Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted mi történne az abortusz ilyesfajta szabályozása esetén? fórum

Szerinted mi történne az abortusz ilyesfajta szabályozása esetén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. 04dbfde1db (válaszként erre: 16. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 9. 20:38
Ami a témáig vezetett az pedig az volt, amit többen le is írtak. Amit leírtál, a felelősségteljes gondolkozás sajnos sokakból hiányzik, ők a jövőben sem ügyelnének arra, hogy ne "csússzon be" az a baba, viszont ha már meglenne, akkor ki tudja, hogy milyen módszerekhez folyamodnának.
16. 04dbfde1db (válaszként erre: 12. - 6c1be1cfd5)
2010. ápr. 9. 20:35
Ez az én véleményem is a dolgokról, csak szeretnék különböző álláspontokat megismerni. Utána néztem több forrásból, hogy történik egy abortusz... valami elkeserítő. :(
15. bettiletti (válaszként erre: 1. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 9. 20:35
Felesleges volna, én igaz, nagyon ab-ellenes vagyok, de akkor is megszabadulna a gyerekétől, aki nagyon nem akarja....akármilyen törvény lenne.
14. giga455 (válaszként erre: 12. - 6c1be1cfd5)
2010. ápr. 9. 20:34

igazad van.

De aki nem így gondolkodik, az bizony minden utat meg fog találni arra hogy az a baba ne maradjon meg. Lásd régi időkben, nem is tudom hogy hívták az ilyen asszonyokat akik segítettek elmenni egy babának (angyalcsinálók talán). Nem egy nő halt bele egy-egy ilyen kísérletbe, vagy született sérült gyermek :S

2010. ápr. 9. 20:32
Én még a középsuliban láttam a néma sikoly című filmet. Azt mutatta be hogy mi történik abortusz alatt a magzattal. Most is elszorul a szívem ha arra a filmre gondolok. :-((
2010. ápr. 9. 20:30

Szia! Ehhez hozzá kell szólnom, mert mostanában elgondolkoztatott ez a téma ugyanis volt szerencsétlenségem látni 3 db abortuszt (ápoló lévén)... Szerintem, ha a nők tudnák, hogy mit is csinálnak velük az alatt a 15 perc alatt nem biztos, hogy mindenki vállalná. De ez legyen a legkisebb! Gondolkozzon mindenki mielőtt összefekszik valakivel és akkor nem kell egy ártatlan kis életet elpusztítani, mert ez embertelenség! Miről tehet az a magzat? Aki meg végképp nem szeretné felnevelni legalább adja meg neki az esélyt az életre és adja örökbe így olyan családokhoz kerülhet ahol nem lehet gyermek és jó dolgot tesz az illető. Amúgy meg mennyivel humánusabb módszer "elkapartatni" egy magzatot, mint fejbe lőni valakit? Mert szerintem semmivel,

csak ő még védekezni sem tud. Majd nézzétek meg a Néma sikoly című filmet!

11. telifánt (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. ápr. 9. 20:30
egyet értek veled
2010. ápr. 9. 20:29

Ennek súlyos következményei lennének!

Meg kell hagyni a nőknek a döntés jogát, még akkor is ha van aki ezt elitéli. A lelkiismeretével meg mindenki maga számol el.

De még mindig jobb így, mint több száz (ezer) államilag gondozott gyerek, sérülten, betegen született, mert megpróbálták valamilyen módon illegálisan abortálni, (hallottam olyat, hogy a nő kötőtűt használt, de a baba nem ment el, viszont sérülten született), vagy éppen kukába dobott, megölt csecsemő, vagy az anya hal meg egy kísérlet során...

2010. ápr. 9. 20:28
És ez csak a jobbik eset volt. Gondolok itt arra hogy 30 éves nő 14 terhessége és abból a 2 élő baba...mind abortusz volt
8. 04dbfde1db (válaszként erre: 6. - Telifánt)
2010. ápr. 9. 20:27
:SS
7. 04dbfde1db (válaszként erre: 4. - Sas02)
2010. ápr. 9. 20:27
Nem igazán ismerem a régi helyzetet.
2010. ápr. 9. 20:27
Sajnos jártam olyan szülészeten ahol a 14 éves lány éppen abortuszon volt mert nem védekezett, és az ágyon fekve közölte a másik 15 évessel hogy "Ó hát semmi baj nincsen, majd lesz másik"
5. 04dbfde1db (válaszként erre: 2. - Telifánt)
2010. ápr. 9. 20:27
Az utolsó mondat nagyon jogos. Nagyon sokat mit meg nem tennének érte, hogy elérje őket a csoda, egy gyermek érkezése, más pedig "megkapja", amikor a legkevésbé alkalmas rá az élethelyzete alapján.
2010. ápr. 9. 20:26
Szerintem csak a múltba kell visszatekinteni.
2010. ápr. 9. 20:26
Szerintem ilyen döntésre, szabályozásra nincs felkészülve a társadalom.....Megnőne az illegális abortuszok száma...
2010. ápr. 9. 20:25
Ha a régi időkre gondolok, illetve olyan országokra ahol tilos az abortusz, akkor már meg is van a válasz. Vannak nők akik bármit megtennének azért hogy ne legyen baba, illetve ha van akkor ne maradjon meg, valamint ha már megszületett ne éljen. Sajnos nem mindig az kapja a természettől ezt az örömöt aki nagyon szeretne.
2010. ápr. 9. 20:22

Szeretném megtudni tapasztalt, kevésbé tapasztalt, de mindenképpen nők véleményét, hogyan állnak ehhez a kérdéshez.

Adott lenne a helyzet, hogy csak akkor végeznék el az abortuszt, ha az egészségügyileg indokolt. Gondolok itt olyan szörnyű esetekre, hogy kimutatják, hogy a baba beteg, esetleg az állapotos nő beteg, nem tudná megszülni a babát vagy az az életébe kerülne... Egyéb esetben nem végeznék el, tehát akkor sem, ha ugyan védekeztek, de a baba "becsúszott", valaki felelőtlenül, éretlen módon szexelt, az anyagi helyzete nem teszi lehetővé, hogy gyermeket vállaljon stb...

Szerinted ez jó vagy rossz lenne? Miért? Vajon teljesen megalapozott lenne az elmélet, hogy "egy nő bármit elkövet, hogy legyen gyereke/bármit elkövet, hogy ne legyen gyerek" és illegális úton is próbálna tőle "megszabadulni" vagy visszaszorítaná az abortuszok számát? Esetleg nem is szorítaná vissza, de utána a gyermek állami gondozásba, nevelőszülőkhöz kerülne, így esélyt kapva, hogy élhessen...

TE hogy látod ezt?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook