Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted természetes, ha a gyerek megeszi a csokit fizetés előtt? fórum

Szerinted természetes, ha a gyerek megeszi a csokit fizetés előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. máj. 7. 17:14
Nem! Ha az én kisfiam nagyobb lesz, biztosan nem fogom ezt megengedni neki! Szerintem ez illetlen dolog, és a gyerek is csak követelődzősé válik tőle!
76. Ficu00
2010. máj. 7. 16:43
szerintem nem. mindig furcsán nézek, ha ilyet látok. oké, hogy hisztizik, de a gyereknek is meg kell tanulnia, hogy akkor faljuk fel a dolgokat, ha már megvettük. én se állok neki falatozni az áruház közepén.
2010. máj. 7. 16:38
Nem szabad megengedni!
2010. máj. 7. 15:33
Természetesnek nem mondanám,de biztos hogy nem siratnám azért a gyerekemet mert nem eheti meg a csokit amíg ki nincs fizetve!!!
2010. máj. 7. 15:29
Nálunk megkapta a pénzt, vitte a kosárban a pénztárhoz, ő fizette ki, és az ajtón kívül!! bonthatta fel és természetesen a papírt a kukába!
2009. jún. 27. 21:28

Ugyan a topik kicsit meghalt, de akkor is megírom a véleményem.

Először is a gyerekemet soha nem vittem éhesen szomjasan vásárolni.

Mi 3 éves korában kötöttünk egy egyezséget: otthon lehet rosszalkodni, de ha engem kellemetlen helyzetbe hoz idegen helyen akkor kiviszem és ajjaj lesz, érdekes 20 éves, és ez még ma is működik, otthon tombolja, morogja ki magát ha vmi baja van, de ilyenkor kötelező meghallgatni!

Harmadik: szerintem , ha valami nincs kifizetve se megenni se meginni nem lehet, ez később is természetessé válhat, és ebből főként neki nagyon komoly baja lehet, ídővel ezt már lopásnak nevezik!

2008. nov. 23. 14:51

Ma megint úgy jött oda egy házaspár két gyerekkel,hogy a mikulásnak már csak a VONALKÓDJA!!! volt meg,semmi más.

Sajnos elég sűrűn találunk üres csomagolásokat,szétroncsolt árukat a polcokon...

Ma a zárás után például valaki ellopott egy harisnyanadrágot a dobozát pedig gondosan eldugta egy papucs alá...

Kb. két hetente valaki lenyúlja a légfrissítő utántöltőjét,a dobozát szintén hátrahagyva...csak az a szerencsénk,hogy nem fizettetik ki a dolgozókkal a kárt.

Az biztos,hogyha elkapják az őrök többet nem lesz kedve mindennap lopni indulni.

70. csókica (válaszként erre: 51. - Rohiani)
2008. nov. 22. 22:10
Nem az eladónak kell szólni,hanem nekünk tudni,mit illik és mit nem.Akit gyerekkorban nem nevelnek az illemre,felnőtt korban sem fogja betartani.Az én lányaim,még kicsik voltak,de már vásárlás előtt mutatták a kisujjukat,ami azt jelentette,hogy csak egy dolgot választhatnak a sokból,amit a kosárba betesznek,és fizetés után elfogyasztanak,nekem nem volt semmi gond velük,nem rohangáltak,polcokat rámolva,hanem gondosan kiválasztották ami nekik tettszik,olyak voltak néha,mint egy kis öregasszony,aki fontolóra veszi,mit bir el a pénztárcája.
2008. nov. 22. 22:07
Persze! Ha egy kocsit elhozhatsz úgy, hogy nincs kifizetve, akkor?
68. Mocori
2008. nov. 22. 22:05
Én nem engedem (bár még kicsi is hozzá szerintem), de nem is szeretném ehhez hozzászoktatni!
2008. nov. 22. 22:02
Ne szoktassuk rá, amíg nincs kifizetve ne egyen semmit, bírja ki! Mertha ezt szokja meg mindíg követelni fogja, ez lesz neki a természetes. :-(Régen ezt nem lehetett!
66. RedFish (válaszként erre: 58. - Doloresz00)
2008. nov. 22. 21:48

"... igen ha a papirt nem dobja ki! most mond már meg neki mivel gyerek hogy nem eheted meg majd ha kimentünk azüzletházbol nem lene szivem had egye meg ha neki mostjol esik akor ott ahol van otteszi meg szerintem..."


Az egészen kisgyerekeknek is el lehet magyarázni, hogy MOST nem szabad, csak ha fizettünk UTÁNA!

És elveszem a kezéből és a kosárba teszem a cuccot!!! (Azt sem kellene hagyni, hogy pakolgasson a polcokon!)

Ilyen egyszerű!

NEM csinálhatunk mindent ott, ahol éppen jólesik, mert vannak SZABÁLYOK, amiket be kell tartanunk.

Mi vagyunk a felelősek, hogy a szabályok betartására a gyerekeinket megtanítsuk.

Iskolában óra alatt sem lehet enni...

Villamoson, buszon sem lehet fagyizni...

Színházban, moziban sem illik recsegős zacskóból cukrozni...

Amúgy csak első alkalommal hisztizik a gyerek, utána soha többé, ha látja, hogy hajthatatlanok vagyunk!


A gyerekeket különben nagyon könnyű lefoglalni vásárlás közben : segítsen anyunak! Örömmel fogja hozni a joghurtot vagy a kekszet, sőt ő választhat, ennél nincs is szórakoztatóbb...

Sokkal jobban fogja magát ő is érezni, ha hasznos lehet és nem kezd unalmában nyafogni.

2008. nov. 22. 21:30
Nem, nem termésszetes. Ha nem bírja ki ne egyen csokit.
2008. nov. 22. 21:30
eszembe sem jut,hogy fizetés előtt bármit is felbontsunk :o nem hogy megegye a kicsi! egyszer volt,olyan a nagy melegben,hogy szomjas volt,na akkor a gyümölcslét felbontottam,hogy igyon belőle, de előtte megkérdeztem a pénztárost,hogy lehet-e,vagy fizessem ki most,azt mondta,nyugodtan,majd ha végeztünk akkor egybe számojuk inkább, és megköszönte,hogy szóltam!
2008. nov. 22. 21:30
Nem természtes dolog,de sajna már felnőtteket is látni.
2008. nov. 22. 21:29
Mi nem eszünk a boltokban, a gyerek sem, nem is fog.
61. Mandula71 (válaszként erre: 58. - Doloresz00)
2008. nov. 22. 21:25
De ha erre nem tanítod meg gyerekként, akkor mikor fogja megtanulni? Az én fiam ugyan még csak 11 hónapos, de nem kap az üzletben semmit fizetés előtt. Ő is sikongat, amikor látja, hogy beleteszek valamit a kosárba,biztos lesz egy-két hiszti is később, de nem baj. Most kell megtanítani.
2008. nov. 22. 21:25

nem

nekem sem engedték a szüleim

ezért volt benne izgalom

2008. nov. 22. 21:25

Egyáltalán nem természetes! Meg kell szoknia a gyereknek a rendet, hogy csak akkor eheti meg a csokit, ha ki van fizetve.


Mi lenne, ha mindenki enné a boltokban a csokit? Senki nem tudja ellenőrizni, hogy valóban ki fogod-e fizetni a pénztárnál, vagy útközben nem "ejted-e el" a papírt.

2008. nov. 22. 21:18
igen ha a papirt nem dobja ki! most mond már meg neki mivel gyerek hogy nem eheted meg majd ha kimentünk azüzletházbol nem lene szivem had egye meg ha neki mostjol esik akor ott ahol van otteszi meg szerintem
2008. nov. 22. 21:17

nem termeszetes....de hat ha meg nem volt kifizetve...akkor meg minek hagyja fogyasztani a gyerkocot..persze az kibontja..nem tudja nem szabad mig nincs kifizetve...de a felnott kotelessege aki elvitte magaval a gyerkocot.....hogy raszoljon hogy ..nem szabad..!..

nagyon fura szokas....

56. 26b2f3a1f8 (válaszként erre: 51. - Rohiani)
2008. okt. 21. 21:46
Nem gondolom, hogy az üzlet dolgozóinak a feladata bárkit is figyelmeztetni. Alapvető intelligenciához hozzátartozik, s a szülő feladata gyermekének elmondani mit helyes és helytelen tenni. De ugye mint tudjuk a szülői példát követi a gyermek...
2008. szept. 28. 20:08

sziasztok. nem! nem természetes !

anya és eladó is vagyok.

azért nem szólunk a boltokban, hogy ne egyél,

mert nem illik !

viszont neked illene tudni, hogy nem illik enni !!

de nem itt a gond !!

illik- nem illik, egyél, igyál, adj a gyerkőcőknek is , de kérlek fizesd ki,

s ne dobáld be a papírt a polcokra !

az üres papír csak akkor ciki, ha este mi találjuk meg valahová bedobálva !

egyébként pedig nem mindegy, hogy jóllakatni

visszük-e a gyereket a boltba, vagy pedig figyelem elterelő hadművelet céljából kap valamit, hogy nyugodtan tudjunk vásárolni.

egy gyerek türelmét meghaladja egy hosszú bevásárlás, így érthető a csel, csak legyen bennünk annyi becsület, hogy elvisszük a kasszáig a zacskót !

egyébként pedig lehet jutalom is az édesség , annak aki vásárlás közben jól viselkedik,

és segít anyának vásárolni! így öröm lesz a tortúra .

tehát vallom, hogy nevelés kérdése ! persze nem könnyű !

2008. szept. 28. 14:35

szerintem ez nem természetes vagy sem kérdése, hanem nevelésé. Én nem szoktam megengedni a gyerekeknek -és magam sem teszem - hogy bármit megegyünk kifizetés előtt, deez nem azt jelenti, hogy ez az egyedüli járható út.

Döntsd el, hogy te mit választasz - mit tolerálnak ott, ahova jársz vásároplni.

53. a74de3d08a (válaszként erre: 51. - Rohiani)
2008. szept. 28. 14:28
már bocs, de nem nyilvánvaló, hogy akkor lehet megenni, ha kifizetted? :-o
52. tgaby
2008. szept. 27. 23:31
Nem szabad megengedni,meg kell tanitani eloszor fizetunk es utana ehetjuk meg a csokikat.Ha megszokja,nagykoraba is azt fogja tenni,mert ugy termeszetes.
2008. aug. 30. 17:09

Nekem eddig még nem volt gondom vele, mármint, hogy nem szóltak érte a boltban, hogy nem lehetne. Igaz ilyenek csak a nagybevásrlásoknál szoktak előfordulni. Nem is csokival, hanem kifli, innivaló. (hiába eszünk előtte, máshol akkor is jobb és a boltban mindig éhes lesz a gyerek). Itt a budakálászi corában pedig mást sem lehet látni, csak azt hogy mindenki valamit eszik v. iszik, akár felnőtt akár gyerek.

Engem nem zavar. Nem szólok rá azokra a szülőkre akik nem adják oda az ordító gyereküknek a valamit, és azokra sem akiknek a gyereke valamit majszol. Mindenki azt csinál amit akar.

Ha meg tilos, akkor szóljonak az üzletben, akár a kaszzánál, akár ahol tudnak. Ha tudok róla, hogy tilos, akkor a gyerek is megérti, de ha nem tilják én sem fogom. Ettől még nem számít valaki neveletlennek, szerintem.

2008. aug. 30. 16:41
nem de az unokámnak nem könnyü elmagyarázni hogy meg is értse..és legyen valami kifele belőle legalább a papir...egy nagypapa már nem fegyelmezéssel akarja beirni a lelkébe az emlékeket igy rég biztos nem hagytam volna ma már hagyom....de ma már más a szerepköröm...
49. petka
2008. aug. 30. 16:33
Szerintem nem természetes, csak vannak olyan hisztis gyerekek, ha a szülő nem hagyja neki megenni, eladja a boltot a sírásával. Lehet mondani hogy nevelés kérdése, de nem minden esetben.
2008. aug. 30. 16:31
Egyáltalán nem természetes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook