Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát? fórum

Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
447. Ami.
2012. febr. 12. 19:26
De most majd Brüsszelbe megmondják h kell oktatni!
446. Érdekes73 (válaszként erre: 445. - 8270940af3)
2012. febr. 12. 19:20
like
2012. febr. 12. 18:18

Egyenruha? Ugyan. Véleményem szerint nem a ruháknál kéne kezdeni az oktatás megreformálását. A diákokat 8-10 éven át használhatatlan tudással terhelik. Olyan dolgokat erőszakolnak beléjük aminek semmilyen hasznát nem veszik az életben.

Az oktatás azzal kezdődik, hogy megtanítják írni, olvasni, számolni a gyerekeket. Ezután lexikális tudással fárasztják őket. Teljesen elveszik a kedvüket a tanulástól.

Szerintem az oktatásban a készségfejlesztésre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni.

444. timycat (válaszként erre: 443. - E16fe97baf)
2012. febr. 12. 18:02

Tudom, húgom szerelmes a lovakba; sikerült a ló-létszámot leredukálni 1 db-ra, de nincs az a pénz, amit ne lehetne beleölni; ugyanakkor imádnivaló a jószág.

Az én lányom még csak 4 éves, ő egyelőre tart tőle, még csak plátói a szerelem :)

443. e16fe97baf (válaszként erre: 442. - Timycat)
2012. febr. 12. 17:59
ne is mondd!! nekünk csak 5...és nem is keveset kérnek enni, sőt patkolni, körmölni, oltások, kamion, edzők, versenyek, felszerelések, utazás...de tudod hogy miről szól ez...nekem sajna mindig hátra szorult az én titkos vágyott szerelmem...
442. timycat (válaszként erre: 440. - E16fe97baf)
2012. febr. 12. 17:49

:D a lovat etetni kell, ez legalább azt nem kér :)


De egyébként épp lovunk is volt (7db) nagyon hosszú sztori, nem mennék bele; szóval oda sem kellett az a pénz

441. timycat (válaszként erre: 439. - 39694c0c70)
2012. febr. 12. 17:47

Egy LV classic sosem megy ki a divatból (nekem egyébként multicolor-om van, ami azért kötöttebb, mindenhez nem megy).

De mint írtam, azt a pénzt arra szántam és emellett van még több tucat minőségi bőr táskám is, egy egész gyűjteményt tartok táskából és hozzá illő lábbelikből; de ez még kellett a szívemnek. Csak azért nem hordom, mert lejáratták a márkát a sok igénytelen kamuval :( meg amúgy sem mindennapi viselet.

440. e16fe97baf (válaszként erre: 439. - 39694c0c70)
2012. febr. 12. 17:42
ezt te nem értheted :D milyenek is ezek a szerelmek...ehhez nőnek kell születni...egyszer már nyitottam a pénztárcám hogy fizetek érte, aztán vissza is zártam, inkább a gyerek kapott egy lovat...nem lettem volna boldogabb ha megvan a táska :D
439. 39694c0c70 (válaszként erre: 435. - Timycat)
2012. febr. 12. 17:20

Nem is lát senki benne többet! :)

Sőt még annyit se.

Igaz, hogy még a legolcsóbb (nem bőr) LV táska is 184 eurós árról indul és akadnak 4.500 euróért is.

Ezek az eredetiek. Ha valahol ennél olcsóbban kínálják, az biztosan hamisítvány!

Egyébként semmi kifogásom ellene, ha valaki képes egy táskáért több százezer forintot is áldozni, mikor azért az árért igazán minőségi BŐRBŐL KÉSZÜLT több darabot is vehetne, különböző színben és fazonban.

A táskák legnagyobb része is kimegy a divatból és lehet rá várni éveket/évtizedeket, hogy ismét divatossá váljanak.

De pont ez benne a lényeg és az üzlet!

Ezt a gyártók és kereskedők nagyon is jól tudják. :))

438. 39694c0c70 (válaszként erre: 435. - Timycat)
2012. febr. 12. 16:59

Nyugodt lehetsz, az átlag magyar még most se tudná, hogy miről beszélsz, ha LV-t emlegetsz.

De, ha nem hiszed el, tegyél bátran egy próbát.

Csak ne csupán a 16-28 év közötti lányokat kérdezd!

Egyrészt ez nem lenne reprezentatív, mert talán a fiatalok hallottak már róla, másrészt ez a népesség 1/10-ét jelenti csak. :)

437. 39694c0c70 (válaszként erre: 434. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 12. 16:21

Ismerem én is ezt a típust.

Mindent csak abból mér le, hogy: "mennyit füzettem érte!!"

436. timycat (válaszként erre: 432. - Ddcc65379c)
2012. febr. 12. 16:18
Amúgy nekem is tetszik és egy párszor be is villantam így (Britney: Ups I did it again-klipp ihletten) egyetemre vagy munkahelyre, na de nap mint nap nem viselném, pláne télen nem, csúnya felfázás lenne belőle
435. timycat (válaszként erre: 430. - 39694c0c70)
2012. febr. 12. 16:08

Nem, én akkor vettem azt a táskát, amikor az átlagmagyar még azt sem tudta, hogy LV-t eszik-e vagy megisszák. Olyan szinten nem, hogy többség kifejtette, hogy nekik nem tetszik, mert snassz az áráról meg fingjuk sem volt és én sem közöltem velük; rá pár évre meg egy ehhez hasonlóért verték magukat a kínai piacon.

Szóval senki előtt nem kívántam felvágni, egyszerűen tetszett és épp nem hiányzott sehova az a pénz, meg baromi jól ment/megy egy-két bulis "felszerelésemhez". Ennyi; nem kell benne többet látni, mint ami.

434. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 430. - 39694c0c70)
2012. febr. 12. 09:47

Erről az jut eszembe, hogy van egy rokonunk (egy középkorú nőci), baromi gazdag, és minden családi esemény előtt külföldre utazik, hogy onnan ruhát szerezzen be magának. Na most, mi baromi jókat nevetünk rajta, mert nemhogy magasan ő néz ki a legszarabbul köztünk, de még röhejes is, és mindenkinek elmeséli, hogy honnan van a ruha, és mennyibe került.

:)

433. Céda
2012. febr. 12. 00:22
Is-is. Előnye azt lenne szerintem, hogy kevesebbet kellene a szülőknek ruhákra költeni, a diák nap mint nap felveheti ugyanazt, nem arról szólna az egész, hogy hogyan öltözzük túl a másikat..ki a legdivatosabb stb. Másrészt a diákokat, főleg a tiniekt biztosan nagyon zavarná, nem hiszem, hogy szívesen hordanák...
432. ddcc65379c (válaszként erre: 427. - Érdekes73)
2012. febr. 12. 00:19
Nekem tetszik a fehér ing, nyakkendő, kockás rakotts szoknya, térdzokni dolog... Folyton olyan kézetetést éreztem volna, hogy lejtsek benne 1 táncot... :DD Na, ha hordtam volna, mert muszáj lett volna, nyilvánhogy nem tetszene. :P
431. Ami.
2012. febr. 12. 00:15
Én 2 hét múlva autózhatok Bpről Zegre 3 órát a húgom szalagavatójára.Kölcsön adhatá a helikopterét:)
430. 39694c0c70 (válaszként erre: 420. - Timycat)
2012. febr. 12. 00:07

Az "átlagembernek" sokkal nagyobb eséllyel jut eszébe, hogy olyan valamire áhítozzon, ami _ általában - meghaladja azt, ami józan ésszel megengedhető lenne számára.

Hogy miért?

Pontosan azért, mert legtöbbünk szeretné kipróbálni azt, hogy milyen érzés lehet olyan valamit birtokolni, amit csak az igen gazdagok engedhetnek meg maguknak.

Ez az ő köreikben csak a primitívebbek szórakozása.

Nekik ez már nem jelent semmit.

Vajon ki előtt kérkednének vele?

A "saját fajtájuk" le se szarná, a lényegesen csórőbbak véleménye meg őket nem érdekli.

Te vajon azért vetted, mert a csövesek előtt szertnél ezzel felvágni?

A gazdagok számára mi kb. ugyanezt a réteget jelentjük.

Ismerek olyanot, akik megengedheti magának, hogy egy gimnáziumi ballagásra Bp.-ről Zeg.re helikopterrel jöjjön el, hogy ne 3 órás legyen az út, hanem csk 1 1/2, de eszébe nem jut ilyenekre szórni a pénzét. (Egy ilyen út árából, kb. 10 ilyen táska lenne megvehető)

2012. febr. 11. 23:39
A minőségről írt már vki ? Mert ha olyan lenne az egyenruci mint a munkaruhák : drága, vacak anyagból rosszul megvarrva mérethibásan mosás után málósan bomlósan akkor sűrűn kéne cserélni...Az iskolai tornapólók is ilyenek általába...
2012. febr. 11. 23:37

Persze a kényelem nálam nem a félmeztelen rucikat jelenti... Hanem a tényleg kényelmes praktikusat

amibe lehet mozogni nem fázik benne az ember lánya

ha lehajol nincs kinn a hátsója stb...

427. Érdekes73 (válaszként erre: 423. - Ddcc65379c)
2012. febr. 11. 23:33

Utáltam én is... mármint a tornadresszt meg az iskolaköpenyt a szoknyát a térdzoknit. Aki ilyet akar hordani az hordja :D De ne más kontójára.

Középsuliba nálunk is volt váltópapucs az jó volt

nem gebedt be a lábunk a csizmába bakancsba télen.

Amikor olyan filmet láttam ahol szegény lányok térdzoknis szoknyás zakós egyenruciba szorongtak mindig megsajnáltam őket.Ha vki nem a legidétlenebb divatot követi akkor járhat nagyon kényelmesen miért kéne ezt elvenni bárkitől is ?

426. aa325a0d3e (válaszként erre: 425. - Ddcc65379c)
2012. febr. 11. 22:54
A mindentkidobós ruhák szerintem nem iskolába valók. A körömlakk még olyan, hogy mindegy szoid -e vagy sem. Viszont lilára fesetett haj nélkül is megnyilvánulhat valakinek az egyénisége.
425. ddcc65379c (válaszként erre: 424. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 11. 22:49

Nálunk bent volt pl. a házirendben, hogy "szolid színű körömlakk" megengedett csak... Más kérdés, hogy kinek mi a szolid. :D

Amúgy itt pl. a rendi gimnáziumban tényleg nem hordhatnak a lányok tért fölé érő szoknyát.

2012. febr. 11. 22:47
Nem. De azt megszabhatnák, hogy kb. milyen stílusú ruhákban illik iskolába menni.
2012. febr. 11. 22:37

Nem értem, hogy mi értelme lenne. A társadalmi különbségeket nem lehet vele elmosni, az megmutatkozik sok másban. Én utáltam volna, nem csak felsőben, alsóban is. Alsóban hordtunk benti cipőt, hogy ne piszkoljuk össze a folyosót, termeket annyira, de az sem egyenpapucs volt, így mindenki olyat viselt, amilyet akart.

Én tök korán fellázadtam a kék tornadressz ellen is...

422. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 419. - Timycat)
2012. febr. 11. 22:09
Egyébként értem, mit akarsz mondani. Elég szomorú ez a helyzet is:(
421. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 419. - Timycat)
2012. febr. 11. 22:08

Oké, de ahol keverednek? Jónak tartod, ha az egyik gyereken nyilvánvalóan látszik, hogy csóró, a másik meg méregdrága ruhákban pompázik?

És, ugye mint már említettük, a kevésbé tehetős szülők meg tepernek azért, hogy ők is meg tudják venni, ami a másik gyereken van. Mire jó ez?

Hogy magyarázod el egy kis- vagy kamaszgyereknek, hogy fogadd el, kisfiam, hogy mi csórók vagyunk, ha csúfolnak a ruhád miatt, azt is viseld el.


Lehet, sokan nem értitek meg, de egy gyerek borzasztóan tud szégyenkezni, ha úgy érzi, különbözik a többiektől.

Én ezt már nem tudom tovább ragozni. Aki szerény körülmények között nőtt fel, az megérti úgyis.

420. timycat (válaszként erre: 413. - 39694c0c70)
2012. febr. 11. 21:55
Kinek mi a pénzszórás? Valakinek az étterembe járás már az; valakinek egy táska, vagy egy autó, utazás, nyaraló stbstb sem az. Az igazán gazdagnak egy LV táska nem tétel (én is megengedhettem magamnak, de nem mondanám, hogy szórom a pénzt)
419. timycat (válaszként erre: 417. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 11. 21:51
Még egyszer leírom az egyenruha osztaná meg abszolút a társadalmat; jártam külföldön suliba; én államiba nem volt egyenruhánk, a gazdagok fizetős magánsuliba volt egyenruhájuk; és a diákok még véletlenül sem keveredtek
418. cel (válaszként erre: 413. - 39694c0c70)
2012. febr. 11. 21:49

"... hogy minél több pénze van valakinek, annál valószínűtlenebb, hogy kétkézzel szórja ...."

Ez általában azokra vonatkozik, akiknek eszük van, de ez nem mondható el minden "újgazdag"-ról. Van köztük elég, akinek több a pénze, mint az esze.

Mindezen túl más hinni valamit, mint biztosan tudni:) Szép jó éjszakát!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook