Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted mi történne az abortusz ilyesfajta szabályozása esetén? fórum

Szerinted mi történne az abortusz ilyesfajta szabályozása esetén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. ápr. 11. 21:08

Meg amikor nős Pasik szeretnek kalandot az életükben, amikor félrelépnek, sportot űznek a hűtlenségből, miközben ott a feleség, és véletlenül becsúszik a nemkívánatos dolog, akkor is azt mondja az abortusz fölött könnyen ítélkező ellenkező nem, hogy oké, tartsd meg...


Nem, olyankor jön, hogy vagy elveteti, vagy akármi történik...


Na????


Erre tudsz mit mondani??


Szerintem egy Pasi az abortusz témában ne legyen hozzászóló, mert úgyis alulmarad a hölgyekkel szemben...


Igazam van, hölgyeim, vagy igazam van??

76. d4464aaf8a (válaszként erre: 67. - Jozsi.38)
2010. ápr. 11. 21:04

Honnan is tudhatná ezt egy Pasi??



Kérdem Tőled, egy Pasitól, hogy akkor is azt gondolod, hogy szigorúbban kellene szabályozni, amikor egy Pasi felcsinál egy nőt, a nő szeretné megtartani, de a Pasi követeli, hogy vetesse el a nő...


VAgy elhagyja, magára hagyva, vagy nem vállalja fel a gyermeket,sem a nőt...



Szóval????


Milyen jogon meri egy Pasi eldönteni, hogy egy nő hogyan döntsön, ha arra kerül sor????

75. spinneli (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2010. ápr. 10. 15:21
Az abortsu nincs ingyen.
2010. ápr. 10. 13:20
szerintem., megtanulnának az emberek védekezni..
73. 04dbfde1db (válaszként erre: 72. - 07c4794583)
2010. ápr. 10. 13:15
Akkor mégiscsak a felvilágosításba kéne még valami beiktatni vagy az emberek felfogását gyökeresen megváltoztatni, bár az nem valami könnyű vállalkozás...
2010. ápr. 10. 13:10

Azt szokták mondani, hogy a baltát betiltani nem lehet, csak azért mert embert IS lehet vele ölni...


Fel kéne ébredni az embereknek és tudatosítani, mi az, hogy egyéni felelősségvállalás, és ésszel élni az eszközökkel, felnőttként. Akkor sokkal kevesebb abortusz is lenne, bár én fenntartom, hogy a lehetőséget meg kell hagyni a nőknek, különben mészárszék és megbélyegzés lenne, mint a középkorban. Szóval nem az lenne az igazi, ha tilos lenne, hanem ha bár szabad lenne, de nem lenne rá ekkora igény.

71. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 68. - Jozsi.38)
2010. ápr. 10. 13:05

Gondoltál arra, hogy költségesebb beavatkozás az egyik, mint a másik. A búza sem azért drágább, mint a krumpli, mert csak, hanem azért, mert más a munka- és térigénye. Ez nem fair vagy nem fair kérdése.

Mindegyiknek lehetne mondani, hogy ez van, törődj bele a helyzetedbe. Ehelyett az van, hogy itt a lehetőség, annyiba kerül. És ez a fair dolog.

70. 04dbfde1db (válaszként erre: 69. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 10. 12:05
Mert ugye az sem jobb...
69. 04dbfde1db (válaszként erre: 67. - Jozsi.38)
2010. ápr. 10. 12:05
Szerintem is, csak annak is megvannak a hátulütői... :/ Valahogy úgy kéne megoldani, hogy a szigorítás ne járjon nők halálával, fogyatékosan, sérülten született, kukába dobott babákkal...
2010. ápr. 10. 11:59
én csak azt nem tartom fairnek h. 1 AB 24000 amíg egy lombikprogram súlyos 100 ezrek és AB-ból van több, ja és a lombik ritkán sikerül első beavatkozásra
2010. ápr. 10. 11:52
ne értsetek félre nem betiltatnám csak sztem szigorúbban kéne szabályozni
66. 04dbfde1db (válaszként erre: 65. - 9242a6388c)
2010. ápr. 10. 10:09
Igen, ezek fontosak lennénk. Mondjuk saját tapasztalatomból azt veszem le, hogy iskolai kereteken belül nincs már gond a felvilágosítással. Más kérdés, hogy a nevelés adja az alapot ehhez. Sokaknak otthon erről nem beszéltek soha, nem beszélnek erről - nálunk sem került elő a téma soha, és nem is azért nem került elő, mert annyira tabutéma lenne a szex vagy maradiak lennének, hanem egyszerűen nem tartották fontosnak, vagy nem tudom...
65. 9242a6388c (válaszként erre: 63. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 10. 09:57

Pontosan ezeket a dolgokat pörgettem magamban....

Nem biztos, hogy ebben a pillanatban az abortusz eltörlése lenne a legjobb döntés. Fel kell nőni egy kicsit...több felvilágosítás,felelőségre nevelés, könnyebben elérhető fogamzásgátlás.

Lehet, hogy írásban nem tudom jól átadni amire gondolok...

64. d4464aaf8a (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2010. ápr. 10. 09:54
Mindig is fizetős volt, méghozzá 24ezerbe került az abortusz...
63. 04dbfde1db (válaszként erre: 61. - Jozsi.38)
2010. ápr. 10. 09:51

Az lehetséges. Viszont kérdés, ha valakinek arra nincs pénze, hogy kifizesse az abortuszt, akkor arra lenne-e, hogy a gyermeket felnevelje. Nem hiszem... pláne, ha nem is akarja. Mondjuk akkor meg ott van az örökbeadás lehetősége... Csak sokan lehet, hogy tényleg úgy gondolnák, ha az abortuszt nem végzik el rajta, illetve nincs pénze kifizetni az abortuszt, akkor olyan illegális, szörnyű dolgokhoz folyamodik, ami akár az életébe is kerülne. Az is lehet, hogy az életét eldobná magától, mert nem csak a gyereket nem akarja majd a későbbiekben, de azt a 9 hónapot sem akarja átélni... Lehet olyan lehetőség is mondjuk, hogy nemcsak hogy nem akarja átélni azt a 9 hónapot, de a környezete úgy reagálna rá, ahogy nagyon nem lenne előnyös az ő szempontjából... Főleg gondoljunk bele, ha egy 14-15 éves lányról van szó... Ne adj Isten még fiatalabbról...

Szóval vannak különböző esetek, amit előidézne, ha bevezetnék azt, amit az első hozzászólásomban felvázoltam. Annak ellenére írom ezeket, hogy nem támogatom az abortuszt, szerintem az esetek 90%-ában VAN jobb megoldás (ha azt nem számoljuk bele, hogy valaki egészségügyi gondok miatt kényszerül erre a szörnyűségre - mert ez egy hatalmas szörnyűség).

2010. ápr. 10. 09:27

Szerintem aki nem akarja a babát megtartani, az terhes sem szeretne lenni vele 9 hónapig. Azért gondolom, hogy nagyon megnőne az illegális abortuszok száma, és ennek sok áldozata is lenne.

Sokan a ma még egy egyszerű "fogamzásgátló" módszernek tartják.

61. jozsi.38 (válaszként erre: 60. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 10. 09:13
de ezek szerint nem elég drága és én úgy tudom hogy szociális alapon sokan nem fizetnek
60. 04dbfde1db (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2010. ápr. 10. 09:06
Én úgy tudom, hogy az abortusz fizetős. Rosszul tudom?
59. 04dbfde1db (válaszként erre: 57. - Sas02)
2010. ápr. 10. 09:03
Valóban. Nagyon nagy a várakozási idő, közben pedig olyan gyermek bőven lenne, akinek akkor lenne a legjobb, ha szerető nevelőszülőkhöz kerülne, nyilván ők is szívesen fogadnák, ha már saját nem lehet - persze, lehet, hogy van már saját is, sokan a saját mellé is örökbe fogadnának egy gyereket. Persze, tudom, hogy fel kell mérni a körülményeket, ez fontos is, hiszen ne kerüljön olyan helyre az a gyerek, hogy nélkülöznie kelljen stb... De túl nagy hercehurcát csinálnak belőle, túl sokat kell várni... szerintem. Beilleszkedés, egymáshoz szokás szempontjából is jobb lenne, ha egészen pici korában örökbe tudnák már fogadni.
2010. ápr. 10. 08:41
én fizetőssé tenném és csak az anyagilag valóban rászorulókat menteném fel a fizetés alól, mert ahova én jártam meddőségi központba a mellette levő szobában az abortuszt intézték és nagy többségben plázacica alaptípust láttam ott hogy meggondolják a védekezést és ne rögtön elvetetni menjenek
57. sas02
2010. ápr. 10. 00:53

Még annyit fűznék ehhez hozzá,hogy a testvérem a gyámhatóságnál dolgozott.Elég sok mindent mesélt,de egyet röviden kiemelnék.

A baba egyik este csak sírt és nem tudtak vele mit csinálni ezt a "szülők" megunták és télen kirakták őt az udvarra.Reggel kimentek érte.Gondolom senkinek sem kell mondanom mi lett a babával.


Az ilyen embereknek minek gyerek.Sokan nem tudják felfogni hogy mekkora csoda.Kérdezem én hogy akkor hogyan legyen.Miért nem lehet egy csecsemőt rögtön örökbe fogadni?Miért kéne árvaházban élnie akár 2évet is?Így elég sok dolog megoldódna.

56. sas02 (válaszként erre: 17. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 10. 00:36
Pontosan erre gondoltam amikor azt írtam amit.
55. 04dbfde1db (válaszként erre: 50. - Andi6020)
2010. ápr. 9. 21:39

Miért lenne leordítva. A te véleményed is fontos.


Egyébként szerintem is fontos lenne, hogy a védekezési eszközök ára csökkenjen.

2010. ápr. 9. 21:33
72 óra a gondolkodási idő...
53. d4464aaf8a (válaszként erre: 45. - 9f84fd6bb9)
2010. ápr. 9. 21:33
A mi városunkban a Tisztiorvosi szolgálatnál a város vezető védőnőjénél...
52. Ymanie (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2010. ápr. 9. 21:31
Hát igen,mert eléggé drága.Én nem tudom mennyibe kerül egy dobozzal,mert nekem spirálom van,de azt tudom,hgogy sokaknak megfizethetetlen.Ezért választják inkább az abortuszt,mert az olcsóbb.Már akinek......
51. spinneli (válaszként erre: 50. - Andi6020)
2010. ápr. 9. 21:29
Ezt nagyjából én is így gondolom.
50. andi6020 (válaszként erre: 43. - 04dbfde1db)
2010. ápr. 9. 21:28
Biztos le lesz ordítva a fejem, de sebaj. Én úgy gondolom, hogyha nekem kell kihordani, megszülni, nevelni, gondoskodni, érte felelősséget vállalni egy életen át, akkor ahhoz is jogom van, hogy eldöntsem, akarom, TUDOM-e egyáltalán. (nyilván nem arra a hozzáállásra gondolok, amikor a nő sehogy nem védekezik, és a sokadik abortuszán van túl)
49. spinneli (válaszként erre: 48. - Ymanie)
2010. ápr. 9. 21:26

Angliába a fogamzásgátló ingyen van, egyébiránt.

Egyébként ha nem is ingyenessé, de jóval elérhetőbb árúvá, egyetértek.

48. Ymanie
2010. ápr. 9. 21:25
Szerintem nem az abortuszt kellene szabályozni,hanem ingyenessé kellene tenni a fogamzásgátló bogyókat és az óvszert.Bár egyik sem 100%-os módszer.Bármilyen védekezési mód mellett becsúszhat a baba(élő példa vagyok rá háromszorosan is),akkor viszont a nőnek kell dönteni,hogy megtartja vagy sem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook