Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jelenteni kell azt a Facebook adatlapot, ahol a nővér a kórházban a beteg babákat töltögeti fel az üzenőfalára, hogy de cukik? fórum

Szerinted jelenteni kell azt a Facebook adatlapot, ahol a nővér a kórházban a beteg babákat töltögeti fel az üzenőfalára, hogy de cukik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 21. 10:20

Akik nagyon lovagolni akarnak ezen a témán, hát tegyék. :)

Probléma megoldódni látszik, de csak fújjuk tovább, fakasszunk vért! :DDD


Egyébiránt meg a Blikk, a Hot, a Story és a hasonló "kulturális magazinok" állandóan perelve vannak, meg javításokat tesznek közzé. Bocs, hogy ezt csináltuk, bocsi, ez is tévesen jelent meg...

2011. júl. 21. 10:20
Egy baba arcról van szó az ég áldja meg mindenkit!
40. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2011. júl. 21. 10:04
nem vagyok jogász, de az Általad említett BTK passzus mellé oda lehetne írni a személyiségi jogok megsértéséről szólót is- csak hogy a babák és édesanyák jogait is védjük!!!
39. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2011. júl. 21. 10:02

ennek értelmében az összes netes újság , pl. blikk-online stb...-ben le kéne tiltani a komment-funkciót, mert nincs jelen pl. Liptai Klaudia, hogy válaszoljon a róla szóló cikkhez érkező kommentekre.


Továbbá itt,a Hoxán sem lehetne ismert emberekről, vagy orvosokról (itt a női kommentelők miatt főleg nőgyógyászokról) topikot indítani.

38. 04e95f637a (válaszként erre: 34. - Ápolónő)
2011. júl. 21. 10:02
Nem kértem,hogy szedd le,de hidd el ez így jobb lesz.Mindenki érdekében.Nekem a munkám szépsége az volt,mikor a betegek szerettek,és elismerték a munkámat. :)))
37. mothertiger (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2011. júl. 21. 09:59
Még mindig ajánlom neked a BTK ama gyöngyszemét, amelyet a 67. bejegyzésemben olvashatsz.
2011. júl. 21. 09:58

Megkaphatnám privibe az említett fészes oldalt?

Én is jelenteném ha tudnám kiről van szó! Ez felháborító!!!!!

35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Ápolónő)
2011. júl. 21. 09:56
a munkátok szépségéről inkább meséljetek! Csak ne fényképezzetek és ne posztoljátok ország-világ elé.
2011. júl. 21. 09:54

Levettem a képeket kedves demoon..ez volt az első lépésem,a második,szoltam minden jo szivü nővérnek,akik a munkájuk szépségét merték megmutatni,hogy vegyék le ők is.


Ppicasso köszönöm,és én is elnézést kérek mindenkitől,akit ez felháboritott.

Üdv:Adrienn

33. 04e95f637a (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2011. júl. 21. 09:50
Én csak azt nem értem:Ha azt mondja,a szülők megengedték,hogy hangozhatott a költői kérdés?:Olyan szép ez a baba,felrakhatom a facebookra?Lehet,hogy fényképezni engedték,de oda????
2011. júl. 21. 09:44
Őszintén megmondom: ha figyelmeztetés ellenére sem vette le a képeket a nővérke, akkor bizony én nem lennék ennyire elnéző, mint Ti, bizony jelenteni kell a felettesének!
31. zebracsikó (válaszként erre: 29. - 28bbb4209c)
2011. júl. 21. 09:41
Tudomásom szerint a facebook nyilvános! Sőt, funkcióját tekintve eleve a kitárulkozás a célja. Tehát nem hiszem, hogy becsületsértő lenne bárki adatlapját ide kilinkelni! Ugyanis azok nyilvánosak, ha Te is láttad .
30. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Ápolónő)
2011. júl. 21. 09:39
vajon miért nem az az első reakciód, hogy leszeded a képeket????
2011. júl. 21. 09:36

Sziasztok! Jól van, hibáztunk mindketten, de már lejjebb én is elnézést kértem, hogy kiraktam a linket. (el lett már távolítva)Utólag belegondolva én sem gondoltam, h jogokat sértek vele. De ha Andi elővigyázatosabb lett vna,(adatvédelem) tuti nem bukkanok rá. Utólag belegondolva nem is tudom, miért is keveredtem oda. Nem szeretnék kötekedni, de karszalag volt a gyermeken és az igencsak kórházi dolog.

Téma lezárva, remélem gond nem lesz belőle. Hoxát megkértem, töröljön fórummal együtt. Hamarosan megtörténik. ELNÉZÉST !!!

28. mothertiger (válaszként erre: 26. - Ápolónő)
2011. júl. 21. 09:21

Gondoltam, hogy nem fogsz rögtön rendőrségre rohanni, hogy becsületsértésért bárkit is feljelents, csak rámutattam, hogy a fagyi akárkinek visszanyalhat! :)


Szurikáta, igazad van.

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Ápolónő)
2011. júl. 21. 07:36

Én részemről reméltem, hogy ez így van, és itt is arra bíztatnék mindenkit, hogy előbb tisztázza a dolgokat, mert ma olyan helyzetbe hozni valakit, hogy elveszítse az állását, egyenlő a gyilkossággal. Csak nagyon indokolt esetben elfogadható...


Amit viszont tudnod kell: Én egy jódarabig sehova se tettem fel a gyerekeim képeit, most is a Hoxa az egyetlen hely, ahol vannak. Még családon belül, e-mailben se szívesen küldöm. A helyzet az, hogy sok beteg elme nézegetheti ezeket, és elég sok a tervezett gyerekrablás is. Bár nem vagyok egy nagyon veszekedős ember, de volt már olyan, hogy fórumon megfenyegettek, hogy megkeresik a gyerekeimet... Pusztán azért, mert kiálltam egy olyan témában, hogy szerintem jó dolog a bölcsi, és nem feltétlenül mindenkinek jó 3 évig otthon lenni... Fél évig rettegtem, még a gondozónők is tudtak a fenyegetésről...

Ezekért nem vagyok fent se Facebookon, se iwiwen...

Így, ha valaki föltenné csak úgy a gyerekem képét, elsőre biztos nagyon haragos lennék...



Ezt azért írtam csak le, hogy értsd a számodra talán kicsit túlzott reagciókat.

Ha valaki szülővé válik, extra módon védi a "kölykét", ösztönösen...


Ha tényleg nem vezérelt semmilyen rossz szándék, akkor viszont tedd túl magad ezen, legyél olyan gyerekszerető mint voltál, meg fog térülni...

2011. júl. 21. 07:31

Köszönöm Mothertiger. Nem áll szándékomba senkit becsületsértésért jelentgetni...nekem nem. :) Remélem tanult mindenki ebből...


A képet aki nem látta... a kisgyermek arca,és kezei látszódtak. Nem volt semmilyen látható eszköz ami arra utalt volna hogy korházban van. Már jol volt,és azóta kiadtam édesanyjának a gyermeket.

Amugy ha azt állitom,hogy az én gyermekem,vagy valamelyik rokonomé,azt sem tudták volna meg,hogy igaz-e.

A fórumot pedig ugy találtam meg,hogy volt pár jó akarom:)

Köszönet nekik. Üdv.

2011. júl. 21. 00:06

Ööö... Még annyi jutott eszembe, hogy más embert betámadni úgy, hogy az nincs jelen, tehát nem védekezhet az őt ért támadások ellen, nekem olyan medúzás... Azaz gerinctelen!

Amúgy meg ő sem tudott arról, hogy valaki itt megosztotta az adatlapját. Igaz, hogy a profilja a fészbúkon nyilvános volt, de szerintem becsületsértés nagy nyilvánosság előtt rosszakat mondani/írni róla. Amúgy meg idevágó ebben a témában:

Becsületsértés


Btk.180. § (1) Aki a 179. § esetén kívül mással szemben


a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,


b) nagy nyilvánosság előtt


a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.


Ha rosszul értelmeztem volna a dolgot, akkor bocsi, nem vagyok ma a topon. :)

24. 04e95f637a (válaszként erre: 23. - Ápolónő)
2011. júl. 20. 23:06
Én is voltam nővérke...nekem eszembe sem jutott ilyesmi...no mindegy...egyébként,hogy találtál a fórumra?
2011. júl. 20. 22:57

Üdvözletem Mindenkinek!

Akármit irok ide,valószínűleg nincs jo válasz ezekre a megnyilvánulásokra.

Lehet frissen(1éve) végzett nővér vagyok,de a szülők nem különböztetnek meg minket. Ugy végeztem el az iskolát,hogy éretségi után végig dolgoztam melette segéd ápolóként,ahogy sok osztálytársam is tette...szoval szeretem amit csinálok. Semmi rossz szándék nem vezérelt. Csupán gyönyörünek tartottam a csupán 2hetes újszülöttet. Holnap pótolom az engedélykérést.:) Nem hinném hogy engem kéne megkövezni azért,mert szeretetből feltettem a képét,hogy a barátaim lássanak ilyen tündéri gyermeket. Mert aki látta,biztos első gondolata az volt,hogy szép:) És felnőtt embereket valószinüleg nem fognak műtét közben lefényképezni(valaki ilyesmivel példálózott)...de lehet vannak ilyen elvetemült egészségügyi dolgozók.(bár ez már durva lenne szerintem is.) Nos visszatérve a gyermekre,mivel én velük foglalkozom,ugy gondolom,ez nem bűn,de ha valakit ezért kiakarnak rugatni,akkor tegyék...jó párat kilehetne rugatni még:) Amugy a napi 12óra alatt,amig melettük vagyunk kicsit a mi gyermekünk,mi etetjük,mi tesszük tisztába,mi öltöztetjük,és becézgetjük hogy elaludjanak. Talán én vagyok a rossz? De nem akarok ehez többet füzni,csak hogy tanultam belőle,titkositottam az oldalam,hogy véletlenül se akadjak ujfent bele ilyen kedves és joindulatu emberekbe,ha rakok még ki képet,természetesen engedéllyel. Köszönöm aki szolt az érdekemben. Adrienn nővérke:)

2011. júl. 20. 21:11

Ja, és a képek még lehet azért vannak kinn neki, mert most is DOLGOZIK.

:)

2011. júl. 20. 21:10

Ppicasso, nem célozgatok én, sose szoktam! Általában nyíltan megmondom a véleményemet, ezt tettem lentebb is. :*

Szerintem egy gyermekszerető, munkáját szerető emberről van szó, akit talán lehet FIGYELMEZTETNI erre a kis baklövésére, de itt már a vérét akarják venni egyesek.

Aztán meg csodálkoznak rajta, hogy szarul bánnak velük a kórházakban. :P :D


Senki nem tudja a dolgok hátterét, lehet kapott rá engedélyt... De én tényleg azt látom, hogy MÉG szereti a munkáját, szereti a gyerekeket. Mondom MÉG... :P :)


Ez még nem olyan égbekiáltó bűn. Ki megy oda ahhoz az anyukához, aki a pöcegödörbe dobja az újszülött kisbabáját, ahelyett hogy esélyt adna neki az életre, valahol, valakinél, valahogyan? Szerintem EZ a bűn, és ezért kellene háborogni, hogy ilyenek is megtörténnek a világban. :(


A nővérke valószínűleg hibát követett el, lehet hogy korrigálni fogja. Nem kell ismeretlenül köveket dobálni rá, meg riadóztatni a munkaadóját... Ő is ember, HIBÁZIK.


Mint mi.

:)

2011. júl. 20. 20:03
A képek még kint vannak .:S
19. mmacus
2011. júl. 20. 19:45
Szerintem ez durva, bár ahogy olvasom, már levette a képeket. Pont olyan, mintha én feltenném a lakók képét, akik az idősek otthonában élnek. Durván személyiségi jogokat sértő cselekedet.
2011. júl. 20. 19:41

Én ugyan tettem fel, de nyilvános helyen készült, és örülnek is neki. A kórház azért más kategória.

Az előbb néztem újra meg, már nincsenek fönt.

Remélhetőleg nem fogja ezt a hibát újra elkövetni.

Azért ne akasszuk fel.

17. 902929e538 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. júl. 20. 19:29

sztem másnak sem adna.

én lehet megcibálnám(most épp ezt gondolom),ha tudnám, h felrakta a gyerekem képét.

Én pl ovónő ismerőseimnél sem látok ovodai gyerekképeket feltöltve saját közösségi oldalra.

2011. júl. 20. 19:22

Nem tartom valószínűnek, hogy a nemkrég végzett ápolónőnek engedélyt adna a szülő gyermeke fényképének a hálón való megjelentetéséhez;

azért vérnek nem kell folynia.

2011. júl. 20. 19:08
Aztán fejét is vegyék annak a nővérnek ;)
14. jstefan (válaszként erre: 1. - Ppicasso)
2011. júl. 20. 18:47
Azonnal jelenteni kell írásban a kórház igazgatójának,és nyomatékosan közölni kell az igazgatóval hogy személyiségi jogok durva megsértése miatt a kisgyermekek szülei büntetőeljárást kezdeményeznek a kórház ellen,amennyiben nem távolítja el azonnal az ilyen,és hasonló nővért az egészségügyből!
2011. júl. 20. 17:25

Abban az esetben töltögetheti fel,ha ő fotózta le és engedéllyel,és meg is kapta azt.

Engedélyt adhat a szülő is szóban!Nem tudhatjuk mi van a háttérben....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook