Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted felelőtlenség, ha nők vállalnak úgy babát, hogy az apuka már 60 körüli? fórum

Szerinted felelőtlenség, ha nők vállalnak úgy babát, hogy az apuka már 60 körüli? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. jan. 4. 18:15
Az az nő, aki 60 éves férfivel babaprojekbe fog, az önző és felelőtlen, hiszen csak magára gondol.
66. acuko
2013. jan. 1. 15:42
Szerintem is felelőtlenség. Valószínűleg a gyerek 20 éves kora körül már nem is fog élni. Erre is kellene gondolni. ha fiú a gyermek, akkor meg pláne, mivel nem lesz előtte férfiúi, illetve apai minta. A nő meg egyedül marad egy kisgyerekkel. Nem 120 évig élünk, lássuk be.
2013. jan. 1. 15:32
Igen, felelőtlenség. Arra is kell gondolni, hogy vajon egészséges lesz-e, vajon fel tudja-e majd nevelni az apa, fel tud-e kelni éjjel hozzá és fél éjszakákat dajkálni, majd másnap dolgozni menni(ha még dolgozik:) ), ott tud-e lenni a érettségi ballagásán vagy a diplomaosztón? Nem valószínű. Eleve hátrányban indul szegény gyermek, ha születésekor az apja már 60 éves. Megpecsételi az egész életét, kiszúrás lenne a gyermekkel.
64. spinneli (válaszként erre: 1. - 37ff3fb0e3)
2013. jan. 1. 12:49

Ja, nem tartom felelőtlennek őket-pláne, hogy bármilyen korosztályt nézel rengeteg az elvált anyuka, apuka.

Én többre értékelem a kellő érzelmi intelligenciával, ön és társismerettel közötti házasságokat, mint azt, hogy hány évesek között köttetik.

63. spinneli (válaszként erre: 1. - 37ff3fb0e3)
2013. jan. 1. 12:48
Szerintem a legtöbb kapcsolatban, ahol ekkora korkülönbség van, végig gondolják a lehetséges kimenetelt, és felkészülnek rá.
62. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 46. - Tixtina)
2013. jan. 1. 12:29
:) négy egyeteme van?????? saját tulajdona???? tök jó neki:) Persze, attól még öreg ember, bár már lehet, hogy nem is él:)
61. Kedit
2009. aug. 3. 14:57
Bocsi! Marsa, ezt neked akartam válaszolni!
60. Kedit (válaszként erre: 59. - Kedit)
2009. aug. 3. 14:56
Nem föltétlen jóindulatot érzékelek a kérdésben.. Apukám 62 éves.
59. Kedit (válaszként erre: 57. - 84c0401bbc)
2009. aug. 3. 14:55
Köszönöm. Én is remélem, hogy igy lesz! :)
58. 3bfe537d39 (válaszként erre: 55. - Kedit)
2009. aug. 3. 14:45
Az apukád hány éves?
57. 84c0401bbc (válaszként erre: 55. - Kedit)
2009. aug. 3. 09:27
Jó látni, hogy vannak olyanok is, akik nem a pénz meg egyéb külsőségek miatt választanak idős társat, hanem kizárólag a lelki dolgok miatt. Kívánom, hogy minél több együtt töltött évetek legyen egészségben, boldogságban!
56. Kedit (válaszként erre: 52. - 37ff3fb0e3)
2009. aug. 3. 07:52
Az meg, hogy miben más? Mindenben. Minden ember más. Nekem semmi bajom a fiatalokkal, 2 fiútestvérem van, van fiú barátom (ilyen haverságra gondolok) szóval semmi gáz velük. Egyszerűen csak pont a férjembe lettem szerelmes. Látok sok jóképű fiatal srácot, de szexuális vonzalmat nem éreztem igazából soha irántuk. Hogy ez miért van, nem tudom, de igy alakult és remélem később sem bánom meg. Remélem nem lett túl zagyva! :)
55. Kedit (válaszként erre: 52. - 37ff3fb0e3)
2009. aug. 3. 07:47

Szia!

Igen van 2 gyereke. Ő is akart közös babát. Szüleim elfogadták, ők már "hozzászoktak" ehhez. Meg azt látják, hogy boldog vagyok/vagyunk és szerintem ez a lényeg!

Remélem nem veszek el semmit a kisfiamtól, neki mindent szeretnék megadni. A férjem nagyon szereti őt, kisfiam is már most rajong érte (már amennyire egy 5 hónapos baba tud ilyet), szerintem az a lényeg hogy szeretetet kapjon. A többi nem nagyon számit.

Hogy félek-e? Nem. Annyi minden miatt félhetne az ember. Kár lenne ezt a rövid életet ilyennel elrontani. Én hiszek Istenben, hiszem, hogy a legjobbat kapjuk. Aggodalmaskodhatok éppen, de mire mennék vele?! Sose tudhatjuk mit hoz a holnap!

54. tixtina (válaszként erre: 13. - Csókica)
2009. aug. 2. 22:11

Az legyen a legnagyobb problémája,hogy az unokájának fogják nézni.

Inkább,tudja elindítani a gyermeket az életbe.

Ez a legfőbb gondjuk az idős apukáknak.

Aki hatvananak szül gyermeket,az minden bizonnyal kellőképpen mérlegel előtte-felméri,hogy képes lesz-e egyedül felnevelni a gyermekeit.

Amennyiben nem,bizony nagy felelőtlenség belevágni.

53. Crystall (válaszként erre: 47. - Tücsimücsi)
2009. aug. 2. 21:57
Teljes mértékben egyetértek!
52. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 50. - Kedit)
2009. aug. 2. 21:49

A férjednek voltak már nagy gyerekei? Ő is szeretett volna babát ilyen idősen, vagy látta, hogy te mennyire szeretnéd, és ezért vállalta?

Benned nem volt kérdéses vele a gyerekvállalás?

Nagyjából apukád korabeli lehet, hogy fogadták a szüleid a hasonkorú vőt? Nem félsz a jövőtől? Nem érzed, hogy a kisfiadtól "elvettél sokmindent- vagy lehet, hogy elvettél" - egy ilyen idős apukával? Írod, hogy nem az anyagiak befolyásoltak, miben más ő,mint a te korosztálodbeli pasik?

Nekem a húgom jár hasonló cipőben, ő most 26 éves, a barátja pedig 54. A férfinek van egy 21 és egy 18 éves gyereke, ő már szerintem nem akarna, de szereti a húgomat, akin meg kitört a bébiláz, otthon meg a szüleim miatt áll a bál. Én féltem, de az ő élete, nem akarok semmilyen tanácsot adni neki, hogy aztán engem okoljon, meg aztán mindenki csak a saját életéért a felelős. De azért kár lenne tagadnom, hogy aggódom érte is, meg egy esetleges baba jövője miatt is.

2009. aug. 2. 21:44

A magam részéről nem vitáznék senkivel ebben a kérdésben.

Mi jól érezzük magunkat ez a lényeg.

Hogy meddig? A jó Isten tudja.

Aztán magasról teszek rá,hogy ki mit gondol.

Nem állok neki győzködni senkit-szívből kívánok olyan boldog és harmónikus kapcsolatot mindenkinek,mint a miénk:DD))Puszi:))))

50. Kedit (válaszként erre: 48. - Judyt640)
2009. aug. 2. 21:00

Sziasztok!


Még nem olvastam teljesen vissza, de rajta vagyok.

Tapasztalatból szólok hozzá! A férjem 56 éves, idén született a kisfiunk 3 évig próbálkoztunk végül lombikbaba lett.

A hozzászólásodra csak annyit mondanék, hogy a férjem a kapcsolatunkba kb. 3,5 milliós adóssággal érkezett. Jómódúságról asszem nemigen beszélhetünk...

49. mamma2 (válaszként erre: 48. - Judyt640)
2009. aug. 2. 20:16
100%-ban egyetértek a véleményeddel, a fiatal nők kizárólag csak a jómódú 60-asoknak szülnek gyereket,és feltétele az anyagiak!!!!Más esetben ,még a "szerető" viszonyt sem vállalnák be, nem hogy egy gyermeket!!!!
2009. aug. 2. 19:01
A fiatal Nök csak akkor szülnek egy öreg pasinak ha van pénze.Na nemá hogy a löttyett seggét szeressék ,,,bocs,,,de 99 százalékban igy van
2009. aug. 2. 18:47

Megint egy topic amiről lehet vitatkozni. Ugyanaz, mint a 40-45 évesen szülni fórumba.


Szerintem egy 60 éves ember igenis öreg hozzá, hogy gyereket csináljon , úgy, mint egy 45-46 éves nő a szüléshez.


Gondolom sok pasi azért is vállal gyereket ennyi idősen, mert fiatalabbnak szeretné érezni magát. Csakhogy a sejtjei attól még nem fiatalodnak meg.


Bírom , hogy jönnek újból a példák, hogy huszon-harmincévesen is halnak meg apukák.

Nem vitatom, elő-előfordul, de NEM EZ A JELLEMZŐBB, ha összevetjük hatodik X-et betöltő emberekkel.

46. tixtina (válaszként erre: 11. - Masször)
2009. aug. 2. 18:24

Akkor az én férjem már túl van az átlag életkoron.

Két gyermekünk van-akik intelligensek-fiam 6 éves,és sakkozik,kiváló a logikai érzéke-ezen kívül is -igen eszes gyerek.

Ehhez persze hozzájön a genetika,hiszen az apjuknak 4 egyeteme van,és komoly koponya:))

8 éve vagyunk együtt,egy jól működö kapcsolatban.

Persze,meghalhat bármikor-de egy fiatal is megpattanhat,ahogy a környezetemben sok esetben előfordult már:(

45. buzasi1983 (válaszként erre: 33. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 2. 17:41
nemigazan ertem a kerdesed szerinted mindegy hogy milyen idosen vesziti el valaki az apukajat? nekem vannak emlekeim es tudom hogy o hogy gondolkozott mit tartot helyesnek mit nem magammal hoztam azt amire o tanitott nevelt de az ocsem aki ma mar 6 eves semmit nem tud rola semmire nem tanitotta mert nem volt ra lehetosege en az a fajta ember vagyok aki hogyha tudja hogy jo eselye van ra hogy kitorje a labat az uton akkkor valoszinuleg nem fogok elindulni.a masik amit fontosnak tartok hogy alltalaba az idosebb ferfiaknak mar van gyerekuk es nem ertem akkor miert kell a sorsal jatszani vagy feltudom nevelni vagy nem attol meg lehet boldog egy fiatalabb novel mert nincs gyereke minden notol.de persze vannak akiknek nincs gyereke es az persze egeszen mas. de van egy kozmondas ami azthiszem nagyon ide valo: szuleink tetteiert mi felelunk es azthiszem minden szulonek az a feladata minnel kevessebb tetteiert feleljen a gyereke
44. Crystall (válaszként erre: 30. - 3bfe537d39)
2009. aug. 2. 17:12
Ezért is irtam, h mindennek megvan a maga ideje és nem jó ha 60 éves apukának lesz gyereke.
43. 3bfe537d39 (válaszként erre: 41. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 2. 17:09
Nemrég beszélgettünk egy kolléganőmmel arról, hogy miért "hülyülnek " meg a pasik 50 felett? Pl. a mi cégünkben is van több olyan, aki akkor fiatalított. OK, én is azt vallom, hogy egy kapcsolat mindig kettőn áll, és egy harmonikus kapcsolatba nem férkőzhet be 3. , na de miért borít ennyi 50-es mindent? Miért nem elég csak a szerető? :D Nem egy olyan ismerősöm van, aki pár év után visszakullogott a feleségéhez, miután az új asszony dobta...
42. csókica (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 2. 17:06
Olvasom itt fent a történeteket,és sokszor ledöbbenek hogy milyen dolgok is vannak,cserélgetik egymást mint más az alsóneműt,vagy pedig az alkohol teszi tönkre a kapcsolatokat, vagy elhagyják a gyermekeiket. stb.Gondolom a hölgy alaposan átgondol mindent,és úgy dönt ahogy nekik jó,vállalva minden következményt.Minden benne van a pakliban és bizony semmi nincs korhoz kötve.
41. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 39. - 3bfe537d39)
2009. aug. 2. 17:04

:))

akkor már majdnem közös a nevező :)).

40. 3bfe537d39 (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 2. 17:03
Persze, egyetértünk, a kapcsolat minősége nem korfüggő elsősorban. De ahol már gyerek is van/lesz, ott szerintem a természeti törvényeket is fajsúlyosabban kell figyelembe venni.
39. 3bfe537d39 (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 2. 17:01
Abban egyetértek veled, hogy felelőtlenül járkálnak ki-be be emberek egymás életébe. De ez nem csak a 30-40 évesekre igaz! A legtöbb 60 éves apuka felnőtt gyerekeket és évtizedes házasságokat dob a kukába egy 20-30 éves új nőért.
38. 3bfe537d39 (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 2. 16:58
Nem garancia, fiatalon is lehet rossz kapcsolat, de azért ahol van 60 év difi, ott már nem egy generációs különbség van, és többnyire egy 70 éves apuka azért nem azt fogja élményiügyileg begyűjteni egy gyerekkel, egy 40 éves a 10 éves csemetéjével, még akkor sem, ah a 70 éves nem rokkant teljesen egészségileg, vagy mentálisan.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook