta van nálatok szelektív gyűjtés?

Azért kérdezem, mert mikor még csak a hajlandóságot nézik, nem fektetnek nagyobb beruházásokba. Nálunk pl. a legelején ugyanaz az autó vitte el az összeset!

Meg kell vizsgálniuk, hogy van-e értelme, no és persze mivel M.o-on nincs válogató/szemétégető, és az elején még sokszor gyűjtik tévesen a hulladékcsoportokat, vagy épp még nincs is letisztázva, hogy pl. a tetrapakot hová kell tenni, mindenképp célszerűbb ömlesztve gyűjteni.

És még millióegy oka lehet...

2010. jan. 27. 20:55

Szerinted hová viszik?

Attól tartok, hogy csak akkor lehet tenni valamit ellenük, ha illegálisan rakják le valahol.

2010. jan. 27. 20:55
szerintem több mindenkitől hallom a faluba ,hogy csak simán a szemetesre viszik a kukás autóval, ezért kinlódik egy csomó ember a szétválogatásával???
2010. jan. 27. 20:53
Szerintem a falunkban nem viszik kellő helyre a szelektíve szétválogatott szemetet, kinél panaszkodhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook