Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretném a kenyeret kiiktatni az étkezésből, de imádom. Mivel lehetne helyettesíteni? fórum

Szeretném a kenyeret kiiktatni az étkezésből, de imádom. Mivel lehetne helyettesíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 15. 19:27
jah, és a tesztoszteron.hu-t sztem pedig inkább hagyjuk a pi...ba..... Pláne, ha más hivatalos forrás nincs a "bizonyításra"....
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 15. 19:26

nyilván akkor az összes dietetikus, és diabetológus hülye az egészhez..... Ezt eddig nem is tudtam....

Igen, sokminden tartalmaz CH-t, viszon legnagyobb mértékben akkor is a tészták, a cukor, a kenyér, a krumpli, a rizs. Ha ezeket hirtelen megvonod a szervezettől, úgy, h előtte lényegében CH-t, CH-val ettél, akkor bizony igen is kialakulhat a farkaséhség, mert a szervezetünknek is alkalmazkodnia kell a dolgokhoz.....

10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2010. dec. 15. 18:37

Aztán miért jobb a teljes kiőrlésű kenyér? Csak mert van benne egy kis korpa? Lassúbb a felszívódása egy hajszálnyival, de ezen kívül mi az előnye? Hátránya annál több. A korpában töményen fordul elő a WGA, azaz a búzacsíra agglutinin. Ami ugye mégsem kell nekünk. Aztán mondják, hogy a korpában sok a nyomelem meg a vitamin. Na ez igaz, de úgysem hasznosul jelentős mértékben. Tehát megeszed, de úgyis a porcelánfotelben végzi.

Akkor már inkább a rostos szénhidrátokat fogyasztom helyettük.


[link]

oldalon van eg táblázat (nutrition facts)


Ami pedig a "teljes CH megvonást" illeti párszor már elmagyaráztam, hogy a zöldségek és gyümölcsök is tartalmaznak CH-t. ( [link]

9. hozzászólás) Nem fogsz keveset bevinni, hanem épp eleget. Volt olyan nap, hogy 300g felett vittem be CH-t kizárólag zöldségből és gyümölcsből. (igaz, sokat is tekertem aznap).

Ami a megvonási tüneteket említesz, ez valós dolog. Tavasszal hagytam abba a korpás zsemlék fogyasztását, pontosabban lecserélve nagy adag zöldségre. Eleinte hypoglicemia szerű remegés tört rám. Máig nem tudom miért volt, csak feltételezem, hogy a szervezetem megszokott mennyiségű inzulinkiválasztással reagált az evésre, majd a CH bomba elmaradt, így sok lett az inzulin a megevett CH-hoz képest. Ilyenkor ermajszoltam pár szelet puffasztott rizskenyeret, majd 1-2 hét múlva teljesen rendeződött. Azóta annyi váltzott, hogy ha kihagyok valami okból egy étkezést, akkor nem tör rám úgy az éhség mint azelőtt. Pedig éhesen mindig nyűgös ideges és raplis szoktam lenni. Magam nem akartam elhinni, ezért kipróbáltam párszor 16 óra koplalást, de a györtő éhség az teljesen elmarad... Volt olyan is, hogy beletoldtam 15 km futást a 16 óra koplalásba, és láss csodát, a hirtelen vércukor esésre jellemző étvágyroham vagy remegés teljesen elmaradt. Kölcsön vércukormérővel párszor lemértem kíváncsiságból, de mindig 5.4 szokott lenni.

9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 15. 05:00
de még mindig egyszerűbb a tk kenyérre áttérni elsőnek, mint majdhogynem teljesen megvonni magától a CH-t. Olyan piszok Ch éhsége támadna a hirtelen megvonástól, hogy biztos zabálás lenne a vége. Lassan, de biztosan lehet ahhoz is hozzászoktatni a szervezetet, h vmit nem, vagy csak jócskán keveset kap. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
8. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 15. 04:50
Persze a receptben nem 1 személyes adag látható. Nálam ami bevált, az 2 púpozott leveses kanál lenmag, mákdarálóban ledarálva. 1 leveses kanál repceolaj, csipetnyi só, 1 tojás, és annyi víz, hogy a tészta épp folyékony legyen. Tapasztalat szerint jobb mindig frisset sütni, úgy sokkal finomabb. Eltartani nem túl célszerű, a penész hamar megtelepszik rajta.
7. fe9e12ede0 (válaszként erre: 6. - C1e9612cd3)
2010. dec. 15. 04:44

Hát a teljes kiőrlésű legfeljebb annyival jobb mint amennyivel a füstszűrős cigi jobb a füstszűrő nélkülitől....


Puffasztott rizs és társai szintén gyorsan felszívódó szénhidrátok. (bár nem nagy tétel van egy szeletben) Nekem a lenmag alapú melegszendvics tökéletes átmenet volt míg rászoktam a nyers zöldségekre.


[link]


videón látható egy low-carb kenyérhelyettesítő, valami hasonlót szoktam máig kotyvasztani, barátnőm ilyet szokott reggelizni. Persze édesítő nem kell belé, sütőpor is nélkülözhető. Szenvicssütőben szoktam elkészíteni, megtűzdelve házisonka vagy szalonna darabkákkal. Feljavítható tetszés szerint zöldségdarabkákkal, brokkolival kiváló. Egy szelet sajtot is szoktam bele tenni ha épp a barátnőm vagy a lányom számára készül...

6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Carigaline)
2010. dec. 15. 00:38
én helyedben először áttérnék a teljes kiörlésű kenyérre, vagy Update kenyérre. Ha hirtelen vonod meg magadtól a kenyeret, akkor biztos, h nem fogod bírni tartósan az elhagyást. Aztán, ha megszoktad, h nincs fehérlisztes pékárú, akkor először csak 1 étkezésnél hagyd el teljesen, és helyettesítsd pld. Abonettel, vagy puffasztott rizzsel, vagy hasonlóval, és később a többinél is, ha ráálltál már. Viszont figyelj arra is, h a főtt ételeknél se használj fehérlisztet a sűrítéshez, stb! Mert bizony ott is sok-sok szénhidrátot lehet bevinni, ha nem figyel az ember....
5. spinneli (válaszként erre: 4. - Cippora)
2010. dec. 14. 23:30

áh, én már annyira leszoktam a fehér kenyérről, hogy rosszul vagyok, ha ránézek, ízre is borzadály.


Egyébként a puffasztott riszt ajánlom, de nem jó teljesen elhagyni az étrendből egyes ételeket, pl. barna, rozsos, tk. kenyerek egészségesek, finomak is, ha fogyókúrázol reggelire nyugodtan ehet ilyeneket.

2010. dec. 14. 22:40
Ha imádod,akkor semmivel.Én is próbáltam anno mindent kétszersültet,puffasztott búzát,de a nyomában sincs.A Norbi kenyér még úgy ahogy nem rossz,de az igazi,ropogós fehér kenyér pótolhatatlan :)
2010. dec. 14. 22:35
Szerintem a friss, ropogós héjú kenyeret nem lehet helyettesíteni:(
2. d82f1e2683 (válaszként erre: 1. - Carigaline)
2010. dec. 14. 22:30

Salátalevéllel. :))

Viccen kívül sokmindenhez eheted, abszolút diétás, és ha fűszeres ételhez eszed, tompítja a fűszerességet.


Egyébként sok opció van, kenyérpótlók, hamlett, abonett, pászka, és sok minőségi magvas, sötét kenyeret is lehet kapni, amiben nincs vagy minimális a fehérliszt.


Vagy nem a fehérliszt a gondod?

2010. dec. 14. 22:27
Szeretnem a kenyeret kiiktatni az etkezesbol, de imadom. Mivel lehetne helyettesiteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook