Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted van joga a tanárnak elvenni egy gyerek tulajdonát? fórum

Szerinted van joga a tanárnak elvenni egy gyerek tulajdonát? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
118. Szanya
2010. okt. 15. 16:50
Az alapvető probléma ott van, hogy a frontális oktatás alkalmatlan arra, hogy a gyerekek figyelmét (ami amúgy sem tart félóránál tovább, ennyit bírnak) fenntartsa. Kooperatív oktatással, mozgalmas, nem egy helyben ülős órákkal ilyen dolgok max a súlyosan terhelt környezetben élő gyerekeknél fordulhatnának elő, akik mellé viszont külön segítő kellene minden egyes osztályba. Nem beszélve a 30-as osztálylétszámról, amit a felére kellene redukálni.
117. k_nm
2010. okt. 15. 16:34
szerencsére a többség valóban úgy gondolja, hogy a gyerek ne szórakozzon az órán, hanem figyeljen. Olvastam egy olyan hozzászólást is, hogy a tanár kénye-kedve szerint bánik a gyerekkel és ez felháborító. Szerintem meg pont nem kénye-kedve szerint. De aki így vélekedik, annak jusson már eszébe, mi a tanár másik neve. NEVELÖ...és semmi kénye-kedve dolog nincs szerintem abban, hogy ha nem hagyja dolgozni, akkor megfenyíti. A felnöttek világában is így van: ha akadályoztatod a másikat a munkádban, megfenyítenek, aztán kirúgnak...nem? És akkor a gyereknek miért nem lehet viselni a következményeit annak, ha rosszat csinál! Én az olyan szülöt, aki úgy vélekedik, hogy a tanárnak CSAK az a dolga, hogy eldarálja a nemzeti alaptantervet, azt beraknám 30 irdatlan rossz kölök közé...és mérném az idöt, mikor rohanna ki sírva! és nem kell tanítania....csak egyszerüen foglalkozzon velük és kösse le öket...amúgy zárójelben: tölem is vettek el játékot, bár az én idömben mobiltelefon csak az újgazdag vállalkozó "érted öccsssémmm?"-nek volt, annak is a féltégla, méteres antennával, de a plüss elefántom még mindig ott van a volt tanítónénim asztalában (mikor legutóbb találkoztam vele, mondta, hogy kár, hogy olyan ritkán találkozunk, mert már azért odaadná). Ja, 12 éve ballagtam és ez jócskén alsó tagozatban volt még ;-)))
2010. okt. 15. 15:18
NINCS!
115. pmjudit
2010. okt. 15. 15:11
Elkeserítő, hogy ez a kérdés megér ennyi hozzászólást....
114. mohonc
2010. okt. 15. 14:52

Van joga egy gyereknek zavarni az órát azzal, hogy bizonyos tárgyakkal folyamatosan zajt kelt, illetve magára vonja a figyelmet, illetve megakadályozza azt, hogy az ember normális órát tudjon tartani? (ami egyébként az illető gyerek érdeke is lenne)

Szerintem nincs. Namost amíg ez így van, addig én igenis el fogom tőle venni azt a valamit, és akkor kvittek vagyunk.

113. Frenszy
2010. okt. 15. 13:58
És itt is a válasz! :) Ha joga is van elvenni, inkább ne vegye el.
2010. okt. 15. 13:55

Egy diák mobiltelefonra vette, ahogy egy ijedt és csöndes tanártól egy diáklány megpróbálja visszaszerezni a mobiltelefonját. Az archetipikusan lúzer tanárnéni a felvétel egy bizonyos pontján megpróbál kimenekülni a teremből, de a túlerővel szemben nem sikerül neki... (Hanczár Gergely írása)

NA,erre is jó a mobiltelefon....:)

111. Frenszy (válaszként erre: 108. - Szanya)
2010. okt. 15. 13:39

Persze kell lennie a tanulóknak jogaiknak.

Én dolgoztam iskolában, mint titkárnő. És minden héten volt gyerek aki jött és kérte a házirendet, mert hogy neki ehhez biztos joga van...

Azért viccesek ezek a pontok: biztonságban, egészséges környezet, tanulók verik a tanárokat, a mi sulinkban is előfordult, bár tv-be nem került a story, és rongálják az épületet is. Pihenőidő, szabadidő - megoldják maguknak, nem járnak be első órára, ellógnak az utolsóról... amit persze minden iskolás meg tett régen is, de nem napi rendszerességgel. Sportolási lehetőség: ott van a tornaóra, mindenki ahogy bírja el akarja lógni (felmentés stb..). Na és az étkezés, egyszer próbálkozott be a büfés nálunk, hogy egészségesebb kajákat árul, az lett a következmény, hogy diákok mentek panaszra az igazgatóra (nincs normális kaja), a büfést meg elküldték. Pedig nem volt ehetetlen kaja.

110. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 108. - Szanya)
2010. okt. 15. 13:09

Senki nem akarja elvenni a gyerek jogait. De ha jogai vannak, akkor kötelességei is. Pl kussban lenni, ha azt mondják neki. És órán nem játszani, mobilozni, hanem mondjuk figyelni. Mondom ezt úgy, hogy három gyerekem van, és én is voltam gyerek. Az a baj, hogy a tanárnak kb nulla eszköz van a kezében a nevelésre. Alsóban pl tud fekete pontot adni, amin én, mint szülő, már csak röhögök, mert már akkor feketét kap a kölköm, ha szünetben szalad az udvaron. Viszont neki azt mondom, hogy kisfiam, ha az a rend, hogy sétálni szabad, futni nem, akkor sétálj..

Szóval vegyük tudomásul, hogy még, ha a tanár egy idióta is, ő a tanár, és ha mi lejáratjuk otthon a gyerek előtt, akkor a gyerek alatt elszalad a paci, és ez a gond, ezért van egyre több idióta kölök, mert a szülő is az.

109. 9e8664b644 (válaszként erre: 108. - Szanya)
2010. okt. 15. 12:58

Bevallom, az ugatás ellenére két pár nap elteltével görcsös megvonási tünetek jelentkeznek nálam. (És telepítettem böngésőt a mobilomra, de pssssszt! :)


Akik elvennék a gyerek jogait, azok egy iiici-picit talán túloznak. Amúgy sem várhatnánk egy gyerektől, aki totális diktatúrában, elnyomásban nő fel, hogy utána megállja a helyét egy demokratikus jogállamban.

108. Szanya (válaszként erre: 107. - 9e8664b644)
2010. okt. 15. 12:50

Ez tök jó, ügyes vagy. :)

Arra lennék kíváncsi, hogy akik szerint el kell venni a gyerekektől a jogokat, és csak a tanárnak legyenek jogai, azok ebből a felsorolásból melyiket vennék ki.

Ez az első:

10. § (1) A gyermeknek, a tanulónak joga, hogy nevelési, illetőleg nevelési-oktatási intézményben biztonságban és egészséges környezetben neveljék és oktassák, óvodai életrendjét, iskolai tanulmányi rendjét pihenőidő, szabadidő, testmozgás beépítésével, sportolási, étkezési lehetőség biztosításával életkorának és fejlettségének megfelelően alakítsák ki.

107. 9e8664b644 (válaszként erre: 102. - Szanya)
2010. okt. 15. 12:44

[link]


Nem csak vonat menetrendet lehet kikeresni a mobilodon a neten ;)

106. 9e8664b644 (válaszként erre: 102. - Szanya)
2010. okt. 15. 12:41
Pl. joga van a zavartalan tanuláshoz, és kötelessége a tőle telhető legjobb teljesítményre. Ha egy gyerek zavarja a tanórát, azzal megsérti az osztály többi tagjának a jogát.
105. Frenszy (válaszként erre: 102. - Szanya)
2010. okt. 15. 12:21
Az iskolai házirendekben benne vannak a jogaik, úgy tudom.
2010. okt. 15. 11:11

Ha zavarja a tanórát igen.

Nálunk pl,ha valamit elkoboznak egy gyerektől,akkor széfbe teszik,szólnak a szülőnek és csak aláírás után kapja vissza.Ha nem megy érte a szülő,év végén visszakapja a gyerek.

103. spinneli (válaszként erre: 43. - Szanya)
2010. okt. 15. 09:19

de elvehet, ha zavarja a tanítást, persze vissza kell adnia.

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

102. Szanya
2010. okt. 15. 09:03
Felsorolhatná valaki azokat a gyermeki jogokat, amiket olyan lelkesen emlegettek.
101. Frenszy
2010. okt. 14. 23:24

Ha benne van a házirendben, hogy telefon használata tilos az iskolában (az órán), akkor miért ne vehetné el? Már ha használja persze a diák...

Igen a mai világban sok joguk van a diákoknak, de kötelezettségük annál kevesebb...

100. gyula (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 14. 22:52

Olvasgattam a véleményeket,nagyon igazad van,én tanár vagyok, és sokszor elképedve nézem a gyermekeket, hogy mennyire lenézik azt aki szegényebb.

az egyenruha megadta az esélyt mindenkinek, eltakarta a szegénységet, gazdagságot. Az oviban az iskolában versengnek a szülők,ostobaság, a tudás volna a lényeg.

99. mimmo33 (válaszként erre: 97. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 14. 21:56
Dunaújvárosban
98. Pné Veronika (válaszként erre: 47. - Szanya)
2010. okt. 14. 21:34

Mi a marhaság ezen?

Szerinted mit kérdezhet az anyja?


"Pistike milyen órád lesz? Ott vagy a suliban?"


Vagy mit?

Szerintem tök jól bevált dolog, nincs belőle semmi gond.

97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 95. - Mimmo33)
2010. okt. 14. 21:28
Örömmel hallom. Melyik az?
96. 9e8664b644 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 14. 20:57
Angliában inkább hagyomány, mint az erős pénzügyi differenciák elfedése. Svájcra és N.o.-ra csak tippelni tudok, de hasonlónak gondolom.
95. mimmo33 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 14. 19:55
Itthon is van olyan általános iskola, ahol kötelező az egyenruha;)
94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 91. - 9e8664b644)
2010. okt. 14. 19:33

Nem kell Indiáig menni, Angliában is egyenruha van. Svácban is és Németországban is egy-két iskolában, persze másutt is akad.

Én itthon is bevezetném. Sokkal elegánsabbak a gyerekek, és persze nem tudnak villogni, legalább a ruhájukkal nem.

93. Anka71 (válaszként erre: 60. - Bry083)
2010. okt. 14. 13:28
Ja, kb. 80% nem az:((
92. Szanya (válaszként erre: 91. - 9e8664b644)
2010. okt. 14. 12:07
Egyenruha ide vagy oda mindenütt tisztában vannak vele a gyerekek, hogy ki melyik kaszthoz tartozik. Még talán itt Magyarországon ez nem is olyan vészes. (A súlyosan gazdagok meg úgyis a drága magániskolákba járnak.)
91. 9e8664b644 (válaszként erre: 89. - Szanya)
2010. okt. 14. 11:44

Több országban ezért tartották meg az egyenruhát, pl. Indiában, ahol borzasztó nagy társadalmi szakadék van.


Ha jól nevelem a gyerekem, akkor úgysem tárgyakkal azonosítja magát, és nem száll be sznob ringbe.

90. Szanya (válaszként erre: 88. - 9e8664b644)
2010. okt. 14. 11:32
Hát ez az, erre gondoltam. Igen, ez egy nehéz ügy, nem is tudom, mi lehet erre a megoldás. Ráadásul a ravaszabbja biztos megoldaná, hogy ha le kellene reggel adni, vagy szekrénybe zárni, hogy bevisz egy régi, nem működőt, leadja, a jó telefonjával meg kamerázgat.
89. Szanya (válaszként erre: 84. - Salabakter)
2010. okt. 14. 11:29
Kérkedni akármivel lehet. Nálunk anno a márkás sportcipő volt a kérkedés tárgya még általánosban.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook