Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? fórum

Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? (tudásbázis kérdés)


220. Krisz42 (válaszként erre: 217. - Flyke)
2013. jún. 8. 22:55
Jò,akkor térjünk visdza Jehovához,mert a többiek még mindig azon voltak kiakadva-én is-,hogy az orvosi beavatkozás elutasítása,főleg,mikor nem is a saját életed a tét,akkor nem igazán humánus,sőt elég gonosz dolog.Valaki kitalâl vmi szélsőségektől hemzsegő vallást és vannak,akik követik.Nem az a lényeg,h melyik rendes,melyik nem,hanem h ilyen megkötések mellett hogy vállalhatnak gyereket?Aztán minden nap ajándék,amíg a gyerek egészséges,amíg senkinek semm baja.Aztán meg maga a pokol,mert a szerencsétlen egy vakbélbe is belehalhat.Nekem akkor kellett eltávolítani,amikor a 3.gyerekem 1èves volt és még szopott is.Biztos boldog lett volna a 11éves nővérével és 15 éves bátyjával együtt,ha meghalok.Bocs,ha kicsit érzékenyen érint a saját halálom gondolata vagy az anyukámé,aki szintén meghalt volna,mikor mi még picik voltunk a bátyámmal.
219. Flyke (válaszként erre: 218. - C8ec504c40)
2013. jún. 8. 22:54

Ezt mondom én is. Nem hiszem, hogy van egyetlen lelkiismeretes orvos is, aki bármilyen indokkal engedi, hogy meghaljon a beteg, miközben vértranszfúzióval meg tudná menteni.


Ezen kívül még a saját élete felett rendelkezhet egy szülő, de a gyereke élete felett nem. Azért mert "begőzöl" valaki, és nem feltétlenül a jehovistákra gondolok, mert vannak páran agyamentek (lásd pl. a fényevőt, aki halálra éheztette a gyerekét), nem tehet kárt, és nem tagadhat meg életmentést a gyerekétől.


Visszatérve az eredeti témához:

Attól, hogy a szülők jehovisták, nem biztos, hogy a fiú is követni fogja őket ebben a hitben. Meg kell ismerkedni, és majd minden eldől.

Ahogy írtam is:

"A szerelem mindent legyőz."

218. c8ec504c40 (válaszként erre: 217. - Flyke)
2013. jún. 8. 22:43
Akármi lehet, ez tény, de az élet megtartása a legfontosabb. Ha egy jehovista még elkezd ott kekeckedni, amikor életveszély van...
217. Flyke (válaszként erre: 216. - C8ec504c40)
2013. jún. 8. 22:32

Tévedés ne essék, senkit sem akarok lebeszélni a vérátömlesztésről, ha szüksége van rá, főleg, ha azonnali beavatkozás miatt. Még mindig jobb egy beteg élő, mint egy elvérzett halott. De! Sok műtétre előre fel lehet készülni, és ilyen esetben sokkal jobbak a vért helyettesítő készítmények, vagy a saját vér.


A gyakori allergiás panaszokon, a lázon, és egyéb apróbb kellemetlenségeken felül, sajnos a legnagyobb ellenőrzés mellett is előfordulhatnak halálesetek. Lehet valaki pl. hepatitis hordozó, miközben a betegsége nem mutatható ki, de már fertőz.


Érdemes elolvasni:

[link]


2 idézet:

Lung injury

Transfusion-related acute lung injury (TRALI) is thought to occur due to antibodies or other biologic substances in the blood components. With TRALI, the lungs become damaged, making it difficult to breathe. Usually, TRALI occurs within one to six hours of the transfusion. People usually recover, especially when treated quickly. Most people who die after TRALI were very sick before the transfusion.


Graft-versus-host disease

When white blood cells in the donor blood attack the cells in your body, it's called transfusion-associated graft-versus-host disease. This disease is often fatal. It's also a very rare condition that's more likely to affect people with severely weakened immune systems, such as those being treated for leukemia or lymphoma. Signs and symptoms include fever, rash, diarrhea and abnormal liver function test results.


2012-es hiteles forrás:

© 1998-2013 Mayo Foundation for Medical Education and Research (MFMER). All rights reserved. A single copy of these materials may be reprinted for noncommercial personal use only. "Mayo," "Mayo Clinic," "MayoClinic.com," "EmbodyHealth," "Enhance your life," and the triple-shield Mayo Clinic logo are trademarks of Mayo Foundation for Medical Education and Research

216. c8ec504c40 (válaszként erre: 200. - Flyke)
2013. jún. 8. 21:52
Szigorúan ellenőrzik a véreket.
215. c8ec504c40 (válaszként erre: 196. - Flyke)
2013. jún. 8. 21:48
Szerintem a megfelelő orvosi ellátást az orvos meg tudja határozni, akihez éppen kerül.
214. kszb (válaszként erre: 212. - Flyke)
2013. jún. 8. 08:38
az óvodás szint az, amikor szaladsz árulkodni.... fogalomzavar 2. felvonás....
213. 17aadc1082 (válaszként erre: 212. - Flyke)
2013. jún. 8. 00:32

Kedves vagy, ezt vártam :D


Te pedig olvasgass, hátha hasznosabb lesz, mint a biblia, ami kissé már elavult sok szempontból.

[link]

212. Flyke (válaszként erre: 211. - 17aadc1082)
2013. jún. 8. 00:24

Az nevet, aki utoljára nevet. :D


Nem szeretek olyanokkal beszélgetni, akiknél az érvelés a személyeskedés, és megrekedtek az ovisok szellemi szintjén.


További jó off-olgatást! - Csak nehogy gondod legyen belőle! (ezt értsd ahogy akarod ;))

211. 17aadc1082 (válaszként erre: 210. - Flyke)
2013. jún. 8. 00:18

Húúúú, most de jót mondtál :D


Hiteles. Tudod, mit jelent ez a szó? Ha értelmezed, akkor egy olyan honlapot linkelj, ahol olyan információ van. :D Ennyit az okosságról.

Addig meg, amíg megtalálod, hogy mit is jelent a szó, engedd meg, hogy kiröhögjelek, hogy egy ilyen honlap neked az etalon.

210. Flyke
2013. jún. 8. 00:14

Hát, gratulálok!


Bemásoltam egy cikket, amit biztos, hogy nem olvastatok el, de fél órája sikerült rajtam gúnyolódni egy olyan fórumon ami nem rólam szól. Ez igen!


Kik is akik "nem annyira okosak"? :)

209. 17aadc1082 (válaszként erre: 208. - Kszb)
2013. jún. 8. 00:05
Hát, a lent írtak alapján, simán lehet :) ő baja. Aki szereti, ha olyanok között van, akik nem annyira okosak.... megérdemli.
208. kszb (válaszként erre: 207. - 17aadc1082)
2013. jún. 7. 23:57
ki tudja ;) lehet járnak is :)
207. 17aadc1082 (válaszként erre: 206. - Kszb)
2013. jún. 7. 23:56
az ilyen tényleg megérdemelné, hogy napi szinten járjanak hozzá túrázni és fárasztani jehováék :D Bááár, lehet, hogy megértenék egymást.
206. kszb (válaszként erre: 205. - 17aadc1082)
2013. jún. 7. 23:51
hát, ez az! H lövete sincs!!! Mellesleg a Jehovák nem a fertőzöttség miatt utasítják el az idegen vért... szóval, ez + pont ismeretlenségben :)
205. 17aadc1082 (válaszként erre: 203. - Kszb)
2013. jún. 7. 23:42
kb :) De azért nagyon vehemensen állít valamit, amiről lövete nincs. :)
204. 17aadc1082 (válaszként erre: 202. - Flyke)
2013. jún. 7. 23:40
Tipikus :D Pszichológiai zsarolás :D Bezzeg neked lehet :D cuki vagy.
203. kszb (válaszként erre: 200. - Flyke)
2013. jún. 7. 23:37
Istenem... tényleg ennyi csak a szakmai hozzáértésed??? ah már érvelsz vmi mellett, akkor elvárható lenne, h a leg modernebb dolgokkal tisztában légy.... Ez a fertőzött vér téma.... basszus! Hány éve is, h szűrik a donor véreket??? 20??? hát, kb....
202. Flyke (válaszként erre: 201. - 17aadc1082)
2013. jún. 7. 23:33

Elmondtam a véleményem, a pszichológiai zsarolást pedig utálom. Férjemnek volt vérátömlesztése, és köszi, jól van. Személyes döntéseimről pedig nem szeretnék itt senkit sem informálni, főleg nem ilyen hangnemben. Ne is várjál mást.

Jó éjt!

201. 17aadc1082 (válaszként erre: 200. - Flyke)
2013. jún. 7. 23:24

A mai orvostudomány baromi szigorúan ellenőrzi a vért. Úgyhogy, ha vérátömlesztés kell neki, akkor nyugodt vagyok. Jelzem, nekem volt, és köszi, jól vagyok.

Te pedig nem válaszoltál a kérdésemre. De nem is vártam mást.

200. Flyke (válaszként erre: 197. - 17aadc1082)
2013. jún. 7. 23:17

A megfelelőt kifejezetten a vér-kérdést értettem.

Te engednéd, hogy a gyerekednek esetleg fertőzött vért adjanak, amitől meg is halhat, amikor lehetőséged lenne alternatív lehetőségek között választani?

Szerencsére a modern orvostudomány sok mindent tisztáz a vérátömlesztéssel kapcsolatban.

199. 17aadc1082 (válaszként erre: 198. - 130454e42d)
2013. jún. 7. 23:17
ööö... receptfelírás orvosi beavatkozásnak számít? :D
198. 130454e42d (válaszként erre: 196. - Flyke)
2013. jún. 7. 23:15
Tudsz mondani olyan orvosi beavatkozást aminek nincs kockázata?
197. 17aadc1082 (válaszként erre: 196. - Flyke)
2013. jún. 7. 23:03
A megfelelő orvosi ellátásba sajna, néha beletartozik a vérátömlesztés. Te hagynád a gyereked meghalni?
196. Flyke (válaszként erre: 194. - C8ec504c40)
2013. jún. 7. 22:33
Ne vérezzen el, hanem kapjon megfelelő orvosi ellátást, aminek nincsenek halálos kockázatai.
195. kszb (válaszként erre: 185. - Marduk)
2013. jún. 7. 22:24

óóóó, persze! Mi mind itt(is) tényleg hülyék vagyunk, csak te vagy az ész!!!!

(drága kenyér....)

194. c8ec504c40 (válaszként erre: 193. - Flyke)
2013. jún. 7. 22:22

Mindennek van kockázata. Azonban akin már csak az segít, annak jobb, ha nem olvassa el ezeket (mint ahogy a gyógyszerek mellékhatásait sem szabad elolvasni, mert csak megijedünk tőle :)

... de semmi baj, ugye, inkább vérezzen el egy jehovista gyermeke..

193. Flyke (válaszként erre: 187. - Lilibe)
2013. jún. 7. 22:16

Értem, elég ijesztőnek tűnhet ez a hozzáállás, de mindenkinek a saját döntése, hogy mit fogad el, mit nem ha vérátömlesztésről van szó. Szerencsére nem is túl gyakori, hogy szükség lenne vérre, és szerencsére az orvostudomány nagyon jó vérhelyettesítő készítményeket, saját vér adását alkalmazza.


Érdemes elolvasni!:

[link]


"- A betegnek fel kell hívni a figyelmét a saját vér adásának alternatívájára, amennyiben számára fennáll ez a lehetőség, mivel a tudomány ezt tartja a vérátömlesztés legbiztosabb és legkevesebb kockázattal járó formájának.„ (A kórházi betegek kötelező felvilágosítása a tervezett orvosi beavatkozásokról - Német Kórháztársaság brossúrája)


„a legjobb transzfúzió a be nem adott transzfúzió".


„Ellenjavallat. A vírusátvitel megelôzését a legeredményesebben biztosítja a vér-, vérkészítmények terápiás felhasználásának mellôzése. Ebbe a kategóriába tartozik, amikor a Jehova Tanúi a vérátömlesztést elutasítják, vagy a beteg az AIDS-betegség, hepatitis stb. veszélye miatt írásban tiltakozik a vér-, vérkészítmények alkalmazása ellen. Körülhatárolt szakmai ellenjavallatok még: trombózis, embólia, jobbszívfél-elégtelenség, bizonyos immunállapotok stb. Ismeretes az a szofisztikai jelmondat: „a legjobb transzfúzió a be nem adott transzfúzió". Világszerte észlelhetô a tendencia a vér-, vérkészítmények alkalmazásának visszaszorítására.” (Prof. Gál György [Országos Vérellátó Szolgálat Szegedi Regionális Vérellátó Központ]: A „poszt-transzfúziós" hepatitis)"

192. c8ec504c40 (válaszként erre: 183. - Marduk)
2013. jún. 7. 22:14
Na, megkezdődött a térítés :)
191. c8ec504c40 (válaszként erre: 181. - Flyke)
2013. jún. 7. 22:12

Arra nem gondolsz, hogy személyesen is ismerünk jehovákat? Mint ahogy arról is megfeledkezel, hogy ők is csak emberek. Tele hibákkal, s emberenként jó tulajdonságokkal is. S ezekből következik, hogy nem mind becsületes, de sok becsületes is van.

Te miért beszélsz úgy mintha külön népcsoport lennének? Az általad említett kedvesség csak nekik tűnhet kedvességnek, egy nem jehovista embernek egyfajta "mézes-mázos, valamit nagyon akar" arckifejezés, amitől feláll a hátunkon a szőr.

Ugyanúgy, ahogy a nem jehovisták közt, ugyanúgy köztük is vannak hűségesek és hűtlenek. Álomvilágban élsz, ha elhiszed, hogy köztük nincsenek hűtlenek. Vannak. Mert ők is csak emberek. Semmi különleges nincs bennük, bármennyire is így akarod beállítani.

"Tanítanak"=tolakodnak, betolakodnak az intim szféránkba és csak nyomják és nyomják a szöveget, s ha nem akarsz jehovista lenni, annál erőszakosabbak, sokszor levakarhatatlanok. De biztosan vannak szelídebb változatok is, eddig kevés ilyennel találkoztam.

S ez nem szóbeszéd, pont az utóbbi miatt, hogy ha akarod, ha nem, akkor is rád tukmálják magukat, elnézően, okoskodóan kommunikálnak, valamilyen oknál fogva felsőbbrendűnek gondolják magukat, már csak ezért is ellenszenvesek. De békében megvagyunk, ha nem kergetnek az őrtoronnyal :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook