Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék megtanulni németül! Hogyan kezdjek hozzá? fórum

Szeretnék megtanulni németül! Hogyan kezdjek hozzá? (beszélgetős fórum)


15. o.andi
2016. jan. 14. 00:01

gyakorolni...tanulni sokat kell..és elég sokat magoltam,de még mindig van mit tanulnom,én 3 éve lesz márciusban.

De még sokat kell nekem is tanulnom..nem egyszerü a német

14. Georgina319 (válaszként erre: 11. - Főnix01)
2015. okt. 17. 12:45
Ez a webcím nem található.
2015. okt. 12. 16:03
ein:)
2015. okt. 12. 15:31
Pfúú hát nagyon szépen köszönöm ezt a sok segítséget! :) Remélem mihamarabb belefogok rázódni a nyelvbe! :)
2015. okt. 12. 15:18

Szia!

Nulla nyelvtudàssal jöttem ki Ausztriàba. A munkahelyen is ragadt ràm, de az az igazsàg, hogy lassan màsfèl ève magàntanàrhoz jàrok heti egyszer. Az eredmèny: sokat fejlődött a nyelvtudàsom, skk mindent megèrtek, viszont a beszèd mumus. Sok magyarral dolgozom együtt ès nem vagyok ràszorulva a nèmetre.

Szerintem olvass sokat, vannak kezdő szinteknek megfelelő kis könyvek is. Nèzz sokat tèvèt....de tudod mit? Megadok neked egy oldalnak a cìmèt, ami nagggyon jò!

www.otevotnyelv.hu

2015. okt. 12. 15:03
Én jelenleg Ausztriában élek,amit tanultam iskolában,nem mondom,h nem ér semmit,de egyszerűen nem értem.Persze ez tájegységtől függ...szinte a 0-ról indulok.Az egyik probléma,h nem mondják ki teljesen a szót,elharapják a végét,a másik meg,h még a magánhangzók sem eggyeznek azzal,ahogy a könyvben tanultam...mintha egy másik szót mondana.Az egyik kollegám azt tanácsolta,h ne tanuljak könyvből,nincs értelme,hallgassam sokat,h ők mit beszélnek. Ő is így tanulta meg a nyelvet.
2015. okt. 12. 13:37
Nekem igazából nem a szavak jelentik a problémát,mert volt már olyan napom is hogy 100 szót is belapátoltam.(nem bemagoltam hanem megtanultam).A nyelvtani részével küszködöm egyszerűen magamtól összerakni egy értelmes mondatot nem tudok. :( .Az az igazság,hogy szeretnénk jövőre kiköltözni Németországba ha a számításaink bejönnek,és addigra szeretnék legalább annyira tudni németül,hogy megértsem azt amit mondanak esetleg én is tudjak valamit összemakogni míg nem megy jobban. :) Amúgy nincs valaki köztetek aki kint él és tanult meg németül??
2015. okt. 12. 08:25
hali! a faceb..k-on van olyan h tanulj meg minden nap 15 szót németül.sokan fgyelik,tanulnak belőle.(én is) egyszerű dolgoktól(számok,igék,stb.-től egészen a bonyolultabb dolgokig)
7. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Agi1126)
2015. okt. 11. 20:55
Az interneten dömping van ingyenes nyelvleckékből az angoltól a németen át a héberig, és az alapoktól a csúcsig.
2015. okt. 11. 20:20
Ja, és hallgass német zenéket, nézz sok német filmet, ha lehet, meséket, vagy olvass német képregényt, mert azokban benne vannak a kifejezések. Így észre se veszed, és rádragad, szerintem így a legkönnyebb szavakat tanulni.
2015. okt. 11. 20:18
Vegyél olyan tankönyvet, ami nyelvvizsgára készít fel és amiben részletesen le vannak írva a nyelvtani szabályok. Ha azokat begyakorlod, már alőrébb leszel. Nekem van is ilyen könyvem, minden benne van, ami kell. Én még azt csináltam, hogy amikor lefordítottam egy szöveget, magyarról visszafordítottam németre. Először egyszerűeket, utána bonyolultakat. Viszont beszélni már nehezebb egyedül, szerintem ahhoz mindenféleképpen kéne találnod valamit...
2015. okt. 11. 19:27
Támopos suli?Nemis hallottam még róla,de köszi utánna fogok nézni.
3. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Agi1126)
2015. okt. 11. 18:52
A letöltendô rosetta nyelvtanfolyam??
2015. okt. 11. 17:32
Újrakezdőként miért nem próbálod meg a támopos sulit, az ingyen van.
2015. okt. 11. 17:19
Sziasztok!Szeretnék megtanulni németül,de nem tudom hogyan kezdjek hozzá!Sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak a tanfolyamtot esetleg magántanárt ezért egyedül szeretném elkezdeni tanulni!Igazából újrakezdő vagyok,elég sok szót tudok már de viszont a nyelvtani résszel nem vagyok tisztában!Segítenétek tapasztalatokkal hogy tanultatok meg németül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook