Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretném elválasztani a kisfiam, hogyan tudnám? fórum

Szeretném elválasztani a kisfiam, hogyan tudnám? (tudásbázis kérdés)


17. Peggy73 (válaszként erre: 15. - Tina69)
2013. jan. 1. 23:42

Köszönöm :)

Azért kértem ki a szoptatási tanácsadó segítségét, mert számomra is túl drasztikusnak tünt a teljes megvonás.

A tanácsadó hölgy a saját tapasztalatát mesélte el, és nekem szimpatikusabb ez a humánus megoldás. Így a gyerek és az anya sem szenvedi meg annyira az elválasztást.


Budapesten a Hordozóházban minden hónap elején van szoptatást támogató csoport. Én is őket kerestem meg a kérdésemmel.

16. egypt (válaszként erre: 15. - Tina69)
2013. jan. 1. 23:34
Azért nagyon nem mindegy, hogy 22 hónapos egy gyerek vagy 3 éves. Én 22 hónapos koráig szoptattam a lányom, és pont azért választottam el, mivel már mindenfélét evett és csak reggel-este szopizott, és láttam, hogy ő már az anyatejet nem igényli és szüksége sincs rá, csak szeret szopizni. Először elhagytuk az estit, majd idővel a reggelit, abszolút simán ment és semmiféle traumát nem okoztam neki, az biztos. Ha nem tettem volna meg, tuti szopizott volna ő is 3 éves koráig vagy még tovább, egy idő után ez már megszokássá válik, és szerintem ez már nem jó. Amire lelkiekben szüksége van, azt megkapja bőven szopi nélkül is, nem ez az egyetlen módja az érzelmek és a szeretet kimutatásának.
15. tina69 (válaszként erre: 13. - Peggy73)
2013. jan. 1. 23:00
Nagyon tetszik a hozzászólásod, mert igazán figyelembe veszi a babád igényeit, hogy ez náluk lelki szükséglet. Az én 22 hónapos fiam is csak így tud elaludni, a folyadékszükségletét is jórészt a szopiból fedezi. Kétlem, hogy megértené, ha egyik pillanatról a másikra elvenném tőle. Biztos nem hagynám sírni, hogy majd csak elfogadja. Köszi a tanácsot, bár nem nekem szólt, de hasznos! :)
2012. dec. 30. 15:35
Mar kerdeztek. Hanyszor szoptatsz meg?
2012. dec. 30. 15:26

Én mostanában voltam szopis tanácsadónál, mert én is szeretném elhagyni a szopizást.


Azt tanácsolta, hogy fokozatosan hagyjuk el az egyes szopikat. Elsőként mjuk a az éjszakait, aztán a délutánit, majd sorban a többit. Lényeg a fokozatosság és a kommunikáció!


Tűzz ki egy dátumot a leszoktatás végére, és szervezz neki egy cici-elhagyó bulit! Azt hívjon meg akit szeretne, az legyen a kaja amit ő szeretne, legyen ajándék, és beszéljétek meg, hogy másnaptól akkor nincs cici!


Szerintem így nem lesz annyira drasztikus! :)

12. Krisz42 (válaszként erre: 4. - Anduska80)
2012. dec. 30. 15:25
Nem lehet megértetni,ez èrzelmi dolog.Nekem két kisebbik gyerekem 3éves koráig szopott.Lányomnál mondtam,h vagy vissza a szülinapi ajándék és akkor van szopi.2hétig minden este sírva aludt el-én utána bőgtem mert nem hisztizett,hanem sìrt és nem étette miért nem lehet.Fiamnál könnyebb volt,persze ő már óvodás volt,de este még mindig a mellemen aludt el.Szerencsére bárányhimlősen a szája is tele lett,emiatt nem tudott szopni és beletörődött.Mondazt,h fáj a melled pl.Persze nagyon fájlald,bár nem tudom,ezzel mennyire hatsz rá.
2012. dec. 30. 15:24
Igen. Csakis a hatarozottsag. Egyszeruen hisztizzen, csinaljon, amit akar. Mindekozben legyel Vele es mondd el nyugodtan akar tobbszor is, hogy nincs tobb cici. Sajnalod Te is, de ez van. Tuti nehez lesz, de egyszeruen higgadtan ki kell birni. Az a baj, h mar tobbszor belekezdtel, de vegul mindig engedtel Neki. Ebbol az jon le Neki, hogy akkor addig kell hisztizni, amig nem tancolsz vissza. Szoval nem lesz konnyu.
10. egypt
2012. dec. 30. 15:23
Egyébként mikor és milyen gyakran szopizik? Így is alszik el?
9. egypt (válaszként erre: 7. - Bowie)
2012. dec. 30. 15:22
Jézusom... Brutális...:( A saját határozatlansága és gyengesége miatt a gyereket bünteti egy ilyen kínzással, ez egyszerűen elképesztő.
8. bowie (válaszként erre: 6. - Egypt)
2012. dec. 30. 15:21
Nah, akkor úgy látszik te is hallottál ilyenről is.:)))
7. bowie (válaszként erre: 2. - Anduska80)
2012. dec. 30. 15:20

Nálunk egy ovis anyuka mindent kipróbált, semmi nem vezetett eredményre..nyilván ő sem volt elég erős, így végső elkeseredésében erős paprika krémmel kente be a cicijét..és amikor a kislánya legközelebb próbálkozott..hát...utána nem kellett neki többet.

Nem mondom, hogy ez jó ötlet, fogalmam sincs, nekem nem volt ilyen gondom, nem kellett semmilyen praktikát alkalmazni.

6. egypt (válaszként erre: 4. - Anduska80)
2012. dec. 30. 15:20
Szerintem ez nagyon durva. Jó, hogy nem csípős paprikával akarod bekenni... Egy 3 éves már elég nagy, simán megérti, hogy nem. Könnyebb lett volna korábban határozottnak lenni, mert így már ez szokássá vált, de muszáj lesz most kicsit keménynek lenni, különben lehet, hogy még 6 évesen is szopizna.
2012. dec. 30. 15:18
Szerintem a határozottság segít.
2012. dec. 30. 15:17
Egyszerűen így alakult,próbáltam megértetni,elmondani neki,de sajnos gyenge vagyok és nem tudok igazán nemet mondani:(Gondoltam a homeós bogyókat kipróbálnám és bekrémezném a cicimet,szerinted ez segít?
2012. dec. 30. 15:13
Nos, en eszmeletlenul szoptatas parti vagyok, de ez a 3 ev nem tulzas egy kicsit? Ez nem kioktatas akar lenni, csak egyszeruen nem ertem. Neked is igenyed volt erre, hogy ilyen sokaig szoptass? Szerintem egyszeruen el kell magyarazni, hogy ez mar nem valo Neki. Ekkora gyerek ezt mar megerti. Az en 2 evesem is felfogna kis ellenszegules utan. Milyen praktikakkal probalkoztal eddig?
2012. dec. 30. 15:07
3éves és nagyon ragaszkodik még a cicizéshez,de mostmár szeretném elválasztani.Mit javasoltok?
2012. dec. 30. 15:05
Szeretném elválasztani a kisfiam, hogyan tudnám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook