Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted természetes, ha a gyerek megeszi a csokit fizetés előtt? fórum

Szerinted természetes, ha a gyerek megeszi a csokit fizetés előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. Hobitka (válaszként erre: 16. - 0c97fbb607)
2008. júl. 8. 00:12
A kilenc hónap alatt nem nagyon voltam kívánós, de ha akkor ott nem kaptam volna egy uborkát, biztos belehaltam volna!!!! :-)))
16. 0c97fbb607 (válaszként erre: 15. - Hobitka)
2008. júl. 7. 23:50

Megbontottál egy ubit boltban???:))))))

Nem semmi,na erre még én sem vetemednék:D

Egészségedre!

15. Hobitka (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2008. júl. 7. 23:43

Dehogynem! Sőt! Egyszer még ennél nagyobb "bűnt" is követtem el" :-) Terhes voltam és majd meghaltam egy savanyú ubiért! Na, azt nem bírtam ki a pénztárig! De próbált volna valaki szólni!!! Biztos orrba vágtam volna!

De ez a csoki-probléma nálunk tényleg nem fordult még elő! Úgy látszik én rosszabb vagyok a gyerekeimnél!!! :-DDD

2008. júl. 7. 23:43
Csatlakozom az előttem szólóhoz (9.), ált. én is három gyerekkel vásárolok - főleg szünidőben, mert nem tudom máshogy megoldani - és bizony hiába etetem meg őket indulás előtt direkt, bizony előfordul, hogy éhesek vagy szomjasak lesznek. Mondjuk csokit, cukrot, ilyesmit nem engedek, de kiflit, zsemlét vagy innivalót azt igen. Persze nem egyszer megbeszéltük és tudják, hogy az üres üveget odaadjuk a pénztárosnak és bediktáljuk a megevett péksütemény számát is. Eddig soha nem szóltak ránk, sőt nagyon megértőek a boltban. Persze én is látom, hogy vannak olyanok, akik nem fizetik ki azt, amit megesznek, és ez tényleg lopás.
13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Hobitka)
2008. júl. 7. 23:40

Köszike:))Akkor én kevésbé bunkó vagyok:))))

Aki lopni akar ,az lop ,független attól,hogy gyerekkel van vagy sem.

Biztos vagyok benne,hogy a csokipapirok ,vagy a félkiflik kifizetésre kerülnek.

Veled még nem fordúlt elő,hogy egy hipermarketben megbontottál egy félliteres hűtött üdítőt,vagy ásv.vizet és beleittál a kifizetése előtt?

2008. júl. 7. 23:35
Ja! És szerintem sokkal kevésbé bunkóság a pénztárnál az üres zacsit odaadni, mint bedugni a polcokon az áruk mögé!
11. Hoxa
2008. júl. 7. 23:34

Hát igen, a gyerekek száma és kora is számít.

Mert amelyik még a bevásárló kocsiban ül, azzal elbír az anyja, de ha már önállóan szaladgál, az már jóval nehezebb. Ebben még nem tudok nyilatkozni. Mi most kezdtünk a kiskosaras bevásárlással próbálkozni, Benji pe is pakol néha ezt-azt. :D

2008. júl. 7. 23:33

Hát, ezen én még nem is gondolkodtam!!! Valahogy nálunk ez tök természetes, hogy addig nem esszük meg a cókmókot, amíg nem érünk a "fizetőhöz". :-)

Sokminden miatt kell veszekednem a gyerekeimmel, de eddig ez nem volt probléma... Persze az már előfurdult, hogy amikor már nagyon türelmetlenek voltak, a kezükbe nyomtam egy fél kiflit, de akkor még nagyon kicsik voltak. Szerintem ezt az eladók is elnézik. És a másik felét kifizettem! :-)))

9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 450f37fbfa)
2008. júl. 7. 23:32

Egy boltban megértem a dolgot,mert ott végigszalad az ember max 20 perc alatt,de amikor elmegyünk egy nagyobb bevásárlóközpontba,kb 2 órát minimum ott tölt az ember és bizony egy egy csoki le szokott csúszni a bevásárlás alatt.De mindig figyelünk a csomagolásra,hogy ne a vonalkódot sértsük meg és még egyszer sem fordúlt elő,hogy bárki nehezményezte volna,hogy a csoki már nincs benne.

Aki ferde szemmel nézi ezt,annak átadom a három gyerekem és a havi listám ,és vásároljon be anélkül,hogy a gyerekeknek valamivel nem tömi be olykor a száját:DDDDD

8. Hoxa
2008. júl. 7. 23:18
El tudom képzelni, neked is mennyire nehéz lehet. Hiszen teljesen jogodban áll szólni (pláne kötelező), de mégis neked kellemetlen. Meg gondolom nem minden ember reagál bocsánatkéréssel.
7. 450f37fbfa (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2008. júl. 7. 23:16

Persze én sem vagyok szőrös szívű,ha valamilyen italról van szó én sem szólok,de a csoki az más:)

Én nagyon rég várok gyerekre ezért különösen nehéz szólni,de meg kell tenni,főleg,ha ott a főnök(aki eligazításkor azt mondja,nekünk kell kifizetni a hiányt...)

6. Hoxa
2008. júl. 7. 23:10

A mi gyerekkorunkban nem volt ennyi önkiszolgáló sem. Plusz nem rakták a pénztárhoz a csokikat...


Én az elejétől úgy intéztem, hogy csak akkor kapja meg, ha fizetünk. Nem mondom, hogy nem volt olyan, hogy végigbőgte a vásárlást a túró rudiért, de azért hamar belejött.

Szerintem nagyon könnyű ezt elrontani és biztosan vannak gyerekek, akikkel nem is lehet normálisan vásárolni. Én cikinek találnám a papírt odatenni a szalagra. Kiflicsücsköt már törtem le, bevallom, de csak egy pindurt. :D


Amúgy nekem már mondta pénztáros, amikor a gyerek már tűkön ült a gyümölcsléért a fizetésnél, hogy miért nem adtam oda neki előre. Szóval vannak, akik elnézőek ezzel szemben.

5. spinneli (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 7. 23:09
tényleg nem volt, nálunk anyám ezt elég komolyan vette, és nagyon lenézte azokat, akik ezt a szerintem is minimál dolgot sem tudták vagy akarták tartatni a gyerekeikkel.
2008. júl. 7. 23:05

Van, ahol a boltba el lehet jarni vacsorazni is, de az nem Magyarorszag :D

Ezt Europaban pofatlansagnak nevezik, erdekes modon az utobbi idoben nem tudjak a gyerekek kivarni, mig anyuka fizet a penztarnal, evekkel ezelott ilyen nem igazan volt, vagy csak nem emlekszem.

2008. júl. 7. 23:00
Köszi a hozzá szólást,kíváncsi vagyok a holnapi válaszokra.Biztosan nem mindenki így gondolkodik.:)
2. spinneli (válaszként erre: 1. - 450f37fbfa)
2008. júl. 7. 22:53
nem vagyok kisgeyermekes anya, de őszintén szólva inkább híve vagyok annak, hogy ha nagyon éhes indulás előtt egyen a gyerek, a boltban pedig bírja ki, hogy nem eszünk meg üres fóliákat dugdosunk a pénztárosnő orra alá.
2008. júl. 7. 22:50

Én boltban dolgozom és gyerekem sincs,de nekem kellene figyelmeztetni a vevőket,hogy nem lehet az üzlettérben semmit fogyasztani.Van aki nem is reagál,van aki felháborodik csak nagyon kevesen kérnek elnézést.

Van aki rám haragszik,pedig csak a munkám végzem.

Nem mindenki mutatja be a maradék kiflicsücsköt vagy csokis papírt.

Nagyon sokszor van olyan,hogy megtaláljuk az üres csomagolásokat.

Ha jobban megnézzük ez is lopásnak minősül.

Az a célom,hogy mindenki vegye észre magát,akire ez a viselkedés illik.Amikor én gyerek voltam nem volt ilyen egyáltalán...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook