Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretem a férjem, de mégsem tudom elengedni fórum

Szeretem a férjem, de mégsem tudom elengedni (beszélgetős fórum)


1 2
30. Lávli* (válaszként erre: 27. - 23f06ac886)
2020. okt. 30. 19:28

No, thx.

Guglizni én is tudok :) Meg úgy őszintén, nem is érdekel a kognitív disszonancia, sem szociálpszichologiai elméletek, már túl vagyok rajtuk.

Normális emberi nyelvezeten szeretek beszélgetni emberekkel.

29. 23f06ac886 (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2020. okt. 30. 18:23
Te mit javasolsz a fórum indítónak?
28. Bless the child (válaszként erre: 25. - Lávli*)
2020. okt. 30. 18:19
Javaslom, hogy rakd fel a szemüvegedet, így a kisképernyős zavaró tényezőket kiküszöbölöd😉
27. 23f06ac886 (válaszként erre: 25. - Lávli*)
2020. okt. 30. 18:17
Szeretnél kérdezni?
26. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 30. 18:15
A többi hozzászólóval nekem is azonos a véleményem, hogy a fórumnyitónak döntést kell hoznia, ha változtatni akar a jelenlegi állapoton. A kialakult okot próbáltam egy egyszerű emberi jelenségre visszavezetni. Egy ilyen döntési folyamatot sok minden befolyásol, amiket próbáltam összegyűjteni. A javaslatom továbbra is az előszőr gondoljon magára és babára, hogy számukra mi lesz az ideális hosszútávon.
25. Lávli* (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2020. okt. 30. 17:58
Lehet, hogy a környezeti zavarótényezők az oka 😂😂😂
24. Bless the child (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2020. okt. 30. 17:57
Te nagyon hibásan kondicionálsz😂😂😂
23. Lávli* (válaszként erre: 21. - 23f06ac886)
2020. okt. 30. 17:55

Szuper, örülök nagyon, köszönöm.

Fórumindító nyilván pedig annak örülne, ha nem Miss sarikanak akarnál itt imponálni 😂 Attól neki nem lesz jobb.

22. Bless the child (válaszként erre: 21. - 23f06ac886)
2020. okt. 30. 17:42
Figyu, nem tudom, hogy ki és mi vagy, de ez egy "háziasszony" közösség, itt nem igen szoktunk magasröptű tudományos értekezésekbe mélyedni. Ez a fajta "ki ha én nem" szint itt nem fér meg. Én elhiszem, hogy tudsz, de próbálj meg érthető nyelvezetben írni. Köszönjük!
21. 23f06ac886 (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2020. okt. 30. 17:37

Bocsánat, jogos az észrevétel. Kis kijelzőn környezeti zavarótényezők mellett nehezen tudok következetesen írni.


A médiahype disszonanciában áll az érzelmi analfabetizmussal. A médiából és a környezetbő áramló információk belső érzéseink megélésére késztetnek, ami pont ellentétes azzal, hogy nem ismerjük, vagy elnyomjuk az érzéseinket. Az elsődleges kollektívom az a szociális környezet, amiben közvetlenül élünk, akikkel közvetlenül érintkezünk és valamilyen formában igazodunk a közöséghez. A másodlagos individuum az egyén önmegvalósításának a törekvései. Normál esetben az ember kialakítja a szociális környezetét, család, barátok, munkahely és ezután törekszik az önmegvalósításra. Amire reflektáltam, hogy ez a két dolog a Miss Sárika érzelmi analfabéta megfogalmazása helyett, inkább felcserélődésének mondanám.

20. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Lávli*)
2020. okt. 30. 17:30
Én az első mondatánál elgörgettem, de ezért tényleg érdemes volt felkelni. 😂
19. Lávli* (válaszként erre: 18. - 8d00a82c06)
2020. okt. 30. 17:28

"A médiahype disszonanciában áll a érzelmi analfabetizmussal."


Ma is megérte felkelni 😂😂😂

18. 8d00a82c06 (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2020. okt. 30. 17:26

Jogos!

Aki padlón van, nem fog ezzel a magasröptű szöveggel foglalkozni.

17. Lávli* (válaszként erre: 16. - 23f06ac886)
2020. okt. 30. 17:15

Bocsi, de lehetne, hogy a magamfajta egyszerű ember számára magyarul és érthetően írj? Mondjuk nem az individuum szót nem értem. :))

" Ezeknek a tényezők megfelelő használatával a módosíthatod a döntési mechanizmus." - de ha a magyar ragozás és toldalékolás se megy??? 😎

16. 23f06ac886 (válaszként erre: 15. - Miss Sárika)
2020. okt. 30. 16:14

A médiahype disszonanciában áll a érzelmi analfabetizmussal. Az individuális igények felismerése és megélése a belső érzelmek átéléséről szól. Amire talán utalni akartál, hogy az elsődleges kollektívommal helyet cserélt a másodlagos individuummal.


Az érzelmi törés feldolgozását nem érdemes felgyorsítani, mert hibás kondicionáláshoz vezet.

15. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 30. 15:37

Ne csodálkozzunk. ..Ez az érzelmi analfabéták kora!

Aki menni akar, arra rá kell adni a kabátot.(akkor is, 40 fok van...)

2020. okt. 30. 15:25
Annyi minden lehet. Lehet, hogy te változtál, és azt nem bírja elviselni. Vagy ő változott meg. Emiatt tönkremehetnek kapcsolatok.
13. Lávli* (válaszként erre: 11. - 23f06ac886)
2020. okt. 30. 15:03

Köszönjük szépen.

Sokat segítettél. 😎

12. NomNom (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 30. 15:00
A miért maradjon költői kérdés.
2020. okt. 30. 14:56

Ez egy természetes pszichológiai folyamat. Ez hívják telítődésnek és újra pozícionálásnak. Ha az újra pozicionáláskor nincs külső impulzus ami terelje, akkor valamelyik aktuális divergens disszonancia irányába mozdul el. Ezután jön a leürülési időszak. Ez alatt fogékonyabb lesz több külső impulzusra. Ezt követően viszont az alapján fogja meghozni a döntését, ami számára legoptimálisabb érzetet adja.

Ezt nagyon leegyszerűsítve úgy kell elképzelni, mint egy gyermek aki, kedvenc főzeléket addig eszi míg már nem kívánja. Ezután ott hagyja és elkezd játszani a legérdekesebb játékkal, majd valószínűleg azt is megunja és megy egy másik játékhoz. Egészen addig, míg éhes nem lesz megint. Ilyenkor kerül abba döntési helyzetben, hogy mit válaszon a kedvenc főzeléket, amit nem rég evett, vagy vagy válaszon mást, amit korábban kevésbé szeretett. Bár ilyenkor előfordulhat, hogy teljesen elfogyott a kedvenc főzeléke, akkor kénytelen lesz mást enni.

Mondhatni, hogy egy egyszerű választási logikai épül majd a döntési mechanikája.

A játszási időszak akár éveket is jelenthet.

A mérgesség a tehetetlenségi frusztráció érzelmi impulzusa. Ez addig tart, míg fenn áll a tehetetlenség, illetve van érzelmi kötödés.

A döntési folyamatot olyan egyéb dolgok is befolyásolhatják, mint a kondicionálás, feedback, énvédő mechanizmusok, identifikáció, flow, és az elsődleges individuum és kollektívom. Ezeknek a tényezők megfelelő használatával a módosíthatod a döntési mechanizmus.


Az egyéni javaslatom, hogy találj ki egy célt, amit érzelmi és gazdasági szempontokból is megfogalmazol és asszertív ambiguitástoleranciával valósítsad meg.

2020. okt. 30. 14:54
Egy párkapcsolathoz kettő ember szeretete kell.Nálatok csak a te részedről van érzés.Ő tovább lépett.Ne tedd magad tönkre.Egy válás senkinek nem könnyű.Ott van a pici gyermeked,van aki iránt felelősséggel tartozol.Igen,a gyermek láthatása őt is megilleti.Nem lesz könnyű,idő kell majd hozzá,de ne kapaszkodj utána.Adj időt neki és legfőbbképpen magadnak.Lesz aki majd jobban fog értékelni téged,mint ő.Ha pedig ő elhidegült tőled akkor ilyen férfihez ne ragaszkodj,engedd el.Én elolvastam a hozzászólásokat és senki ne mártó szándékkal írt és tanácsolt dolgokat neked.De a döntés a te kezedben van.
9. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 30. 14:40

Leírtad, legalább kicsit könnyebb lett a lelkednek.

Azt azért próbáld meg elképzelni, hogy mi van, ha vissza könyörgi magát. A diadalérzeten túl ... normálisan, hittel, bizalommal, szeretettel tudnál vele élni tovább? Nem hiszem.

Ilyen dolgokra kellene gondolnod.

Meg hogy utál, gyűlöl .. a francnak kellene egy ilyen. Örülj, hogy megszabadultál tőle.

2020. okt. 30. 14:38
mert az első hozzászólást elolvastam igazából mindegy is....segítségért jöttem és ti egyből támadtok....miért ne mondanám el ha én írtam volna de mindegy is itt nem lehet két hasonló történetről fórum úgy látom....
2020. okt. 30. 14:38

Add be a válást .

Ennek semmi értelme. De annak sem hogy vágyakozol utána.

Minek?

El dobott, mint egy használt rongyot. A gyereket sem fogja hetente látogatni, arra mérget vehetsz.

Rázd meg magad és cselekedj!

2020. okt. 30. 14:24
Engedd el.
5. napsugar71 (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2020. okt. 30. 13:50
Egyetértek !
2020. okt. 30. 13:47

Nem hiszem, hogy egyebet tudnánk javasolni, mint az előző fórumodban.

Engedd el. Sajnálom.

3. napsugar71 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 30. 13:45
Tanácsot adni ilyen helyzetbe nehéz,de amit érzel az természetes !Nyilván nem könnyű ,idővel el tudod engedni.Keressél olyan elfoglaltságot ami leköti a figyelmedet,szánják magadra több időt.
2020. okt. 30. 13:45

Sztem erről nem olyan régen már írták ki fórumot.

A vélemények és a válaszok nem fognak megváltozni.

Én azt gondolom nincs érelme és az sem jó, hogy egy olyan férfival akarsz együtt tenni, aki le se bagózik Téged.

Nem értelek.....

Ha elhagyna a férjem egy másik nőért, hagynám, menjen isten hírével.

Megint kicsit más a gyerek fekvése, ha mondjuk kiderül, hogy megcsal, de teper utánad és titeket akar. Akkor el lehet gondolkozni. De így, vigye csak a szerető. Meglátjuk mi lesz 1-2 év múlva.

2020. okt. 30. 13:11
A férjem elhagyott engem a kislányommal 2 hónapja a szeretőjéért akivel kib 4 hónapja volt együtt. Igazából én vettem észre h van valakije és kidobtam,azóta együtt laknak... de az előtte lévő pár hétben ő is elkezdte mondogatni, hogy megváltoztak az érzései irányomban nem tudja mit akar lehet h el kellene mennie gondolkodni. Nyílván ez meglepett mindamellett hogy a 10 hónapos kislányunk mellett nem nagyon volt időnk egymásra.....de arra, hogy ekkora a baj nem számítottam....Azóta olyan gyűlölet van irányomban az ő részéről, hogy nem tudom mire vélni...azt mondja h szerelmes de már nem annyira mint azt gondolta...de most nagyon élvezi a szabadságot és a nyugalmat...velem soha nem lehetett megbeszéni szerinte semmit holott 12 évig együtt voltunk és egész eddig nem volt probláma legalábbis nem mondta inkább magába folytotta mostmeg teljesen megutált...én felajánlottam h menjünk esetleg párterápiára de ő nem tudja, hogy mit a akar néha úgy érzi megpróbálná néha nem.....de valahogy úgy érzem egyenlőre csak én szeretném ő most nagyon jól elvan az új szerelemmel...próbálom feldolgozni h nem kellek...elfogadni...az elmúlt 2 hónap arra elég volt h letisztázzam magamban én szeretem...eddig vártam hátha meggondolja magát és megpróbáljuk hátha sikerül rendbe hozni de eljutottam odáig h feladom...a baba miatt hetente találkozunk ....és így nagyon nehéz....tudom nem lenne muszáj ott lennem velük de eegyszerűen nem bírom ki h ne lássam ne tudjam mi van vele....valakinél volt olyan h esetleg egy ilyen helyzetből még pozítiv irányba változott a dolog a férj egyszer csak szerette volna újra a családját? Hozzá kell tennem h neki elváltak a szülei és nagyon feljöttek a trauámi a szülők közti veszekedések miatt és a munkahelyén is folyamatosan stressznek van kitéve az önbecsülése sehol sincsen...én úgy érzem azért van a csajjal mert ott most ő a minden őt istenitik ...segítsetek kérlek hogyan tudnám magamban ezt elengedni....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook