Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnék kutyát, de... fórum

Szeretnék kutyát, de... (beszélgetős fórum)


2021. dec. 26. 15:54

Szeretnék kutyát, de...


... Megette a macskám. 🤭🤭🤭

20. janszi (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 26. 15:32
Tudod,szerintem nincs annál felemelőbb érzés,mikor zacskóval a kezeden a puha meleg kutyaxart fölnyalábolod sétáltatás közben,és nem döfi ki a körmöd a zacsit :)
19. Timmy0520 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. dec. 26. 15:25
Lehet, hogy kapott egy kiskutyát karácsonyra, így az aggályok hirtelen jelentőségüket veszítették.
2021. dec. 23. 15:55
Úgy tűnik, a fórumindító nem kíván erről beszélgetni.
2021. dec. 23. 15:27

Meg tudod mondani, miért szeretnél állatot tartani?

Mit vársz tőle?

16. LBO (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 22. 07:40

Ennyi kérdés felmerül, talán nem is kellene hogy kutyád legyen.

Esetleg egy cica?

15. Bichi (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 21:38

Szerintem nem kell neked kutya. Nem tudhatod előre, hogy ugatós lesz-e vagy szétszedi-e a lakást. Attól még hogy kicsi hatalmas károkat tud okozni.

És igen, bonyolítja az életet, és egy gyerekkel ellentétben sosem ad magának kaját, és vécére sem fog elmenni egyedül, és hát ha elutazol bizony vinni kell magaddal, vagy valakit megkérni a felügyeletre. És hát eltűnik, a még ne menjünk haza, üljünk be egy vacsira, vagy moziba, mert mindig várnak otthon...

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 19:55

Csak bent tartanék kutyát.

Jelenleg három van. Két yorki és egy csivava.

Ahogy olvaslak, szerintem nem kell neked kutya.

2021. dec. 21. 19:47
Én is amondó vagyok, mint Judit55, tartsál inkább cicát. Sosem volt kutyánk, de túl sok strapa nincs a macskával, szobatiszta, tiszta, viszontszeret imád Téged, gyerekednek testvér hiján testvére, megszépiti életedet, napjaidat. Termeténél fogva könnyen szállitható és nem utolsósorban a világ egyik legszebb teremtménye.
12. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 19:19
A nyúl nem "jobb", egy vagyon az állatorvos, ráadásul nem értenek hozzá mindenhol. És mindenféle bajuk lehet, amivel orvoshoz kell hurocolni. Ugyanakkor simán elélnek 10 évig is. Ja és elég destruktívak tudnak lenni. Napi több óra foglalkozást igényel, ki kell engedni a ketrecből minden nap órákra, és hacsak nincs nyúlbiztossá téve neki egy szoba, akkor figyelni kell rá (pl. hogy ne rágjon meg semmit ami a szívednek kedves). Annyi hogy nem kell kivinni sétálni, meg szobatiszta. Nálam soha nem volt büdös egy nyuszi sem, csak rendszeresen cserélni kellett a wcjükben az almot. Összességében ha kisebb felelősséget akarsz, akkor ne nyulat vegyél. :) Ha még csak egy hete kattant be akkor szerintem is várj egy kicsit vele.
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 13:35

Ha kutyát szeretnél, akkor ne egyezz ki mással, mert nem fogja azt nyújtani, mint egy kutya. Igaz, egy kutya sokkal több odafigyelést igényel, mint más háziállatok, de mind közül ők azok, akik valóban barátok is tudnak lenni.


Míg Bp-en éltem is szerettem volna kutyát, de a körülményeim, a munkám miatt nem vállaltam.

Most, a kertes házban van kutya, macska.


Véleményem szerint, vágyakozzál, de addig ne vállalj állatot, míg felelősséggel nem tudsz róluk gondoskodni, míg nem tudsz minden mást alárendelni az ő tartásuknak.

10. BeauIieu (válaszként erre: 9. - BeauIieu)
2021. dec. 21. 13:34
Vagy talán a legjobb az lenne, ha tisztaztad mi bajod.
9. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 13:33

A lyukas szívre nem megoldás az állat.

Főleg nem egy kutya, akit napi többször ki kell vinni, akar esik, akar fúj.


A nyúl büdös, de a patkány nem,és lehet tanítani, mint egy kutyát.

8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 12:12

Mielőtt kutyát szerzel be, tiszban kell lenni pl. mennyire ugatós fajta, mekkora a mozgásigénye. Ha nagy, lakásban szenvedni fog. Ha ugatós, haragban leszel minden szomszéddal. Tdnod kell, a kutyát éveken keresztül napi 2-3 alkalommal - fajtától függ - le kell hordani sétálni ha esik, ha fúj, még szélviharban, hóban is.


A macska csendben van, nagyon feltalálja magát a lakásban, bújós, dorombol ezerrel, okat játszik, szeret majd veled is játszani.

A cicának elég egy alomtálca, amiben el tudja végezni a dolgát. Szükség esetén ha elutazol akár 2 napig is egyedül lehet hagyni ha van vize és táp kirakva elég.

7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 11:21

Mi lenne ha cicát tartanál?

[link]

Nem kell hogy olvasd, csak tekerd lentebb az oldalt, lépj vissza is 1-2 oldalt, meglátod mennyi boldogságot adnak a cicák. Lakásba nagyon szeretnek lenni, az első oldalon a nagy vörös az enyém.

Ha cicád lenne, sokkal később kellene szembenézned az elvesztésével, ha orvosi ellátás kell könnyebben hurculod mint egy kutyát, és annyira nem is költséges mint egy kutya. Nem sorolom, sok előnye van a kutyával szemben, ajánlom az oldal nézegetését. Esetleg hozzá is szólhatsz ha regisztrálsz.

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 11:05
Ha akad a közeletekben menhely,,látogassatok el oda.Sok kérdésed talán el is veszik.
5. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 10:56
Meg nem allsz rá készen, ha ezeken az aggalyokon gondolkodsz. 😉
4. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 10:09
Nyár óta egy francia bulldoggal élünk lakásban. Nem könnyű, eleinte nagyon nem, de már nem is tudnánk nélküle élni.
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 09:56

A Yorkshire egy terrier fajta,szóval megvan a maga vèrmérséklete.1x volt..soha többet..

De bàrmilyet is választol azzal tisztában kell hogy légy,hogy eleinte sok mindent meg fog rágni,pláne ha napi több órát van egyedül hagyva.

Nem a bekattanás miatt kell válassz,hanem tudatosan,mivel egy kutya 15-20évig is elél.Állandó odafigyelést igényel,arról nem is beszélve,hogy ha megbetegszik az nagy költséggel is járna.

Cuki cuki...de ésszel kell dönteni.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2021. dec. 21. 09:25

Nekem csivi van bent.

Hiába visszük ki, a férjem cuccait amit akár csak egy fél pillanatra tesz a földre azonnal lepisilja. 🤣

Nem utazunk, de egyedül nem hagynám 12 óránál többre. Akkor megkérnék valakit, vigyázzon rá.

Az ágyunkban alszik. Nem is tudnék nélküle aludni.

2021. dec. 21. 09:20

1 hete bekattant valami nálam, hogy kell valami állatka. Annyira szeretnék egy kutyát. De a józan eszem mindig ellentmond. Hova tesszük, ha utazunk? Mi van, ha ugatós lesz? Bent szeretnénk tartani, de mi van, ha szétkapja a lakást? Bonyolítja az életünket? De közben a szívem nagyon vágyik rá. Annyira, hogy már fáj. Valakinek van bent kutyusa? Valami kisebb esetleg? Van kertünk. De rengeteg munkávl raktuk rendbe, ha ott csinál bajt, attól sem lennénk boldogok.

Kicsi kutyák milyenek? Yorki esetleg? Az biztos nem tudna nagy kárt csinálni 😊

A párom is meg kellene még győznöm, de éveim sincsenek. Hisz még magam sem tudom meggyőzni. Segítsetek! Vesztettem már el állatot, attól is rettegek.

Vagy egy törpenyúl jobb mint egy kutya? Vagy vmi. más? Nem tudom már, mit érezzek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook