Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretem a gyerekeket, de leblokkolok tőlük, nem tudok velük mit kezdeni. Mit tegyek, hogy mégis jól kijöjjek a rokon gyerekekkel? fórum

Szeretem a gyerekeket, de leblokkolok tőlük, nem tudok velük mit kezdeni. Mit tegyek, hogy mégis jól kijöjjek a rokon gyerekekkel? (beszélgetős fórum)


22. tumbo2
2021. júl. 21. 09:16
a lányom nagyon szereti a gyerekeket,alig lehet levakarni róla.nagyon jó anya lenne,jobb,mint én,hát reménykedjünk.
21. tumbo2
2021. júl. 19. 16:11
mindössze egy van,az unokaöcsém lánya,a többi már nagy.
20. tumbo2
2021. júl. 19. 13:50
bár különösképpen nem szeretem őket,kéne?
19. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Ba7da9cfc0)
2021. júl. 19. 13:49
én is ugyanúgy vagyok.
2021. júl. 19. 13:11
Én se tudtam mit kezdeni "idegen" (rokon, barát, munkatárs) gyerekekkel, sosem éreztem pl késztetést, hogy felvegyem, vagy játszak velünk. Amikor megszületett a saját, akkor vele természetes lett minden. De "idegen" gyerekekkel a mai napig nem tudok mit kezdeni. Továbbra sem érzem, hogy babusgatnám őket vagy játszak velük.
2021. júl. 19. 12:10
Sok kisgyerek megmondja, hogy mit szeretne játszani, és azt is, hogy hogyan. Főz neked, odaviszi, mondja, hogy leves, "megeszed". Vagy hogy állj be a kisautóval a garázsba, amíg ő elvontatja a másikat, stb. Csak lazán ;)
16. Bichi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 11:14

Hát az 1 év körülivel még nem sokat lehet szerintem kezdeni, de a többivel már lehet annyira beszélni, hogy megkérdezd tőlük, melyik oviba járnak, mi a csoport neve, mi a jele, milyen az óvónéni, hogy hívják, stb,ha meg már beszédbe elegyedtek, simán megkérdezheted hogy mit szeret játszani, rajzolni, és akkor csináljátok az.

Szerintem nagyon kedves gesztus, hogy akarsz nyitni feléjük, és hidd el, csak a kezdet nehéz...

2021. júl. 19. 10:49
Köszönöm szépen azoknak, akik írtak tippeket, alkalmazni fogom és remélem, hogy könnyedebben veszem a helyzetet 😍
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. júl. 19. 10:49

18 múltam pár nappal 😄

Rokon gyerekekről volt szó, az idősebb unokatesóim gyerekeiről, sajnos nem látom őket túl gyakran, mert küldöldön élünk, de most huzamosabb ideig otthon leszünk

Szerintem az unokatesóim feleségei és lány unokatesóim kifejezetten örülnek, hogy jóban szeretnék lenni a gyerekeikkel, de kinek mi

13. Amaunet (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. júl. 19. 09:32

Hol olvastál idegen nőkről? A fórumindító rokon gyermekekről beszél.

Fura, hogy neked kapásból ez jut eszedbe + hogy majd a sajátján megtanulja, hogyan viselkedjen a gyermekekkel.

Sajnálom azt a saját gyermeket, aki kísérlet lesz erre.

2021. júl. 19. 07:20
Persze hogy nem, csak barátkozzanak. Csak eszembe jutott, hogy sem a gyerekem sem én nem tudunk olyan esetről hogy a szülők, nagyszülőkön kivül bármilyen felnőtt idegen személlyel "barátkoztunk volna ".
11. timycat (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. júl. 19. 07:16
Azt írta rokon gyerekekkel szeretne jóban lenni. Ez szerintem nem üldözendő.
2021. júl. 19. 06:16
Lehet hogy Et szerint furcsa vagyok, de érdekes, hogy eddig senkinek nem jutott eszébe, hogy az anyák mit szólnak ahhoz, ha kisgyerekeiket idegen nők kerülgetik barátkozás vagy ősanyai szándékkal. ÉN nem tűrtem volna, hogy fiammal kiskorában 30-40 éves nénikék játszanak, foglalkozzanak, erre ott a rokonság, a család. Egy 4-5 éveshez éppen annyira nem illik egy 30-40 éves nő, mint egy 20 éveshez a 60-70 éves. Még szerencse, hogy nem minden gyerek vevő az idegenek édelgési szándékaira, emlékszem a fiam 2-3 éves korában kishiján sokkot kapott egy 30-as nőtől, aki fekete rúzzsal volt kirúzsozva szemei nagyon durván kifestve, a szagáról nem is beszélve.
2021. júl. 18. 20:51
Vegyèl kicsiknek való társasjátèkot ès hívd őket játszani. A kèt egy èvessel meg èpíts tornyot nagy kockákból.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Tien)
2021. júl. 18. 20:47

Én is fura vagyok, és ezt a gyerekek rögtön észre veszik, de ennek ellenére szeretnek velem lenni;)


Még sosem szóltam rá gyerekre, és ennek ellenére velem mindig fegyelmezettek, és tudják, hogy velem nem lehet kisautót tologatni és társai, így beszélgetünk, memória játékot játszunk, mondókázunk, vagy rajzolunk, vagy szerelünk, stb.

És azt is tudják, hogy nálam semmire nem mennek a nyafogással és hisztivel, így ha futkosnak és elesnek, akkor nem rohannak hozzám bömbölve, mert úgy is csak annyi történik, hogy azt mondom, hogy futás tovább, nincs nyafi:DDDD

7. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2021. júl. 18. 20:26

Akkor is erős volt a kerüld el őket. Nekem is van olyan ismerősöm nőként aki nem szereti őket, nem is akar sajátot, valahogy mégis tapadnak rá a gyerekek és imádják. Van benne egy alapvető kedves, határozott, modoros stílusa, ami éppen azokat a gyerekeket vonzza akik kicsit olyanok, mint ő. :)

Nem mindegyiknek jön be a gügyögős ősanya típus (én is ez a típus vagyok) és igen, nálam ez zsigerből jön. Zsigerből kiváltják belőlem a gyereket, és tudok velük azonosulni. 🙂

Azért én megpróbálnám. A gyerekek közelsége megnyugtató, boldog. Számomra. 😇

6. tien (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2021. júl. 18. 20:16

A gyerekek rögtön levágják ,ha tartasz tőlük.

Én voltam ilyen , rettegtem a gyerekektől.

Egyedül a tesóm kisfiával volt jó kapcsolatom.


A férjem zsigerből kapcsolódik hozzájuk.

A kicsik is érzik ezt ,és szeretik őt.

Rólam érdemes tudni ,hogy fura vagyok.

5. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2021. júl. 18. 19:15
Miért? Mert igaza van? Ez vagy jön zsigerből vagy nem. Ha lesz majd saját gyereke lehet hogy változik, de az is lehet hogy nem.
4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2021. júl. 18. 16:19
Te amúgy is egy nagyon furcsa ember lehetsz. De ez…😳
2021. júl. 18. 16:12
Kerüld el őket, ha lesz sajátod, meg fogod tudni mit kezdj velük, addig ugyse megy, kár erőltetni. Saját tapsztalat.
2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 18. 15:30
Érdeklődően, kedvesen, türelmesen. Ha nyitottak, a gyerekek maguk szoktak kezdeményezni. Én először csak figyelném őket-azt úgy is észreveszik, hogy valaki figyel rájuk. Ilyenkor szoktam kérdezgetni őket. Mit játszanak, mivel, hogyan kell, stb…aztán beszállok én is játszani és már nyert ügyem van. 😊
2021. júl. 18. 15:25

Fiatal nő vagyok, semmi bajom a gyerekekkel, szeretem őket, majd én is szeretnék, de mikor a közelemben vannak, leblokkolok, úgy érzem, hogy nem tudok velük mit kezdeni és nem tudom, hogy egyáltalán hogy szóljak hozzájuk/mit mondjak nekik.

Ez alapjáraton nem is gond, mert elég kevés kisgyerek van körülöttem, de most úgy alakult a helyzet, hogy sok rendezvényen találkozom majd a rokon kisgyerekekkel és szeretnék velük jóban lenni, kicsit akár játszani velük, akármit... Hogy csináljam, hogy ne legyen ez a görcsösség bennem, egyáltalán hogy szóljak hozzájuk? 4-5-6-7 éves lányok és 1 év körüli fiúk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook