Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted ha egy bak törpenyulat ivartalaníttatok nem lesz büdös?Nagyon fontos! fórum

Szerinted ha egy bak törpenyulat ivartalaníttatok nem lesz büdös?Nagyon fontos! (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 12. 18:38
Sziasztok! Nyuszi ivartalanításról... :) van egy kisfiú és egy kislány nyuszim, a lányt szeretnénk ivartalanítani, mert ő félénkebb, visszahúzódóbb és a kisfiút ütötte amikor összeraktuk őket (a fiú akkor még nem volt ivarérett, most már az) Na szóval ha a kislányt ivartalanítjuk, akkor ugye nem fogja ütni a kisfiút és összetudjuk őket rakni? És a kisfiú nem fog rá ugrálni?!
2009. máj. 27. 10:09

Sziasztok!

nekem van 1 tündéri kicsi fiú nyuszkóm! ivartalanítottuk és kb másnaptól már semmi szaga nem volt a drágának, 1 szobában alszik velem és semmi szag nincs! egyébként viselkedés szempontjából is ajánlom, hogy ivartalanítsd!

2008. okt. 31. 14:08
Melletted alszik?
20. 8565183eb5 (válaszként erre: 19. - Szapidori)
2008. aug. 1. 12:10
10-15 évet is élhetnek. A súlyuk 1,5-2,5kg között mozog a törpéknek. Kérdezd meg az állat dokit hogy ő meg tudja-e csinálni az ivartalanítást vagy ajánl mást.4 hónapos kortól lehet ivartalaníttatni. Fiú vagy lány nyuszi?
19. szapidori (válaszként erre: 18. - 8565183eb5)
2008. júl. 29. 14:53

Kicsit eltűntem...,

Az enyém állítólag februári születésű, az anyósom vette a kisfiamnak húsvétra... Az állatorvos nem mondta , hogy ivartalanítatni is lehetne..

Egyébként ő állítólag törpe, de szerintem elég nagyra nőtt... A törpe nyusziknak mekkora lehet a végleges magasságuk? És egyáltalán meddig élnek???

18. 8565183eb5 (válaszként erre: 17. - Szapidori)
2008. júl. 28. 17:45
Faforgácsot ne tegyél. Igen pisilni a wcbe jár bogyó az van máshol is de a legöbb a wcjébe. Ha össze vissza pisil lehet ivarzik. mennyi idős? Nekem 4hónapos és visszem ivartalaníttatni pénteken. Citrusfélét ne egyen. A többi mehet de kevés. Ha valahova olyan helyre végzi a dolgát ahova nem szabad ecetes vízzel most fel hogy ne érezze. Próbáld ki a sarok wct és csak abba tegyél macska almot vagy préselt fát.
17. szapidori (válaszként erre: 16. - 8565183eb5)
2008. júl. 28. 14:10

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál!!!


sarok WC-je nincs, egy nagy ketrece van, ahol alul macskaalom rászórva pedig faforgács van.

És a Tied belepiszkit a sarok WC-be? Mert állítólag a nyuszik csak egy helyre végzik a dolguk, de ez az enyémről nem mondható el...

Ő legjobban a mosókonyhába szeret menni.. :(

a doki javasolta, hogy adjak neki immunerősítő pasztát, hát ez nem egy semmi feladat..

Ő a kertbe is kijár, ott eszi ami neki szimpatikus, egyébként én vettem neki tápot, szénát is, meg kap most salit, répát, de valaki azt mondta, hogy agyümit is lehet neki nyugodtan. De milyet??, bármilyet??

16. 8565183eb5 (válaszként erre: 15. - Szapidori)
2008. júl. 28. 13:48

Szia


Min tartod? Pl ha alul faforgács van attól is tüszöghet (por miatt) Nekem úgy van hogy vettem olyan sarok wct és biolux macska almon van. Néha nekem is tüsszentett de ez nem általános náluk. Kb 3x halottam tüszenteni a lassan 3 hónap alatt. Én adok neki vagy friss füvet vagy szárazat és magkeveréket. Gyümölcsöt is kaphat keveset mert nagy a cukortartalma ezért nem szabad sokat. És friss víz van előtte mindig golyós itatóban. Ha nem javul vidd vissza dokihoz.

2008. júl. 28. 13:30

Sziasztok!


Látom ez a topic már nem nagyon él, de ha valaki mégis olvassa jó lenne, ha tudna válaszolni.

Nekem is van törpenyuszim ( Béla ), nagyon sokat prüszköl!! Állatorvosnál voltam vele, egyszer meg is volt fázva ( 40 fokban!!)kapott natibiotikum kúrát, most már annyit nem prüszizik, de egyálatlán nem tudom, hogy a nyusziknál ez természetes, vagy csak esetleg nem gyógyult volna meg?????

A másik kérdés, hogy Ti mit adtok enni nekik? Gyümölcsöt lehet???

14. 8565183eb5 (válaszként erre: 13. - Tinendo)
2008. júl. 26. 18:13
Köszike a segítséget. Az én nyuszim nem szereti a háton fekvést. Még nem volt vágva a körme elösször dokival csináltatnám. Van már időpont a dokihoz. De azt sem tudom hogy megtarsam -e a nyuszit vagy sem. Félek hogy ráköltök egy rakás pénzt megint és nem is lehet a végén bent tartani. Kint meg nem érezné jól magát. Oltásokat megkapta mindet.
13. tinendo (válaszként erre: 12. - 8565183eb5)
2008. júl. 24. 19:12

De az állatorvos el tudja mondani, hogy érdemes-e ivartalanítani a nyuszit vagy sem.


Megkérdeztem a bnőmet.

Bakokat 4-5 hónapos kortól, nőstényeket 8-9 hónapos kortól ajánlott ivartalanítani. Tehát a te nyuladat lehet már. Jól emlékeztem, ő is azért ivartalanította a nyusziját, mert mindenhova odapisilt és nagyon büdös volt, pedig sűrűn takarította a "WC-jét", az ivartalanítás ára 9000 ft volt, de ez orvosa válogatja.

A "büdösség" elmúlására nem tudott konkrét időpontot mondani, de úgy emlékszik, hogy 1 hét múlva már jelentős változás történt.

Bár azt hozzátette,h. pár napig igen aluszékony és kicsit félős volt a nyuszija a műtéttől.


Meg annyit üzent, hogy a myxo oltás-t adasd be neki, meg kb. 2 havonta kell körmöt vágni a nyusziknak. Ha az öledben a hátára fekteted, traszba esik és könnyen meg lehet csinálni. :)


Ne ijedj meg, az ivartalanítással csak jobb lesz mind2töknek! :)

12. 8565183eb5 (válaszként erre: 10. - Tinendo)
2008. júl. 23. 23:13

Nem sok nyuszis jár a környéken állatdokihoz. Légyszi kérdezd meg a barátnődet hogy mennyi idő után múlt el a szagosodás meg minden mást.

Köszi előre is.

11. tinendo (válaszként erre: 9. - 8565183eb5)
2008. júl. 23. 21:34
A bnőm mind2 nyuszijának jobb volt a műtét után az "illata".
10. tinendo (válaszként erre: 7. - 8565183eb5)
2008. júl. 23. 21:33

Konkrétat nem tudok mondani.

De ha gondolod megkérdezem.

Azt tudom,h. 1 ideig igen visszahúzódó volt a nyuszija, bár ez minden nyuszinál másh. lehet, mert az előző nyuszija is ivartalanítva lett, de ő inkább bújós volt a műtét után.


Szerintem kérdezz rá az állatorvosnál,h. ő mit ajánl a nyuszidnak.

9. 8565183eb5 (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. júl. 23. 21:30
Igen ivartalíntják. Van is időpont. Csak azon gondolkodok hogy mi van ha utána is büdi lenne? Ezért lehet inkább kinti ketrecet kéne neki csinálni és inkább nem műttetném.
8. tinendo (válaszként erre: 4. - 8565183eb5)
2008. júl. 23. 21:28

Sajna az ivarzás miatt "büdös" ennyire, használj hántolt fakérget rá meg préselt szalmaalmot.


Sajna ilyenkor a külön "wc" részt többx kell cserélni kell, mint előtte, vagy ivartalanítsd, szerintem már a 4 hónapos nyuszit is ivartalíthatják.

7. 8565183eb5 (válaszként erre: 6. - Tinendo)
2008. júl. 23. 21:26
nekem is illatosít mindent a büzmirigyeivel. Mennyi idő elteltével szűnt meg a büdi műtét után? Mostmár kicsit sem büdős?
2008. júl. 23. 21:21

A bnőmnek van törpenyula, sajna elég "büdös" volt, főleg az "kanos" napokon. Még a "bogyóit" is illatosította a bűzmirigyével.

Így ivartalanítva lett, azóta semmi gond vele.

Az állatorvos is ajánlotta az ivartalanítást, állítólag 6-8 hónapos korban ideális, a betegséget is meg lehet előzni vele, ráadásul így kevesebb esély van arra, hogy megvaduljon, hogy sokat kaparjon...

Én a bnőm nevében csak ajánalni tudom.

5. 8565183eb5 (válaszként erre: 3. - Napra_forgó)
2008. júl. 23. 21:15
Biolux macska almot használok sarok wcben ahogy kell.
4. 8565183eb5 (válaszként erre: 2. - 3cdd2cedd8)
2008. júl. 23. 21:15
Igen. Mostmár büdös kezdett lenni. 4hónapos. Pár órája takarítottam de már bogyózott és büdi sajnos. Most kezdett el ivarzani.
2008. júl. 23. 21:14
Szerintem az inkább a takarításon, illetve az almon múlik...
2008. júl. 23. 21:13
Miért, egyébként büdös?
2008. júl. 23. 21:13
Szerinted ha egy bak törpenyulat ivartalaníttatok nem lesz büdös?Nagyon fontos!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook