Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted érdemes lovasterapeutának menni? fórum

Szerinted érdemes lovasterapeutának menni? (tudásbázis kérdés)

14. c7aed17dc6 (válaszként erre: 13. - Alexa77)
2009. jan. 24. 12:36
evvel én is így vagyok,nagyon sok mindent szeretnék tanulni még..Szeretettel várlak. Sz.tem priviben írjunk,szegény kislány topicját szétnyomjuk...
13. Alexa77 (válaszként erre: 12. - C7aed17dc6)
2009. jan. 24. 12:23
Akár személyesen is szívesen megismernélek, mondjuk a tavasz folyamán... Lehet, hogy tudnánk egymásnak újat mutatni. :-) Én mindig szívesen tanulok, mások tapasztalatai is jól jönnek néha.
12. c7aed17dc6 (válaszként erre: 11. - Alexa77)
2009. jan. 24. 12:14
örülök... annak is,hogy "lovasismeretséget" kötöttem közben...
11. Alexa77 (válaszként erre: 8. - C7aed17dc6)
2009. jan. 24. 11:23
Igen, én is úgy látom, teljes az összhang!:-)
10. c7aed17dc6 (válaszként erre: 9. - Whitehill)
2009. jan. 24. 11:18
Szia! Inkább priviben írok,mert talán nem tartozik mindenkire. Azt kérdezném,láttál-e már lovat "közelebbről",lovagolsz-e aktívan,ha igen milyen szinten? Mert bárhova odamész,hogy neked ez tetszik,és meg lehet-e élni belőle,nem fognak szívesen látni. Általában ezek az emberek nagyon elkötelezettek,és ha még soha nem volt közöd a lóhoz,furcsa viselkedésre számíthatsz.Megkérdezhetem,miért ez tetszik? /túl azon,hogy segíteni akarok az embereken,és ilyen közhelyek../Segítek neked,de többet kell tudnom,ha Te is akarod:Judit
2009. jan. 24. 10:29
Éredemes lenne megnéznem, tény és való. Lehet ilyen helyeken érdeklődni a szakma iránt? Pl. a hozzám legközelebb eső lovasterápiát alkalmazó istállónál?
8. c7aed17dc6 (válaszként erre: 7. - Alexa77)
2009. jan. 24. 10:11

mindenben egyetértünk,és talán meg kéne néznie a napjainkat,mélyebben belelátni a dolgokba,és akkor tudna dönteni. Gondolom Te is,én is szívesen

megmutatnánk,milyen az életünk!Gyönyörü,de nehéz,és teljes elhivatottság kell hozzá

7. Alexa77 (válaszként erre: 2. - Whitehill)
2009. jan. 24. 09:59

Igen, meg lehet belőle élni, sajnos sok fogyatékkal élő ember van, akik számára nagyon sokat jelent a lovaglás, a ló közelsége. Én magam is csinálom, illetve a családom, nehéz, de nagyon szép hivatás - igaza volt az előttem szólónak, ez nem egyszerűen egy szakma.

S hogy mi kell hozzá? Alaphangon is rengeteg türelem, szeretet, adni és segíteni akarás. Ha valaki azért kezd bele, mert úgy tekint rá, mint egy jó megélhetési forrásra, annak nem szabad ezt választania. A lovasterápia - csakúgy, mint bármilyen más hivatás, amellyel embereken segítesz - egész embert kíván, rengeteg odaadással. A hiedelmekkel ellentétben egyáltalán nem könnyű. Nem csak a lovat kell ismerned, értened és szeretned - és ide beletartozik a ló speciális képzése - hanem az emberrel, anatómiailag, pszichológiailag teljesen tisztában kell lenni, ismerni az egyes fogyatékosságok sajátosságait és azokat a gyakorlatformákat, amelyek ezen segítenek. Tudni kell, hogyan fejlessz egy mozgássérültet, egy autistát, egy down-szindrómás beteget, egy halmozottan sérültet, stb. Vagyis kell egy gyógypedagógiai végzettség, egy komoly lovastudás, s aztán az erre épülő - egyáltalán nem könnyű - lovasterapeuta képzést kell végigcsinálni.

Szép hivatás valóban, de csak akkor válaszd, ha úgy érzed, minden megvan benned, ami hozzá kell.

6. whitehill (válaszként erre: 3. - C7aed17dc6)
2009. jan. 24. 09:56
Kezdésnek mi kell hozzá? Mit érdemes megtanulni mellé? Gyógypedagógia, gyógytornász képzettség kell-e?
5. katácskák (válaszként erre: 3. - C7aed17dc6)
2009. jan. 24. 09:16
Gratulálok NEKED-e szép HIVATÁS választásodhoz.:))
2009. jan. 24. 09:14

Bár én NEM értek hozzá, csak laikus sziten.

Sokat olvastam RÓLUK régebben, hogy mennyit segítenek, AKIN kell.

Gratulálok célodhoz :)

Sok sikert kivánunk.

A Lányom gyógypedagógiai asszisztens, Ő tanulta mint 1 módszert a sérült Emberek segítésére.

3. c7aed17dc6 (válaszként erre: 2. - Whitehill)
2009. jan. 24. 09:14
A dolog ott kezdődik,hogy mennyire vagy elkötelezett a ló iránt,mennyire tudod az egész életedet nekik szentelni kellő alázattal.Ez nem 1 szakma,hanem HIVATÁS. Hacsak lovaglást akarsz oktatni akkor is,de ha ezt még súlyosan beteg gyerekekkel,emberekkel akarod tenni,az egész lényedet alá kell rendelni annak,amit csinálsz. Mindent tudnod kell"lóul" /milyen állat,ki kell tudnod képezni,kiválasztani azt az egyedet,aki elkalmas erre a feladatra,és kiépíteni a lovaddal egy testi lelki kapcsolatot,és persze nem utolsó sorban jól kell lovagolnod/. Ha megélhetés oldalról közelítesz,bele se kezdj! Csak akkor,ha a lovaknak,és + a beteg embereknek tudod szentelni az egész életedet. Hogy ez mit jelent a mindennapokban,tudnék mesélni...Ha érdekel,kérdezz!
2009. jan. 24. 09:04
Nagyon érdekel a szakma és szeretnék többet megtudni róla. Mi kell hozzá, meglehet-e belőle élni, stb.
2009. jan. 24. 09:04
Szerinted érdemes lovasterapeutának menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook