Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát? fórum

Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
297. e16fe97baf (válaszként erre: 294. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 19:26
ebben az időszakban nőttem fel...és nagyon tartalmas, értékes, nagyon jó gyerekkorom volt ...bármi van is a történelem könyvekben, jó volt akkor gyereknek lenni...jó, álltunk banánért és mandarinért sorban, és nem voltak olyan luxus dolgaink amire nem is volt nagyon szükségünk, de ha nagyon akartuk megtudtuk szerezni a dollárboltokból vagy külföldről...de beutaztuk az MHSZ -el fél európát, minden évben nyaraltunk a családdal, iskolával, az úttörőszövetséggel, kézilabdacsapattal, a kommunista szombatok mekkora bulik voltak, még gyerekként is élveztük, rengeteg családi program és iskolaprogram ...és volt camping bicklink és nyári munkánk, többet jártunk moziba, színházba, koncertekre mint most, sióivólé befőttes üvegből, téliszalámi, kojak nyalóka, 50fillér egy gombóc fagyi..hordani kellett nyakkendőt és köpenyt, viseltük mert mindenki, nem foglalkoztunk vele igazán... kellett, kész....
296. 39694c0c70 (válaszként erre: 293. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 19:15

Nem írok hosszú litániát, mert az előző is az lett.

Ha értelmesen ki akarom fejteni a mondanivalómat, akkor (ahogy látom) nem elég utalni, célozgatni, idézőjelezni, mert csaknem minden létező esetben félreérti valaki.

Néha azon csodálkozom, ha nem ez történik. :)

(Azt nem is szívesen írom, hogy akad olyan is, amikor szándékosságot, néha rosszindulatot sejtek emögött)

295. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 294. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 19:14

Nem írtam kommunizmust sehol:))

A többire nemsoká reagálok, addig is üdv.!

294. 39694c0c70 (válaszként erre: 292. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 19:10

Ha nem látod a mondatban azt az iróniát, amit szerettem volna, ha átmegy, akkor bármit tehetek!

Lehet elítélni érte, de én qurvára jól éreztem magam a szocialaizmusban és nem b@szogatott senki!

És még párttag se voltam soha! (Pedig 3x is megpróbáltak megkörnyékezni)

Köszönöm, de a törikönyvet inkább azoknak passzoljad át, akik itt nyílt színen komcsiztak, kommunistáztak.

Szándékosan nem tartottam itt kiselőadást a szocialaizmus és kommunizmus között. Csak megjegyzem itt (de tudtommal máshol se) volt sha egyetlen percig se kommunizmus!!

Ez a komcsizás, kb. olyan mint a nyelvzseni köztársasági elnökünk! :)

Magyarország 2012. 01.01. óta nem Magyar Köztársaság! Akkor minek is az elnöke S.P.?!?

Egyszóval tisztában vagyok azzal, hogy te is éltél a szocializmusban, azaz a véganpjait átélhetted. Talán 1-2 évet dolgozhattál benne, ha jól számolok és 17-18 éves korodban munkába áltál.

(2012-42 év = 1970 ekkor születtél, ha az adatlapodon igaz a korod. :) 1989-1970= 19 év ennyi idős voltál amikor a gengszterváltás megtörtént.)

Tehát ha a 19 évedből az első 5-6 évet (szándékosan nem írtam 10-et) levonjuk, akkor az utolsó 10-14 évedet töltötted abban a "mocskos szocializmusban" az "átkosban" akkor, amikor már szinte mindent szabadott és lehetett is.

Jó akkor még voltak korlátok és félni is lehetett a határon, hogy lebukunk-e a szajréval, de azért rettegni senkinek nem kellett már.

Hidd el élesen emlékszem még azokra az időkre. :)

És ezért mondtam, már a hatvanas években se volt rettegés, nem a nyolcvanasokban!

Persze nem akarom elvenni senkinek a jogát a rettegéshez. Ha akar rettegjen, akár visszamenőleg is. :))

(Ez most úgyis nagy divat, mint a visszaható jogalakotás)

293. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 289. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 18:54
Kíváncsi vagyok.
292. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 291. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 18:53

Bocs, igazad van.

Ez a létező világok legjobbika! :) Tévedtem.


(Tényleg bírlak al_F-A, de egy törikönyvet átpasszolnék neked szívesen:))

Javában szocializmus volt még, sőt, még dolgoztam is benne, tehát nem csak gyerekként éltem meg.

291. 39694c0c70 (válaszként erre: 283. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 18:38

Se háború, se nagy üldöztetés nem volt már akkor se, amikor én voltam gyerek, nem amikor te!

A megerőszakolás esélye pedig most is fennáll, bár az életkor előrehaladtával azért némileg csökken.

290. 39694c0c70 (válaszként erre: 278. - Ami.)
2012. febr. 10. 18:36

Azért ez nem hasonlítható a "sima" vízbeeséshez.

Elég lett volna kb. 30 cm-t tévedni a vízmélységnél, aztán már nem tudtak volna kijutni a kocsikból!

289. 39694c0c70 (válaszként erre: 279. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 18:34

Szerinted ez a jelenség a félelem belenevelésén múlik?

Szó nincsen erről!

De ezt most nem fejtem ki, mert baromi hosszú lenne és a többieket nem untatnám vele.

Ha kiváncsi vagy, privátban leírom, de itt nem.

288. timycat (válaszként erre: 285. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 18:34

Én akkoriban azt sem vettem észre, hogy csórók vagyunk, pláne nem az uzsiból vontunk le ilyen messzemenő következtetéseket.

Továbbra is az a véleményem, egy kisgyerek ezt nem veszi észre.

287. 39694c0c70 (válaszként erre: 280. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 18:32

Nem vetted észre az "áldásos" demokrácia és az "átkos" párhuzamot? :))

Sajnálnám.

2012. febr. 10. 18:30

A voksom letettem az egyenruha mellett, mert nekem tetszik.


A kaja nem tudom, hogy került ide, de nehogy már egyen kaja is legyen.

Ha tetszik, ha nem, nem egyforma az anyagi lehetőségünk (az enyém most szerényke), de akkor is vigyen és egyen azt a gyerek,amit tud.

Amikor gyerek voltam, nálunk azt kérték csupán, hogy kolbászt, vagy más erős illatú ételt ne vigyenek a gyerekek, a szagok keveredése miatt.

285. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 282. - 4c30444687)
2012. febr. 10. 18:08

Értem. Én az akkori fejemmel mégis jónak találtam ezt, és a gazdagabb szülők se pampogtak ezért. Annyit úgysem tud vinni a gyerek, hogy mindenkit megkínáljon.

De nyilván én sem szélsőségekben gondolkodom, mert akkoriban finom volt a parizer is, és megfizethető, vagy a májkrém pl. Tehát a szegényebb gyerekek azt is vihettek, és jól laktak vele.

Én nagyon sokszor vittem zsíros kenyeret, mert nagyon csórók voltunk, de nem emlékszem, hogy nagyon kínálgatott volna valaki más kajával.

284. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 236. - 4c30444687)
2012. febr. 10. 18:07

Mint már említettem nem Magyarországi gyakorlatról beszéltem.

..de tervezik itt is az "egész napos képzést" , tehát szinte a gyerek iskolában van egész nap.

Utána edzés, különóra, játszóház..akármi.

Most leszögezem általános iskoláról beszélek.

Amikor hazamegy a gyerek már melegítőt, szabadidőruhát vesz fel, mert kényelmesebb játszani.

Miért ne lenne elég két váltás felső ruha????

Tudod, hány gyereknek van csupán egy váltás ruhája? ....nagyon soknak, cipőről már nem is merek beszélni.

Lehet szőrszálat hasogatni, nincs olyan dolog, téma amibe ne lehetne belekötni. Olyan nincs, hogy mindenkinek megfeleljen minden, ebben biztos egyetértünk.

A zakóról, mint kiadásról, ha visszaolvasol pont azt írtam, az a nagyobb kiadás, de azt állami iskolákban a középiskolások használják.

Egyébként, ha ezt magyar cég gyárthatná, akkor sok embernek tudna munkát biztosítani :)


Előzőleg írtad egyenruhában nem tud kibontakozni az ego. Tényleg tapasztalom, ebben igazad van, most hasonlattal élek, ha valaki a lilákkal van akkor nem mer a kékek véleményével azonosulni, még akkor sem, ha 100% biztos benne, hogy most a kékek véleménye a tuti.....de itt nem az egyenruha a hibás, semmi köze hozzá. Az emberekkel van a gond, hogy nem mernek egyéniségek lenni, csupán külsőségekben mernek eltérni. Na ez a gond, nem a ruhától lesz valakinek egoja, attól lesz ami a fejében van.

283. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 253. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 18:01

Még csak annyit, hogy amikor én gyerek voltam, valóban nem volt már háború, de nekünk nem szabadott sok mindent, mint a mostani gyerekeknek. És képzeld, volt bennem félelem, mert kislány koromban, (8 éves voltam) meg akartak erőszakolni az orosz katonák a saját hazámban, és utána az utcára is alig mertem kimenni. Ettől függetlenül a gyermekkoromat nem cserélném el egy mostanira...

De a születésem ELŐTT valóban nem féltem semmitől:))

282. 4c30444687 (válaszként erre: 277. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 18:01

Nem, nem úgy értem. Mi is tudtunk arról, hogy mit eszik a másik. Volt szemünk, ha valaki otthon felejtette a tízóraiját, akkor szendvicset feleztünk. De ez csak egy tény volt, és kész.


Michele jól megfogalmazta, bűntudat keltés, hogy te se élvezd, mert a másiknak nincs.

281. banya51
2012. febr. 10. 17:56
Nem ordítok, birka türelmem van. Megköszöntem a tájékoztatásodat a köröm oxigénellátásáról,olyan divatnak tartom ami késõbb visszaüthet ennyi.
280. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 253. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 17:56
Demokrácia? Miről beszélsz?? Itt nincs demokrácia, és nem is lesz egy darabig. Max. ha annyit értünk alatta, hogy elmehetek szavazni. Ja, kösz.
279. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 253. - 39694c0c70)
2012. febr. 10. 17:54

A félelmet általánosságban értem, és ez most is igaz! A magyar egy olyan nép, hogy nem mer kiállni az igazáért, vagy ha igen, csak úgy, hogy rombol, tör, zúz, vandálkodik. Kevesen merik felvállalni a véleményüket, mert - ismétlem - évszázadok óta belénk van plántálva a félelemérzet. Ez nem köthető dátumhoz.

Hány ember küldi vissza az étteremben a kaját, akkor is, ha nyilvánvalóan szar? Százból jó, ha ketten. Hányan mernek összefogni egy munkahelyen, ha a főnök szemétül bánik velük? Alig néhányan. Akkor is általában az történik, hogy egy nagypofájú elviszi a balhét, a többi meg kussol, és fél nap múlva megveregeti a vállát a balhésnak, hogy jól megmondtad a magadét, apukám...

Ne mondjátok, hogy nem így van. Ilyenek vagyunk.

278. Ami. (válaszként erre: 261. - Timycat)
2012. febr. 10. 17:50

Pedig fog fizetni a biztosító,ez tuti.1 éve is volt egy bmw a Dunába,az sem véletlen.A vízkár a legjobb,csak az elektronika megy tönkre,az ülések kiszáradnak eladja,és minden más alkatrészt is,a cascó meg fizetni az új kocsit.Persze most mindenki azt hiszi h 2 hülye ráment a jégre,ami "véletlen" beszakadt,és mekkora poén.Hát nem:)Ez jól ki volt tervelve.De erről ennyit.


Műköröm:igen ha leszedeted 3-4 hét után ugyanolyan lesz alatta a körmöd,mintha sose lett volna műkörmöd.Az elején gyenge,puhább,de nekem pl pár nap alatt visszaerősödik.3 évente szoktam pihentetni 1 hónapot.Persze jó szakemberhez kell menni,nem olyanhoz aki szétreszeli a körmöt,és nem használ gombátlanítót.

277. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 232. - 4c30444687)
2012. febr. 10. 17:49
Már úgy érted, hogy a gyerekek nem tudják, hogy a másik mit eszik? Dehogynem.
276. 39694c0c70 (válaszként erre: 266. - Banya51)
2012. febr. 10. 17:35
Na ismerék én olyan nőket, akikre nem kísérelne kezet emelni még egy középiskolás fiú se! :))
275. 4c30444687 (válaszként erre: 274. - Banya51)
2012. febr. 10. 17:31

Minek ordítasz?


Különben meg nyilván nem nyomtalan, hogy szétreszelik, vegyszerezik, de ritka esetben teszi tönkre a gomba, ha hozzáértő csinálja. A sufni tuningolt körmök szoktak megbetegedni.

274. banya51 (válaszként erre: 272. - 4c30444687)
2012. febr. 10. 17:24
KÖSZ? TEHÁT HA VALAKI TESZEMASZT ÉVEKIG EZT A "PÁNCÉLT" HORDJA A KÖRMEIN AMIKor megunja viszontlátja hibátlanul a saját régi jó körmeit?
273. timycat (válaszként erre: 272. - 4c30444687)
2012. febr. 10. 17:23
A műköröm-divattal csak annyira lett gyakoribb a körömgomba, hogy többen kezdtek manikűröshöz járni; a manikűrös-pedikűrös pedig mindig is a körömgomba főlelőhelye volt
272. 4c30444687 (válaszként erre: 268. - Banya51)
2012. febr. 10. 17:20
A körömlakk és a műköröm nem mai találmány, nem hiszem, hogy érdemes lenne körömgomba gyógyszer opcióba fektetni.
2012. febr. 10. 17:20
Nem a mai anyagi háttérrel....nagy teher lenne..
270. k_nm
2012. febr. 10. 17:19

már most az egekben van és mindez nem véletlen...

de ez off, inkább visszatérek a témából, míg nem jön az ejnye-bejnye


Különben ami még eszembe jut, hogy itt igen elöszeretettel nézitek hülyének a gyerekeket (akinek nem inge, nem veszi gatyára, ugyebár!!!). Tudja a gyerek, mennyibe kerülnek a dolgok, sokszor jobban, mint a szüleik. Söt, nagyon sokmindent jobban tudnak! És most a 6-10 éves korosztályról beszélek...ez a civilizációval jár. De most is hangsúlyozom, meg lehet tanítani azt a kölyköt arra is, hogy elfogadja a NINCS szó jelentését és tudja azt használni! Én is voltam gyerek és nem is olyan régen...(a rendszerváltáskor mentem iskolába). Én aztán kifogtam a tanárgyerek, orvosgyerek, katonagyerek osztályokat mind általánosban, mind gimiben. De valahogy sosem volt ez téma köztünk...természetes, hogy az újgazdag vállalkozó vitte a gyereket nyaralni, repülövel, és még el is mesélte, söt, képeket is hozott be, sokunknak meg az volt a nyaralás, hogy kimehettünk a tóra pancsolni. De nem volt ezzel soha bajunk...mert tudtuk, mit jelen a nincs...


Amúgy én elnézem a német gyerekeket, be is vagyok rezelve ettöl a rettent nagy liberalizmustól, ami itt folyik. A múltkora boltban álltam sorban, mikor elöttem az egyik kölyök elkezdte rángatni az anyját, hogy valamit vegyen meg neki. Mikor az anyja nemet mondott, úgy bokán rúgta a kis taknyos az anyukáját, hogy csak néztem...Anyuci meg mosolygott...és itt ez az átlag (a szomszéd 10 éves kölyke nem tud köszönni, ami nekem elképzelhetetlen lett volna...taknyán is tenyerelt volna anyukám, ha nem köszönök valakinek az utcában.). Nem véletlenül kérdezik meg, honnan jöttem, hogy ilyen tisztelettudó vagyok...khm..

269. 4c30444687 (válaszként erre: 267. - K_nm)
2012. febr. 10. 17:19
A szaru elhalt sejtekből tömörödik össze, úgyhogy azokat már nem lehet megfojtani, és a képződése belülről kifele történik, a még élő alsóbb sejtek a véráramból kapják az oxigént.
268. banya51
2012. febr. 10. 17:03
PÛR ÉV MÚLVA egekbe szökken a körömgomba elleni gyógyszerhasználat, kevesebb aki nem használja,de hogyan él alatta a köröm?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook