Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretnék fogyni fórum

Szeretnék fogyni (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 20. 12:03

A kávé il concreto kihajtja a vizet... A 3:1-ben tényleg tré..

Igaz, hogy a diétában le kell vinni a szénhidrátok arányát, de nem a zsír javára..:) A fehérjét kell növelni. A zsírban gazdag étrend nem egészséges... A zsír kalória tartalma 9,3 szénhidráté 4,1.

48. 9d7907a17a (válaszként erre: 47. - AlBundy)
2012. júl. 20. 11:07

A kávé, különösen ha sokat fogyasztasz akkor megköti a vizet, ami nehezíti a fogyást. Ha ilyen 3:1-ben és hasonló kávékról van szó, abban meg cukor van, ami ugye szénhidrát.

Azért tartják jónak ha magasabb a zsír aránya, mert a fogyózók "fő ellensége" a szénhidrát, a zsírtól, bármilyen furcsa is könnyebb megszabadulni mint a szénhidráttól.

Ezért mondják szinte minden diéta alapjának a fehér liszt és fehér cukor (amik ugye nagy szénhidrát tartalmúak) kiiktatását vagy legalábbis csökkentését.

2012. júl. 20. 10:35

1. Mi baj a kávéval?

2. Miért kell magasnak lennie a zsír arányának diétában? Attól mégis miért lenen könnyebb a fogyás?:D

2012. júl. 20. 10:17
Nincs mit! Remélem jól haladsz! :)
45. kailynwyatt (válaszként erre: 44. - Porcica)
2012. júl. 13. 18:23
Utana nezek majd, koszonom! Meg gyozkodom kicsit magam, kicsit faraszto most az elet ehhez, ah. A mai napom nem volt eddig rossz, egy banan, egy tonkolykocka, egy joghurt sok zoldsalata es egy keves teljes kiorlesu teszta cukkinivel. Mondjuk attol felek, hogy tul sok szenhidratot fogyasztok, de nem tudom, hogy kell keveset ;-) most utana is jarok.
2012. júl. 13. 08:43

Ezen a fórumon sok hasznos tudnivaló van a gyümölcsnapról, és rengeteg leírt tapasztalat. A gyümölcsnapot én csak ajánlani tudom, nagyon hasznos dolog!


[link]

2012. júl. 13. 08:41
A kukorica nem ellenség, csak mértékkel kell enni, mint minden mást! Megvan a maga haszna a szervezet számára! Ha nem eszünk nagy ballasztanyag tartalmú zöldségeket, akkor megnő a bélben kialakuló betegségek (pl. daganat) kockázata. Érdemes ezt átgondolni! Másrészt a sertés szervezete másképp dolgozza fel a kukoricát, mint az emberé...
42. szilisári (válaszként erre: 41. - AlBundy)
2012. júl. 13. 01:23

Jó azért ez elég túlzás, nem kell annyit enni belőle, mint egy cocának, de egy-egy csövet el lehet rágcsálni, ha már úgyis szezon van meg finom meg egészséges meg zöldség.


Esetleg olvass bele a naplómba, hátha találsz pár trükköt benne!

41. AlBundy (válaszként erre: 34. - Kailynwyatt)
2012. júl. 12. 15:31
Kukoricával hízlalják a sertéseket. Remélem kielégítő volt a válasz..:)
40. 9d7907a17a (válaszként erre: 39. - Kailynwyatt)
2012. júl. 12. 12:37

Tegnap este én is bűnöztem anyósom születésnapi vacsoráján. Ma nem is kívántam még a kaját, párom kérésére reggel megettem egy almát, meg mostanában pár szem diót. Vacsorára töltött tököt készítek, addig szerintem nem eszek mást.


Gyümölcsnapot még sosem tartottam elhatározásból, ha volt ilyen az csak azért mert úgy alakult.

2012. júl. 12. 10:52

Ajaj, bakker, tegnap este sikerült egy kis gyrost megennem. Az volt a baj, hogy olyan este 10 körül :-///

Szokott valaki gyümölcsnapot tartani? Érdemes?

38. kailynwyatt (válaszként erre: 37. - Porcica)
2012. júl. 11. 10:49
Persze, azért vagyok itt, hogy tippeket szerezzek :-D Amúgy tudsz ajánlani jó naplót? Egyet-kettőt már felfedeztem, ami tetszik, de nagyon sokat nem :-/
37. Porcica (válaszként erre: 36. - Kailynwyatt)
2012. júl. 11. 10:24

A lényeg, hogy tapasztald ki a tested igényeit, és találd meg a gyengeségeit, és erősségeit. Ha odafigyelsz, sokmindenre rájösz magadtól is. Minden szervezet egyedi, nincs mindenkire érvényes sablon. Ami az egyiknek használ, a ásiknak nem.


Nekem a napi 1100 kalória is csak akkor jön be, ha nem vacsorázom, és mellette sportolok is.

Más lányoknak sokkal könyebben megy, késő este esznek, de napi 1200-1500 kalóriánál nem többet.


Javaslom, hogy keress néhány olyan naplót, amit rendszeresen vezetnek, és eredményesek a fogyókúrában. Én is olvasok rendszeresen jópárat. Sokat segít, lelkileg is, és trükköket is találni bnnük. Emellett a naplók gazdái sosem elutasítóak, nagyon segítőkészek. Ha valahol le lehet fogyni, az a hoxa. Itt van hozzá megfelelő társaság, és úgy mindig könnebb! :)

36. kailynwyatt (válaszként erre: 35. - Porcica)
2012. júl. 11. 10:12

Ó, basszus, akkor nagyon ügyesen csinálod!

Én nem vagyok kifejezetten hízékony típus, vagyis nem egyszerre szedtem fel 20 kilót, csak fiatalabb koromban aktívan sportoltam, aztán abbahagytam és évi 2 kiló megbízhatóan rám jött az elmúlt 10 évben. Mondjuk remélem, hogy nem 10 év lesz leadni,jobb lenne még öregasszony korom előtt jól nézni ki kicsit :-D

35. Porcica (válaszként erre: 33. - Kailynwyatt)
2012. júl. 11. 10:04

Én is programmal számolom a kalóriát. :)

Az én gyomromnak semmi baja. Lassú sejtanyagcserével élek, alacsony vérnyomással, és alacsony testhőmérsékleten. Emiatt lassabban is öregszem (mázlista vagyok), de sajnos könyebben is hízok. Csak arról van szó, hogy a gyomrom nem igazán működik, ha alszom... és nehezen ébred. Akárcsak én. :)


A kukorica elég kalóriás cucc, mert magas a kemyényítő tartalma. Ennek ellenére egészséges, ha van az étrendben, mert nagy a ballasztanyag tartalma (rost + megemészthetetlen dolgok), amik tisztítják a beleket, és hasonló jó tulajdonságai vannak. Én megeszem, de délelőtt, délután már nem. Egyszerűen beleszámolom a napi kalória- és ch-mennyiségbe.

2012. júl. 11. 09:46
Gyors kérdés: a főtt kukorica nagyon hizlal? Sajnos eléggé rá vagyok kattanva :-/
33. kailynwyatt (válaszként erre: 30. - Porcica)
2012. júl. 11. 09:39

Persze, a kattogás az nem jó :-D Majd kipróbálom azért a kevesebb kávét, ha nyugisabb időszak van.


A gyomrom nekem sem volt mindig jó, de szoktam Oxytarmot szedni évente 1 hónapig és az helyre rakja, azóta a gyomrom és én jól megvagyunk.


Illetve eddig ódzkodtam a kalória számlálástól, de aztán találtam egy nagyon egyszerűen használható oldalt és ott vezetem. Úgyis gép előtt ülök, nem tart semeddig sem. Tegnap 2 kalóriával túlléptem a megadott mennyiséget, de muszáj voltam megenni egy kaszinótojást.

32. kailynwyatt (válaszként erre: 31. - 9d7907a17a)
2012. júl. 11. 09:36
Jó tanulást! És köszönöm!
2012. júl. 11. 09:25

Mentem, mert elkések az angolról.

Sok sikert mindenkinek!!!

2012. júl. 11. 09:22

Én napi 2 főzött kávét iszom meg, 2-2 deci tejjel. Enélkül nem bírok élni, és nem is kattogok ezen. Kalóriákat számolgatok, nekem ez belefér. Így is fogyok lassacskán.


A koffeinmentes kávét nem javaslom, mert a kávéból a koffeint vegyi anyagokkal távolítják el... szóval ártalmasabb, mint a koffeines kávé.


Az álati zsíradékokat is igyekszem kerülni, főként a nagytestű állatokét. A nagytestű állatok ugyanis növekedésserkentő hormont kapnak, hogy gyorsabban megnőjenek. Ezek méreganyaga pedig ugye szintén a zsírban raktározódik. (Szóval én nem vagyok a paleo híve ezek miatt a dolgok miatt sem, de természetesen mindenki magánügye, hogy melyik módszert, életformát fogadja el!)


Én nem vacsorázom, mert alapvetően rosszul viseli a gyomrom a vacsorát. Ja este lefekvés előtt eszem, másnap reggel gyomorfájással ébredek. Ez pedig (orvos által megállapítottan) emberi tényező. Annyit jeletn, hogy mindekinek másképp működik a szervezete. Szóval saját magadnak kell a sok ember sok véleményéből, és bevált módszeréből kiválogatnod azt, ami majd nálad eredményeket hoz.


Sok sikert! :)

2012. júl. 11. 09:20
Nekem sajnos muszáj eljárnom valahova, mert ismerem magam, az ilyen otthoni tornázásból előbb-utóbb az lesz, hogy nem csinálom, mert "Hú, mennyi dolgom van még." Most viszont van egy fitneszbérletem, egy hónapja, és heti 3x elmegyek. Illetve jó, hogy kijavítják közben, ha valamit rosszul csinálok. Csak ez az irdatlan meleg ne jött volna pont akkor, amikor elkezdtem :D
28. 9d7907a17a (válaszként erre: 27. - Süti1981)
2012. júl. 11. 09:17
Ez jó ötlet, én spec nem dvd-re tornázom, hanem összenéztem egy gyakorlatsort és mivel imádom a krimiket, így CSI, Gyilkos elmék alatt tornázom, néha Dr.House alatt, mert mostanában az van több csatornán.
27. Süti1981 (válaszként erre: 26. - Kailynwyatt)
2012. júl. 11. 09:13
Válassz olyan diétát és edzést amit be tudsz tartani és még szereted is.:-)
26. kailynwyatt (válaszként erre: 23. - Süti1981)
2012. júl. 11. 09:07
Á, az csak nincs, gondolom akkor csak több lenne a súlyod. De szerintem az nem baj, ha két hét után még nem fogytál semmit. Én egyelőre szeretném, ha nem 44-46-os lenne a méretem, mert olyanokat nem igazán lehet kapni normális boltokban :-)
25. 9d7907a17a (válaszként erre: 23. - Süti1981)
2012. júl. 11. 09:05
HAJRÁ, sikerülni fog!!! :)
24. 9d7907a17a (válaszként erre: 22. - Kailynwyatt)
2012. júl. 11. 09:05
A forró tea a legjobb amikor nagyon nagy a meleg.
23. Süti1981 (válaszként erre: 11. - Kailynwyatt)
2012. júl. 11. 09:04

Norbi fitnesz kickbox 1-2 + kardió edzés + hasazás.

Lehet, hogy azért nem sikerül fogynom, mert pajzsmirigy alulműködésem van.?

Tavaly is csináltam, de diéta nélkül ( egyébként utálok diétázni) és akkor fogytam 69kg-ról 61-re.

Megpróbálom nem feladni, mert jó érzés egy olyan ruhadarabba belebújni ami már évek óta nem volt jó rám. :-)

Kitartás! :-)

22. kailynwyatt (válaszként erre: 19. - 9d7907a17a)
2012. júl. 11. 09:03
Ó, az szerintem van is itthon még a téli raktárból, sőt, talán borsmenta is, azt kifejezetten szeretem, de nyáron még sosem próbáltam teázni, furán hangzik. Majd megpróbálom valahogy beépíteni a nyári szabadságom idejére, mert egyelőre félek, hogy nem tudom befejezni kávé nélkül a napi munkámat :-o
21. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - Kailynwyatt)
2012. júl. 11. 09:03
Mindent nem lehet egyszerre, csak amig lefő a kávé egyél meg 2db ht kekszet.
20. kailynwyatt (válaszként erre: 17. - 9d7907a17a)
2012. júl. 11. 09:01
Ó, hát én az első kávé nélkül egyelőre fel sem tudok ébredni :-/ (sőt, sajnos az első kávé és cigaretta nélkül - tudom, rettenetes vagyok :-/)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook