Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted lehet érezni valamit, ha a villám belecsap a házon lévő villámhárítóba? fórum

Szerinted lehet érezni valamit, ha a villám belecsap a házon lévő villámhárítóba? (tudásbázis kérdés)

2008. jún. 20. 17:31
NEM TUDOM, DE NEM IS SZERETNÉM MEGTUDNI!
25. Ekidli
2008. jún. 3. 20:27

Hú, én már kis korom óta nagyon félek a vihartól. Régen annyi ilyen rémtörténetet hallottam, hogy ez a trauma úgy látszik már örökre megmarad bennem.

Vihar idején én nem mozdulok sehova, kihúzok mindent a konnektorból, lehúzom a redőnyt, bedugom a fülem és megpróbálok aludni. Ha nem vagyok otthon, akkor ilyenkor teljesen pánikba esek...Sokan persze hülyének néznek, de úgy látom a hozzászólásokból, hogy a félelmeim nem alaptalanok...

24. NOA
2008. jún. 3. 17:02
Nálunk a szomszédba csapott be és lezsibbadt a bal karom itthon.
23. direne
2008. febr. 20. 19:49
Mintha megrázna az áram.
2008. jan. 30. 15:23
Igen, azt hallani fogod az tuti, meg az elektromos berendezések egy része is tönkremehet.
21. zsu784
2007. dec. 17. 15:02
Igen lehet érezni. Nagyon kellemetlen és hangos!
2007. dec. 17. 10:39
nem tudom
2007. okt. 19. 15:11
Ne tudd meg soha ! Mert azt hittem mikor megtörtént ,hogy leszakadt a tető !
18. LoLiNa
2007. szept. 8. 07:58
szerintem lehet érezni. mondjuk mikor kivitte a tévémat nem éreztem semmit.. :D
2007. aug. 8. 07:21
Ha a villámhárító jó, akkor csak jó nagy dörrenést hallani.
2007. aug. 7. 14:20

Ezt csak azért mondtam, hogy amennyiben van villámhárító az épületeteken, akkor azt FELÜL KELL VIZSGÁLTATNI és ha nem megfelelő javítani vagy leszerelni. Ne adjunk egy "jó lehetőséget" a villámnak...


SF

2007. aug. 7. 14:19

Amennyiben a villámhárító megfelelő, akkor semmilyen műszaki eszközben nem történhet baj.

Amennyiben a villámhárító nem megfelelő, akkor nagyobb a kár, mint a haszon, hiszen a föld standardpotenciálják pont hogy felviszed a tetőre, vagyis az épületbe való villámvágás veszélyét fokozod. És ha nem megfelelő, akár le is éghet a ház.


A másik gondolat: Kétszer nem vág a villám ugyanoda. DE. A villám nem "találomra" csap le, hanem pont azért, mert az adott úton volt a legközelebb a földi nulla standardpotenciál. És a villám a legrövidebb utat keresi meg. Vagyis ha már egy helyre bevágott a villám, akkor ott már van egy "jó út", így a következő villámvágás veszélye igencsak nagy. Vagyis azonnal védekezni kell ellene.


SF

2007. aug. 4. 06:52
Csattanást fogsz hallani. Nálunk már volt, tönkre is ment közben a videó a tévé és a hifi.
2007. júl. 13. 09:45
Évekkel ezelőtt Zalában olajat kerestek,lent volt a fúró mélyen a talajban.Jött a vihar,szakadt az eső, dörgött-csattogott.A munkások beszaladtak a szerszámos bódéba,és persze hogy abba csapott a villám,pedig ott állt a 30m.-es fúrótorony acélváza, jó földpontenciállal.Csináltam néhány TV.-antennát (yagi-antennákat)távolsági vételre,még a hőskorban de mindíg lefőldeltem és nem a tetőn volt.A parabóla antennáim is fémesen kapcsolódnak a fölhöz.Nem éri meg ezen spórolni. Bízom benne hogy nem zalai villám látogat meg.
2007. jún. 29. 22:53

sziasztok!

7évvel ezelött az anyukám növérét kint az uborka földön agyon ütötte a villám.földmüvesek voltak,már indultak haza de a nagynéném vissza lépett egy uborkáért,a villám pár méterrel arrébb csapott a földbe,de ö mezitláb volt és oda huzta!szörnyü volt pedig nem voltam ott,csak késöbb láttam,a lányának is baja lett,mert oda ugrott és felemelte,nemszabadott volna,olyan volt mintha áramott kapott volna,sokáig járt az orvoshoz mire rájöttek mi a baja!nos én siro görcsöt kapok ha vihar van!

2007. jún. 24. 17:43
Az tévedés, hogy a villámhárító a villámbecsapást "hárítja"! Éppen ellenkezőleg, a földdel összeköttetésben lévő fémvezeték magához vonzza a villámokat! Szerepe hasznos abban, hogy megóvja az épületet a tűz- és egyéb fizikai hatásoktól, viszont az adott -vagy a közeli- épületek elektomos eszközeiben súlyos, végleges károkat okozhat! Persze célszerű ha van villámhárító, de akkor túlfeszültségvédelemről is gondoskodni kell. Hazánkban az egy négyzetkilóméterre jutó villámok száma évi 1-2, tehát nem a villámok jelentik a legnagyobb problémát...
10. MARIMAMA (válaszként erre: 9. - Mongi)
2007. máj. 14. 01:06
NINCSEN A MAI NAPIG SEM A HÁZON VILLÁMHÁRITÓ,DE REMÉLEM KÉTSZER NEM CSAP BELÉNK A VILLÁM-BÁR SOHA NEM LEHET TUDNI.AZ BIZTOS HOGY ÉN IS MAJDNEM BETOJTAM CSAK SZERINTEM EZ MÉG AZ ESZEMBEN SEM JUTOTT MERT MENTEM BE HOGY MIVAN A LÁNYOMMAL ,DE Ő JÓL VOLT CSAK FÉLT A SŐTÉTBEN MEG A NAGY CSATTANÁSTÓL. NÉKEM ROSSZABB VOLT MERT ÉN MAJD MEGVAKULTAM, NAGYON ROSSZ VÓLT NEM IS TUDOM HOGY ÉLTEM-E ÁT ILYEN ROSSZ ÉRZÉST ÉLETEMBEN-NEMHISZEM.
9. mongi (válaszként erre: 7. - MARIMAMA)
2007. máj. 13. 12:44

Úristen! Én tuti betojtam volna.

Volt a házatokon villámhárító?A lányodnak nem lett semmi baja?

2007. máj. 13. 00:52
Mikor az óviba belecsapott a villám, csak egy nagy csattanást lehetett hallani.
2007. máj. 12. 23:39
NÉKÜNK-5-ÉVVEL EZELÖTT BECSAPOTT A VILLÁM A HÁZUNKBA,PONT KINN SZEDDTEM ÖSSZE AZ UDVARON A KITERITETT RUHÁT,OLYAT CSATTANT HOGY A MELLKASOM ÚGY ÖSSZESZORULT MINT HA HATALMAS ÜTÉS ÉRTE VOLNA CSAK KÉSŐBB TUDFTAM LEVEGŐT VENNI NAGYON LASSAN,VÉGŰL BETÁMOLYOGTAM A LAKÁSBA ,A LÁNYOM A SŐTÉTBEN KUKSOLT NEM TUDOTT MEGSZÓLALNI AZ IJEDTSÉGTŐL Ő CSAK A NAGY CSATTANÁST ÉSZLELTE-Ő JÁRT JOBBAN,MERT ÉN NÉKEM A SZEMEM SOKÁIG KÁPRÁZOTT A NAGY FÉNYTŐL NEM JÓL LÁTTAM NAPOKIG,A HÁZBAN MINDEN VEZETÉK KIÉGETT A FALBAN FÜSTÖLGÖTT A VEZETÉK A TŰZOLTÓKAT KELLETT HIVNI.kKIDERŰLT HOGY AZ UTCÁNKBAN MINDENKINEK KIÉGETT A TV-JE MERT PONT FŐ MŰSÖRBAN 8-9,ÓRAKKOR TÖRTÉNT,NEM KIVÁNOM SENKINEK EZT AZ ÉRZÉST MÉG SOKÁIG VÉGIG KISÉRT.MÉG NÉHA ELŐJÖN AZ A NAGY FÁJDALOM A MELLKASOMBAN,HA HANGOSABBAN SZÓL A ZENE,VAGY BÁR MI AMI NAGYOBB HANGHATÁST KELLT.
2007. máj. 7. 13:38
Ja,és szerintetek minden épületen(kivéve magánházak)kötelezően van villámhárító?
2007. máj. 7. 06:45
rohadt nagy csattanáson kívül mást nem
2007. máj. 6. 20:13
A VILLÁMHÁRÍTÓ, MINT AHOGY A NEVE IS UTAL RÁ, A VILLÁMBECSPÓDÁST HÁRITJA. HA A RENDSZER TÖKÉLETES, AKKOR BAJ, AZ IJEDSÉGEN KÍVÜL NEM EMLÍTHETŐ. CSAK IS EBBEN AZ ESETBEN NYUGI!
2007. máj. 6. 19:56
Én nagyon félek,amikor villámlik,mert gyerekkoromban egy csomó rémtörténetet olvastam a villámcsapásokkal kapcsolatban.Érdekelne,az is,hogy volt-e valakinek valamilyen "villámközeli" élménye?
2007. máj. 6. 19:55
ugyan dehogy! mintha a szomszédod rúgnák bokán! ha elmeséli vagy látod,akkor tudsz róla!
2007. máj. 6. 19:54
Szerinted lehet érezni valamit, ha a villám belecsap a házon lévő villámhárítóba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook