Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted be lehet "vonzani" egy jóslatot? fórum

Szerinted be lehet "vonzani" egy jóslatot? (beszélgetős fórum)


12. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. jún. 27. 15:02
Igen.. de remélem nem fog. Már ha az ember ki tudja kapcsolni azt a bizonyos gombot.
11. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 27. 12:32
Létezik az a fogalom hogy "önbeteljesítő jóslat". Ez azt jelenti hogy a jóslat eleve befolyásolja az illetőt a döntéseiben.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Cinny)
2011. jún. 27. 09:17

Próbálok ebben hinni.. most ezen vagyok. Nem szabad agyalnom a kártya "igazságán". Elviekben én mindig is úgy hittem, hogy mi alakítjuk a sorsunkat, és talán Isten. És hát a jóslás is olyan, mint a szerencsejáték: vagy bejön, vagy nem. De az nagyon igaz, hogy ha az ember rágörcsöl egy témára, akkor előbb vagy utóbb bekövetkezik. Úgyhogy tényleg igyekszek kikapcsolni az agyam azon részét, amelyik egyfolytában fél, hogy mi lesz ha...

Mert ha meg a másik oldalt nézem: Mamám három havonta járt jósoltatni. Mondtak neki mindent: sok pénz, gazdagság, özvegység. Ehhez képest eladósodott, és ő hagyta itt özvegyen a Nagyapámat.

2011. jún. 27. 07:44
Be lehet vonzani: Vonzás törvénye :)
2011. jún. 27. 01:01

Be lehet vonzani.

Mi a kérdés?

Mert törölni is lehet.

2011. jún. 27. 00:56

9 évvel ezelőtt unszolásra elmentem egy -nem is tudom, minek nevezzem,talán horoszkóp készítő?- hölgyhöz. Nem nagyon érdekelt, egy családtagom kért meg, mert igen rossz "jóslatot" kapott. Elvileg ők csak rövid távra beszélnek előre, a csillagok állása meg ilyenek... Nagyon passzív voltam, gondoltam, a reakcióimból ne olvasson, mert szerintem sokuk inkább csak jó emberismerő. Aztán elképedtem, mert megmondta, hogy terhes vagyok (kb egy hete tudtam meg, és nem fogtam a hasam, meg ilyesmi...teljes pókerarc). Azt is mondta, hogy lesz némi komplikáció a szülésnél, de egészséges lesz a baba. Bejött, pedig akkor már rég nem gondoltam erre, igazából nem is hittem benne, nem is foglalkoztatott. Jóval szülés után jutott eszembe. Egyébként a családtagom megözvegyülése is bejött sajnos. És gondolom más egészségi állapotát nem lehet bevonzani, akármennyire hisz vagy nem az ember.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy talán - talán mégis van néhány evvel foglalkozó, aki nem csak a levegőbe beszél.

De a kérdésre válaszolva, ha saját magadra vonatkozik a történés, akkor abszolút igen. Nem irányíthat, ne hagyd. Azért se.

2011. jún. 27. 00:51
A kártya is - mint az összes jóslás - csak egy lehetséges út, vagy útmutatás....egyetlen apró mozzanat is megváltoztathatja a dolgok történést annyira, hogy szinte semmissé tegye a kártya jóslatát még ha az teljesen a totálbiztos dolgot mondaná is....de egyébként meg inkább arról szólnak az ilyen dolgok, hogy megmutatnak egy utat, kijelölnek egy irányt....abban viszont teljesen igazad van, hogy ha folyton ezen agyalsz akkor tuti bevonzod....talán éppen azért adta ki a kártya, hogy figyelj oda rá, hogy ne történjen úgy, a jós is félreértelmezheti a jeleket legyen akármilyen tehetséges, hiszen Ő is csak ember....vagy pont azért jött ki, hogy úgymond fel tudj rá készülni, ezzel a lehetőséggel is számolj....szóval ne úgy éld az életed, hogy "jaj most ez fog történni", hanem egyszerűen csak fogd fel, mint egy lehetséges dolgot és számolj vele, vizsgáld meg a másik oldalról is a dolgokat, de ne félj tőle előre, mert akármilyen jóslat ellenére sem biztos, hogy az pont úgy fog bekövetkezni ;)
5. sercegnő (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 27. 00:40

hat ezt akartad, nem?

csak kerd es megadatik! :)

2011. jún. 27. 00:34
Bocsi, de nem tudok a kérdésedre válaszolni, viszont én is most gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e. Soha nem hittem az ilyesmikben, de hajt a kíváncsiság. Mondjuk nem tudom, meg tudnék e birkózni azzal, amit mondana a jós, engem valószínűleg nagyon zavarna, ha rosszakat mondana és ezen agyalnék állandóan. Lehet, hogy azt a pár ezrest inkább másra költöm.
2011. jún. 27. 00:33
Igen.
2011. jún. 27. 00:32
Ez nálam ugy szokott történi, hogy mondom nagy pesszimistán, hogy na tuti, hogy beleesik a csatornába a kulcs és valahogy bevonzom és tuti beleesik. (Ez most csak egy példa volt) :)
2011. jún. 27. 00:29

Szóval.. hétvégén jósoltattam magamnak. Mindig úgy állok az ilyen dolgokhoz: hogy nem hiszek benne. De persze valahol meg igen. Feltettem a kérdést, és úgy ahogy van: rossz választ kaptam. Én azt vártam, hogy kijön egy igen és a válasz nem volt.

Lehet, hogy hülyeség: de megijedtem. Abban már inkább hiszek, hogy a negatív gondolat negatív dolgokat szül.. mégis úgy éreztem, mintha jól mellbe vágnának. Pedig csak "lesz ami lesz" alapon mentem bele. Most meg.. próbálom elűzni magamtól a "mi lesz ha igaza lesz a kártyának?" kérdést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook