Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted természetes, ha a gyerek megeszi a csokit fizetés előtt? fórum

Szerinted természetes, ha a gyerek megeszi a csokit fizetés előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. dundy
2008. aug. 30. 16:27
Többször járunk együtt vásárolni,mindig rá is vesznek valami hülyeségre,de csk fizetés után szabad a vásár. Nem is kérik soha. Én magam sosem tenném, de ahány ház annyi szokás.
2008. aug. 29. 08:37
Mondjuk én ezeken a véleményeken nagyon ledöbbentem: [link]
2008. aug. 27. 21:53
Manapság nagy divat, hogy még fizetés előtt elmajszolnak valamit a gyerekek, sőt, a felnőttek is. Szerintem ez modortalanság. Egy gyereket pedig nem kéne erre tanítani. Érdekes, amíg mi kicsik voltunk, nekünk sose lehetett addig megenni a csokit, amíg nem volt kifizetve, anyukám párszor megmondta, hogy addig nem a miénk, amíg nem fizettük ki, és amúgy is, enni otthon kell. Persze volt, hogy kaptunk úgy csokit, hogy megehettük mielőtt hazaértünk, de nem fizetés előtt. Ez olyan dolog, hogy köszönni is megtanítom, akkor arra is, hogy meg kell várni, amíg fizetünk. Emlékszem, amikor pici voltam, volt egy aranyos mesekönyvem, Illemberke volt a címe, amiben világosan le volt írva, hogy nem illik a boltban megenni, megbontani azt, ami még nincs kifizetve.
44. egypt
2008. júl. 18. 14:12
Szerintem meg lehet oldani, hogy éhesen-szomjasan nem viszem vásárolni a gyereket, vagy előtte adok neki (pl. a kocsiban) valamit enni-inni (viszek otthonról). A nyafogás meg nem kifogás, hadd nyafogjon, értelmes gyerek hamar megtanulja, mit szabad és mit nem, főleg ha következetesen nevelik.
43. egypt (válaszként erre: 28. - Kecskemama)
2008. júl. 18. 14:05
Mikor kicsik voltunk, anyu is mindig így csinálta. Mi mutattuk meg a pénztárosnak, amit kaptunk, és azt ütötte be először. Eszünkbe sem jutott, hogy fizetés előtt bármit is megehetünk, és nem is kértük! Nem igaz, hogy nem lehet megtanítani a gyereket arra, hogy várjon! Amúgy sem hiszem, hogy annyira farkaséhes egy mai gyerek, hogy nem bír 5-10 percet várni, míg megkapja pl. a kiflit. Aztán majd 15 év múlva bajlódhatok az ilyen neveletlen kölykökkel az iskolában, akiknek középiskolás létére el kell magyarázni, hogy miért nem illik enni órán és miért kell megvárni a szünetet, ugyanis nem egy akad, aki ahelyett, hogy elszégyellné magát, simán visszakérdez felháborodva, hogy ugyan miért ne ehetene-ihatna ő óra közben.
2008. júl. 18. 13:57

egyáltalán nem.

miért ne lehetne kivárni, míg kifizetik???

41. unax
2008. júl. 10. 00:34
Sziasztok! Osztom azoknak a véleményét, akik úgy gondolják, ez egyáltalán nem természetes dolog. Én is boltban dolgozom, és megmondom őszintén, szerintem egyenesen neveletlenség, ha a szülő(k) hagyják a gyereket enni, és nem azért, mert szabálytalan, hanem azért, mert a gyerek próbáljon meg türelmes lenni, és tanulja meg, hogy amíg nem fizetünk, addig nem a miénk. Üdvözletem mindannyiótoknak!
40. 450f37fbfa (válaszként erre: 36. - Kecskemama)
2008. júl. 8. 18:34
Hát ahogy nézem egész jó kis fórum alakult ki:)...és köszi,hogy többen vannak ,akik osztják a véleményem.
39. kecskemama (válaszként erre: 17. - Hobitka)
2008. júl. 8. 16:36
az eső terhességem alatt a hideg tejre buktam.mikor megláttam a tejes üveget a polcon már remegtem.alig vártam hogy fizessek!a kassza mellett ittam meg egy húzásra fél litert.nagyon boldog voltam!ilyen a terhesség
38. kecskemama (válaszként erre: 32. - Prischilla)
2008. júl. 8. 16:31
nem kell szégyelned mert kivételes esetek mindig vannak!
37. kecskemama (válaszként erre: 34. - Gabi0630)
2008. júl. 8. 16:29
látod van megoldás!nem állandóan a kaja körül forog a bolt!
36. kecskemama (válaszként erre: 30. - 450f37fbfa)
2008. júl. 8. 16:27

szívesen!

a gyerekhez türelem kell.a gyerek hamar megtanulja hogy lehet a szülőket lekenyerezni.a lányomnak sikerült is.most próbálom helyre hozni.meg kell jűtanulnia hogy nem a 4 éves mondja meg hogy mi a pálya.persze lehet önálló akarata amit értékelek is.de ai i-re én rakom rá a pontot.végül is én 31 vagyok nem 4!

ezt a szavazást említettem a férjemnek és mondta hogy igazunk van az ENCI77-EL.

2008. júl. 8. 15:30

Én soha nem engedném meg lehet neki. Tanulja meg, hogy fizetés után lehet megkostolni megenni azt amit megveszünk.

Én pl boltban dolgozom és soha nem értem azokat a szülöket, akik a gyereknek odaadják a csokit vagy akár mit amit a kosárba tesznek fizetés elött.

Olyan mint ha nem adnának otthon a gyereknek kaját.

Az üditő még oké lenne, mert ebben a melegben folyadékra mindig szükség van, de azt sem megisszuk és vmelyik sorba leteszzük. Sajnos vannak ilyen emberek és ez gusztus talan.

Bár minden ember más és minden ember máskép gondolja a dolgokat.

2008. júl. 8. 13:06
Szerencsére a nagybevásárlás sem gond. Mindig le lehet valamivel szerelni. Valami "nagyon fontos " feladatot találni. Nagy hiperbe itt nálunk pl nem egy családot meghurcoltak mert a gyerek evett vagy ivott. Inkább ha nyafogna is amit nem szokott elterelem a figyelmét. Most azt a korzskát éli, hogy szereti magát fontosnak érezni és szereti ha mgedícsérjük milyen nagyfiúsan tett ezt vagy azt. PL az általa ki nem nyitható pénztárca cipelése nagyon fontos nagyfiús feladat, de épp így a gyerek méretű kocsi tolása is.
2008. júl. 8. 12:58

Nem feltétlen.

Szerintem nevelés kérdése. Mikor bemgyünk a boltba, a kisfiam tudja hol a kedvenc része, ahol szemmagasságban van a túrórudi, tejszelet, krémtúró stb....én mindig engedtem neki hogy egyet válasszon, és mondatm neki hogy segítsen anyának, vigye oda apénztárhoz a néninek, és ha ANYA KIFIZETTE akor megeheted. Itt a sarki kisboltban úgy gondoltam szokás. De amúltkor egy idegen helyen voltunk bevásárolni, és már bontotta volna fel a joghurtot, de mondtam neki hogy tudod anyának ki kell fizetnie, utána megkapod. És nem volt semmi gond.

2008. júl. 8. 10:46

Kiskoromban, nekem sem engedte meg anyu h a boltban egyek sőt azt sem h az utcán!!

De kb 2 hónappal ezelőtt előfordult velem, h egész nap rohangáltam nem volt időm enni, így bementem egy boltba h vegyek 1 csokit h mégis legyen bennem vmi.Baromi nagy volt a sor, azt hittem elájulok az éhségtől, és kibontottam.Mit ne mondjak, szégyeltem magam h nem bírok ki még pár percet de nem ment :s A pénztárnál oda adtam a csokis papírt, de nem szólt érte a csajszi semmit. :)

31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 28. - Kecskemama)
2008. júl. 8. 09:56

Ez a "odaadom a pénztárosnak" nálunk is bevált módszer,de ha nagyon kérik,éhesek,vagy szomjasak megbontom nekik .

Nálunk nagyon ritkán megyünk vásárolni együtt,pontosan a gyerekek miatt,mert kész tortúra,így a férjem intézi a nagybevásárlást ,általában éjjel,mert akkor jár dolgozni és pont útbaesik a hiper:))

Amikor néha együtt megyünk az nekik program,amibe belefér az üdítőzés,meg pizzázás,meg olyan dolgok,amiket máskor nem kapnak:))

30. 450f37fbfa (válaszként erre: 28. - Kecskemama)
2008. júl. 8. 09:36

Hát Kecskemama köszi a hozzászólást.

Legalább te átérzed ezt az egészet,mivel gyereked is van meg boltos is vagy!

Szerintem nagyon jó ötlet az,hogy a gyerekek feladatot kapnak és én is tapasztalom,hogy örömmel teljesítik.

29. 450f37fbfa (válaszként erre: 15. - Hobitka)
2008. júl. 8. 09:29

Csajok nem baj,ha folyadékról van szó és a kismamákat is meg lehet érteni.Nekem eszembe nem jutna,hogy rászóljak,de a csoki,cukor,rágó felbontása nem "életmentő"beavatkozás.

Ha majd nekem gyerekem vagy gyerekeim lesznek,azt a mintát adom tovább,amit én tanultam a szüleimtől: hogy nem lehet fizetés előtt semmit kibontani.

2008. júl. 8. 08:19

Szia Enci77!

Én is boltos vagyok és 2 gyerekes anyuka.Sose szerettem ha az anyuka etette a gyerekét a boltban hogy ő nyugodtan tudjon vásárolni.Az én gyerekeim is nyafogtak hogy éhesek- szomjasak,de én határozott voltam.Mindig a kezükbe adtam acukrot vagy az innivalót,hogy ŐK MUTASSÁK MEG A NÉNINEK A PÉNZTÁRNÁL HOGY MIT KAPTAK.Nekik ez egy kis feladat volt ami nagyon tetszett nekik.Ez nevelés kérdése.Igaz állandóan a kassza felé akartak menni,de azért meglehetet győzni őket.Én szeretek velük elmenni vásárolni mert tudom őket kezelni és megértik azt a szót hogy NEM!!

mOST 7 ÉS 4 évesek,de ezt kiskorúk óta így van.Próbáljatok akisgyereknek színes vagyzőrgös zacskókat adni a kezükbe jobban leköti őket mint a kifli vagy acsoki.Mert ugye ha felkészülünk a nagybevásárlásra akkor elötte a család ezsi,iszik és WC-re megy.Tehát abba az egy-két órába nem leszünk éhesek.A gyerekek csak kicsik és nem hülyék.Emlékeznek a dolgokra.Már előre örülnek ha bementek a boltba KIFLI!!!!

tegnap is kaptam ma is fogok.Kedves anyukák!Kitartás és türelem!

27. spinneli (válaszként erre: 25. - 0c97fbb607)
2008. júl. 8. 00:42

az enyém sem lesz olyan ne izgulj a Tesco-t csak nagy kék szörnynek hívja.

:)

26. spinneli (válaszként erre: 24. - Zizisicc)
2008. júl. 8. 00:41

köszi.


ezt a dolgot elég mélyen belémágyazták a szüleim, nem lesz belőle kérdés.

(max ha az apja másképpen csinálja.

:)

25. 0c97fbb607 (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2008. júl. 8. 00:41

Tennék rá egy huszast,hogy ebből is:DDDDD

Persze abban igazad van,hogy jobb nélkülük bevásárolni,de nem mindenkinek van hova tennie őket és nem mindenkinek van olyan cuki férje ,aki elmegy helyette a listával...

24. Zizisicc (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2008. júl. 8. 00:39
Legyen Neked igazad! Sok sikert hozzá! :oDDDDDD
23. spinneli (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2008. júl. 8. 00:38

hidd el, ebből nem fogok engedni, sok másból valószínűleg igen.

:)

22. Zizisicc (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2008. júl. 8. 00:35
:oDDDDDDDDDDDDD
21. Zizisicc (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2008. júl. 8. 00:35
Pedig ezek nem hülyeségek! ;oDDDDDDDD
20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2008. júl. 8. 00:34

Hehe:DDDD

Birom az ilyen hsz-eidet:))

Én is elhatároztam sokmindent ,mielőtt még nem voltak gyerekeim.Aztán amikor egy volt,piszkosul jól is működött minden,de amikor már 3 ,na akkor dőlt romba az egész :))))

2008. júl. 8. 00:31

én inkább ha van rá lehetőség nem viszem majd nagy bevásárlásra a gyereket, de nem hinném hogy bármit is kapni fognak a pénztár előtt.


(prevenció:előre szólok, hogy hatalmas anyaság élményekre, és majd te is meglátod, ha gyerekeid lesznek tipusú hülyeségekre ezen hsz.-em okán nem vagyok kiváncsi.)

18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Hobitka)
2008. júl. 8. 00:13

Na ,akkor miről beszélünk??:DDD

A gyerekek pontosan ezt érzik,amikor nyafognak egy "valami" után!!:DDD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook