Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted érdemes olyan mérleget venni, ami csonttömeget is mér? fórum

Szerinted érdemes olyan mérleget venni, ami csonttömeget is mér? (tudásbázis kérdés)

25. ariadna (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. aug. 14. 19:55
Megkérdezhetem mennyibe kerülnek ezek a mérlegek? Mert mi most lehet szemezünk eggyel ami mér izom - , zsír - , testvízvíz tömeget és 5000 ft hűségpontokkal egy nagyáruházban...
24. k.tünde78 (válaszként erre: 23. - K.tünde78)
2010. aug. 14. 19:16
tesztelem majd.
23. k.tünde78 (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 19:15

Ugyan Én csak reggel szoktam mérni magam,de tesztelem az említett helyzeteket.

Kosz nálunk van, a gyerekek tesznek róla,Én meg nem vagyok az a tipus,hogy óránként porszívóval söprűvel és feltőrlővel futkosok.


Egyébként hivatalosan úgy kell használni ezeket a készülékeket,hogy előtte törlőkendővel lekell törölni a lábat.Na Én ezt nem szoktam.Nem tudom volna e jelentősége,bár szerintem nem.

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - K.tünde78)
2010. aug. 14. 19:06

OK... de nem is kell ahhoz bőrkeményedés... de mi van, ha fürdés előtt és fürdés után is ráállsz? utóbbinál ugye kiázott, puha a talpbőr.

és mi van, ha úgy állsz rá, hogy előtte mezítláb mászkálsz egy darabig? mert ugyan (feltételezhetően) nincs kosz a lakásban, de ugye olyan nincs, hogy egyáltalán ne legyen por sehol...


ezeket ki kellene próbálni ;)

21. k.tünde78 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 19:00

:-DDDDDD


Hát ennyire még nem gondoltam bele.

Még nem volt ilyen gondom lévén,hogy karban tartom a talpikám,mert reszel minden este fürdéskor.:-)

20. youlcsi (válaszként erre: 19. - K.tünde78)
2010. aug. 14. 18:53

és mi van, ha az embernek a talpán bőrkeményedése van?

aztán ha lereszeli, máris mást mér?


tudom, ez már olyan a kákán is csomót kategória...

19. k.tünde78 (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 18:39

Nagyon is jó,hogy szeretsz számolgatni.


Érdekesek ezek a kütyük nagyon,egy biztos az itthonin ha keveset ittam már mutatta az alacsonyabb vízarányt is.Bár tény,hogy a leghitelesebb a tesösszetétel analizáló,viszont azért jó az otthoni is ha van,nem kell mindig belebonyolodni a számolásba.Egy 70 kg sportoló izmos embernél a talpon is vékonyabb a réteg,míg a 70kg hájas társának párnásabb a talpa ezt érzékeli is ügyesen a szenzor a kismérlegen is.

18. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. aug. 14. 18:26
Paleontológusoknak igen. :)
17. youlcsi (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2010. aug. 14. 18:19

OK... nem értek hozzá...

én mindig csak értetlenül álltam az olyan mérlegek mellett a boltban, amik minden csodát tudnak.


egyébként ha azt mondom, hogy egy ember testtömegének (aki legyen mondjuk 70 kiló, mert hogy nem kövér, de azért jó súlyban van) 70%-a víz kb jó esetben, nagy átlagban, akkor marad 21 kiló... amiből nem tudom, mennyi a zsír... de ha a 70 kilóból a mérés téved 1,1%-ot (ami majdnem 80 deka), az a 21 kilóra átszámolva már közel 4%-os eltérés (és mondom: arról fogalmam sincs, hogy abban a 30% maradékban mennyi átlagosan a zsír)


de egyébként csak hülye vagyok... és imádok mindent számolgatni (de komolyan!) :))

16. k.tünde78 (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 18:11

nem nagy eltérés,mert a házi mérlegek legtöbbje,a súlyt /testzsírt és vízet mérik százalékban.A testösszetétel analizálók ettől sokkal összetettebbek.4 nagy csoportra van lebontva a mérése :

1,Testösszetétel analízisnél méri a sejten belüli víz,sejten kívüli víz,fehérje ,ásványi anyag,zsírtömeg .

2,Izom-zsír analízisnél súly,vázizom tömeg,testzsír tömeg.

3,Elhízás diagnózisnál a testömegindex testzsír,derék-csípőarányt.

4,Zsír és ásványianyag egyensúlynál a jobb és bal kar ,jobb és bal láb,törzs súlyát méri meg.(És igen a karok-lábak nem feltétlen azonos súlyúak.)

És ezeken felül még méri a Tápláltsági állapotot,Testsúly összetevőket,Elhízási diagnózist,Testsúly egyensúlyt,Testi erőt,Egészségi állapotot,és megmutatja a szükséges Testsúly-változtatási igényt.


Tehát ha a fentiek tudatában hasonlítjuk össze a két gépet akkor ez a különbség elenyésző.

15. youlcsi (válaszként erre: 14. - K.tünde78)
2010. aug. 14. 17:55
azért nekem ez nagy eltérésnek tűnik... bár azt sem tudom, mit mér... százalékot? vagy vmilyen arányt?
14. k.tünde78 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 17:45

Zokniban csak súlyt mér,a többi adatot nem tudja értékelni.:-)


Na akkor,nekem van itthon ilyen kis mérlegem,és voltam májusban tesösszetétel analízisen is nagy gépen.A testzsírnál 1,1 volt az eltérés(Az itthonin 23,5 a nagy gépen 22,4 volt).

Tehát mondhatjuk,hogy kis eltéréssel de hozzávetőlegesen jó értéket ad az otthoni mérleg is.

13. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 17:38
Az InBody testösszetétel analizálók is ugyan ezen az elven működnek,talpredőből és a tenyér-ujjak párnáiból mérnek.Ezek a gépek már szinte 100%pontosságot adnak.Tehát hihetsz a kis mérlegednek is feltéve ha nincs lemerülőben az elem benne.
12. youlcsi (válaszként erre: 10. - 8ee31e318f)
2010. aug. 14. 17:38
meg vérnyomás, teljes vérkép... :D
11. youlcsi (válaszként erre: 8. - Ekka)
2010. aug. 14. 17:37

és ha zokniban állok rá, akkor nem is?


félretéve a viccet: egy olyan szerkezet, ami a talp redőit meg tudja különböztetni, sztem árban nem az a háztartási nagyságrend...


de egyébként komolyan érdekel: ezek ezt tényleg tudják? (ha igen, miből?) vagy csak amolyan "vakulj magyar!"...

2010. aug. 14. 17:37
es van olyan ami minden alkalommal keszit egy teljes kivizsgalast is? akkor megsoporlan a dokihoz jarast. azt sem bannam ha megmondana hany lyukas fogam :D
2010. aug. 14. 17:37
en is merlegfuggo vagyok:d sokszor raallok. Az enyem mer bmit meg testzsirszazalekot. de mar lattam egy masikat, majd ha ez elromlik azt veszem meg, bar ezt is nemreg vettem:D
8. Ekka (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. aug. 14. 17:31
Állítólag a talpredőkből:D
7. Ekka
2010. aug. 14. 17:30
Én olyat vennék, ami 'mindent' tud, de ugye én mérlegfüggő vagyok:D
6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Panka78)
2010. aug. 14. 17:30

és azt a mérleg honnan tudja, hogy neked milyen erős a csontozatod?


én az otthoni testzsírmérős mérlegekben is kételkedem (éppen ezért: a mérleg honnan tudja, hogy nekem milyen erős csontozatom van, milyen hájas vagy esetleg izmos vagyok?)

5. k.tünde78 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. aug. 14. 17:30

Ez a mérleg akkor jó szerintem ha valaki túlsúlytól szenved és egészséges étkezés mellett szertne megszabadúlni a zsírtól.

Iletve még különböző betegségekben szenvedő embereknél,lehet ez akár korai csontritkulás is ,vagy nőknél hormonoktól kiváltott izomsorvadás,de a fejlődésben lévő gyerekek csontozatát is szemmel lehet így kísérni.

Milyen fajta készülék ez?Én is kiváncsi lennék rá nagyon.

2010. aug. 14. 17:27

Csak azért gondoltam, mert pl. akinek nehezebb a csontja, annak pl. a nagyobb súly is ideális, mint pl. a vékony csontozatú embernek..


Bár nem tudom ,hogy ez a mérleg mennyire elemzi

Ezért kérdezem

2010. aug. 14. 17:24

Sztem felesleges.

A csontod esetleg majd csontritkulásnál fog kevesebbet mutatni:-))

2010. aug. 14. 17:24

Olyan mérleget néztem ki ami a köv. tudja:

Testsúly mérés, testzsír, testvíz, kalória, izom- és csonttömeg elemzés!


Ami nem tudja a csonttömeg mérést, az 2ezer ft-al olcsóbb:D

2010. aug. 14. 17:23
Szerinted érdemes olyan mérleget venni, ami csonttömeget is mér?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook