Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát? fórum

Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
237. 4c30444687 (válaszként erre: 233. - F5848578d5)
2012. febr. 10. 14:19
Nálunk a gyakorlat idejére nem rendeződött át a csapat felépítése.
236. 4c30444687 (válaszként erre: 218. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 10. 14:15

Ez szép meg jó, de mivel délután úgyis mást hordana a gyerek, ezért egy ruhatár mellé jön még pluszban az iskolai.

A két váltást meg nem is értem. Pl. hogy elég két váltás az ingből, blúzból? Naponta mossuk azt az egy darabot ami a gyereken volt, mert az gazdaságos? Soha többé nem jön párás idő, és másnapra megszárad mindig?

A komolyabb zakó meg teljesen abszurd, mint nem különösebb kiadás.

Ebből haszna csak annak a cégnek lenne, aki kilobbizza magának a gyártást.

235. f5848578d5 (válaszként erre: 211. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 14:11
Erre az én anyukám figyelmét is felhívták, már a suliba történő beiratkozáskor, mert tudták, hogy olyan helyen dolgozik ahol hozzájut ilyenhez. És ugye anno ez nem adatot meg mindenkinek.
2012. febr. 10. 14:09
Egyébként meg két öltözet forma ruha tartalék felsővel sem drágább mint ilyen-olyan amolyan ruhákat venni a gyereknek egész évben. Pláne ha rendesen megszerveznék a beszerzési lehetőségeket.
2012. febr. 10. 14:07

Tény, hogy az első az értékrend lenne, azt kellene helyre tenni.


DE! Én olyan középiskolába jártam ahol vadultak különösen a csajok ha öltözködésről volt szó. Én is mentem olyan szoknyába suliba amiről az ig.helyettes megkérdezte, hogy miért csak övet tettem a derekamra reggel. Tehát megvolt a szabadságunk, de csak a suliban.

Gyakorlaton már más volt a helyzet, ott kötelező volt a két szakmának megfelelő formaruha.

Nem állítom, hogy az öltözködés volt az oka, de sokkal jobb volt a hangulat a gyakorlati órákon, mint a suliban. És a gyakorlaton soha nem volt klikkesedés, ott mindig csapat voltunk.

232. 4c30444687 (válaszként erre: 211. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 14:04
Számomra ez már a hülyeség teteje. Nem emlékszem, hogy gyerekként egyszer is egymás zsömléjében kotorásztunk volna.
231. 4c30444687 (válaszként erre: 206. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 13:56

"preferálnám, hogy ne járhassanak a gyerekek méregdrága, márkás ruhákban a suliba."


Én nem emlékszem, hogy valahol is lett volna méreg drága ruhás osztálytársam, de lehet, hogy csak én jártam túl középszintű iskolákba. Ilyen szabályozásnak semmi értelme nem lenne, mert nyilván kontrollálhatatlan lenne, másrész ha az érték meg lenne szabva, a darabszám már nem, és igazából az a legszembetűnőbb valaki öltözködésén.


Egyáltalán miért kellene a gyerekeket valami merterséges világba tenni, ahelyett, hogy egészséges egót adnánk nekik?

230. timycat (válaszként erre: 228. - 486f159516)
2012. febr. 10. 13:45
De nem maguktól, a szülőktől veszik ezt; egy gyerek ezt nem tudja mérlegelni, hanem hallja otthon, hogy az XY-éknak mikre nem telik.
2012. febr. 10. 13:43
és a magam részéről teljesen egyetértenék a formaruhával, nem köpeny, hanem komplett ruhatár.
228. 486f159516 (válaszként erre: 225. - Timycat)
2012. febr. 10. 13:41
Tévedsz, pontosan tudják...
227. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 220. - Michelle.r)
2012. febr. 10. 13:28
Azt kérdezte valaki milyen nyelven volt írva valami, erre volt a válasz a dán. :)
2012. febr. 10. 13:24

Lassan oda lyukadunk ki, hogy aki megteheti az se vegye meg a minőségi cuccokat a gyerekének, nehogy akinek nem telik rá az a gyerek rosszul érezze magát.

Ez én úgy gondolom csak nevelés kérdése. Meg kell tanítani arra a gyerekeket, hogy azért mert másnak kevesebb, esetleg nem minőségi dolgai vannak nem szabad csúfolni. Sőt amiben csak tud segítsen neki.

225. timycat (válaszként erre: 223. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 13:14
Egy kisiskolás gyerek ezt nem tudja felmérni; ha csak a szülők nem kezdik el neki mondogatni; egy 7-8-9-10 éves gyerek ezzel nincs tisztában, hogy kinn milyen drága vagy épp olcsó cipő, ruha van.
2012. febr. 10. 13:06
A leányiskolákban mindenképpen. Egyen ruha , a többi meztelen :-))
223. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 215. - Michelle.r)
2012. febr. 10. 12:56

"Egyébként szerinted honnan lehet azt tudni, hogy melyik gyerek jár drága ruhában és melyik nem? Kivéve persze, ha rávarrják az árcédulát? :))"


Viccelsz?

Itt a környékünkön több olyan gyereket ismerek, aki FOCIZNI nem megy le, ha legalább nem 30-35 ezer forintos Nike cipő van a lábán.

222. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 221. - Mosoly30)
2012. febr. 10. 12:54

Én nem mondtam, hogy ne csomagoljon azt, amit akar, csak elmondtam, hogy amikor én gyerek voltam, akkor szóltak a tehetősebb szülőknek, hogy ha lehet, a drága kajákat otthon etessék meg a gyerekekkel. És érdekes módon mindenki megértette...!!

Én nagyon szegény gyerek voltam, és emlékszem rá, ha valaki egy csokit, vagy túró rudit evett, csorgott a nyálam. Még iskola tejre sem telt, pedig az nem volt drága. Sokunknak egyáltalán nem volt zsebpénzünk, azt kellett enni, amit anyukánk csomagolt. Ez nagyon sokszor zsíros kenyér volt, amivel alapvetően semmi baj nincs, de egy gyereknek mindig a másé lenne a finomabb...

Örülök, hogy te ezt nem élted át, de ha kicsit is empatikus vagy, gondolhatod, mit érezhet egy gyerek, aki csak nézi a másik "finom" uzsonnáját. És nem mindig cserélnek. Lehet, hogy mostanában másként van, én csak a saját tapasztalatomat mondhatom el.

221. Mosoly30 (válaszként erre: 211. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 12:32
Na ne már!!! Mindenki azt csomagol a gyerekének enni amit akar. Az iskolában úgy is cserélgetnek. A barátok megkínálják egymást és ha máskor esetleg nem eszik szalámit vagy gyümölcsöt ott úgy is kap a többiektől. Szerencsére ahova az én gyerekeim járnak nincs jelen ez a mély szegénység.
220. michelle.r (válaszként erre: 219. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 10. 12:18
Ti mondtátok, hogy dán.
219. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 208. - Michelle.r)
2012. febr. 10. 11:01
Ne keverjük a külföldit, a külföldön élőtől, aki felnőtt korában hagyta el az országot, nem nagy kihívás így írni, mondhatnám többen nem felejtenek el még 80 éves korukra sem helyesen írni, választékosan szép kiejtéssel beszélni.
2012. febr. 10. 10:45

"És hidd el, az egyenruha ellen óriási kitörés lenne, ha még azt is meg kellene venni a szülőnek."


Szia! Azért írok véleményt, valamennyire érintett vagyok a dologba. Nem is akarom se rá, se lebeszélni a fórumozókat, csupán a tapasztalataim írtam és írom le.

A fórumindító nem tudom konkrétan milyen egyenruhára gondolt, de úgy vélem csak úgy általánosságban tette fel a kérdést.


Esetemben amiről én írtam nem különösebben terheli meg a szülőket több gyermek estén sem.

Két váltás ruha kell általánosban. Egyszínű pantalló, szoknya, ing, blúz, mellény vagy /és/vékony pamut, vagy kötött felső.

Középoskolában már komolyabb zakó stb.

Mivel, ha nincs egyenruha akkor is valamilyen ruhában kell a gyerekeknek járni, ilyen szempontból még olcsóbb is lehet az öltözködés. Otthon meg azt vesz fel amit akar. Nem tapasztaltam, hogy bármelyik gyereket ez zavarná.

Aki arra hivatkozik, hogy nem lehet ezzel a társadalmi, vagyoni helyzetet eltakarni.. nem is az a cél, inkább a valós és szimbolikus összetartozás, mint pl. a bankok egyenruhái itt nálunk.

Ezek a gyerekek ebbe születnek bele, annyira természetes nekik, mint a focicsapatoknál az egyen mez, vagy említhetném bármelyik sportágat klubbonként. Légitársasági alkalmazottait.


Tehát, ha az anyagiak miatt az ellenállás, nem kerül többe, mint a civil ruha, főleg ha az valamelyik cég márkájával ellátott.

217. banya51 (válaszként erre: 216. - Michelle.r)
2012. febr. 10. 10:24
Helyén kezeltük a dolgokat, Én nem nyaggattam soha a szüleimet mikor lesz már szalagos magnóm mint a másiknak, miért nincs eredeti farmerem mint a másiknak. Õ viszont nem cikizett engem azért mert nekewm nincs. Felfogtuk nem egyformák a viszonyok,és jól megvoltunk köpenyben és anélkül is.
216. michelle.r (válaszként erre: 213. - Banya51)
2012. febr. 10. 10:12

Erről van szó. Értelmes szülő értelmes gyereke nem húzza a többiek agyát azzal, hogy hova járnak nyaralni, milyen ajándékokat kap, stb.

Értelmes szülő nem vesz a kisiskolás gyerekének iphone-t pl.

Nem az a baj, hogy egyik gyerek minőségi ruhákban jár és jobb körülmények között él, hanem hogy ezt nem tudja a helyén kezelni.

215. michelle.r (válaszként erre: 209. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 10:09

Igazad van, meg kéne találni az arany középutat.

De azt csak otthon a családban lehet. A gyerekek nem maguktól csúfolódnak, hanem otthon hallják, ahogy a szülők pl. a saját kollégáikat kibeszélik.


Szerintem egyébként erősen el vannak túlozva a hozzászólások. Én egyetlen gyereket sem látok abban az iskolában, ahol a gyerekem tanul, aki úgy nézne ki mint egy ribi.


Egyébként szerinted honnan lehet azt tudni, hogy melyik gyerek jár drága ruhában és melyik nem? Kivéve persze, ha rávarrják az árcédulát? :))


De most komolyan, a kihívó megjelenés egyáltalán nem jelenti azt, hogy valaki drága ruhákban jár.

És hidd el, az egyenruha ellen óriási kitörés lenne, ha még azt is meg kellene venni a szülőnek.

214. Muraja (válaszként erre: 181. - 4c30444687)
2012. febr. 10. 09:46
Bocsanat de papista orszagnak veltem az azt jelenti hogy Vatikan katolikus a többseg. Baptistak es szabad egyhaz hasonlok csak az utobi 10 - 15 evben jelentek meg es kesztek a mar ugyis tönkre szeditetnepet meg jobban szediteni. Sajnos a parom egyetlen lanya is hasonloban van tehat elerhettlen.
213. banya51
2012. febr. 10. 09:34
Hiába volt rajtunk köpeny akkor is tudtuk ki mit vehet alá, ismertük egymás körülményeit.Attól hogy köpenyt hûztunk rá nem változott semmi.
212. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 210. - Michelle.r)
2012. febr. 10. 09:30

Különben meg ugyan mi baja lenne a gyerekednek a lekváros kenyértől...? Más örül, ha azt is kap.

Tudod, hány gyereknek nem csomagol egyáltalán semmit az anyja?

211. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 210. - Michelle.r)
2012. febr. 10. 09:20

Nyilván viccesnek találod a kommentedet, DE amikor én általános iskolába jártam, el volt mondva a szülőknek, hogy ha lehet, téliszalámit, banánt ne tegyenek uzsonnára a gyereknek, mert sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy ilyen kaját vigyenek.

És igen, mi zsíros kenyeret, meg vajas kenyeret vittünk.

Te azt csomagolsz a gyerekednek, amit akarsz.

210. michelle.r (válaszként erre: 206. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 10. 09:13

Szerintem egy gyerek sem jár Gucci vagy Lagerfeld ruhákban Hermes táskákkal iskolába ;)

Second hand üzletekben fillérekért lehet jó minőségű , sok esetben új ruhákat venni. A jól öltözöttség jó ideje nem csupán pénz kérdése.


Te mondd, uzsit azért meghagynád saját hatáskörben vagy csomagoljak neki lekváros kenyeret?

;))

2012. febr. 10. 09:13

Szerintem Murajának sok mindenben igaza van, már ha jól értettem, amiket írt.

A magyarokban tényleg ott bújkál még mindig valami hülye félelemérzet. Isten tudja, mikor fogjuk tudni ezt levetkőzni. Ezt plántálták belénk hosszú-hosszú időn keresztül. Nem szeretünk különbözni, nem merünk egyéniségek lenni - vagy aki mégis, az nagyon extrém módon teszi, lehetőleg úgy, hogy másokat megbotránkoztasson. Ez a lázadás egyik formája.

Az más kérdés, hogy van-e erre egyáltalán szükség pl. az iskolában, hogy egy gyerek úgy fejezze ki önmagát, hogy gyakorlatilag úgy öltözik, és azt csinál, amit akar. Az amerikai liberális szemléletet tekintve nekem ez enyhén szólva riasztó. De ugyanúgy az a gyerekekre rákényszerített "karba tett kézzel ülés", vagy pl. az iskolaköpeny.

Valahol meg kellene találni az arany középutat végre.

208. michelle.r (válaszként erre: 180. - Bnedora)
2012. febr. 10. 09:05
Ami egy külfölditől elég szép teljesítmény ;)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook