Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeretném ideiglenesen befesteni a hajam. De mivel? fórum

Szeretném ideiglenesen befesteni a hajam. De mivel? (tudásbázis kérdés)


18. Norelia (válaszként erre: 17. - Felhoo)
2010. jún. 18. 10:10
Rendben sok sikert a megvalósításhoz! ^^
17. Felhoo
2010. jún. 18. 09:54
NA jó, döntöttem, előbb elmegyek dokihoz utána megveszem a hennahajfestéket:)
16. Norelia (válaszként erre: 14. - Felhoo)
2010. jún. 18. 09:27
Szerintem biztosan vállalnak olyan hajfestést, különben eláshatná magát a fodrász ha nem igazodna a vevőjéhez. ^^"
15. Norelia (válaszként erre: 13. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 18. 09:25
Érdekes ez a henna alapú hajfesték én még nem nagyon hallottam róla. De majd lehet én is kipróbálom valamikor. ^^
14. Felhoo
2010. jún. 18. 09:25
Tetszik ez a hennás dolog, ugyan még életemben nem hallottam róla:) Amúgy is van a hajamnak napfényben egy vöröses beütése és talán pont azt a színárnyalatot hozná ki ami szép lenne. Lehet mindjárt buszra pattanok és keresek egy bioboltot:) Azért nem jutott eszembe a fodrász mert nem tudom, hogy ők vállalnak-e egyáltalán olyan hajfestést ami kikopik.
13. bf5264a5b9 (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 18. 09:23
Ja.. elfelejtettem, hogy az eredmény függhet attól, hogy mennyi vörös pigment van a hajadban, ill. hogy mennyire egészséges a szerkezete, mert a sérült részen erősebben foghat a henna. (Ezt az eladó csaj mondta, és egyébként én bioboltban vettem kimondottan henna alapú színezőt, aminek még az árnyalatát is meg tudták mutatni, hogy milyet várjak :) )
12. a7baea197d (válaszként erre: 9. - Felhoo)
2010. jún. 18. 09:21

Az igazi henna egyszínű,vörös árnyalatot ad, ámbár ebből is van már midnenféle, de az tartalmaz már valami szintetikus összetevőt. A hajadtól függ, milyen lesz, állapotától, szerkezetétől, stb. Beépül a hajszálakba, de nem rongálja. Szép vörös árnyalatú lesz,legalábbis nekem olyan volt. De nekem vastag, erős hajam volt, akkor nagyon szép lett, csillogott. CSak világosítani nem lehet vele.

De vehetsz színezőt is, bármelyik boltba, azok is tartósak, több árnyalat van, de viszont azok tartalmaznak egyéb rongáló összetevőket.

2010. jún. 18. 09:20

Szia!


Mivel még nem volt soha festve a hajad, nem gondoltál rá, hogy fodrásszal csináltasd meg? Ő biztosan meg tudja mondani, hogy melyik festék a legmegfelelőbb, és nem lesz foltos sem az eredmény. (Nekem a hennától sajnos foltos lett, de nem a henna hibájából, hanem mert otthon próbálkoztam vele, és nem fodrász a szakmám :S)

10. Norelia (válaszként erre: 3. - Felhoo)
2010. jún. 18. 09:18

Hát szerintem, kérdezősködj drogériában. Hogy melyik az a hajfesték ami pl 10 hajmosás után kikopik. ^^ Nekem elvileg szőkésbarna hajam volt, de nagyon meguntam és sötétbarnára festettem be. Aztán egy kicsit megfogta a hajamat a szín csodával határos módon és majdhogynem ugyanolyan színű maradt még akkor is ha lenőtt. Persze egy kicsivel világosabb színű lett miután lenőtt és néha szürkés árnyalat is van benne, de szereintem így egyedi. ^^

Nos csak azt tudom tanácsolni, hogy az első festés nem roncsolja annyira a hajat. habár a húgom többet mondhatna erről mert fodrásznak tanul. ^^" Hát ha semmiképpen nem akarod tartósan befesteni akkor a kimosható hajfestéket ajánlom. ^^ Elvileg sok helyen beszerezhető, de segítséget kell kérni az eladótól mert hát mondjuk eléggé nehéz megtalálni annyi hajfesték között mint amik a boltban szoktak lenni. ^^ remélem tudtam segíteni.

2010. jún. 18. 09:17
Köszönöm a választ! ÉS azt meg tudnám előre jósolni, hogy körülbelül milyen színű lesz a hajam?
2010. jún. 18. 09:15
Ja, és nem roncsolja a hajat. Mint a vegyszeres temékek, hajfestékek. Főleg hogy írod nem is volt festve még a hajad.
7. a7baea197d (válaszként erre: 5. - Felhoo)
2010. jún. 18. 09:14
2ezer körül van. Ilyen hagyományos drogériákban biztos nem kapsz, de bioboltokban nézz körül. Amik ilyen reformélelmiszereket, meg keleti dolgokat forgalmaznak. Van kimondottan olyan, ami úgyis néz ki mint egy hagyományos hajfesték, dobozban, stb. Van amit ki kell keverni, feltenni pakolásként a hajra, és leölblíteni. Ilyen indiai boltokban kéne meglesni, vagy tényleg drogériában, bioboltban. Nem ilyen DM, meg rossmann. Ott tuti nincs.
6. a7baea197d (válaszként erre: 3. - Felhoo)
2010. jún. 18. 09:11
Szerintem akkor tényleg érdemes a hennát megpróbálni. Nincs benne ammónia. Nem olyan intenzív, de csodaszép árnyalatot ad. Barna hajon kiváló.
5. Felhoo (válaszként erre: 2. - A7baea197d)
2010. jún. 18. 09:10
És az kb mennyibe kerül? Egy általános drogériában be tudom szerezni?
2010. jún. 18. 09:09
Próbáld ki a hajszínezőt, ha még létezik ilyen. Először én is azt használtam, mert nem akartam festékkel tönkre tenni a hajam. A hajszínező néhány mosás után kijön a hajból.
2010. jún. 18. 09:09

Sziasztok!

Szeretnék a frizurámon újítani és arra gondoltam, hogy befesteném. Alapvetően szeretem a hajszínem, de egy szakítás után jó lenne egy kis megújulás. Vékony szálú, sötét barna, hosszú hajam van és ezt szeretném vörösre befesteni! De szeretném ha egy pár hónap után kikopna belőle. Mit tudnátok nekem ajánlani??? Soha életemben nem festettem be a hajamat így minden tanácsot szívesen fogadok:)

2010. jún. 18. 09:07
Esetleg hennát lehet alkalmazni. Növényi festék hajra.
2010. jún. 18. 09:05
Szeretném ideiglenesen befesteni a hajam. De mivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook