Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretitek a jó sci-fit? fórum

Szeretitek a jó sci-fit? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 13. 01:18
Hűűű.. tényleg találtam a hozzászólásokban komoly "sci-fi neveket"; bradbury, asimov, lem, strugatsky... öröm látni, hogy itt is belefuthat az ember ilyen nevekbe... a berzenkedőknek pedig tényleg csak ajánlani lehet pl. bradbury-t, aki már-már szépirodalmi magasságokba emelte a műfajt...
2010. márc. 11. 15:41

Csakis a jó sci-fiket szeretem, bár az is szubjektív kinek mi a jó.

Pl.: Nekem valahogy a Mátrix nem jött be.

A BSG (Battlestar Galactica) meg unalmas. Egy idő után idegesített a bonyodalma, aztán később meg már elaludtam rajta - délután! :)

Nekem a Star Trek jöhet minden mennyiségben - főleg a Voyager - akárhányszor látom, mindig találok benne valami újat! (Az Enterprise kevésbé jött be - igaz csak az első szezont láttam)

DE kedvelem:

Terminator-t

Alien - sagát :)

Stargate-et

Star Wars-ot

Robocop-ot

Predator-t

Persze számtalan film van, ami nem több részes, azok között is van kedvenc.

Ilyen az Enemy Mine (Kedves Ellenségem), Starman (Csillagember), Contact (Kapcsolat), Gattaca,

Last Starfighter (Utolsó Csillagharcos), Minority Report (Különvélemény), Equilibrium, Fifth Element (Ötödik elem),Blade Runner (Szárnyas fejvadász)...

És még van néhány. :)

59. spinneli (válaszként erre: 58. - Fiatal nő)
2010. márc. 7. 14:23

az nagyon aranyos.

:)

2010. márc. 7. 14:22
Dr Who :-) (szigorúan eredeti nyelven)
57. McKenzi (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2009. márc. 4. 09:27

ja, te D. Adamsről beszélsz?? (kicsit visszaolvastam:) :))) Azt hittem Danikenről :O


:)) hát igen, nem sci-fi, de oda sorolják, sőt az egyik könyvemen az van, hogy "fergeteges sci-fi paródia"


egész találó:-)

2009. márc. 3. 23:13

Néhány Philip K. Dick novella, amit meg is filmesítettek

Emlékmás (én csak az átiratot olvastam, de az is tetszett)

Imposztor (Dick azonos című novellája alapján, egyébként A betolakodó címmel is megtalálható)

Különvélemény

Szárnyas fejvadász (Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokról?)

de még van pár.


Legutóbb a Next című filmet láttam, amiben Nicolas Cage játszik, aki nem a kedvenc színészem, de már annyira szerettem volna sci-fit nézni, hogy jó emlékként maradt meg :) Ezt sajnos nem olvastam, ha olvastam volna biztos, hogy csalódást okozott volna a film :)

Egynek jó volt.

55. McKenzi (válaszként erre: 53. - Regus)
2009. márc. 2. 23:17

A dolog (A valami) című filmet láttad? Szerintem nagyon jó!

(sajnos a novellát nem olvastam, fogalmam sincs, hol lehetne beszerezni..)

2009. márc. 2. 21:48

A csillagkaput többen is szeretik, sok szezont megélt - mi még nem nézzük, mert lemaradtunk róla, talán egyszer belekezdünk :)

Az Újjászületést nem olvastam, beírtam a keresőbe és ezt a regényét is kiemelik - szívesen elolvasom (csak még meg kell szereznem :)

53. Regus (válaszként erre: 52. - McKenzi)
2009. márc. 2. 12:43

Szia McKenzi,

nézem már az Atlantiszt, - de azért nálam a Csillagkapu a nyerő.... :-)

John Wyndhamnek van egy másik jó könyve, az Újjászületés. Én is úgy vagyok vele, mint te a másikkal, hogy már régen olvastam, akkor nagyon tetszett. De talán még most is olvasható.

2009. márc. 1. 14:05

Eszembe jutott még egy jó könyv, bár régen olvastam, de akkor nagyon tetszett


John Wyndham: A triffidek napja

2009. jan. 31. 22:52
nálam lejárt lemez....
2009. jan. 30. 16:54

Elkezdtem a Battletstar galactikát ez tényleg igazi sci-fi, egész jó.

A Voyagerbe is belenéztem, de már nem tetszett annyira mint rég (pedig javarészt olyan részek voltak amiket anno se láttam), de elalvás előttinek jó volt (nem olyan izgalmas, hogy ne tudjak elaludni:)

Az Atlantisszal pedig az a baj, hogy a negyedik szezonra akcióvá alakult át, lapos, unalmas.

Az Euréka volt még az egyik kedvencem, szerethető karakterek, bolondos történetek.

Könyvekről most nem tudok írni, legutóbb újra elolvastam az Alapítványt, az most is tetszett, de boltban most nem találtam semmit. Marad az antikvárium.

49. McKenzi (válaszként erre: 48. - Regus)
2008. dec. 15. 14:05

Nincs mit! :)

Na és azóta elkezdted nézni?

Az Atlantisz csak négy szezonos - kár hogy nem folytatták sok mindent ki lehet volna még hozni belőle.

48. Regus
2008. dec. 7. 18:23
Köszi szépen az infókat, aranyos vagy! :-))
47. McKenzi (válaszként erre: 45. - Regus)
2008. dec. 7. 13:48

Van egy nemzetközi moziadatbázis és ott pontozzák a sorozatokat, filmeket.

IMDB a neve. (The Internet Movie Database)

Itt a Battletstar 10-ből 9.1-et kapott.

Az Atlantis, csak 8.9-et

Az atlantiszban szerethető karakterek vannak, pörgős, humoros. A battletstar-ról még nem tudok nyilatkozni, de azt olvastam, az gondolkozósabb.

46. McKenzi (válaszként erre: 45. - Regus)
2008. dec. 7. 13:20

Szia Regus!


A star-trek sorozatokat még a tévében láttam, és volt amit felvettem.

Írok privit!

45. Regus (válaszként erre: 44. - McKenzi)
2008. dec. 7. 12:49
Szia McKenzi, hol lehet nézni az Atlantiszt? Meg a másikat? Írd meg légyszi, köszi!
44. McKenzi (válaszként erre: 42. - Regus)
2008. dec. 6. 22:59

Az nekem valahogy kimaradt - viszont az Atlantiszt nézzük.

Még a Battletstar Galactikára vagyok kíváncsi nagyon dicsérik.

2008. dec. 6. 22:57

Aki szereti a Csillagkaput vagy az Atlantiszt, de még nem látott Star-treket annak tudom ajánlani, de csak az újabb részeket (Voyager, Deep Space Nine, Enterprise - az Archer kapitányost:)

A régiek a fordulatos sztorik ellenére a jó grafikához és kosztümökhöz szokott szemeinknek már nem felelnek meg :D

42. Regus
2008. dec. 6. 22:53
Ki szereti a Csillagkaput? Az AXN-en megy esténként. Nem rossz! Főleg a flegma O'Neill.... :-)
2008. dec. 6. 22:31
Végignéztem az Enterprise mind a négy szezonját, nekem nagyon tetszett. Sajnos ez csak négy szezonos lett, mert a tv csatorna, amelyik megvette, nem kért többet. Pedig az írók még folytatták volna. Így sok kérdés nyitva maradt és sok jó sztori meg se lett írva :(
40. reni79
2008. nov. 25. 19:34
inkább a jó vígjátékokat és romantikus filmeket.
2008. nov. 25. 19:21
A jó sci-fi az soha nem lehet rossz! :D Amúgy a fantasztikus könyveket/filmeket stb. amúgy is imádom!
2008. nov. 18. 16:04

Szeretnék valami szórakoztató sci-fit olvasni olyasmit, mint a star-trek könyvek, ha valakinek van ötlete írja ide :)

mivel ami van már kiolvastam, mostanában inkább dvd-n nézem, így tudom ajánlani annak aki még nem látta az enterprise új részeit - két szezont néztem meg, mindegyik rész jó volt.

37. McKenzi (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2008. nov. 18. 15:59
ja :) igaz elszúrta egy jó sci-fi is lehetett volna, ha nem tényként állítja be, bár egész jól megélt belőle, tehát nem csinálta rosszul :o
36. spinneli (válaszként erre: 35. - McKenzi)
2008. nov. 18. 15:41

nem tudom az Ő műveit hova lehetne bekategorizálni.

:)

szimpla sci-finél többrétűbb, meg viccesebb is.

35. McKenzi (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2008. nov. 18. 15:39

fantasy vagy vallás esetleg egyéb? :)

Nekem fogalmam sincs :)))

34. spinneli (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2008. nov. 18. 14:51

az azért szerintem nem sci-fi kategória.

:)

2008. nov. 18. 14:49
Nekem pont az Alien nem tetszett, pedig általában szeretem az ilyen témájú filmeket. De a horrort jobban..
32. 1e958693ca (válaszként erre: 30. - Macsótigris)
2008. jún. 23. 09:10
Nem szeretem a szörnyes filmeket, de az Alien 1-4. nekem is bejön.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook